Boston – Tampa 3:4 (0:1 po s.n.) | Montreal – Minnesota 4:0 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 5:2 (kon.)
Winnipeg – NY Islanders 1:3 (kon.) | St. Louis – Vancouver 3:4 (0:1 po s.n.) | Calgary – Detroit 5:1 (kon.)
Arizona – Nashville 5:2 (kon.) | Vegas – Ottawa 3:2 (3:2 po s.n.) | Los Angeles – Buffalo 0:3 (kon.)
po s.n. (0:1)
St. Louis Blues
3:4 (1:0, 2:2, 0:1 - 0:0)
Vancouver Canucks
Pátek 18.10.2019, 02:10 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:59:55)

Trestné minuty: 10:8

Zápas je u konce a i když se pro hostující Vancouver nevyvíjel nejlépe, je to právě kanadský tým, který dnes zvítězil. Vše došlo až do samostatných nájezdů, ve kterých až v šesté sérii rozhodl Josh Leivo a po jeho trefě si Vancouver připsal čtvrtou výhru v řadě.

Josh LEIVO - 3:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým Vancouver Canucks.
    Zápas rozhodl proměněným nájezdem JOSH LEIVO a po bekhendové kličce zařídil Vancouveru prémiový bod.

6. série
    0:1
    Je rozhodnuto! Josh Leivo si naznačením rozpohyboval gólmana, dostal se do forhendového zakončení a trefil prostor nad zasahujícím Binningtonem. Vancouver vítězí.

6. série
    0:0
    Steen zkusil bekhendovou stahovačku, Demko nechal u tyčky svůj beton.

5. série
    0:0
    Edlera vychytal připravený Binnington, zasáhl pravým betonem.

5. série
    0:0
    Perron ztratil puk, ten doklouzal k Demkovi. Tohle byl pro gólmana Vancouveru snadný zákrok.

0:0
    Pearson trefil Binningtonovu hůl, stále tak čekáme na gól.

3. série
    0:0
    O'Reilly byl blizoučko gólu, trefil ale pouze tyčku!

2. série
    0:0
    Pettersson zkusil forhendový blafák, poté ale zakončil mimo.

2. série
    0:0
    Tarasenko trefil Demkův beton.

1. série
    0:0
    Boeser také neuspěl, mezírku mezi Binningtonovými betony nenašel.

1. série
    0:0
    Bozak zkusil Demka prostřelit, ten zachoval chladnou hlavu a pokus pokryl.

Samostatné nájezdy začínají.

Pětiminutové nastavení bylo sice velice akční z obou stran, gól ale nepřineslo. Nás tak čeká poslední kapitola utkání – samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:49
    O'Reilly vyzval ke střele Tarasenka, ten Demkovu branku minul.

63:52
    Domácí v brejku dvou na jednoho, Pietrangelo přihrával na Perrona, ten ale puk netrefil podle svých představ.

63:16
    Domácí se sami zbavili útočného pásma, musí nyní bleskově zareagovat.

62:32
    Za domácí se nyní do akce hnal Tarasenko, na levém křídle našlápl k rychlému protiútoku, na poslední chvíli jej zablokoval Pettersson.

61:42
    Zleva na domácí branku pálil Edler, jeho pokusu ale scházelo více přesnosti.

60:45
    Vancouver je zatím v prodloužení tím aktivnějším celkem, Binnington se má co ohánět.

60:01

Statistiky

Střely na branku: 35:30
    Zásahy brankářů: 27:32
    Vyhraná vhazování: 26:30
    Hity: 11:14

Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo, neboť hosté ve třetí třetině zabrali a dočkali se vyrovnání po obrovském závaru před Binningtonem. Autorem branky byl označen Bo Horvat. Vancouver mohl dokonce vyhrát, měl poté ještě několik slibných šancí, další gól už ale nepadl a my si tak dáme pětiminutové nastavení.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:27
    Tarasenko se chtěl prokličkovat do útočného pásma, scházela mu ale potřebná rychlost.

58:14
    Oba týmy se snaží rozhodnout ještě v základní hrací době. Blízko byl hostující Miller, jeho střelu zblízka zastavil Binnington svou lapačkou.

