KHL
Chabarovsk – N.Novgorod 2:0 (kon.) | Vladivostok – Jekatěrinburg 1:2 (po pr.) | Kunlun – Minsk 2:1 (kon.)
Novosibirsk – Spartak Moskva 0:5 (kon.) | Barys – Petrohrad 2:6 (kon.) | Čerepovec – Soči 4:2 (kon.)
Nižněkamsk – Kazaň 2:1 (1:0 po s.n.) | CSKA Moskva – Dynamo Moskva 0:3 (kon.) | Omsk – Čeljabinsk 1:3 (kon.)
Admiral Vladivostok
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Středa 25.12.2019, 10:30 • Fetisov Arena, Vladivostok • KHL

Ode mě je to z tohoto zápasu vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou! (13:01:08)

Československá stopa v utkání

Martin Bakoš (VLD) 0+0, 5 střel na branku, 2 zblokované střely, čas na ledě – 19:33.

Jakub Kovář (JEK) odchytal celý zápas, 1 obdržená branka, 33 zákroků, úspěšnost 97,1%.

Statistiky po celém zápase:

Střely na branku: 34 – 37
    Trestné minuty: 30 – 20
    Vhazování: 20 – 32
    Zblokované střely: 11 – 24
    Hity: 17 – 11

Je konec! Hostující celek nakonec potvrzuje roli favorita a poveze si z Vladivostoku dva body za výhru v prodloužení. Kirill Pilipenko se totiž provinil faulem a Jekatěrinburg si zahrál přesilovou hru, kterou dokázal využít. Alexej Vasilevskij si z modré sjel do střelecké pozice a ranou zápěstím nedal brankáři šanci.

63:36 Alexej VASILEVSKIJ - 1:2

63:36
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Jenže Avtomobilist se poté dostal do útočného pásma a v početní výhodě rozhoduje dnešní zápas! ALEXEJ VASILEVSKIJ si z modré sjel do lepší střelecké pozice a dobrou ranou nedal gólmanovi šanci. Asistence: Nigel Dawes a Brooks Macek.

63:21
    Zatím to tak nevypadá, jelikož domácí hokejisté už dvakrát vyhodili přes všechny čáry.

63:00
    Vidíme tedy, že Jekatěrinburg bude hrát téměř do konce prodloužení přesilovou hru. Tak uvidíme, jestli bude konečně první z nich dnes využita.

62:45
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Kirill Pilipenko – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).

62:34
    Jakub Kovář se musel mít na pozoru snad poprvé tomto nastaveném čase. Admiral však nic většího nevymyslel, a tak gólman nemusel zasahovat.

61:58
    Alexandr Truškov už nyní zasahovat musel. Hostující hokejista to vzal skrze všechny soupeře, ale domácí brankář místečko na přední tyči nenechal.

61:31
    Jekatěrinburg se drží podstatně více na kotouči v prodloužení, ale nějakou dobrou šanci si ještě nepřipsal. Vladivostok dobře brání tuto situaci.

60:57
    Shawn Lalonde a Nikita Trjamkin předvedli spíše menší boxování u mantinelu, ale rozhodčí si toho nejspíše nevšiml. Možná všiml, ale vyučovat nebude.

60:18
    Prodloužení se samozřejmě hraje klasicky ve třech hráčích na obou stranách hřiště. Domácí sice vyhráli buly, jenže rychle o kotouč zase přišli.

60:01

A jsou za námi tři části dnešního zápasu, po kterých nadále neznáme vítěze! Branku jsme totiž neviděli ani ve třetí třetině, po které tak platí stav 3:3. O něco větší šance sice asi měli domácí, jenže oba brankáři předvádí spolehlivý výkon a drží své týmy nad vodou.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Denisa Józsová

Branky a nahrávky: 32. Mereskin – 36. Golyšev, 64. Alexej Vasilevskij (Dawes, Macek)

Admiral Vladivostok: Truškov (Krasotkin) – Almqvist, Lalonde, A. Osipov, Želdakov, Ugolnikov, Miščenko, Kozlovskij, Bobrjašov – Ljungh, Pilipenko, Bakoš – Glazačev, Mereskin, K. Voronin – J. Petrov, Lisin, V. Butuzov – A. Strelcov, Drobin, Lomako.
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Fomin) – Alexej Vasilevskij, Gurkin, Trjamkin, Berezin, Stasenko, D. Bodrov, Valitov – Golyšev, Dawes, Macek – Holland, Sexton, Mozer – Litovčenko, Dacjuk, A. Garejev – V. Popov, Platt, Obidin – Ovčinnikov.

Rozhodčí: Gusev, Sergejev – Golovljov, Savenkov