Jekatěrinburg – Nižněkamsk 3:0 (kon.) | Magnitogorsk – Novosibirsk 3:1 (kon.) | Čerepovec – Chabarovsk 2:1 (kon.)
Jaroslavl – Kunlun 5:0 (kon.) | Viťaz – Vladivostok 4:3 (kon.) | Minsk – Petrohrad 1:4 (kon.)
Kazaň – Čeljabinsk 4:3 (po pr.) | Spartak Moskva – Dynamo Moskva 0:3 (kon.)
Ak Bars Kazaň
4:3 (0:1, 0:2, 3:0 - 1:0)
Traktor Čeljabinsk
Neděle 05.01.2020, 15:30 • Tatněfť Arena, Kazaň • KHL

Utkání sledovalo 8 890 diváků. (18:14:48)

Trestné minuty: 20:31

Utkání je u konce a jestliže ještě po druhé třetině museli fanoušci Kazaně kousat ztrátu o tří góly, tak teď se mohou radovat z výhry v prodloužení. O tu se pohotovou akcí postaral Arťom Galimov a zařídil tak pro domácí prémiový bod. S prázdnou ale neodjíždí ani Čeljabinsk, byť bod se může pro ně jevit jako ztráta...

62:40 Arťom GALIMOV - 4:3

62:40
    Kazaň vstřelila branku!
    A je rozhodnuto! Po nepřesném zakončení hostů se Ak Bars dostal do rychlého kontru, zprava vystřelil ARŤOM GALIMOV a když si všiml, že gólman jeho ránu neudržel, tak po bleskovém objetí branky v pádu dorazil puk za brankovou čáru. Obrat je dokonán a domácí vyhráli 4:3! Bez asistence.

62:19
    Judin v rohu útočného pásma neuspěl se snahou o rozehrávku, Traktor se probojoval do protiútoku.

61:39
    Už to vypadalo, že budou rozhodčí pískat zakázané uvolnění Ak Barsu, na poslední chvíli ale své rozhodnutí pozměnili a nechali pokračovat ve hře.

60:53
    Na druhé straně zakončoval Osnovin, jeho střela byla sražena mimo ledovou plochu.

60:21
    Hnd v úvodu mohl rozhodnout domácí Wikstrand, jeho střelu po přihrávce zpoza branky ale S. Galimov vyrazil.

60:01

Statistiky

Střely na branku: 44:27
    Zásahy brankářů: 24:41
    Vyhraná vhazování: 32:33
    Hity: 9:6

Šedesát minut hry nerozhodlo. Traktor měl sice zápas rozehrán opravdu luxusně, vedl o tří góly, jenže Ak Bars se nevzdal, hned v první minutě třetí části snížil Stanislavem Galijevem a poté rozpoutal útočný nápor, který dokázal stupňovat. V 53. minutě snížil na rozdíl jediné branky Danis Zaripov a Dans Zarpov byl také tím, kdo v 59. minutě doklepl akci Arťoma Galimova a poslal zápas do prodloužení!

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:33
    Hlavně neudělat chybu v závěrečných okamžicích. I domácí tým si už dává pozor v rozehrávce.

58:51
    Střela z otočky trefila konstrukci hostující branky, vypadá to, že Ak Bars touží rozhodnout ještě v základní hrací době.
    58:28 Danis ZARIPOV - 3:3

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 41. Galijev (Zaripov, A. Galimov), 53. Zaripov (Wikstrand, A. Galimov), 59. Zaripov (A. Galimov), 63. A. Galimov – 15. Sedlák (Osnovin, Calof), 30. Avcin (Karlin, Kosov), 33. Bailen

Ak Bars Kazaň: Reideborn (33. Biljalov) – Wikstrand, Virtanen, Ljamkin, Jarullin (A), Rukavišnikov, Judin, Chenkel – K. Petrov, Cormier, Azevedo (A) – Zaripov (C), A. Galimov, Dyňak – Sannikov, V. Tichonov, Galijev – O. Li, Galuzin, E. Galimov – Kara.
    Traktor Čeljabinsk: S. Galimov (Fedotov) – Sergijenko, Bailen, S. Těreščenko, Karpuchin, Borodkin, Šepelev, Isajev – Osnovin, Sedlák (C), Calof – Kosov, Karlin, Avcin (A) – A. Michejev, An. Popov (A), Tridčikov – Zajcev, Šarov, N. Komarov – Stěpanov.

Rozhodčí: Sidorenko, Fraňo – Goljak, Sazonov

Diváci: 8 890