Manchester Utd. – Liverpool 1:1 (kon.)
Manchester United
1:1 (1:0)
Liverpool FC
Neděle 20.10.2019, 17:30 • Old Trafford, Manchester • Anglická Premier League • 9. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přejí hezký zbytek nedělního večera. (19:37:47)

Dnešní utkání sledovalo 73 737 diváků.

Liverpool si v tabulce Premier League drží první místo, ale jeho náskok na druhý Manchester City po devátém kole klesl na rozdíl šesti bodů. United jsou třináctí a ještě se před ně teoreticky může po pondělní dohrávce s Arsenalem dostat Sheffield United. Red Devils ztrácí aktuálně na Ligu mistrů sedm bodů, na první místo propastných patnáct bodů.

Nejočekávanější zápas 9. kola anglické Premier League je minulostí, Manchester United nakonec na domácím hřišti s Liverpoolem remizoval 1:1. Nebyl to zápas, který by nabídl obrovské množství gólů nebo šancí, přesto ale bavil, a to hlavně díky obrovskému nasazení obou týmů od první do poslední minuty a také proto,že byl napínavý doslova až do poslední sekundy nastaveného času. Do vedení se překvapivě dostali domácí, když ve 36. minutě obranu Liverpoolu zaskočil centr Jamese a zakončení Marcuse Rashforda. Gól potvrdil až var, řešilo se, jestli gólové akci nepředcházel Youngův faul. Liverpool se v závěru poločase radoval z vyrovnání, ale bylo to předčasné, protože Mané si před gólem pomohl při zpracování rukou. Ve druhém poločase nebylo k vidění moc šancí. Liverpool postupně začal United výrazně přehrávat a domácí hrozili z brejků jen výjimečně. Tlak Liverpoolu neustále rostl, až po zásluze vyvrcholil vyrovnáním v 85. minutě, kdy Robertsonův centr propadl nečekaně na zadní tyč na střídajícího Adama Lallanu, který ho uklidil do sítě. V samotném závěru ještě hosté sahali po vítězství, ale žádná situace ve vápně už nevyzněla v jejich prospěch.

90+7

90+7
    Nevyšlo to. Tu důležitou obrannou hlavičku předvedl Scott McTominay a Manchester United dnes bude bodovat.

90+6
    Bude se ale ještě rozehrávat rohový kop Liverpoolu. Poslední šance pro hosty na tři body.

90+6
    Ještě šance pro Liverpool žijí. Hosté poslali do vápna nebezpečný míč a Fred ho odvracel ramenem. Tady Liverpool se svými stížnostmi nepochodí, penalta se kopat nebude.

90+5
    Alex Oxlade-Chamberlain nepřesným míčem za obranu hledal Trenta Alexandera-Arnolda. Od branky bude rozehrávat David de Gea.

90+4
    Liverpool už je zpátky usazený na polovině Manchesteru United a bude se snažit vytvořit si ještě jednu šanci, díky které by rozhodl tento zápas.

90+4
    Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Brandon Williams.

90+3
    Jenže euforie na stadionu Old Trafford nepropuká. United se totiž provinili proti pravidlu o ofsajdu.

90+3
    Pozor, přichází tu šance také pro Manchester, jak ještě překlopit zápas na svou stranu. Bude zahrávat rohový kop.
    90+2. Oxlade-Chamberlain těsně minul branku.

90+2
    Alex Oxlade-Chamberlain se mohl stát hrdinou! Po dlouhé kombinaci Liverpoolu to vzal na sebe a vystřelil po zemi zpoza vápna. O kousek nakonec branku United minul.