K. Vary – Olomouc 2:3 (kon.) | Zlín – Plzeň 1:2 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 5:4 (kon.)
Vítkovice – Kladno 3:4 (po pr.) | Mountfield HK – Pardubice 2:5 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:3 (1:0, 1:3, 0:0)
HC Olomouc
Neděle 03.11.2019, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 17. kolo

Z tohoto online přenosu je to ode mne vše, děkuji, že jste ho sledovali a u dalších se budu těšit napočtenou. Jakub Mahr (18:04:00)

Olomouc dnes úspěšně přerušila sérii čtyř proher, Energie si připisuje druhou v řadě. Domácí se tlačili před Konráda a měli několik velkých šancí, ani jednu z nich však nedokázali proměnit a skóre zůstalo od druhého dějství stejné.

Nejlepší hráči: Branislav Konrád (OLO) & Petr Koblasa (KVA)

59:32
    Stříteský tvrdě pálil z levého kruhu, puk však poslal jen do ochranné sítě.

59:24
    Šenkeříkovo nahození ani následné dorážky za brankovou čárou neskončily.

59:12
    Hosté posílají puk na zakázané uvolnění.

58:44
    Skladaný se dostal do šance a zprava vystřelil na prázdnou klec, díky domácí obraně se mu to ale nepodařilo.

58:30
    Energie to zkouší v šesti bez brankáře.

58:30
    Oddechový čas pro hosty.

58:04
    Skladaný to zkusil zblízka, Novotný ale jeho střele nastavil beton.

57:00
    Šenkeřík dostal puk do pravého kruhu a mohl zakončit do odkryté části olomoucké klece, Konrád se ale včas přesunul a chytil kotouč do lapačky.

56:12
    Energii nevyšla dlouhá rozehrávka a puk končí na zakázaném uvolnění.

55:48
    Souboj o puk u mantinelu vyhrála Olomouc a ihned jej posílá mimo pásmo.

54:24
    Karlovým Varům se nedaří projít přes střední pásmo a vytvořit gólovou šanci.

Dnešní utkání sleduje 4278 diváků.

53:42
    Beránek vystřelil z velkého úhlu od mantinelu, brankář Olomouce zachytil jeho pokus do lapačky.

52:30
    Karlovarští se marně snaží vytěžit potřebný gól z kombinací před Konrádem, Olomouc předvádí výborný defenzivní výkon.

50:46
    Kohout zkusil sám vystřelit zleva, trefil však jen brusli jednoho ze clonících hráčů.

49:24
    Hosté zachytili puk při kombinaci energetiků a posílají jej na druhou stranu ledové plochy.

48:55
    V karlovarské aréně se již slavilo vyrovnání, to se ale nekonalo. Namísto gólu je tu přesilovka, František Skladaný (OLO) je vyloučen na dvě minuty za podrážení.

48:20

47:14
    Koblasa tvrdě pálil zleva, trefil však jen plexi za Konrádovou klecí.

46:27
    Nahození puku do útočného pásma nestačilo, energetici se musejí po jeho vyhození vracet za modrou.

45:49
    Energie zatopila před Konrádem, kombinace ale gólem neskončila a Olomouc posílá puk do bezpečí.

45:17
    Tomáš Dujsík (OLO) si vysloužil dvě minuty za podrážení.

44:47
    Skuhravý se snažil nabít Vondráčkovi, puk ale zachytila hostující obrana.

43:32
    Polák vyrazil sám s pukem do útočného pásma, na pomezí modré čáry byl však zastaven obranou hostí.

42:20
    Konrád odhlavičkoval střelu Karlových Varů vysoko nad ochrannou síť, bude se vhazovat v obranném pásmu Olomouce.

41:22
    Nahodil sprintoval za jedoucím pukem, domácí obránci byli však rychlejší.

40:32
    Energie po úvodním vhazování míří s kotoučem na Konráda.

40:01

Další třetina je za námi a skóre se razantně změnilo. Již po třech minutách bylo vyrovnáno, Lukáš Nahodil se zhostil Oleszova nahození a z předbrankového prostoru jej nasměroval za Novotného. Minutu poté již byli hosté ve vedení, David Škůrek zpoza levého kruhu prostřelil vše co mu stálo v cestě a Olomouc se radovala podruhé. V osmadvacáté minutě dokázal vyrovnat Tomáš Vondráček, ten obdržel pass od Petra Koblasy a poslal puk do sítě z levého kruhu. Minutu na to si však hosté znovu vystřelili vedení, dnes podruhé se trefil Lukáš Klimek, který se z mezikruží trefil k pravé tyčce. Poslední třetina začne v 17:26.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:37

39:23
    Karlovarští zavezli puk do útočného pásma, první střela však končí v ochranné síti.

38:44
    Beránek poslal puk Grígerovi k pravému mantinelu, druhý jmenovaný jej pak poslal na bránu a Beránek se snažil tečovat, Konrád byl ale rychlejší.

