Düsseldorf – Kolín nad Rýnem 2:0 (kon.) | Augsburg – Schalke 2:3 (kon.)
Neděle 03.11.2019, 18:00 • WWK Arena, Augsburg • Německá Bundesliga • 10. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (20:01:37)

Držení míče: 32 % : 68 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 7:4. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 12:10.

Schalke dokázalo ve druhém poločase otočit utkání a zvítězilo 3:2.
    O něco lepším týmem byl v prvním poločase ten domácí, který se ve 38. minutě dostal do vedení, když se trefil Baier. V nastaveném čase ale hostující celek dokázal srovnat, protože si vsítil vlastní branku Florian Niederlechner.
    V 60. minutě Augsburg získal pokutový kop, ke kterému se postavil Finnbogason a s přehledem jej proměnil. Posléze ale už dominovalo Schalke a v 71. minutě srovnal Kabak. O deset minut později se trefil také Harít a hosté tak šli do vedení. Závěr zápasu byl vyhrocený, ale gól už přes velký počet žlutých karet nepadl.

90+5

90+5
    Posléze sudí ukázal žlutou kartu také Alexanderovi Nübelovi, když zdražoval při odkopu.

90+5
    Ruben Vargas šel k zemi a chtěl si vymodlit faul, ale nakonec uviděl žlutou kartu za simulování.

90+4
    Michael Gregoritsch se po centru z pravé strany dostal do zakončení hlavou, které ale skončilo jen vedle brány.

90+3
    Alessandro Schöpf tentokrát dostal za nesportovní chování kartu žluté barvy a konec utkání tak je dramatický.

90+1
    Hosté se snažili prodrat na pravé straně, kde Burgstaller vybojoval autové vhazování.

90
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

90
    Rani Khedira se dopustil faulu, za který dokonce uviděl žlutou kartu.

89
    Pomalu to vypadá, že Schalke si dnes odveze tři body, protože domácí celek se nemůže dostat do nějakého tlaku.

88
    Balón skončil z nohou hostujících hráčů pouze v zámezí za domácí svatyní a Koubek tak má odkop.

87
    Ovšem Schalke předvádí posledních dvacet minut skvělou hru a opět se dostalo k míči.

86
    Balón skončil tentokrát pouze v zámezí a následuje autové vhazování pro Augsburg, který se bude snažit srovnat.

85
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Mark Uth, přichází Guido Burgstaller.
    Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Daniel Baier, přichází Michael Gregoritsch.

84
    Hosté momentálně dominují na polovině soupeře a Augsburg se tak nemůže dostat na delší dobu k míči.

82
    Schalke právě vstřelilo branku!
    Hosté otáčejí vývoj tohoto zápasu na samotném konci a vedou 3:2! AMÍN HARÍT ukázal velkou parádu, když se uvnitř vápna dostal přes dva hráče a následně skvěle zakončil kolem brankáře.

81
    Schalke momentálně je lepším týmem a stále se snaží něco vymyslet.

79
    Augsburg je tak už opět u míče a snaží se něco vymyslet na pravé straně, ovšem přihrávka byla hodně dlouhá a skončila za bránou.

78
    Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Florian Niederlechner, přichází Iago.

78
    Hostující hráč se snažil dostat do zakončení, ale dopustil se pouze faulu.

76
    Opět je to Schalke, které se snaží něco vymyslet směrem dopředu, ale zatím se to hostům příliš nedaří.

75
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Benito Raman, přichází Alessandro Schöpf.

73
    Nyní se hostující hráč zkusil z dálky, ovšem jeho pokus letěl nad domácí svatyni.

71
    A je srovnáno na 2:2! Exekuce volného kopu se opět ujal Daniel Caligiuri, který poslal do vápna nadýchaný centr, jenž skončil na hlavě OZANA KABAKA a jeho zakončení k levé tyči bylo naprostou parádou. Asistence: Daniel Caligiuri.

70
    Daniel Baier nyní zavařil svému týmu, když se dopustil faulu blízko svého vápna a uviděl žlutou kartu.

68
    Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Marco Richter, přichází Reece Oxford.

63
    Hosté už drží balón na svých kopačkách a pomalou kombinací se snaží něco vymyslet.

61
    Schalke se tentokrát pokusilo něco vymyslet, ale nakonec je z toho jen ztráta balónu.

60
    Augsburg právě vstřelil branku!
    Domácí celek jde zpět do vedení! K pokutovému kopu se postavil ALFRED FINNBOGASON, který vypálil do pravé strany, zatímco brankář Nübel šel na druhou stranu. Augsburg tak vede 2:1.

57
    Rozhodčí po zhlédnutí videa ukázal na pokutový puntík a Augsburg tak má velkou šanci skórovat a jít zpět do vedení!

