Barys – Čerepovec 5:1 (kon.) | Jaroslavl – Omsk 2:1 (kon.) | Soči – Chabarovsk 1:2 (kon.)
Minsk – Kazaň 2:4 (kon.)
konec
HK Soči
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Amur Chabarovsk
Neděle 06.10.2019, 16:00 • Bolšoj dvorec sporta, Soči • KHL
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Československá stopa v utkání

  Marek Langhamer (CHA) do zápasu nezasáhl
  Michal Jordán (CHA) 0+1, 1 střela, čas na ledě 19:52
  Ondřej Vitásek (CHA) 1+0, 2 střely, čas na ledě 17:05
  Hynek Zohorna (CHA) 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:05
  Tomáš Zohorna (CHA) 1+1, 4 střely, čas na ledě 16:47 (18:27:17)
   
  Zápas čtrnáctého kola KHL končí! Chabarovsk dokázal i s pěti Čechy v sestavě přehrát 2:1 domácí Soči!

  Po bezbrankové první třetině vletěly týmy do druhé části ještě s větším nasazením. Chabarovsk přežil dvě oslabení v krátkém čase a poté sám v početní převaze otevřel skóre. Když se po nahrávkách Michala Jodrána a Tomáše Zohorny prosadil z dorážky Ondřej Vitásek. Také Soči se ale blýsklo využitou přesilovou. Alikin neudržel střelu od modré ve své moci a poté už měl snadnou úlohu z blízkosti Nikita Točickij.

  Ve třetí třetině přišel trest za příliš mnoho vyloučených. Tomáš Zohorna prostřelil z pravé strany Šikina a rozhodl dnešní duel. V samém závěru sice přišel tlak Soči, ale Alikin už puk za svá záda nepustil.
   
  Konec zápasu.
   
  59:29
  Hostům se podařilo ušetřit několik sekund v rohu kluziště, kde držel puk pod bruslemi Vasiljev. Soči se snaží vrhnout všechny síly do útoku.
   
  59:04
  Také Chabarovsk se ještě vydal na moment do útoku. Ale Tomáš Zohorna jen vyvezl puk na útočnou polovinu a poté zamířil střídat.
   
  58:36
  Ihned po vhazování střílel bez přípravy Šmeljov, ale trefil jen soupeře před sebou. Následně se hosté dokázali osvobodit.
   
  58:00
  Poslední dvě minuty do konce třetí třetiny.
   
  57:36
  Po vhazování na pravé straně od Alikina se k puku dostal Korobov. Ten se s tím nemazal a odeslal hrací předmět až k Šikinovi.
   
  57:01
  Z úhlu pálil Ilja Krikunov. Alikin měl sice zakrytý výhled, ale puk nakonec zamířil jen vedle vzdálenější tyče. Tlak Soči ale začíná stoupat.
   
  56:33
  Ani hosté nechtějí udělat chybu při rozehrávce a tak raději v nouzi vyhazují přes všechny lajny.
   
  56:11
  Alikin si vyjel pro puk více z branky a před dojíždějícím Archipovem ho sebral do rukavice.
   
  55:26
  Tentokrát uspěchal rozehrávku zpoza vlastní branky Alexej Petrov. Jeho pas o vysunutí Lugina skončil zakázaným uvolněním.
   
  55:03
  Po Altybarmakjanově přihrávce mohl spěchat za pukem Točickij. Střelec zatím jediné domácí branky byl ale obrán Jordánem.
   
  54:43
  Do rozhozené obrany hostujícího celku mířil s pukem u hokejky Malte Strömwall. Švédský útočník ale napálil jen soupeře stojícího před sebou.
   
  53:26
  Také domácí se museli uchýlit jen k přihrávce přes všechny lajny. Vhazovat se tak bude před Šikinem.
   
  53:12
  Jordán měl menší potíže v obraně. Napadající Collins získal puk pro domácí, ale poté z úhlu napálil jen boční síť.
   
  52:24
  Hosté v plném počtu.
   
  52:01
  Soči dokázalo získat puk ve střední části, ale poté se rozhodl Krikunov jen nahodit a jít střídat. Domácí hráči toho začínají mít dost.
   
  51:15
  Nápor hostujícího celku se může další přesilovkou ještě zvýšit. Mohutné dobývání domácí klece ale zatím třetí úspěch nepřineslo.

  Vít Schück

  Branky a nahrávky: 38. Točickij (Bertilsson, R. Rosén) – 33. Vitásek (Jordán, T. Zohorna), 49. T. Zohorna (Golubev)


  HK Soči: Šikin (A. Achmetov) – Bertilsson, D. Alexandrov, A. Petrov, Pogorišnyj, Jelizarov, J. Alexandrov, Starkov, Gordějev – Strömwall, R. Rosén, Šmeljov – Kapustin, Collins, Krikunov – Altybarmakjan, Točickij, Lugin – Rachimullin, Tomilin, Archipov.
  Amur Chabarovsk: Alikin (Langhamer) – Jordán, Korobov, V. Vasiljev, Kondratěv, Vitásek, Turbin, Alexandrov – Fajzullin, T. Zohorna, H. Zohorna – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, A. Lazarev – Gorškov, Golubev, Ruděnkov – Veličkin, Železkov, Kacuba.