Kanada – Finsko 4:1 (kon.) | Slovensko – Švýcarsko 1:2 (kon.) | USA – Rusko 3:0 (kon.)
Česko – Švédsko 0:1 (kon.)
Slovensko
1:2 (1:0, 0:2, 0:0) Stav série: 0:2
Švýcarsko
Středa 01.01.2020, 16:30 • Zimní stadion Vladimíra Dzurilly - Hala 2, Bratislava (SVK) • Mistrovství světa žen do 18 let • O udržení

Švýcarky znovu porazily slovenský výběr a boj o udržení končí

Švýcarské hokejistky dokázaly otočit nepříznivý vývoj zápasu a i ve druhém rozhodujícím utkání o udržení poráží slovenský výběr. Tamara Dobošová otevřela skóre po necelých pěti minutách hry, jenže ve druhé třetině se postarali o obrat Alina Martiová a Laura Zimmermannová. Skóre. Slovensko 1 Švýcarsko 2.

59:09
    Švýcarky se dokázaly osvobodit a jejich vyhození těsně minulo pravou tyč prázdné slovenské brány, zakázané uvolnění se ovšem nepískalo a hra pokračuje dále.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:54
    Slovenky zuby nehty dokázaly udržet útočné pásmo na modré čáře, kdyby ne, jedna ze švýcarských hokejistek by se řítila sama na prázdnou svatyni.

57:37
    Nikola Zimková teď opustila bránu a Slovensko zkouší vyrovnat skóre zápasu bez brankářky!

57:06
    Slovenská brankářka by ráda opustila svou bránu, aby to její tým mohl zkusit v šesti, jenže to by slovenský tým nesměl být pod neustálým tlakem Švýcarek.

55:49
    Nikola Zimková odolala obrovskému tlaku a následné nahození z ostrého úhlu pro ní bylo jen formalitou, když puk zmrazila pod svou lapačkou. Hra přerušena.

55:06
    Mohlo by se zdát, že tempo ve třetí třetině opadne a hráčky budou unavené, jenže tomu tak není. Naopak. Švýcarské hokejistky nyní brousí led jako o život.

53:26
    Sinja Leemannová na levém křídle pronikla do pásma a z ostrého úhlu napřáhla ke střele zápěstím, kterou brankářka Nikola Zimková snadno podržela v náručí.

52:14
    Jedna ze Švýcarek byla sražena k ledu na bodu levého kruhu pro vhazování, vyloučení poté ovšem nepřišlo.

50:33
    Švýcarská reprezentace sice v úvodu třetí třetiny třikrát vyhodila puk na zakázané uvolnění, nyní ale její hráčky hýří pohybem a Slovensko je pod obrovským tlakem. Slovenky se dokáží dostat z pásma na chvíli.

49:09
    Jedna z čárových rozhodčí signalizovala postavení mimo hru a Švýcarky teď musely vyklidit své útočné pásmo.

47:37
    Slovenské hráčky se ocitly pod obrovským tlakem, nyní se jim ale podařilo puk vyhodit podél střídaček a navíc tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění.

46:44
    Zoe Merzová na pravém křídle nabrala obrovskou rychlost a snažila se prosadit v blízkosti pravé tyče, jenže pak brankářku Nikolu Zimkovou mezi betony nepřekonala a poté do ní ostře narazila!

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 5. Dobošová (Lahová) – 25. Martiová (Ingoldová, Freyová), 37. Zimmermannová (Surdezová)

Slovensko: Zimková (Medviďová) – Vysokajová (C), Sternová, Leskovjanská, Slováková, Jašková, Vrbinská, Giertlová, Kušmireková – Matejková (A), Halušková (A), Kapičáková – Klimantová, Schredlová, Fančovičová – Lahová, Štetiarová, Dobošová – Kučerová, Hudáková. Hlavní trenér: Peter Kudelka.
    Švýcarsko: Spiesová (Wagnerová) – Leemannová, Bessonová, Christenová, Martiová, Baechlerová, Gianolaová (C), Messerliová, N. Bachmannová – Merzová, Freyová, Salzgeberová – Surdezová, Ingoldová, Staubová (A) – Thalmannová, Büchiová, S. Bachmannová – Zimmermannová, Zoggová, Harjuová (A). Hlavní trenérka: Florence Schellingová.

Rozhodčí: Darja Abrosimovová (RUS), Gabriela Malá (CZE). Čárové: Amy Lacková (GBR), Hui Wang (CHN)