56
    McKennie ještě uviděl žlutou kartu za svůj předešlý zákrok.

55
    Domácí si chtěli vymodlit penaltu, jelikož Oczipka viditelně zahrál rukou po centru z pravé strany.

54
    Druhý poločas nám toho zatím moc nenabízí a hra je velmi vyrovnaná.

52
    Další nepřesná přihrávka hostujícího hráče skončila jen v zámezí a Augsburg tak má k dispozici autové vhazování na své polovině.

50
    Schalke drží balón na své polovině, ale posléze přišla jen nepřesná přihrávka, která skončila v zámezí.

49
    Marco Richter se dostal ke střele, která ale skončila pouze v moci brankáře Nübela.

47
    Hosté se snažili dostat dopředu po levé straně, ale nakonec tam nebylo místo a tak to musí zkusit po druhé straně.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:05.

První poločas je u svého konce a Augsburg zatím hraje se Schalke smírně 1:1. O něco lepším týmem je ten domácí, který se ve 38. minutě dostal do vedení, když se trefil Baier. V nastaveném čase ale hostující celek dokázal srovnat, protože si vsítil vlastní branku Florian Niederlechner. Doufejme, že nám druhá půle rovněž přinese góly a uvidíme zajímavý zápas.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+5

45+4
    Augsburg už je ale opět u míče, ovšem středem hřiště se nyní domácí nedostali.

45+3
    Nyní tak měli domácí k dispozici volný kop, ovšem zakončení útočícího hráče bylo vedle a navíc v ofsajdu.

45+2
    Schalke vstřelená branka hodně nakopla, ale nyní se hosté dopustili faulu.

45+1
    Hosté z první střely na branku srovnávají stav na 1:1! Exekuce volného kopu z levé strany se ujal Daniel Caligiuri, který poslal centr do vápna, kde se snažil zakončit hlavou Suat Serdar, ale nakonec se balón odrazil od FLORIANA NIEDERLECHNERA a zapadl ke vzdálenější tyči.

45
    Rozhodčí nastavuje především díky zdržení na začátku pět minut navíc.

44
    Hostující celek se snažil probojovat dopředu po levé straně, ale sudí pozastavil hru, jelikož se domácí hráč dopustil faulu.

42
    Florian Niederlechner poslal centr z pravé strany, ovšem ten skončil bezpečně v moci gólmana Nübela.

Střely na branku: 3:0

41
    Posléze přiletěl dalším balón do vápna, ovšem hlavička hostujícího hráče skončila nad horní tyčí.

40
    Po centru do vápna se hostující hráč zkoušel zakončit, ale míč minul.

39
    Schalke chce rychle odpovědět, ale po pravé straně se to hostům tentokrát nepovedlo, ovšem získali alespoň rohový kop.

38
    Máme tady úvodní branku tohoto zápasu, kterou zaslouženě dává domácí celek! Marco Richter nedosáhl na přihrávku z pravé strany a balón se tak dostal až k DANIELOVI BAIEROVI, který zpoza šestnáctky vystřelil skvělou střelu do levé šibenice. Asistence: Marco Richter.

36
    Florian Niederlechner zkoušel zakončovat nůžkami, která ale skončily tak v 16. řadě.

35
    Omar Mascarell nyní uviděl žlutou kartu za svůj faul ve středu hrací plochy.

34
    Schalke to zkoušelo po pravé straně, ovšem tam byla vrátka zavřená.

32
    Odkop Tomáše Koubka ale stejně nepřinesl nic nebezpečného a skončil pouze v zámezí.

31
    Benito Raman se snažil zpracovat míč u lajny, což se mu sice podařilo, ale následně Schalke stejně přišlo o balón.

30
    Půl hodina hry je u svého konce a Augsburg zatím hraje se Schalke bezbrankově.

29
    Domácí mužstvo je ale zatím v tomto utkání o něco lepším týmem, ale stále jsme se nedočkali úvodní branky.

28
    Posléze Augsburg získal rohový kop z levé strany, který ale nepřinesl nic nebezpečného.

26
    Tak tohle byla obrovská možnost domácího celku! Po skvělém lobu za obranu se dostal Florian Niederlechner do tutovky, ale jeho střelu skvěle vyrazil mimo tři tyče Alexander Nübel!

24
    Daniel Caligiuri se tentokrát dopustil nedovoleného zákroku ve středu hrací plochy, když skluzem zajel do Vargase a uviděl žlutou kartu.

21
    Už se zdálo, že se Augsburg dostane do šance, ale Marco Richter si nedokázal zpracovat balón a následuje odkop Nübela od své svatyně.

20
    Nyní uviděl žlutou kartu hlavní trenér hostujícího celku David Wagner pravděpodobně za nějaké řeči vůči rozhodčímu.

18
    Zatím nám toho utkání příliš nepřineslo a bojuje se především ve středu hrací plochy.

17
    Už se zdálo, že se hostující útočník ocitne ve střelecké příležitosti, ale pomezní zvedl praporek a signalizoval tak ofsajd.

