Brighton – Chelsea 1:1 (kon.) | Burnley – Aston Villa 1:2 (kon.) | Newcastle – Leicester 0:3 (kon.)
Southampton – Tottenham 1:0 (kon.) | Watford – Wolverhampton 2:1 (kon.) | Manchester City – Everton 2:1 (kon.)
Norwich – Crystal Palace 1:1 (kon.) | West Ham – Bournemouth 4:0 (kon.) | Arsenal – Manchester Utd. 2:0 (kon.)
Burnley FC
1:2 (0:2)
Aston Villa FC
Středa 01.01.2020, 13:30 • Turf Moor • Anglická Premier League • 21. kolo
    Jack Grealish má výbornou formu. Momentálně je nejproduktivnějším anglickým záložníkem v Premier League.

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 14:3. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:10. (15:36:02)

Fotbalisté Aston Villy vítězí nad Burnley 2:1 a minimálně pro tuto chvíli se v tabulce posouvají mimo sestupové pozice! Hostům vyšel především první poločas, v němž herně dominovali a po trefách Wesleyho a Jacka Grealishe vedli 2:0. A to jim ještě nebyl za bezgólového stavu další gól uznán pro centimetrový ofsajd. Po přestávce se domácí zlepšili, ale stále se měli problém trefit prostor mezi tyčemi. To se jim povedlo jen jednou a hned to přineslo snížení. V 80. minutě se hlavou prosadil Chris Wood a při snaze o zákrok se navíc zranil hostující gólman Tom Heaton, který musel střídat. Vyrovnat však Clarets nedokázali ani v devět minut dlouhém nastavení.

90+9

90+9
    Nakamba odkopává míč daleko od brány hostí a Aston Villa tak zřejmě zvítězí!

90+9
    Centr po rohovém kopu si stáhl do rukavic Örjan Nyland. Hostující gólman přitom nebyl v úplně jednoduché pozici a jakékoliv zaváhání by ho zřejmě přišlo draho.

90+8
    McNeil rozběhl Charlieho Taylora, který balón posílal před bránu. Ve skluzu ho uklízí na roh Tyrone Mings.

90+7
    Jack Grealish fauloval v rohu hřiště u domácí brány Tarkowskiho. Hráči Burnley tedy musejí rozehrávat útok od úplného začátku.

90+5
    Polovina avizovaného nastavení je za námi. Domácí si zatím šanci na vyrovnání nevytvořili.

90+4
    Douglas Luiz v souboji zboural Bena Meeho a už měl před sebou jen brankáře Popea. Sudí však jeho snahu přerušil odpískáním útočného faulu.

90+3
    Teď se zase příznivcům Clarets nelíbí zdlouhavá kombinace jejich týmu na půlce hřiště.

90+2
    Hosté nepospíchali s vhozením autu, což se samozřejmě fanouškům Burnley vůbec nelíbilo.

90+1
    Rozhodčí nastaví ještě devět minut!

89
    Rodriguez v šestnáctce sklepával míč do míst, kde byl Jack Cork. Toho ale uhlídal bránící hráč Aston Villy.

88
    Jonathan Kodjia zkoušel střílet z hranice šestnáctky, ale jeho střela byla zablokována. Míč se však k němu odrazil zpět a hosté tak zůstávají u míče.

87
    Základní hrací doba se za necelé čtyři minuty naplní, ale musíme počítat s dlouhým nastavením. Rozhodčí totiž jistě připočítá čas za ošetření Wesleyho a brankáře Heatona.

85
    Po Wesleym opouští trávník na nosítkách také brankář Tom Heaton, kterého vyprovázejí potleskem i domácí fanoušci. Heaton totiž v Burnley v minulosti působil. Do brány Villans se již staví avizovaný Örjan Nyland.

83
    Heaton si poranil nohu a asi bude muset střídat! U střídačky Aston Villy se již rozhýbává Örjan Nyland.

81
    Platnost gólu ještě potvrdil systém VAR. Hosté ale mají další problém, brankář Tom Heaton se totiž ve snaze domácímu snížení zabránit zranil a momentálně je v péči lékařů.