Ufa – Minsk 9:1 (kon.) | Magnitogorsk – Novosibirsk 4:1 (kon.) | Petrohrad – Riga 4:3 (2:0 po s.n.)
Soči – Kunlun 2:0 (kon.) | Omsk – Dynamo Moskva 4:3 (kon.)
po s.n. (2:0)
SKA Petrohrad
4:3 (1:0, 2:3, 0:0 - 0:0)
Dinamo Riga
Neděle 03.11.2019, 15:00 • Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Dobrý den, pěti duely pokračuje nejprestižnější evropská hokejová liga KHL, dva duely jsou na programu od 15:00, mj. i souboj celků z vrchní a spodní části tabulky Západní konference, Petrohradu a Dinama Riga. O favoritovi není nejmenších pochyb.

Domácím patří v tabulce čtvrté místo, když si z šestadvaceti zápasů připsali třicet bodů. Na svém ledě odehráli třináct zápasů, ze kterých si odnesli třináct bodů za pět výher a tři porážky v prodloužení, reps. na nájezdy, k tomu vstřelili devětadvacet gólů a o jeden víc inkasovali. Jejich fanoušci jsou jistě zvyklí na lepší výkony, Petrohrad navíc na domácí výhru čeká už tři zápasy. Vladimir Tkačev je s 21 body (7+14) nejproduktivnějším hráčem mužstva.

Dinamo Riga

Pro hosty zatím není tato sezóna příliš povedená, celek z hlavního města Lotyšska se nachází na poslední pozici, na svém kontě má pouze šestnáct bodů. Mimo svůj stadion odehrála Riga třináct mačů a vytěžila z nich pouze šest bodů díky třem výhrám, vstřelila jednadvacet branek, zatímco třiapadesátkrát inkasovala. Poslední dva venkovní duely prohrála poměrem 2:3, v Soči to byla hodně smolná porážka, neboť třetí gól inkasovala jednatřicet vteřin před koncem. Tabulku produktivity mužstva vede se šestnácti body (6+10) domácí hokejista Lauris Darzinš.

Posledních pět vzájemných zápasů

Dinamo Riga – Petrohrad 0:3
    Petrohrad – Dinamo Riga 5:6 (přátelský zápas)
    Petrohrad – Dinamo Riga 7:1
    Petrohrad – Dinamo Riga 2:3p
    Dinamo Riga – Petrohrad 1:3

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Alexander Salák (Riga) – brankář, 32 let, CZE

SKA Petrohrad: Melničuk (Hellberg) – Zub, A. Bělov, Zemčonok, Galeňuk, Zubarev, Dyblenko, Rukavišnikov – S. Plotnikov, Kemppainen, Karpov – Lehterä, Tkačjov, Barabanov – Burdasov, Švec-Rogovoj, Kuzmenko – Koskiranta, Ketov, Jakupov – Marčenko.

Dinamo Riga: Salák (An. Makarov) – Bartulis, Ališauskas, Sotnieks, Berglund, Marshall, Mamčics, Balinskis – M. Redlihs, Darzinš, McMillan – Gegeris, Ashton, Berzinš – Meija, Džerinš, Lipsbergs – Marenis, Trastašenkovs, Gillies – Batna.

Rozhodčí: Beljajev, Morozov – Šalagin, Šišlo.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:30
    Hned při prvním útoku lotyšské Rigy musel domácí brankář Melničuk přerušit hru. Před brankovištěm se strhla krátká strkanice.

01:25
    Petrohrad nepřesnou rozehrávkou zahrál na zakázané uvolnění.

01:58
    Zakázaného uvolnění se dopouští i Riga. Začátek utkání je prozatím plný nepřesností.

03:35
    Karpov i v pádu dokázal přejít útočnou modrou čáru, rychle se zvedl a nutí Saláka přerušit hru.

04:05
    Další vhazování před Salákem.

