Boston – Winnipeg 5:4 (kon.) | Tampa – Arizona 4:0 (kon.) | Florida – Vancouver 5:2 (kon.)
NY Rangers – New Jersey 6:3 (kon.) | Montreal – Edmonton 2:4 (kon.) | St. Louis – Buffalo 5:1 (kon.)
Chicago – Nashville 2:5 (kon.) | Calgary – Minnesota 2:1 (kon.) | Vegas – Los Angeles 2:5 (kon.)
Anaheim – Dallas 0:3 (kon.) | San Jose – Columbus 3:1 (kon.)
Chicago Blackhawks
2:5 (0:3, 1:0, 1:2)
Nashville Predators
Pátek 10.01.2020, 02:30 • United Center, Chicago • NHL

Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne. (05:30:55)
    Brankář Nashvillu Pekka Rinne zažil úchvatný večer v Chicagu, na vítězství svého týmu se kromě devětadvaceti zásahů podílel také úchvatným gólem do prázdné branky přes celé kluziště!

Československá stopa

Dominík Kubalík (CHI) 1+0, 2 střely, čas na ledě 15:09
    David Kämpf (CHI) 0+0, 4 střely, čas na ledě: 16:28

1. Pekka Rinne (NSH) 1+0, 93.55%, 29 zásahů
    2. Colin Blackwell (NSH) 0+1
    3. Jonathan Toews (CHI) 0+2

Dnešní zápas je u konce. Lépe ho zvládli hosté z Nashvillu, kteří první třetinu ovládli o tři branky. Domácí pak postupně zvyšovali tlak, o zásluhou jedné branky Dominika Kubalíka snížili na rozdíl jedné branky, jenomže srovnat se jim nepovedlo. Naopak v poslední minutě zápasu hned dvakrát inkasovali. Hrdinou tohoto zápasu se bezpochyby stal brankář Pekka Rinne, jenž pomohl k vítězství Predators devětadvaceti úspěšnými zákroky a svůj úchvatný výkon navíc vyšperkoval gólem přes celé kluziště do prázdné branky!

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 31:30 (10:12, 7:13, 14:5)

Nashville právě vstřelil branku!
    No tak to je naprosto neuvěřitelné! PEKKA RINNE převzal kotouč za svou brankou a přes celé kluziště ho poslal do prázdné branky, to je nádherné zakončení jeho perfektního výkonu! Bez asistence.
    59:24 Nick BONINO - 2:4

59:24
    Teď už je definitivně rozhodnuto! NICK BONINO vyhodil kotouč přes celé kluziště a ten s pomočí mantinelu doputoval do prázdné branky! Bez asistence

59:15
    Chicago si vybírá oddechový čas!

59:01
    Rinne je stále nepřekonán, hosté drží kotouč za vlastní brankou!

58:37
    Chicago zkouší hru v šesti bez brankáře!

58:05
    Domácím nezbývají ani dvě minuty, Nashville na vlastní obranné polovině vůbec nikam nespěchá.

57:41
    Hosté teď na chvíli udrželi útočné pásmo.

57:07
    V další obrovské možnosti se zjevil Kane, jenomže místo střely volil přihrávku a to byla špatná volba!

56:40
    Nashville se až teď osvobodil, o zakázané uvolnění se ale nejedná.

56:18
    Domácí drží útočné pásmo a chtějí za každou cenu alespoň prodloužení.

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 27. D. Kubalík (J. Toews, Keith), 46. DeBrincat (J. Toews, P. Kane) – 4. Arvidsson (Josi, F. Forsberg), 9. Blackwell (Trenin), 17. Duchene (Ekholm), 60. Bonino, 60. Rinne

Chicago Blackhawks: Crawford (Lehner) – Boqvist, Keith (A), Koekkoek, Määttä, C. Murphy, E. Gustafsson – Caggiula, J. Toews (C), D. Kubalík – Kämpf, Dach, DeBrincat – P. Kane (A), Carpenter, A. Nylander – Quenneville, Z. Smith, Highmore.
    Nashville Predators: Rinne (Saros) – Y. Weber, Josi (C), Ekholm, Hamhuis, Irwin, Tinordi – Arvidsson, Johansen (A), F. Forsberg (A) – Mikael Granlund, Duchene, Järnkrok – C. Smith, Bonino, Grimaldi – Blackwell, Turris, Trenin.

Rozhodčí: Lee, Chmielewski – Baker, Daisy