37:25
    Koblasa pálil od modré, hostující brankář ale dokázal zlikvidovat i tento pokus.

36:39
    Plutnar tvrdě poslal puk od modré ihned po vhazování, Konrád ale zastavil jeho střelu betonem.

35:47
    Koblasa přihrával kotouč k levé tyči, nenašel však žádného ze svých spoluhráčů a hosté posílají puk do bezpečí.

34:29
    Olomouc špatně spočítala počet hráčů na ledě a hrála v šesti, dvouminutový trest pro hráčskou lavici odpyká Michal Vodný (OLO).

33:56
    Souboj o puk za Novotného bránou vyhráli domácí, kotouč ale zůstává v obranné třetině karlovarského týmu.

32:30
    Václav Skuhravý (KVA) ohodnotil výkon sudího a míří nyní na deset minut na trestnou lavici, jelikož si vysloužil osobní trest za nesportovní chování.

31:55
    Energie obsadila pásmo před Konrádem a kombinovala, Beránek vystřelil zprava od modré, hostující gólman však jeho ránu zastavil betonem.

30:24
    Irgl to zkusil bekhendem z levého kruhu, Novotný ale puk schoval do lapačky.

29:16
    V karlovarské aréně to vře, fanoušci domácí Energie nesouhlasí s rozhodnutím sudího nepískat zákrok na zelenobílého hráče a dávají to hlasitě najevo.
    28:02 Lukáš KLIMEK - 2:3

28:02
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Karlovarští si vyrovnaného stavu moc dlouho neužili. LUKÁŠ KLIMEK z mezikruží se trefil k pravé tyčce a posílá Olomouc znovu do vedení. Asistence: Petr Strapáč, Tomáš Dujsík.
    27:19 Tomáš VONDRÁČEK - 2:2

27:19
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Je znovu vyrovnáno! Petr Koblasa vyrazil s kotoučem do útočného pásma, z mezikruží nabil TOMÁŠOVI VONDRÁČKOVI, který zleva propálil Konráda. Asistence: Petr Koblasa, Petr Šenkeřík.

26:54
    Energetici vyrazili s kotoučem do útočného pásma, moc dlouho tam ale díky obraně hostí nepobyli.

25:49
    Dlouhý puk včas odehrál Novotný, a předešel tak možným nepříjemnostem před vlastní bránou.
    24:13 David ŠKŮREK - 1:2

24:13
    A hosté úspěšně využívají další přesilovku. DAVID ŠKŮREK vypálil zpoza levého kruhu a prostřelil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Zbyněk Irgl, Lukáš Nahodil.

23:43
    Je tu další trest pro Energii, dvouminutový trest za vysokou hůl byl udělen Vojtěchovi Polákovi (KVA). Ve stejný čas byl udělen desetiminutový osobní trest Michalu Plutnarovi (KVA) za nesportovní chování.
    23:10 Lukáš NAHODIL - 1:1

23:10
    Je vyrovnáno! Rostislav Olesz nahodil puk na bránu zleva, v předbrankovém prostoru se jej zhostil LUKÁŠ NAHODIL a doklepl ho za brankovou čáru. Asistence: Rostislav Olesz, Zbyněk Irgl.

22:47
    Hosté kombinují před karlovarskou bránou, všechny dosavadní střely ale skončily mimo.

22:02
    Matěj Stříteský (KVA) si odpyká dvě minuty za vysokou hůl.

21:36
    Na druhé straně pálil z modré Stříteský, Konrád ale uklidil puk do lapačky.

21:03
    Strapáč to zkusil z mezikruží, karlovarskou klec ale přestřelil.

20:18
    Škůrek na úvod třetiny vystřelil od modré, Novotný ale jeho pokus chytil do lapačky.

20:01

První dvacetiminutovka je u konce. Diváci v karlovarské aréně měli možnost oslavit zatím jediný gól v zápase, již ve třetí minutě se hned po vhazování trefil Matěj Stříteský a poslal domácí tým do vedení. Velké šance byly následně vidět na obou stranách, tou největší byl pravděpodobně únik Tomáše Vondráčka, ten ale střelou z velkého úhlu Konráda nepřekonal. Druhé dějství teda odstartuje za stavu 1:0, a to v 16:25.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:35
    Kohouti kombinují v útočné třetině, nejsou však úspěšní ve střelbě.

18:45
    Václav Skuhravý (KVA) byl potrestán dvouminutovým trestem za hákování.

17:39
    Burian obdržel přihrávku zpoza klece a zblízka poslal puk na bránu, mezi tři tyče se ale netrefil.

16:20
    Vondráček po konci oslabení vyrazil s pukem na steč, střelou z velkého úhlu ale neuspěl.

15:23
    Kolouch se snažil prokličkovat s kotoučem mezi karlovarskou obranou, byl však neúspěšný a Karlovy Vary posílají puk do bezpečí.