58:00
    Vancouver v útoku, švih předvedl Boeser, Binnington vytěsnil puk vyrážečkou.

57:29
    Faulkovo nahození šlo mimo, Schennovu bombu poté Demko zvládl vyrazit.
    56:19 Bozak střelou z první trefil gólmana Demka

56:19
    Po bleskovém přesunutí se na opačnou stranu pálil z první Bozak, Demko zvládl jeho prudký pokus zastavit svým tělem.

56:10
    K volnému puku se dostal hostující Hughes, jeho střela ale branku minul.

55:49
    Thomas pouze posunul puk do pásma Vancouveru a odjel na střídačku.

55:02
    St. Louis si zahrává... Domácí opět pustili soupeře do akce, Motte objel branku a mířil k zadní tyčce. Binnington jen tak tak puk zastavil před brankovou čárou.

54:14
    Tarasenkovu střelu tečoval Schenn, Demko byl ale na místě a dokázal tělem puk zastavit.

53:32
    Vancouver je rázem v laufu a Horvat opět atakoval Binningtona. Ten si nyní u své pravé tyčky poradil a přerušil hru.
    52:05 Bo HORVAT - 3:3

52:05
    Vancouver právě vstřelil branku!
    A je srovnáno! Před Binningtonem vznikl obrovský závar, gólmana St. Louis dokonce na brankové čáře zastoupil i Parayko, zastavil dva pokusy, nicméně dorážka BO HORVATA už skončila za brankovou čárou. Asistence: Elias Pettersson, Josh Leivo.

51:37
    Pietrangelo zablokoval Leivovu střelu, puk poté opět letěl ven z pásma St. Louis.

51:16
    Domácí vyhodili a měli alespoň krátkou chvíli na vystřídání.

50:45
    Na brankovišti číhal Miller, přihrávka na něj ale byla příliš prudká a skončila v rohu.

50:05
    Domácí lavička navíc dostala ještě dvouminutový trest, ten odpyká David Perron.

50:05
    Dvě minuty za nedovolené bránění brankáři dostal Robert Thomas.

49:58
    Zanedlouho se ale bude pískat, hosté totiž mají ponechanou výhodu.

49:30
    Hraje se dlouho bez přerušení, pískat se nebude ani po vyhození hostů, puk musel rozehrát vyjetý Binnington.

48:50
    Demko se teď má co ohánět, domácí na něj pálí ze všech úhlů a on tak musí bleskově pokrývat prostory u obou tyček.

48:12
    Pietrangelo napřáhl k ráně od modré čáry, zablokoval jej Motte.

47:25
    Fabbri naskočil zpátky do hry, domácí jsou v plném počtu.

46:33
    A opět se Vancouveru nedaří. Nyní akci hostů zastavil Pietrangelo a posunul hru do středního pásma.

45:52
    Puk letí přes všechny čáry až k Demkovi, Vancouver se nemůže udržet v útoku.

45:25
    Je tu přesilovka pro Vancouver, dvě minuty za hákování obdržel Robby Fabbri.

44:31
    Benn tečoval Perronovu střelu z pravé strany, puk skončil mimo ledovou plochu.

43:45
    Rozehra St. Louis teď postrádala více přesnosti, je z toho zakázané uvolnění.

42:31
    Zatím sledujeme akční zápas, oba celky produkují útočný hokej a dostávají se i do šancí. Nyní se před brankou Vancouveru ochomýtal Barbašev, neposedný puk ale neusměrnil.

42:07
    Od modré čáry nahazoval Hughes, jeho švih šel mimo domácí branku.

41:19
    Na druhé straně si do dobré pozice najel Horvat, jenže před Binningtonem pouze promáchl a branku St. Louis tak neohrozil.
    40:42 Schwartz v šanci na navýšení náskoku

40:42
    Hned v úvodu třetí třetiny se do brejku dostával domácí Schwartz, musel ale zakončovat bekhendem a to si Demko dokázal pokrýt.

