Třinec – K. Vary 4:3 (po pr.) | Liberec – Olomouc 2:0 (kon.) | Plzeň – Vítkovice 4:1 (kon.)
Kometa Brno – Zlín 0:7 (kon.) | Litvínov – Mountfield HK 6:5 (kon.) | Pardubice – Kladno 3:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Sparta 1:2 (po pr.)
konec
HC VERVA Litvínov
6:5 (1:2, 2:2, 3:1)
Mountfield HK
Neděle 06.10.2019, 17:30 • ZS Ivana Hlinky, Litvínov • Tipsport extraliga (ČR) • 8. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek nedělního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou. (20:07:32)
   
  Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni na hostující straně Tomáš Vincour, na domácí pak František Lukeš.
   
  Dnešní utkání sledovalo 4 156 diváků.
   
  Střely na branku: 29 – 29
   
  Je dobojováno. I třetí třetina nabídla přestřelku. Hosté dvakrát vedli a domácí zase dvakrát srovnali. A když už to vypadalo, že zápas dojde do prodloužení, strhli Litvínovští vedení zase na svou stranu, když v závaru před brankou hostů trefil tři body v přesilové hře Richard Jarůšek. Domácí si už jednobrankový náskok pohlídali a slaví tak druhou výhru v sezóně. Hosté odjedou zklamaní. Sahali minimálně po bodu, ale nakonec nezískali žádný.
   
  Konec zápasu.
   
  59:55
  Verva nepouští hosty do žádného zakončení, drží kotouč ve své moci a už pomalu odpočítává poslední vteřiny, troufám si napsat, zápasu.
   
  59:41
  Nyní už je ale Mazanec znovu na střídačce a znovu hosté hrají power-play.
   
  59:38
  Už je ale zase zpátky, protože se vhazuje před hradeckou klecí.
   
  59:31
  Mazanec je na střídačce a hosté hrají se šesti bruslaři v poli.
   
  59:08
  Domácí mají puk ve své moci a zatím nepouštějí Mountfield k odvolání brankáře. Navíc se hosté dopustili zakázaného uvolnění a hra se stěhuje před branku Mazance.
   
  58:00
  Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
  57:37 Richard JARŮŠEK - 6:5
   
  57:37
  Litvínov právě vstřelil branku!
  Verva využívá první přesilovou hru v sezóně a strhává vedení na svou stranu. Před Mazancem vznikla po jeho zákroku obrovská skrumáž a na něho šly další střely. Tu další odraženou už ale neměl pod kontrolou. Z otočky totiž vystřelil RICHARD JARŮŠEK a trefil se k bližší tyči – 5:4. Asistence: Martin Hanzl a Jan Myšák.
   
  56:37
  Hosté se hned po vhazování ve vlastním pásmu dostali k puku a vyhodili ho až před domácí klec. Verva tak zakládá další akci od svého brankáře.
   
  56:29
  Vyloučení v týmu Mountfield HK (Mislav Rosandić – 2 min., hákování).
   
  56:09
  Jakub Petružálek si sjel blíže Mazancovi, ten proti jeho pokus vytáhl další zákrok a i on přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
   
  55:07
  Kašpar se však před brankou hostů neprosadil a puk má Rosandić a vyváží ho pryč z obranného pásma.

  Vendula Zdražilová

  Branky a nahrávky: 5. M. Hanzl (Petružálek, L. Doudera), 23. V. Hübl (F. Lukeš), 26. F. Lukeš (Kašpar), 41. Jánošík (F. Lukeš), 45. Jurčík (Helt, J. Říha), 58. Jarůšek (M. Hanzl, Myšák) – 10. Vincour (R. Pavlík, Cingel), 12. Perret (Rákos), 32. Vincour (Cibulskis), 34. Koukal, 42. Kubík


  HC VERVA Litvínov: Honzík (Janus) – Jánošík, Kubát, J. Říha, Ščotka, Štich, L. Doudera – Kašpar (A), V. Hübl (A), F. Lukeš – Jarůšek, M. Hanzl, Petružálek – Jurčík, Helt, Trávníček (C) – Myšák, J. Mikúš, Gerhát – Zygmunt.
  Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Nedomlel, Zámorský, Gaspar, Cibulskis, Rosandić, F. Pavlík, T. Voráček – Červený (A), Koukal, Smoleňák (C) – R. Pavlík (A), Cingel, Vincour – M. Chalupa, Kubík, Jergl – Perret, Rákos, Paulovič.

  Rozhodčí: Pražák, Kika – Gerát, Hynek

  Diváci: 4 156