14:13
    Filip Novotný (KVA) byl potrestán za vystřelení puku mimo hrací plochu, trest odpyká Dávid Gríger (KVA).

13:36
    Olomouc se tlačí před branku domácích, z dosavadních šancí však nedokázala těžit.

12:40
    Novotný nerozehrál ideálně, puk trefil přímo na jednoho z protihráčů, ten přihrávkou našel v mezikruží Olesze, který vystřelil, domácí gólman ale dokázal svou chybu napravit bravurním zákrokem.

11:18
    Polák zachytil puk ve středním pásmu a sjel si až do levého kruhu, odkud vypálil, Konrád však jeho střelu vyrazil betonem.

10:41
    Burian to zkusil z mezikruží, jeho rána ale našla cíl v ochranné síti.

09:53
    Hosté se dostali ke střele zleva, Novotný ale střelu zlikvidoval a vhazovat se bude v obranném pásmu Energie.

08:56
    Dujsík tvrdě pálil od modré, Novotný ale vyrazil ramenem.

07:37
    Irgl se dostal k puku v předbrankovém prostoru a vystřelil, kotouč ale mezi tři tyče dostat nedokázal.

07:13
    První přesilovku si zahraje i Olomouc, Tomáš Rachůnek (KVA) si vysloužil dvouminutový trest za sekání.

06:34
    Olesz zachytil přihrávku energetiků a dobruslil s pukem až před bránu, Novotného svou střelou zleva však nepřekonal.

05:07
    Kohouti úspěšně ubránili početní nevýhodu a snaží se obsadit pásmo před Filipem Novotným.

04:20
    Po nepovedené rozehrávce se karlovarští hokejisté vrátili s kotoučem do útočného pásma a kombinují.

03:07
    Je tu první vyloučení dnešního zápasu, na dvě minuty odjel na trestnou lavici Lukáš Nahodil (OLO) za nedovolené bránění brankáři.
    02:34 Matěj STŘÍTESKÝ - 1:0

02:34
    Tak to bylo rychlé! Skuhravý získal puk po vhazování a nabil MATĚJOVI STŘÍTESKÉMU, který propálil Konráda zpoza kruhů. Asistence: Václav Skuhravý.

02:23
    Vodný se nabízel v pravém kruhu spoluhráčům, přihrávku ale nedostal, a tak domácí hráči berou kotouč na druhou stranu ledové plochy.

01:34
    Na puku jsou hosté, ti jej zavezli za vlastní klec a střídají.

00:07
    Energie byla úspěšnější při úvodním buly a zaváží puk do útočné třetiny.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Bednář) – Šenkeřík, Stříteský, Graňák (A), Plutnar, M. Rohan, Eminger, D. Mikyska – T. Rachůnek (A), Gríger, Flek – V. Polák, T. Mikúš, O. Beránek – Křemen, T. Knotek, Kohout – Koblasa, Skuhravý (C), Vondráček.

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Jaroměřský, Švrček, Dujsík, Valenta – Burian, Strapáč, Irgl – Klimek, Nahodil, P. Musil – Olesz, Kolouch, Skladaný – Vodný, Hecl.

Rozhodčí: Šír, Svoboda – Gerát, Hynek.

HC Olomouc Kohouti v letošní sezoně tahají ve většině utkání za kratší konec lana. Ačkoliv v prvním kole porazili po prodloužení Vítkovice, dokázali následně vyhrát jen čtyři utkání, v dalších třech pak padli v prodloužení, ve zbytku dosavadních zápasů byl úspěšnější soupeř. V tom posledním se Olomouc postavila Zlínu, na ten nestačila a padla 3:5. Tým z východních Čech zatím dokázal nasbírat sedmnáct bodů a aktuálně drží v tabulce TELH na dvanácté příčce.

HC Energie Karlovy Vary Zelenobílí překvapují všechny. Od začátku letošního ročníku se postupně dostali až na aktuální čtvrtou pozici v tabulce extraligy, se třiceti body jsou nyní jen dva pozadu za Spartou, Mladou Boleslaví a Kometou. V posledním duelu se na kladenském ledě postavili karlovarští hokejisté Rytířům a ačkoliv se jako první dostali do vedení, nepřestáli druhou třetinu a domů odjeli bez bodu po porážce 2:4.

Krásné nedělní odpoledne, dnes nás čeká v rámci sedmnáctého kola se v karlovarské aréně střetne domácí HC Energie Karlovy Vary s týmem HC Olomouc, pro oba tým je to poslední utkání před reprezentační pauzou. Pojďme si dnešní soupeře představit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 3. Stříteský (Skuhravý), 28. Vondráček (Koblasa, Šenkeřík) – 24. Nahodil (Olesz, Irgl), 25. Škůrek (Irgl, Nahodil), 29. Klimek (Strapáč, Dujsík)

Rozhodčí: Šír, Svoboda – Gerát, Hynek