Trestné minuty: 4:8

Čtyřicet minut hry je za námi a blíže k výhře mají domácí. Ti se mezi 23. a 24. minutou dostali do dvoubrankového vedení, když sice nejprve srovnal Micheal Ferland, ale poté bleskově zareagovali Alex Pietrangelo s Vladimirem Tarasenkem a vypadalo to, že St. Louis zlomí hostující odpor. Jenže Vancouver rozhodně nesložil zbraně, ve 34. minutě snížil J. T. Millerem a vrátil se do utkání. Stav je tedy 3:2 a před námi je dramatické rozuzlení zápasu.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:51
    Parayko je zpátky na ledě, domácí tým je v plném počtu.

39:39
    Binnington vyrazil bekhendovou střelu do rohu.

39:04
    O plexi poslal puk ven z pásma Bouwmeester, St. Louis toto oslabení zatím vychází na výbornou.

38:34
    Edlerovo nahození od modré čáry zablokoval Steen hosté zůstávají v útočném pásmu.

38:02
    Vysoký puk letí přes modrou čáru, hosté tak musí budovat novou útočnou akci.

37:51
    V obranném pásmu se nedovoleného zákroku dopustil domácí Colton Parayko a obdržel dvě minuty za podrážení.

37:37
    Miller si dojel dlouhou přihrávku, v rohu mu ale scházela podpora spoluhráčů a navíc neuspěl ani v souboji s Dunnem.

36:46
    Od modré čáry nahazoval Gunnarsson, nikdo jeho pokus netečoval a puk tak skončil za brankou Vancouveru.

36:02
    K individuální akci nasadil domácí Parayko, obešel jednoho ze soupeřů, v útočném pásmu už ale narazil a ke střele se nedostal.

35:45
    Změnit to chtěl Benn, když se zprava dostal do útočného pásma a neatakován i ke střele. Prudkým švihem trefil Binningtona a ten jeho ránu schytal to trochu hůře chráněného místa.

34:45
    Hra se nám teď trochu uklidnila, oba celky si dávají větší pozor při obranné práci.
    33:22 J. T. Miller - 3:2

33:22
    Hosté se po rychle provedeném brejku vrací do hry. Motteho střela se odrazila od brankové konstrukce mezi kruhy, kde stál zcela nepokrytý J. T. MILLER a ten dokázal na dorážku ne zcela připraveného Binningtona prostřelit. Asistence: Tyler Motte, Tyler Myers.

32:32
    Hosté oslabení přečkali a opět jsou v plném počtu. St. Louis ale pokračuje v nátlakové hře.

31:47
    Pietrangelo si z modré čáry sjel na přihrávku zpoza branky, Demko jeho dělovku dokázal zastavit.

31:05
    Domácí se snaží o využití výborné přesilovky, nejblíže byl Tarasenko, Demko ale jeho ránu z pravého kruhu zvládl pokrýt.

30:32
    No a pozor, hosté jdou do tří, protože držení se dopustil Tyler Motte.

29:52
    Další přesilovka pro St. Louis, dvě minuty za vysokou hůl dostal Jake Virtanen.

29:40
    Boeser zavezl puk do útočného pásma, následná přihrávka ale akci poslala pouze k mantinelu.

28:28
    Najednou tu byl rychlý kontr hostů a po přihrávce před branku se o sklepnutí pokoušel Horvat. Puk skončil těsně vedle.

27:53
    Zpoza branky se bleskově vysunul Faulk a snažil se zasunout za Demkovu pravou tyčku. Gólman Vancouveru tam byl právě včas na zákrok.

27:43
    Přes obránce pálil Dunn, trefil ale přesně prostor, kde číhal Demko.

27:28
    Demko měl teď obrovské štěstí, neboť nebyl daleko od dalšího inkasovaného gólu – Barbašev napálil jeho brankovou konstrukci.

26:58
    Z velice ostrého úhlu to zkoušel hostující Miller, jeho rána prolétla vedle Binningtonovy branky.

25:42
    Demko se má najednou co otáčet, nyní neudržel další puk, tentokrát ale proti dorážce zakročil u své pravé tyčky.