04:19
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    ANTON BURDASOV si počíhal na přihrávku v levém kruhu a v pokleku zvedl puk pod horní tyčku Salákovy branky! Asistence: Andrej Kuzmenko.
    04:19 Anton BURDASOV - 1:0

05:45
    Petrohrad má mnohem více ze hry, po vstřelené brance se dál tlačí do útoku a snaží se ohrožovat branku Saláka. Riga se naopak vůbec nemůže dostat do tempa.

06:40
    Útočný výpad hostů byl ubráněn u zadního mantinelu. Hra je poté přerušena. Komerční přestávka.

07:17
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kristofer Berglund – 2 min., hákování).

07:55
    Hosté dostali puk ze svého pásma do bezpečí.

08:34
    Zatímco při hře pěti proti pěti byl Petrohrad hodně nebezpečný, přesilovka je z jejich strany zatím hodně slabá. Další dvě vyhození Rigy.

09:10
    Barabanov zkoušel přihrát před branku, puk neprošel.

09:10
    Petrohrad sice vstřelil branku, když si přihrávku Kuzmenka před brankoviště srazil Salák do své branky, ale trenér Rigy si vzal pomoc videa, která odhalila předchozí ofsajd domácích!

09:10
    Tak ještě to gól být nemusí! Rozhodčí míří k videu.

09:10
    Gól není uznán kvůli předchozímu postavení mimo hru Petrohradu!

10:30
    Domácí hledají průchod zpět před branku Rigy, která nyní brání svědomitě svou modrou čáru.

12:01
    Povedený výpad domácích zastavil brankář Salák, který přerušuje hru.

12:28
    Berglund má puk za brankou svého týmu a váhá s rozehrávkou.

13:55
    Domácí se usadili v útočném pásmu a kombinují podél mantinelu.

14:25
    Plotnikov si šikovně našel prostor v levém kruhu, ke střele se ale neprocpal před bránícího soupeře.

14:35
    V dalším pokračování akce už musel Salák zasahovat nejen proti Plotnikovovi ze strany, ale i proti dorážce Kemppainena.

15:30
    Vhazuje se před brankou Melničuka, který zatím neměl moc práce. Čelil jen dvěma střelám.

15:55
    Kuzmenko z pravého kruhu napálil pouze Saláka. Ten přerušuje hru.

17:41
    Delší úsek hry, ve kterém puk rychle střídal majitele. Přinesl také nebezpečnou střelu Jakupova zpoza levého kruhu, která přeletěla Saláka i jeho klec.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:31
    Zakázané uvolnění Petrohradu.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Petrohrad v první třetině měl výraznou herní převahu, své soupeře přestřílel 9-2 a vsítil dvě branky. Ta první, Burdasova v páté minutě, šla pod horní tyč Salákovy klece. Ta druhá, kterou dal Kuzměnko, však nebyla uznána kvůli postavení mimo hru, které odhalilo video na popud trenéra Rigy.

Další třetina začne přibližně v 15:56.

20:01

21:40
    Výborná individuální akce ALEXANDRA BARABANOVA, který prošel přes útočnou modrou čáru, obešel bránícího Sotniekse a střelou z bekhendu podstřelil lapačku Saláka! Asistence: Danila Galeňuk, Jori Lehtera.
    21:40 Alexandr BARABANOV - 2:0

22:45
    Druhá třetina sice už přinesla jednu vstřelenou branku, ale jinak tempo hry ani zdaleka nenavazuje na vystoupení z první třetiny. Hraje se převážně ve středním pásmu a nahazované puky nenesou úspěchy.

23:30
    Hosté se snaží usadit v útočném pásmu. Stále v tomto utkání vyslali jen dvě střely!

24:30
    I když se Rize podaří usadit v útoku a třeba začít kombinovat, vůbec nestřílí na Melničuka.

24:55
    Puk už byl ve středním pásmu. Riga se dopustila postavení mimo hru.

