Karlovy Vary – SHK Mustangové 2:3 (0:3 po s.n.) | Zlín sledge – Studénka Sledge 4:3 (kon.)
po s.n. (0:3)
SKV Sharks Karlovy Vary
2:3 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
SHK Mustangové AUTO IN
Sobota 25.01.2020, 16:00 • Zimní stadion Ostrov • Česká para hokejová liga

Dramatické první semifinále České para hokejové ligy mezi Karlovými Vary a Pardubicemi končí výhrou Východočechů po samostatných nájezdech. Normální hrací dobu orámovaly branky, hned v první minutě dali gól hosté, naopak v poslední vyrovnali domácí. Mezitím ještě padly dvě branky, a tak se za stavu 2:2 šlo do prodloužení. To nerozhodlo, samostatné nájezdy pak dopadly jednoznačně ve prospěch hostů 0:3. Pardubice si tak odvážejí domů první výhru a na své ledě budou 15. února usilovat o postup do finále. To je z tohoto zápasu už úplně všechno, hezký sobotní večer ze západu Čech! (18:04:03)

V samostatných nájezdech zvítězil tým SHK Mustangové AUTO IN.
    Rozhodující nájezd vstřelil hned v první sérii DAVID MOTYČKA.

3. série
    0:3
    Berger nabral docela vysokou rychlost, ale zakončit nezvládl, Pardubice vítězí.

3. série
    0:3
    Hering najížděl zleva z úhlu a s dávkou štěstí překonal Korce, puk se překutálel přes gólmana do branky.

2. série
    0:2
    Forgo zkusil přímou střelu a trefil brankáře.

2. série
    0:2
    Už se zdálo, že Doležal nemá rychlost ani prostor na to něco udělat, ale pak si přehodil puk na levou ruku a uspěl!

1. série
    0:1
    Wágner mířil pod horní tyč nad ležícím Bočkem, ale přestřelil.

1. série
    0:1
    Motyčka nic nevymýšlel a prostřelil Korcovu lapačku – 0:1.

Samostatné nájezdy začínají.

Konec prodloužení patřil hostům, kteří nebyli daleko od rozhodnutí, ale gól nepadl, a tak se půjde do nájezdů! Začnou Pardubice a jede se pět nájezdů.

50:00
    Prodloužení skončilo.

49:30
    Po vyražené Kubešově střele byl Motyčka zcela sám na dorážku z levé strany, Korec se ale dokázal přesunout!

49:10
    Hosté drží puk na hokejkách, domácí nejsou schopni jim ho sebrat.

48:29
    Hering postupoval kupředu, Forgo ho bránil, ale ztratil hokejku. Díky tomu mohla jít přihrávka na Motyčku, ten z mezikruží přestřelil.

47:55
    Rennhack dojel do rohu, tam puk ztratil a strhává se boj za pardubickou brankou.

47:23
    Nejedlý udržel útočné pásmo pro domácí barvy, vzápětí schytal tvrdý, ale čistý direkt od Kubeše.

46:53
    Zakázané uvolnění Pardubic.

46:40
    Geier stihl převzít puk těsně mimo ofsajd, ale Rennhack následně netrefil branku. To bylo důležité, protože Boček se zrovna přesunoval a ztratil rovnováhu, nemohl by tak zasáhnout.

46:00
    Ze středního pásma nahodil Hering, Korec jen zkontroloval dráhu puku.,

45:09
    Forgo se hned tlačil do střely, zblokoval mu ji Hering.

45:01

Dlouho vypadali Karlovarští marně, ale 35 sekund před koncem vyrovnal Geier a poslal zápas do prodloužení. To se bude hrát ve čtyřech na obou stranách a potrvá maximálně pět minut.

45:00

44:52
    Další dlouhé vyhození mířilo přímo na Bočka, ten přerušil hru a domácí získali buly v útočném pásmu.

44:42
    Zakázané uvolnění domácích.

