Granada – Mallorca 1:0 (kon.) | Real Sociedad – Villarreal 1:2 (kon.) | Alavés – Real Betis 1:1 (kon.)
Celta Vigo – Osasuna 1:1 (kon.)
Deportivo Alavés
1:1 (1:0)
Real Betis
Neděle 05.01.2020, 16:00 • Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz) • Španělská LaLiga • 19. kolo

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme za pozornost a přejeme krásný zbytek víkendu. Na viděnou. (18:13:56)

Příští týden má LaLiga pauzu. Další zápas odehraje Alavés 18. ledna na stadionu Levante. Betis přivítá o den později v domácím prostředí Real Sociedad.

Alavés natáhl své čekání na ligové vítězství už na pět zápasů a zůstal v tabulce na patnácté pozici. Betis si díky bodu o příčku polepšil a je dvanáctý.

Držení míče: 32 % : 68 %.
    Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 3:7. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 18:15.

Už potřetí v řadě končí vzájemné střetnutí Alavésu s Betisem nerozhodně. Zápas začali lépe domácí, kteří šli po Vidalově tečované ráně už ve 14. minutě do vedení. Real měl možnost krátce před pauzou srovnat, po faulu na Fékira ale Joaquín penaltu neproměnil. Na gólovou radost si tak fotbalisté ze Sevilly museli počkat do 55. minuty, kdy si na Fékirův pas naskočil Emerson a umístil jej hlavou přesně k levé tyči. Rozhodčí Lahoz rozdal během nervózního duelu celkem deset žlutých a jednu červenou kartu, po Feddalově vyloučení ze 79. minuty hrálo Deportivo přesilovku. Tu ale domácí ani přes herní převahu nevyužili, a tak se s protivníkem rozešli, tak trochu už tradičně, smírně.

90+6

90+5
    Nákop na rozběhutého Josela odklidil na autové vhazování pohotový Bartra.

90+5
    Rozběhla se poslední minuta avizovaného nastavení. Na trávníku sedí Canales, jenž má zřejmě nějaký zdravotní problém. Hra ale pokračuje.

90+4
    Podobně skončila také akce Alavésu. Z levé strany se nižším centrem prezentoval Rioja, jeho spoluhráči to ale měli k míči daleko.

90+3
    Záměr dobrý, provedení horší. Morenův centr na zadní tyč končí v zámezí.

90+2
    Po Martínově faulu na polovině hřiště budou rozehrávat fotbalisté ze Sevilly. Je z toho navíc další žlutá karta.

90+1
    Canalesův kratší centr byl na přední tyči odvrácen daleko mimo vápno.

90
    Betis vybojoval rohový kop. Nastavovat se bude pět minut nad rámec řádné hrací doby.

90
    Nepřesná kombinace Deportiva končí balonem pro Roblese. Ten bleskově rozehrává.

88
    Na druhé straně se ke střele ze střední vzdálenosti odhodlal střídající Aleñá, rána mu ale vůbec nesedla, a tak jen pobavila domácí příznivce.

87
    Centr z pravé strany odvrátil na poslední chvíli Mándí. Stále tak platí nerozhodný stav.

86
    Moreno obstál na pravé straně šestnáctky v běžeckém souboji s čerstvým Burkem, před kterým odvrací balon na rohový kop.

85
    Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Mubarak Wakaso, přichází Oliver Burke.