25:47
    Riga právě vstřelila branku!
    Ztráta domácích ve středním pásmu pustila hráče Rigy do rychlého kontru, který využil LAURIS DARZINŠ, který si najel až do levého kruhu a prostřelil Melničuka. Asistence: Mikelis Redlihs.
    25:47 Lauris DARZINŠ - 2:1

27:20
    Marenis se prodral za obranu Petrohradu, svůj útok po pravé straně ale nevyřešil vůbec dobře! Puk poslal vedle branky. Riga se ovšem osměluje, konečně využívá svých zbraní a nachází chyby ve hře domácích.

28:29
    A hosté srovnávají na 2:2! Lauris Alisauskas vypálil od modré čáry, puk byl tečován v prostoru mezi kruhy BRANDONEM MCMILLANEM a propadl Melnišukovi mezi betony! Asistence: Lauris Darzinš, Nerijus Alisauskas.
    28:29 Brandon MCMILLAN - 2:2

29:05
    Hosté znovu ohrozili Melničuka. Ten tentokrát přerušuje hru a následuje komerční pauza.

29:56
    Výpad Jakupova se povedl zastavit Salákovi, který puk chytá do lapačky.

30:27
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Nail Jakupov – 2 min., podrážení).

30:40
    Petrohrad rychle vyhazuje puk ze svého pásma.

31:35
    Hosté se po několika pokusech usadili v útočném pásmu na delší dobu a snaží se o přesilovkovou kombinaci.

32:15
    Darzinš střílel zpoza levého kruhu, McMillan bleskově dorážel, ale Melničuk oba puky výborně vyráží!

32:27

32:32
    Hra je přerušena. Komerční přestávka.

33:10
    Nahození Sotniekse na branku Petrohradu vyřešil Melničuk přerušením hry. Asi není překvapením, že Riga už vede na střely 14-11, v rámci druhé třetiny dokonce 12-2!

34:18
    Zakázané uvolnění Rigy.

35:10
    Domácí jsou nadále zatlačováni před svou branku, marně hledají recept, jak se uvolnit.

35:33
    Darzinš přihrávkou od zadního mantinelu našel v levém kruhu BRANDONA MCMILLANA, který přesně zacílil na bližší tyč a otáčí vývoj skóre! Asistence: Lauris Darzinš
    35:33 Brandon MCMILLAN - 2:3

35:48
    Karpov se dostal za obranu Rigy, v souboji s brankářem Salákem ale úspěšný nebyl a selhal při zakončení!

37:13
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Rihards Marenis – 2 min., podrážení).

37:13
    Petrohrad má nyní příležitost v přesilovce vrátit se do tempa a především do hry. Zatím je to z jejich strany hodně špatná třetina.

37:25
    Riga rychle odehrála puk ze svého pásma.

38:30
    Jenže ani tato početní výhoda není ze strany Petrohradu vůbec vydařená. Několikrát se museli domácí vracet do útoku a až Tkačjov protlačil puk k Salákovi.

39:14
    Obrovský nápor domácích, stačila jedna vydařená střela a hosté se dostali pod velký tlak, který neubránili. Salák vyrazil dvakrát puk jen před sebe, poté se snažil vykrýt prostor skluzem na pravé straně brankoviště, jenže tím odkryl svou klec. A ANDREJ KUZMENKO měl z kruhu pro vhazování jednoduchou práci. Asistence: Alexandr Barabanov, Maxim Karpov.
    39:14 Andrej KUZMENKO - 3:3

39:42
    Riga se dostala do postavení mimo hru.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá přesilovka byla hodně divoká a přinesla hned pět branek. Napřed Barabanov zvýšil na 2:0 pro Petrohrad, ale poté domácí zcela ztratili tempo. Nechali dostat Rigu do hry a především do několika náporů, které nakonec vyústily v otočku na 2:3. V poslední minutě se ovšem domácím vydařila akce při končící přesilovce a Kuzmenko vytěžil z velkého tlaku střelu do odkryté klece.