44:25
    Žraloci právě vstřelili branku!
    Drama je na světě, Wágner vyslal po levé straně dopředu MICHALA GEIERA a ten spektakulárně vymetl pavouky ze vzdálenějšího rohu Bočkovy branky, Kořínek stínoval marně. Asistence: Karel Wágner.

44:10
    Buly připadlo hostům.

44:05
    Geier nestihl dojet puk, zakázané uvolnění domácího celku.

43:35
    Wágner vyhál buly v obranném pásmu, ale puk získali hosté.

43:30
    Nastal čas na poradu, trenér Karlových Varů si bere time-out.

43:30
    Domácí v plném počtu a zároveň Korec drží puk ve své moci u levé tyče.

43:22
    Štěpjáka na modré zastavil Forgo.

42:50
    Domácí už to zkoušejí trochu na riziko, v oslabení vyslal hezkou střelu od modré čáry Forgo. Boček vyrazil.

42:27
    Karlovarští po vybojovaném puku znovu vyhodili přes všechny čáry.

41:43
    Karlovarští vyhodili za Bočka.

41:28
    Přesilovka pro Pardubice. Hering unikal domácím, nezastavil ho Wágner a Geier sáhl k záchrannému faulu. Domácí kapitán je vyloučen za nedovolené bránění.

40:47
    Rozjetý Michalec si křikl o přihrávku, ale svůj nadějný útok nedotáhl vinou nedokonalého zpracování.

40:00
    Pět minut před koncem třetí třetiny to začíná být fyzický boj, tempo hry se určitě zvedlo a přibylo osobních soubojů.

38:15
    Teď měly Karlovy Vary velké štěstí! Postupný útok Pardubic zakončil Hering bombou od modré čáry, která narazila do šibenice branky a pak záhadným způsobem přistála v náručí Petra Korce. Hering už zvedal ruce nad hlavu, ale hlavní rozhodčí rozpažil.

37:20
    Hering pod tlakem odehrál z vlastní zóny mezi střídačky. Bude se tak pokračovat v obranném pásmu Pardubic, kde ale hosté zvládají domácí tlačit na mantinel a nedopouštějí ohrožení branky.

36:45
    Domácím se znovu nepodařilo rozvinout souvislejší pobyt v útoku, ale díky zakázanému uvolnění z hokejky Pavla Kubeše se vrací před pardubickou branku.

36:20
    Geier to zkusil z otočky od mantinelu, minul o parník.

35:24
    Zakázané uvolnění domácích. Třetí třetina se zatím hodně kouskuje a nabízí zatím asi nejméně pohledný para hokej.

35:04
    Nejedlý nechtěně zasáhl po vhazování kotouč a ten šel přímo do jízdy Heringovi. Němec však ve finální fázi netrefil branku.

34:57
    Geier se rozjel jako lokomotiva, překonal střední pásmo, ale nakonec je zastaven díky ofsajdu.

34:30
    Hering objel domácí branku a hledal někoho na modré čáře, puk ale vyjel ven z pásma. Pardubice už jsou v plném počtu.

34:05
    Rennhack těsně nestihl dobruslit dlouhou rozehrávku, zakázané uvolnění.

33:54
    Puk zasáhl vyloučeného Kubeše, vhazuje se u Korce.

33:38
    Motyčka poslal kotouč až za karlovarskou branku.

33:05
    Wágner a po něm Berger zachytili pardubické pokusy o vyhození ze třetiny, ale pak se domácí vyhnali ven sami.

32:53
    Po kratším tlaku pálil z úhlu Berger, Boček odolal.

32:21
    První vyloučení zápasu připadne Pavlu Kubešovi za zdržování hry. Pardubický kapitán vyhodil kotouč mimo hrací plochu z obranného pásma.

32:05
    Hering po buly nastřelil Forga, který s bolestivou grimasou střídá.

31:53
    Zakázané uvolnění v podání domácích.

31:05
    Nejedlý za brankou nic nevymyslel a Kubeš odehrál puk daleko od pardubického území.

30:32
    Pave Kubeš zahájil třetí dějství zakázaným uvolněním.

