Třinec – K. Vary 4:3 (po pr.) | Liberec – Olomouc 2:0 (kon.) | Plzeň – Vítkovice 4:1 (kon.)
Kometa Brno – Zlín 0:7 (kon.) | Litvínov – Mountfield HK 6:5 (kon.) | Pardubice – Kladno 3:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Sparta 1:2 (po pr.)
konec
HC Kometa Brno
0:7 (0:3, 0:2, 0:2)
PSG Berani Zlín
Neděle 06.10.2019, 17:00 • DRFG arena • Tipsport extraliga (ČR) • 8. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Ode mě je to pro dnešek vše. Z Brna Vám přeji příjemný zbytek nedělního večera. (19:31:53)
   
  Dnešní zápas je u konce. První polovinu třetí třetiny strávila v útočném pásmu domácí Kometa. Střely brněnských hráčů však končily mimo branku nebo na dnes bezchybném gólmanu Hufovi. V 50. minutě potrestal vyloučení domácího obránce Bartejse Jakub Herman, který stál na konci přesné přesilovkové souhry. Možnosti vstřelit gól v přesilovce se následně dostalo dvakrát i domácím, těm se však početní výhody nedařily a na konečných 0:7 navyšoval necelou minutu a půl před koncem zápasu Jakub Šlahař.
   
  Konec zápasu.
   
  59:24
  Bartejs prošel přes Fryšaru, ale k zakončení z pravého kruhu už se nedostal. Hra se stěhuje do středního pásma.
  58:37 Jakub ŠLAHAŘ - 0:7
   
  58:37
  Zlín právě vstřelil branku!
  Přečíslení tři na dva končí dalším gólem v brněnské síti. Antonín Honejsek přenechal v mezikruží kotouč JAKUBU ŠLAHAŘOVI, který se přesně trefil do pravého horního rohu. Asistence: Antonín Honejsek.
   
  57:43
  Hosté v plném počtu. V okamžiku, kdy Herman naskočil na led, zakončoval v mezikruží nadvakrát Kucsera. Ani jeden z jeho střeleckých pokusů namířených mezi betony nebyl úspěšný.
   
  56:33
  Zlínu se daří držet svého soupeře u mantinelu. Kometa se nemůže dostat do prostoru mezi kruhy. Berani pro sebe nakonec kotouč v souboji vybojovali a Köhler vyhazuje.
   
  55:43
  Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Jakub Herman – 2 min., držení).
   
  55:26
  Střelu Štencela z levého kruhu zablokoval Ondráček. Hostující útočník poslal puk podél mantinelu až do útočné třetiny, kde se Dufek snažil prosadit pokusem na betony.
   
  54:13
  Hra se přelévá z jedné strany na druhou a její tempo se zmírnilo. Kucserovo nahození od mantinelu ukrývá zlínský gólman v lapačce.
   
  53:27
  Hosté v plném počtu.
   
  52:47
  Brněnští zůstali u modré čáry, kde si puk několikrát vyměnili Lev s Pyrochtou. Prvně jmenovaný si následně sjel na levý kruh, odkud vypálil na bližší tyč. Huf se stačil včas přesunout a kotouč jej trefil.
   
  51:56
  Mueller neprošel přes Popelku a kotouč zůstává mezi modrými čarami. Kometě se nedaří dostat do útočného pásma.
   
  51:27
  Lev dostal přihrávku do středového kruhu, a mohl se tak dostat do brejku. Hned po převzetí puku byl však zahákován. Na trestnou lavici míří hostující obránce Ferenc.
  49:30 Jakub HERMAN - 0:6
   
  49:30
  Zlín právě vstřelil branku!
  Zlín přidává branku v přesilové hře. Povedenou souhru na jeden dotyk zahájil na modré čáře David Nosek. Od něj pak kotouč putoval na pravý kruh k Jiřímu Ondráčkovi, který z první našel JAKUBA HERMANA v mezikruží. Ten tuto kombinaci zakončil střelou k odkryté pravé tyči. Asistence: Jiří Ondráček, David Nosek.
   
  49:20
  Brnu se podařilo rychle osvobodit, ale Berani jsou už zpět v pásmu a začínají s kombinací.

  Helena Hegeďová

  Branky a nahrávky: 5. Fryšara, 17. Ferenc (Popelka), 17. Honejsek (Dufek, Řezníček), 28. Šlahař (Popelka, Fryšara), 33. Honejsek (Kubiš, Dufek), 50. Herman (J. Ondráček, Nosek), 59. Šlahař (Honejsek)


  HC Kometa Brno: Vejmelka (28. Klimeš) – O. Němec (A), Svozil, Štencel, Pyrochta, Bartejs, Gulaši, Malec – Mueller, P. Holík, Zaťovič (C) – L. Horký, Plekanec (A), Plášek ml. – Lev, Hruška, Orsava – Jenyš, Kusko, Kucsera.
  PSG Berani Zlín: Huf (Kořének) – Nosek (A), Žižka (C), Ferenc, Freibergs, Gazda, Řezníček, Hamrlík – Dufek, Palmberg, Köhler – Okál, P. Sedláček, Herman – J. Ondráček, Honejsek (A), Kubiš – Šlahař, Popelka, Fryšara.