Další třetina začne přibližně v 16:50.

40:01

40:14
    Salák svou maskou vyrazil puk až do ochranné sítě za brankou.

41:10
    Útočná akce domácích, kteří vstoupili do třetí třetiny aktivně, je zastavena postavením mimo hru.

42:48
    Síť za Salákem je ve třetí sezoně v permanenci. Dalším zákrokem český brankář vyrazil puk až do ochranné sítě.

42:54
    Rychlá střela Petrohradu po buly, Salák drží puk na svých betonech.

43:30
    Hosté dostali puk na zadní mantinel soupeřova pásma, ale o puk ani nešli bojovat.

44:17
    Domácí se natlačili do branky Saláka, puk ale odlétl až k pravému mantinelu. Hosté se poté pokusili přejít do útoku, ale rychle o kotouč přichází.

44:50
    Ketov obkroužil branku Rigy, bekhendové zakončení drží Salák pod kontrolou.

45:26
    Karpov se tlačil k brankovišti Rigy, puk ještě prošel zpět do pravého kruhu, ale hosté i tento tlak ustáli.

46:05
    Cesta Tkačjova před branku Saláka byla překřížena vracejícím se obráncem. Domácí útočník neměl na pravé straně nikoho, komu by alespoň přihrál.

46:22
    Komerční přestávka.

47:10
    Ketov si najížděl na středu před brankoviště Saláka, nepovedlo se mu ale trefit přihrávku, jež k němu mířila z levé strany.

47:40
    Postavení mimo hru domácích. Riga se ve třetí třetině vůbec nedostává do hry, zatím tato pasáž připomíná úvodní dvacetiminutovku zápasu.

48:40
    Karpov zůstal ležet na ledě a držel se za koleno. Hra je po chvíli přerušena a Karpov stále zůstává na ledě, kam k němu přispěchal člen realizačního týmu.

48:40
    Opakovaný záběr odhalil, že Karpov byl trefen do kolena kolenem protihráče. Nepříjemně se mu prohnula noha. Nakonec ale odjel po svých na střídačku.

48:55
    Prudká rána Tkačjova z pravého kruhu na Saláka neprošla, byla zblokována před brankovištěm.

49:47
    Rána Zubareva od modré byla sražena blokujícím hráčem až do ochranné sítě.

50:28
    Salák musel skočit po puku a na břiše zastavil odražený puk od brusle Ketova, jehož hledal mezi kruhy Marčenko.

51:30
    Třetí třetina zatím plyne hodně rychle. Riga se po hodně dlouhé době dostala do útočného pásma.

52:10
    Hosté se zatím nevymanili od zadního mantinelu, přenechávají si tam puk.

52:25
    A nakonec o pásmo přichází bez střely.

52:57
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Uvis Balinskis – 2 min., hákování).

53:40
    Domácí marně hledají střeleckou pozici, zatím si v útoku jen přihrávají.

54:20
    Dvě střely v rychlém sledu, Salák oba puky vyrazil.

54:35
    Hostům se povedlo vytěsnit puk do středního pásma.

54:57

56:01
    Redlihs v útočném pásmu posunul do pravého kruhu McMillanovi, jehož střela z první prolétla těsně vedle Melničukovy klece.

56:28
    Hosté mají puk za svou brankou a vyčkávají s rozehrávkou. Pomalu se blíží možnost prodloužení.

57:36
    Rychlý kontr Petrohradu, Plotnikov z levého kruhu byl hodně nepřesný, puk šel několik metrů křížem až na zadní mantinel.

58:02
    Hra je přerušena. A velká nepříjemnost Petrohradu. Brankář Melničuk je zraněný. Má něco s levou nohou, na kterou nemůže pořádně došlápnout.

58:02
    Střídání v týmu SKA Petrohrad: ze hřiště odchází Alexej Melničuk, přichází Magnus Hellberg.