24:55
    Pokračuje rychlý hokej, tři branky v krátkém časovém úseku hráče obou celků nabudily k akční hře.
    23:34 Vladimir TARASENKO - 3:1

23:34
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    No a najednou tu máme doslova gólovou smršť. St. Louis předvedlo další výpad, ránu Schwartze Demko pouze vyrazil před sebe a dovolil tak, aby VLADIMIR TARASENKO bekhendem dorazil puk za jeho záda! Asistence: Jaden Schwartz, Brayden Schenn.
    22:47 Alex PIETRANGELO - 2:1

22:47
    Domácí tým ale bleskově zareagoval a opět vede. Po přechodu do útočného pásma přišla přihrávka na levou stranu, kde se do puku opřel ALEX PIETRANGELO a ranou z první propálil Demka. Asistence: Oskar Sundqvist.
    22:04 Micheal FERLAND - 1:1

22:04
    A je srovnáno. Hosté se nejprve nemohli radovat, když gólman Binnington vytáhl zákrok bruslí u své pravé tyčky, ale o chviličku později se k dorážce nahození dostal MICHEAL FERLAND a pohotově poslal puk za gólmana St. Louis. Asistence: Brandon Sutter, Alexander Edler.

21:30
    Dva pokusy z dálky předvedl hostující Benn, první z nich byl zablokován, ten druhý skončil vedle branky.

20:22
    Domácí se ihned nahrnuli do útočného pásma a Schenn se Schwartzem předvedli akci, kterou musel na svém brankovišti řešit připravený Demko.

Trestné minuty: 2:4

Je za námi první třetina, která nepřinesla zrovna strhující hokej. Sledovali jsme hodně nepřesností a pokud se jednalo o šance, byly to spíše náznaky. A tak se diváci dočkali pouze jednoho gólu, když se po střele z levé strany a trefené tyčce prosadil z dorážky domácí Robby Fabbri a zařídil tak St. Louis těsný náskok 1:0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:42
    Parayko rozehrál o plexisklo z vlastního pásma, domácí se ale u puku dlouho neudrželi a ještě pustili do akce tým Vancouveru.

18:23
    Vancouver se ubránil a zase hraje v plném počtu.

18:14
    Teď prošla přihrávka skrz brankoviště na číhajícího Schwartze, ten ale zblízka nedokázal sklepnout puk za Demka!

17:43
    Po vyhraném buly v útočném pásmu předvedli domácí hráči kombinaci, tu ranou z pravého kruhu zakončil Schenn. Demko má další úspěšný zákrok.

17:25
    Demko pokryl nepříjemnou teč z mezikruží, puk se mu povedlo vytlačit pryč ze svého brankoviště.

16:23
    Je tu přesilovka pro St. Louis, na modré čáře se faulu dopustil Alexander Edler a dostal dvě minuty za podrážení.

16:07
    Pietrangelovou nahození zápěstím prošlo až k Demkovi, ten musel bleskově reagovat.

15:41
    Hosty nahozený puk končí za brankou St. Louis, Binnington pomáhá spoluhráčům s poklidnou rozehrávkou.
    14:25 Robby FABBRI - 1:0

14:25
    No vida, a hned tu jeden je! Od levého mantinelu střílel Steen, jeho pokus byl zablokován, Bozakova dorážka se pak od tyčky odrazila k ROBBY FABBRIMU a ten už zblízka dokázal doklepnout za Demkova záda! Asistence: Tyler Bozak, Alexander Steen.

13:56
    Několik rychlých přesunů v útočných pásmech, střely předvedli Leivo a na druhé straně Thomas, na gól ale i nadále čekáme.

12:58
    Leivo se sice dostal do útočného pásma, bylo to ale proti přesile a on se tak mohl realizovat pouze přihrávkou před brankoviště, což si Binnington pohlídal.

11:46
    Přihrávku na levou stranu dostal Boeser, po jeho střele z první se musel Binnington bleskově přesunout a prudký pokus vyrazit.

10:57
    Hra se teď bleskově přelévá ze strany na stranu, sledujeme poměrně velké množství nepřesností v rozehrávkách.

10:08
    Zprava se do útočného pásma prosmýkl Pettersson a okamžitě prověřil Binningtona. Ten předvedl u své levé tyčky jistý zákrok.

09:35
    Thomasovo nahození od modré bylo sice tečováno, puk ale skončil o poměrně velký kus vedle Demkovy branky.