30:01

Prostředních patnáct minut patřilo převážně hostům, ti byli po většinu času aktivnější a útočnější. Petr Korec dlouho držel domácí tým, ale minutu před přestávkou ho podruhé v zápase prostřelil Hering a Karlovy Vary tak musejí znovu dotahovat. Povede se jim to ve třetí třetině, která začne přibližně v 17:15?

30:00

29:54
    Michalec ještě stihl proniknout podél levého hrazení a připsat poslední zákrok druhé třetiny Korcovi.

29:40
    Geier zachytil pokus o vyhození, ale od mantinelu pálil nad.

29:21
    Boček zlikvidoval dalekonosné nahození.

29:00
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Rychlý protiútok zakončuje tradiční střelec Pardubic BERNHARD HERING přesnou ranou z pravého kruhu do vzdálenějšího rohu a hosté znovu vedou! Asistence: Pavel Kubeš.

28:35
    Napadající Haas vyvedl z míry Kvocha, domácí tak získali útočné pásmo.

27:40

27:25
    Zcela nehlídaný Geier si nevšiml před brankou puku, který měl za sebou. Kubeš pak nekompromisně odpálil, ale bylo to do střídaček, takže se vhazuje před pardubickou brankou.

26:51
    Wágner přiklepl ve středním pásmu do jízdy Rennhackovi, jeho ránu Bočkova lapačka s menšími problémy vyrazila do bezpečí.

25:55
    Domácí brankář je teď hrdinou okamžiku! Nejprve vyrazil Heringovu střelu z otočky, vzápětí na něj zpoza clony pálil z mezikruží Doležal, ale obě šance Petr Korec zlikvidoval.

25:11
    Motyčka udržel u mantinelu puk, soupeři k němu nijak tvrdě nepřistupovali. Díky tomu pak mohl Kubeš zkusit štěstí, Korec si pohlídal levou tyč.

24:13
    Domácí nakonec nějakým způsobem dostali puk před branku, kde zblízka zakončoval Rennhack, jenže gól nedal.

24:00
    Michalčín se dostal až za pardubickou branku, tam svádí souboj s přesilou soupeřů.

22:27
    Ačkoliv hosté byli dlouho v ofsajdu, váhající Forgo přišel o puk a nabídl tak šanci Heringovi. Ten opět nastřelil Korce do masky, potom se kotouč neodrazil příhodně pro Pardubické.

21:35
    V hromadě po vhazování se nejlépe zorientoval Hering a vystřelil nad horní tyč domácí branky.

21:30
    Domácí se nepřesnou zpětnou přihrávkou vyhnali z útočného pásma až k vlastní brance a potom zahráli zakázané uvolnění.

20:53
    Vyhozený puk dojížděl Forgo, Boček si vyjel z branky a stihl přerušit hru,

20:38
    Motyčka měl dost času, po něm pak i Kořínek, ale oba hráči zamířili mimo karlovarskou branku.

19:58
    Geier viděl na druhém křídle rozjetého Rennhacka, přihrávka však nebyla zcela přesná a útočník musel zpracovat, díky tomu nevystřelil přesně.

19:15
    Motyčkův záměr přečetl Nejedlý. Na přihrávku z rohu už si od modré sjížděl Kubeš. Aktivnější hosté ale dál zůstávají v útoku.

18:45
    Delší přetahovaná ve středním pásmu.

18:10
    Schneider se v neutrální zóně zbavil Kvocha a nahodil puk za pardubickou branku, ale to bylo z domácí strany vše.

17:21
    Hosté mají lepší vstup do třetiny než domácí. Hering z pravého kruhu nastřelil Korcovu masku, to byla dost povedená rána.

16:50
    Pavel Kubeš je všude, teď byl nehlídán pro změnu na levém kruhu, odkud vyslal nepříjemnou střelu. Korec ji vyrazil.

16:36
    Kubeš rozvážně postupoval z rohu, dostal k tomu dostatek prostoru. Wágner ho přes veškerou snahu nezastavil, ale potom po puku skočil Korec a přerušil hru.