16
    Pokus domácího hráče o centr z levé strany byl zblokován do zámezí. Bastian Oczipka se tak postará o autové vhazování.

15
    Augsburg se dostal až do vápna svého soupeře, kde posléze domácí útočník upadl, ale hlavní rozhodčí Patrick Ittrich naznačil, že tohle nehodlá pískat.

14
    Nyní už ale přišel nedovolený zákrok domácího hráče a hostující celek má k dispozici standardní situaci.

13
    Schalke se pokoušelo něco vymyslet po pravé straně, ovšem přihrávka skončila jen v moci domácí obrany.

11
    Augsburg bude mít k dispozici volný kop na polovině hrací plochy po faulu hostujícího hráče.

10
    Po dlouhé pauze na začátku zápasu hra už opět pokračuje a Schalke se snaží pomalou kombinací něco vymyslet.

9
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Salif Sané, přichází Daniel Caligiuri.

8
    Hned na úvod zápasu tak máme dlouho zdržení a na lavičce Schalke se už chystá střídání.

6
    S hostujícím stoperem Salifem Saném to nevypadá vůbec dobře a bude odnesen na nosítkách.

4
    Ovšem hra je nyní přerušena, protože Salif Sané zůstal po souboji ležet na hrací ploše a je ošetřován doktory

3
    Hosté se dostali ke střele, která ale minula domácí svatyni.

1

FC Augsburg: Koubek – Lichtsteiner, Jedvaj, Uduokhai, Max – R. Khedira, Baier (C) – Richter, Niederlechner, Vargas – Finnbogason.
    Náhradníci: Luthe – Iago, Córdova, Gouweleeuw, Framberger, Gregoritsch, Hahn, Oxford, Morávek.

FC Schalke 04: Nübel (C) – Kenny, Kabak, Sané, Oczipka – McKennie, Mascarell, Serdar – Harít – Uth, Raman.
    Náhradníci: Schubert – Boujellab, Burgstaller, D. Caligiuri, Kutucu, Matondo, Mercan, Schöpf, Reese.

Rozhodčí: Patrick Ittrich – Norbert Grudzinski, Sascha Thielert.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FC Schalke 04:

Schalke 04 je momentálně na 9. pozici s 15 body a skóre 14:9. V posledním zápase se ve Veltins Aréně konalo derby, jelikož přijela Borussia Dortmund. V prvním poločase se domácí ani nedostali ke střele na branku a gól tak k vidění nebyl. Druhý poločas byl rovněž velice vyrovnaný a ani v tomto utkání nepadla ani jedna branka a zápas skončil remízou 0:0. Nejlepším střelcem je se čtyřmi góly Harit.

FC Augsburg:

Augsburg je momentálně až na předposledním 17. místě se 7 body a skóre 10:21. V posledním zápase zavítal do Volkswagen Arény ve Wolfsburgu. Velice první poločas nenabídl žádnou branku. Ve druhé půli měl Augsburg o něco více střel na branku, ale ani tentokrát nepadl gól a zápas tak skončil bezbrankovou remízou. Nejlepším střelcem je se čtyřmi góly Niederlechner.

V 10. kole Německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy FC Augsburg a FC Schalke 04. Naposled se spolu tato mužstva utkala v květnu na půdě Schalke, ovšem v tomto utkání nepadl ani jeden gól a zápas skončil bezbrankovou remízou. Dnes se ovšem bude hrát ve WWK Aréně v Augsburgu. Tento stadion nabídne kapacitu pro 30 660 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Patrick Ittrich a jeho asistenti Norbert Grudzinski a Sascha Thielert. Úvodní výkop je naplánován na 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Raška

Branky: 38. Baier (Richter), 60. Finnbogason (pen.) – 45+1. Lichtsteiner (vla.), 71. Kabak (D. Caligiuri), 82. Harít

Karty:   70. Baier (AUG), 90. R. Khedira (AUG), 90+5. Vargas (AUG) – 20. Hlavní trenér - David Wagner (SCH), 24. D. Caligiuri (SCH), 35. Mascarell (SCH), 56. McKennie (SCH), 90+3. Schöpf (SCH), 90+5. Nübel (SCH)

FC Augsburg: Koubek – Lichtsteiner, Jedvaj, Uduokhai, Max – R. Khedira, Baier (C) (85. Gregoritsch) – Richter (68. Oxford), Niederlechner (78. Iago), Vargas – Finnbogason.

FC Schalke 04: Nübel (C) – Kenny, Kabak, Sané (9. D. Caligiuri), Oczipka – McKennie, Mascarell, Serdar – Harít – Uth (85. Burgstaller), Raman (75. Schöpf).

Rozhodčí: Patrick Ittrich – Norbert Grudzinski, Sascha Thielert