Mladá Boleslav – Sparta 0:1 (0:1 po s.n.) | Třinec – K. Vary 1:6 (kon.) | Kladno – Pardubice 3:2 (kon.)
Vítkovice – Plzeň 0:5 (kon.) | Mountfield HK – Litvínov 6:2 (kon.) | Olomouc – Liberec 1:3 (kon.)
konec
HK Poprad
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
HC Slovan Bratislava
sk Neděle 24.11.2019, 16:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipsport Liga (SR) • 24. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  V tretej tretine sa podarilo hosťom v priebehu 43. minúty znížiť. Štajnoch skóroval, ale len na tento gól sa bratislavský Slovan zmohol. Strelecky bol duel vyrovnaný, Poprad získava veľké víťazstvo nad lídrom tabuľky. Pre Slovan je to druhá prehra v rade a pre Poprad cenné tri body. (18:22:44)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:47
  Poprad vyhral buly v stredovom kruhu, Kozák zakončoval do odkrytej bránky, no namieril do žrde. Bol z toho icing.
   
  59:42
  Vandas nastrelil puk v strednom pásme do Zigovej korčule. Hra je prerušená a vhadzuje sa v stredovom kruhu.
   
  59:16
  Puk je v rohu klziska, Popradčania sa ho snažia pridržať pri mantineli a zbierať cenné sekundy.
   
  58:53
  Zigo chcel zakončiť spoza pravého kruhu a nastrelil to do Kozáka. Puk sa potom stratil z dohľadu, uvidíme vhadzovanie.
   
  58:43
  Oddychový čas pre Slovan Bratislava.
   
  58:42
  Od modrej dokázal vypáliť Andrej Meszároš. Jeho tvrdá delovka od modrej čiary skončila na hrudi Nechvátala a hra je prerušená.
   
  58:29
  Brust odchádza na striedačku, Slovan začína svoju powerplay!
   
  58:14
  Ulrych poslal puk preč po mantineli z obranného pásma. Zakázané uvoľnenei to nebude, oba tímy rýchlo striedajú a hostia štartujú dopredu.
   
  57:38
  Oddychový čas si vzal domáci tréner Mikula.
   
  57:36
  Hráčom Popradu sa síce podarilo dostať puk von z obranného pásma, no bolo z toho zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa teda bude pred Nechvátalom.
   
  57:01
  Kozák napriahol puk za ľavým kruhom a tvrdo pálil. Jeho delovka bola zblokovaná a puk skončil na ochrannej sieti. Pomaličky sa čas na vyrovnanie pre Slovan Bratislava kráti a uvidíme vhadzovanie pred Brustom.
   
  56:35
  Paukovček nastrelil puk do útočného pásma spoza pravého kruhu. Brust zachytil do lapačky a ihneď sa mu aj podarilo rozohrať.
   
  55:58
  Puk je v rohu klziska a hráči oboch celkov oň úpenlivo bojujú. Napokon boli úspešnejší belasí a podarilo sa im dostať puk aspoň do stredného pásma.
   
  55:11
  Štajnoch dlhou prihrávkou našiel Kytnára, ktorý prenikol po ľavom krídle a vystrelil z kruhu. Jeho pokus skončil na betóne gólmana Nechvátala.
   
  54:30
  Karterud sa po pravom krídle do útočného pásma neprebojoval. Belasí zablokovali vlastnú modrú čiaru a domácich do zakončenia nepustili.
   
  53:37
  Strelecký pokus Viedenského z ľavého kruhu bol tečovaný a smeroval na ochrannú sieť. Hra je prerušená a vhadzovať sa bude pred Nechvátalom.
   
  53:14
  Tomáš Matoušek sa dostal k puku na pravom kruhu a od mantinelu posielal puk na bránku. Nechvátal napokon zakročiť nemusel, puk letel na zadný mantinel.

  Lukáš Rastislav Ovšonka

  Branky a nahrávky: 6. Vandas (Handlovský, Preisinger), 40. Bjalončík (Leclerc, Karterud) – 43. Štajnoch (Kytnár, Abdul)


  HK Poprad: Nechvátal (Vošvrda) – Kozák, Brejčák (A), Erving, Ulrych, Fabian (C), Ťavoda, Česánek – Handlovský, Preisinger, Vandas – Takáč, Zagrapan, P. Svitana (A) – Karterud, Paukovček, Leclerc – Matej Paločko, Bjalončík, Kundrik – Králik
  HC Slovan Bratislava: Brust (Habal) – Sersen (C), Bačik, Meszároš (A), Štajnoch, Podlipnik, Šedivý, Hudec – Abdul, Zigo, Puliš – Petráš, Viedenský, Pance – Matoušek, Kytnár (A), Jendek – Bondra, Urbánek, Žitný – Sloboda

  Rozhodčí: Müllner, D. Konc st. – Orolin, Šoltés

  Diváci: 4 038