16:00
    Forgo se na druhé straně snažil přes Kvocha protlačit ke střele, Boček mohl zůstat díky dobré práci svého obránce v klidu.

15:39
    Kvoch nabízel od modré puk po ledě na teč, ale Motyčka byl před brankou zablokován.

15:01

První třetina končí smírně. Pardubice se dostaly do vedení už po 23 sekundách hry a Karlovým Varům dlouho trvalo, než se ze studené sprchy oklepaly. Nakonec dokázali Žraloci vyrovnat ve 13. minutě. Jak dopadne prostředí perioda?

15:00

14:20
    Nejedlý to po vyhraném buly myslel dobře zpětnou přihrávkou na Geiera, ale ten kotouč přejel a málem z toho byl brejk pro Pardubice. Heringa však stihl dojet právě Geier a protiútok zastavit.

14:12
    Kubešova rozehrávka ze středního pásma prošla až na zakázané uvolnění. Boček musí do pozoru.

13:49
    Doležal i přes přístup Wágnera udržel kotouč, ale slabá střela Korce nevystrašila. Pardubice ale získaly útočné pásmo.

12:38
    A je vyrovnáno. Schneider z obranného pásma odrazem od mantinel poslal puk kupředu, kde Rennhack nesobecky přenechal MICHALU GEIEROVI. Ten postupoval proti zformované dvojici Kubeš – Kvoch, ale i přes pardubického kapitána dokázal propálit Bočka a srovnat skóre. Asistence: Marek Schneider.

11:50
    Rozjetý Rennhack přijal přihrávku z rohu, svojí střelou však netrefil pardubickou branku.

11:20
    Po Kubešově nahození z úhlu chvíli nebylo jasné, kde je puk. Ten nakonec z dvojice hráčů vypadl bezpečně daleko od karlovarské branky.

10:00
    Prvních deset minut je minulostí, ráz zatím určuje rychlá trefa Pardubic z první minuty. Domácí působí trochu zakřiknutě a rozpačitě, od zamlklého publika se jim podpory také nedostává. Hosté sice nijak zvlášť netlačí, ale opticky mají řekněme 60:40 více ze hry.

09:20
    Pardubický kontr zakončil hodně nebezpečnou střelou Kubeš.

09:05
    Rennhack i přes těsnou obranu dokázal přejít útočnou modrou čáru a najít Geiera, ten namířil svůj projektil přímo do Bočka.

08:30
    Michalec vyhrál buly před Korcem a Hering okamžitě střílel nahoru. Lapačka karlovarského brankáře uspěla na výbornou.

07:40
    Karlovarský expres Geier poprvé ujel do brejku, ale z pravého křídla trefil jen horní tyč Bočkovy branky. Hra pokračovala a po chvilce se Geier ocitl zcela sám před Bočkem znovu, ale ani napodruhé neuspěl.

07:10
    Doležal rýsoval z pravého kruhu prudkou přihrávku na levé křídlo, kde byl Kořínek. Puk srazil Wágner za branku.

06:46
    Teď musel Korec vyrážečkou zasáhnout proti Heringově pokusu z dálky a Karlovarští vyhodili jen na zakázané uvolnění.

06:10
    Útočné snažení domácích ohrožení branky nepřineslo, ale stejně dopadl i útoku hostů. Štěpják od modré nahodil vysoko nad.

05:31
    Po sérii odrazů se k nepříliš razantní střele přes hráče dostal Kubeš, Korec zasáhl, i když kotouč šel mimo tři tyče.

05:04
    Další pardubický icing pozdrží hru u Petra Bočka.

04:42
    Nejprve Kubeš zahrál na zakázané uvolnění poté, co bezchybně odebral kotouč Geierovi v situaci jeden na jednoho. Po vhazování už si ale Boček musel připsat zásah proti střele z kruhu.

04:20
    Kubeš vyjížděl zpoza karlovarské branky, jeho záměr ale velmi dobře pochopil brankář Korec a vypíchl hokejkou pardubickému kapitánovi puk.

03:40
    Rennhack se opřel do puku na pravém kruhu, jeho rána byla zblokována obráncem.

