Finsko – Česko 3:1 (kon.) | Rusko – Švédsko 4:0 (kon.) | Švýcarsko – Slovensko 4:1 (kon.)
Švýcarsko
4:1 (4:0, 0:0, 0:1) Stav série: 1:0
Slovensko
Pondělí 30.12.2019, 20:30Mistrovství světa žen do 18 let • O udržení

Konec zápasu. (22:26:57)

59:35
    Zimková drží kotouč, ještě jedno vhazování před její brankou.

59:00
    To už běží poslední minuta hry v tomto zápase o udržení.

58:43
    Oba týmy ví, že tento zápas vyhraje reprezentace Švýcarska.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

57:40
    V poklidném tempu se zápas dohrává, hráčky Švýcarska kontrolují hru a drží kotouč co nejdál od své branky.
    53:53 Romana HALUŠKOVÁ - 4:1

53:53
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Slovenky proměnily přesilovou hru, prosazuje se z bezprostřední blízkosti ROMANA HALUŠKOVÁ. Asistence: Julia Matejková a Emma Jašková.

53:30
    V závěru třetí třetiny si zahrají přesilovku hráčky Slovenska. Usadily se v útočném pásmu, kde kombinují, ale ke střele se nedostali.

52:49
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Bachmannová – 2 min., podrážení).

52:00
    Timea Messerliová pálila od modré čáry, kotouč ale končí vedle branky.

50:41
    Bachmannová byla volná před brankou, ale přihrávka se k ní nedostala.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Švýcarské hráčky míří za výhrou v tomto zápase.

49:33

48:49
    Hráčky v bílém kombinují v útočném pásmu, hrají aktivně, ale nemohou se propracovat do výraznějších šancí.

48:20
    Fanoušci povzbuzují hráčky Švýcarska k aktivní hře v přesilovce.

47:33
    Vyloučení v týmu Slovensko (Dobošová – 2 min., hákování).

46:40
    Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme plynulý hokej, který nenabízí prakticky žádná přerušení.

45:02
    Úvodních pět minut ze třetí třetiny je pryč a Slovenky ví, že je ve zbytku zápasu nečeká vůbec nic snadného.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 7. Staubová (Zimmermannová, Leemannsová), 10. Zimmermannová (Zoggová, Gionalaová), 14. Zimmermannová (Staubová), 16. Bochmannová (Leemannová) – 54. Halušková (Matejková, Jašková)

Švýcarsko: Spiesová (Wagnerová) – Leemannová, Bessonová, Christenová, Martiová, Baechlerová,Gianolaová, Messerliová, Bachmannová – Merzová, Freyová, Salzgebergová – Surdezová, Ingoldová, Staubová – Thalmannová, Buchiová, Bachmannová – Zimmermannová, Zoggová, Harjuová
    Slovensko: Medviďová (Zimková) – Sternová, Vysokajová (C), Leskovjanská, Slováková, Vrbinská, Jašková, Kušmíreková, Giertlová – Kapičáková, Halušková (A), Matejková (A) – Nemčeková, Schredlová, Fančovičová – Lahová, Štětiarová, Dobošová – Kučerová, Klimantová, Hudáková