08:55
    Blýskl se i Binnington a to proti výpadu Vancouveru dvou na jednoho. Puk vytlačil do rohu.

08:10
    Slušná šance St. Louis. Mezi kruhy se k puku dostal Dabbri a zakončoval z první. Demko ale na brankovišti předvedl jistý zákrok a udržel čisté konto.

07:55
    Po delší době se domácí usadili v útočném pásmu a snaží se dostat hru před Demka.

06:54
    Křížná přihrávka měla mířit na Tarasenka, domácí útočník se však přes pohotový zákrok obrany k puku nedostal.

06:07
    A nyní už jsou oba celky v plném počtu.

05:59
    Hostům se nedaří udržet se v útočném pásmu, St. Louis se skvěle brání.

04:56
    Vancouver je v plném počtu, začíná zkrácená přesilovka hostů.

04:51
    Hughes se snažil sjet z modré čáry blíže brance, byl ale zablokován Bouwmeesterem.

04:07
    No a je po přesilovce, neboť v útočném pásmu se faulu dopustil faulu Ryan O'Reilly a dostal dvě minuty za podrážení.

03:19
    Začátek přesilovky domácím nevyšel, puk letí až k Binningtonovi, od něj rozehrává Dunn.

02:56
    Je tu první vyloučení, přesilovku si zahraje domácí tým. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Troy Stecher.

02:18
    McIntyre neudržel puk na modré čáře a do brejku se tak dostal domácí Blais. Natlačil se před branku, kde chtěl udělat Demkovi forhendovou kličku, ten jej ale pravým betonem zvládl vychytat!

01:34
    Faulk poslal dopředu dlouhou přihrávku vzduchem, spoluhráči ji nezachytili, dopředu tak jde Vancouver.

00:55
    Steen pouze nahodil do útočného pásma, puk skončil za Demkovou brankou, kde o něj probíhá úporný boj.

00:01

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Gunnarsson, Parayko, Bouwmeester, Faulk, Dunn – Tarasenko (A), B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly, Blais – Steen (A), Bozak, Fabbri – Thomas, Sundqvist, Barbašev.

Vancouver Canucks: Demko (McIntyre) – T. Myers, Edler (A), Ch. Tanev, Q. Hughes, Stecher, Jo. Benn – Boeser, E. Pettersson, J. T. Miller – Leivo, Horvat (C), Pearson – Virtanen, B. Sutter (A), Ferland – Motte, Beagle, Schaller.

Rozhodčí: Hanson, Lambert – Fournier, Gibbs.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Utkání v Enterprise Center začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Lídři kanadského bodování

J. T. Miller 7 (3+4)
    Brock Boeser 6 (1+5)
    Alexander Edler 5 (3+2)

Hosté jsou v Pacifické divizi na šestém místě s šesti body. Mužstvo je teď v laufu, neboť všechny výhry přišly v posledních třech zápasech a tým se i slušně rozstřílel. Naposledy to poznal Detroit, který ve Vancouveru padl po výsledku 5:1 pro domácí. O góly se postarali Stecher, Edler, Pettersson a dvakrát Miller.

David Perron 5 (3+2)

Domácí tým je v tuto chvíli na třetím místě Centrální divize se ziskem osmi bodů z šest zápasů. St. Louis se vrací domů po čtyřzápasovém tripu, který začal skvěle dvěma výhrami, poté ale přišla prohra v Montrealu a naposledy i na ledě NY Islanders, a to 2:3 po prodloužení. Hosté sice po gólech Perrona a Tarasenka vedli o dva góly, náskok však neudrželi a v nastaveném čase o výhru přišli definitivně.

St. Louis – Dallas 3:2
    Toronto – St. Louis 2:3
    Ottawa – St. Louis 4:6
    Montreal – St. Louis 6:3
    NY Islanders – St. Louis 3:2 pp

Dobré rýno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy St. Louis Blues a Vancouver Canucks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 15. Fabbri (Bozak, Steen), 23. Pietrangelo (Sundqvist), 24. Tarasenko (Schwartz, B. Schenn) – 23. Ferland (B. Sutter, Edler), 34. J. T. Miller (Motte, T. Myers), 53. Horvat (E. Pettersson, Leivo), rozh. náj. Leivo