59:01
    Domácí jsou v držení puku, dlouho bruslili na své polovině. Mezitím probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:17

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

O osudu utkání bude muset rozhodnout prodloužení, případně samostatné nájezdy.

60:01

60:37
    Velká šance domácích. Tkačjov dostal puk zpětnou přihrávkou mezi kruhy, ale vysoký puk poslal jen do Saláka. Nebyl nikým bráněn a byl ve vyložené pozici.

61:04
    Redhlihs se dostával za obranu Petrohradu, na poslední chvíli zastavil jeho únik Bělov, ale bude z toho trestné střílení!

61:04
    K jeho exekuci se postavil Džerinš, ale svou střelu z mezikruží poslal jen do betonu Hellberga.
    61:04 Neproměněný samostatný nájezd Džerinše

62:15
    Hosté se s pukem vrací z útočného pásma až do své třetiny.

62:27
    Výpad Redlihse zastavil Hellberg, který zároveň přerušil hru.

62:50
    Riga vstřelila branku, ale rozhodčí míří k videu, jelikož došlo k postrčení bránícího hráče do brankáře Hellberga!

62:50
    Puk se původně zastavil těsně před brankovou čárou. Hellberg si ho poté srazil bruslí do klece, když byl bránící Zub postrčen Ashtonem. Rozhodčí musí zhodnotit, jestli se jednalo o nedovolený zákrok útočícího hráče.

62:50
    Rozhodčí gól Rigy neuznal! Zápas bude pokračovat.
    62:50 Neuznaný gól Rigy

63:39
    Kuzmenko vystřelil na Saláka z levého kruhu, trefil jeho masku a rozhodčí přerušuje hru.

64:35
    Prodloužení se chýlí ke svému konci. Riga už nechce moc útočit a zbytečně otevřít obranu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Nájezdy zahájil Meija, který chtěl zvednout puk pod horní tyč, ale Hellberg lapačkou chytá puk.

1. série
    1:0
    Vladimir Tkačjov si sjel k brance z levé strany, naznačil kličku na střed a přehodil puk do bekhendu, díky čemuž přehodil beton Saláka.

2. série
    1:0
    Ashton zkusil střelu zápěstím z mezikruží, Hellberg chytá.

2. série
    1:0
    Kuzmenko si kličkou do pravé strany na Saláka nepřišel.

3. série
    1:0
    Marshall se neprosadil přes Hellberga, Petrohrad je blízko vítězství.

3. série
    2:0
    Kirill Marčenko si najel mezi kruhy a poslal střelu k levé tyči, obstřelil šikovně Saláka.
    Kirill MARČENKO

4. série
    2:0
    Džerinš neproměnil ani svůj druhý dnešní nájezd, ten první měl v prodloužení, a Petrohrad vítězí!

V samostatných nájezdech zvítězil tým SKA Petrohrad.
    Autorem vítězného nájezdu je VLADIMIR TKAČJOV.
    Vladimir TKAČJOV - 4:3

Petrohrad zdolal Dinamo Rigu 4:3 po nájezdech, když ustál obrovské nepříjemnosti v prodloužení, ve kterém čelil trestnému střílení i vstřelené brance soupeře, která však kvůli nedovolenému zákroku Ashtona v útoku neplatila.

Domácí se po porážce s Jaroslavlí vrací na vítěznou vlnu a navazují na vydřená venkovní vítězství nad Čerepovcem a Viťazem. Riga naopak prohrála čtvrté utkání v řadě.

Česká stopa v utkání
    Alexander Salák (RIG) odchytal 65:00, 27 zák, 3 OG, 90 %

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (18:01:16)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 5. Burdasov (Kuzmenko), 22. Barabanov (Galeňuk, Lehterä), 40. Kuzmenko (Barabanov, Karpov), rozh. náj. Tkačjov – 26. Darzinš (M. Redlihs), 29. McMillan (Darzinš, Ališauskas), 36. McMillan (Darzinš)