03:12
    VHazuje se před Bočkem po zásahu pardubické střídačky. Prostor kolem mantinelu v úvodu zápasu záhadně přitahuje puk.

03:08
    Rennhack ze středního pásma startoval Geiera, přihrávku však výborně přečetl poslední pardubický hráč.

02:30
    Necelá stovka domácích fanoušků je po rychlé brance Pardubic hodně zaražená, halou zatím vládne hlas asi desítky příznivců Mustangů.

02:11
    Mohl se zrodit brejk dvou na jednoho, ale ve středním pásmu Kovářík nezpracoval přihrávku od Wágnera.

01:55
    Hosté neměli v útočné třetině puk na svých hokejkách, přesto Kovářík trochu netakticky vyhodil na zakázané uvolnění.

01:08
    Domácí Žraloci se snaží o odpověď a nastěhovali se do útočného pásma. Hra je ale přerušena poté, co puk doputoval mezi hráče na střídačce.

00:23
    Tak to bylo hodně rychlé, hosté hned z první akce otevírají skóre semifinálového zápasu! Kubeš z pravého kruhu křížně našel Doležala, jenž z úhlu netrefil branku. Puk se však od zadního mantinelu odrazil přímo k volnému BERNHARDU HERINGOVI a ten jednoduchou dorážkou otevřel skóre. Korec se nestihl přesunout. Asistence: Pavel Doležal, Pavel Kubeš.

00:01

Vše je již připraveno k zahájení dnešního semifinále.

SKV Sharks Karlovy Vary: Korec (Bechyňský) – Berger, Nejedlý, Wágner – Michalčín, Schneider, Forgo, Haas, Rennhack, Kovářík, Geier, Karafiát

SHK Mustangové AUTO IN: Boček – Kvoch, Kubeš, R. Buhr – Neuman, Motyčka, Kolek, Štěpják, Michalec, V. Buhr, Hering, Doležal, Kořínek

Rozhodčí: Jakub Suchý – Josef Helecz ml., Tomáš Bubeliny

Začátek utkání se z technických důvodů opozdí asi o deset minut, úvodní buly tedy bude vhozeno cca v 16:10.

Kluby se mohou pochlubit poměrně početnými soupiskami, kterým vévodí několik reprezentantů. V akci můžeme vidět kapitána národního týmu Michala Geiera nebo nejmladšího člena reprezentace Karla Wágnera na domácí straně, na té hostující zase dva beky Pavla Kubeše a Tomáše Kvocha či forvarda Pavla Doležala.

Co se týká ožehavé otázky České para hokejové ligy, to znamená počtu cizinců na soupisce, tak dnešní soupeři se drží narozdíl od jiných klubů při zemi. Karlovy Vary využívají služeb Franka Rennhacka, Pardubice střelecky táhne Bernhard Hering, kterého doplňuje Robert Pabst. Všichni hráči mají německou národnost.

Papírového favorita hledat v této sérii těžko, rozhodne momentální forma a rozvržení sil mezi širší počet hráčů, neboť tempo lze očekávat od úvodu hodně vysoké.

Od komentátorské klávesnice přeji dobrou zábavu!

V základní části mají soupeři vzájemnou bilanci 1-1. Oba týmy si uhájily vlastní led, v listopadu přehrály Karlovy Vary nekompletní Pardubice 5:2, v lednu pak triumfovali Východočeši v plné síle proti již postoupivšímu soupeři 4:1.

Vážení sportovní přátelé, vítejte u on-line reportáže z prvního semifinálového utkání play-off České para hokejové ligy. Série mezi Karlovými Vary a Pardubicemi začíná na západě Čech, odkud se k rozhodnutí přesune do města perníku. Hraje se na dvě vítězná utkání a to úvodní má začátek naplánován na 16. hodinu.

Jan Chlubna

Branky a nahrávky: 13. Geier (Schneider), 45. Geier (Wágner) – 1. Hering (Doležal, Kubeš), 29. Hering (Kubeš), rozh. náj. Motyčka