Buffalo – Nashville 4:3 (kon.) | Tampa – Boston 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 1:0 (po pr.)
Florida – NY Islanders 1:3 (kon.) | Detroit – Winnipeg 5:2 (kon.) | Minnesota – Edmonton 6:5 (kon.)
St. Louis – Vegas 4:2 (kon.) | Calgary – Toronto 4:2 (kon.) | Arizona – Chicago 5:2 (kon.)
Anaheim – Los Angeles 1:2 (kon.) | Vancouver – Carolina 1:0 (po pr.) | San Jose – NY Rangers 3:6 (kon.)
Vancouver Canucks
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Carolina Hurricanes
Pátek 13.12.2019, 04:10 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

To je ode mě z tohoto velmi vyrovnaného zápasu vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (06:51:18)

3. Elias Pettersson (VAN) 1+0

Až v první minutě prodloužení se diváci v Rogers Areně dočkali gólu a k radosti většiny z nich padl do svatyně Petra Mrázka, když se bekhendovou střelou pod břevno prosadil Elias Pettersson. V utkání gólmanů si bod navíc připsal Vancouver, ten tak vyhrál potřetí z posledních čtyř zápasů. Carolině naopak skončila série tří vítězství v řadě.

60:40 Elias PETTERSSON - 1:0

60:40
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Obrovská smůla pro Carolinu, ohromné štěstí pro Vancouver! Nepřesnou přihrávku Boesera zastavila odhozená Slavinova hokejka. K puku se tím pádem dostal ELIAS PETTERSSON, který úspěšným bekhendovým zakončením vstřelil svůj 100. gól v NHL, ale hlavně rozhodl o vítězství Vancouveru! Asistence: Brock Boeser.

60:19
    Jaccob Slavin dlouho váhal s rozehrávkou. Nakonec našel Aha, jenž nabral velkou rychlost po pravé lajně a nechal vyniknout levý beton Markstroma.

60:01

Základní hrací doba gól nepřinesla. Jacob Markström ani Petr Mrázek nepustili za svá záda jediný puk a utkání tudíž jde do prodloužení, v němž se při herní situaci tři na tři dá očekávat velké množství zajímavých situací.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:44
    Obrana domácích propadla a hostů se dostali do přečíslení tři na dva. Aho ale po pasu od Teravainena nedokázl zakončit přesně.
    59:06 S Myersovou ránou si Mrázek poradil, Boeser z otočky minul puk

59:06
    Vancouver byl velmi blízko rozhodujícímu gólu! Myersovu dělovku Mrázek skvěle vyrazil pravým ramenem, avšak pouze před sebe, Boeser z otočky nedokázal trefit kotouč!

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:36
    Do kombinace se zapojil i Petr Mrázek, český gólman u své brány předal za ni volnému Hamiltonovi. Oba celky střídají.

58:06
    J.T. Miller přetlačil v souboji hokejek Slavina, do střelecké pozice se ale nedostal, neboť si na něj zkušeně počkal Pesce.