po s.n. (0:2)
HC Vítkovice Ridera
2:3 (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Středa 29.01.2020, 17:30 • Ostravar aréna • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 20. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

V předehrávce 20. kola ELIOD extraligy dorostu se dnes na domácím ledě představí Vítkovice, které budou připraveny změřit síly s celkem Karlových Varů.

Ve skupině O pořadí v play-off se Vítkovicím daří, s bilancí 17-0-0-4 a aktivním skóre 92:50 mají na svém kontě 51 bodů, což znamená být na 1. příčce s náskokem šesti bodů před druhým Hradcem Králové. Karlovarským patří v neúplné tabulce 5. místo, za bilanci 13-0-0-9 a aktivní skóre 88:81 nasbírali 39 bodů.

Nejproduktivnějším hráčem Vítkovic je se sedmatřiceti kanadskými body útočník Josef Krejsa (20+17), nejlepším nahrávačem je ale s jednadvaceti přesnými přihrávkami útočník Filip Holaník (13+21). Třiadvacet bodů má mezi obránci Michal Bystroň (6+17). Nejtrestanějším hráčem je se šestatřiceti trestnými minutami útočník Alex Kotásek. Více prostoru v brance dostává Darek Bartošák s dvěma vychytanými nulami, průměrem 2,37 a úspěšností 90,87 %.

Kanadské bodování Karlových Varů vede se čtyřiceti body útočník Dominik Rymon (20+20), dvacet přihrávek má na svém kontě také útočník Lubomír Kupčo (19+20). Nejproduktivnějším bekem je s jednadvaceti body Kryštof Bulka (3+18). Dvaapadesát trestných minut si od sudích v dosavadním průběhu sezóny vykoledoval útočník Ondřej Príhoda. Nejvytíženějším gólmanem je Štěpán Maleček s jedním čistým kontem, průměrem 3,04 a úspěšností 87,41 %.

Vítkovičtí v letošním roce odehráli pět zápasů, tři z nich vyhráli, ale proti Spartě se na domácím ledě nedokázali prosadit a připsali si svou nejvyšší prohru v sezóně (2:8). Karlovarští mají v tomto kalendářním roce odehráno také pět zápasů a všech pět utkání se odehrálo na jejich ledě. Body za výhru si připsali ale jen v posledních dvou kolech. Hned v tom prvním se postavili právě Vítkovicím, které si odvezly výhru 6:2. Po třech bodech si v tomto utkání připsali Jan Schauer (2+1) a Matyáš Melovský (1+2).

Jak se bude oběma soupeřům dařit a kdo z nich se bude radovat z výhry, uvidíme už v následujících chvílích.

Přeji příjemný středeční podvečer z Ostravar arény! Jak už bylo zmíněno dnes se odehraje předehrávka dalšího kola ELIOD Extraligy dorostu – o pořadí v play-off, kdy na svém kluzišti přivítají Vítkovice celek z opačného konce republiky a to Karlovy Vary. Vítkovičtí už jednou proti Energetikům hráli, a to na jejich ledě, kdy z východu Čech Ostravané dovezli výhru 6:2. Podaří se domácím porazit Karlovy Vary podruhé v sezóně, nebo hosté vyrovnají účet vzájemných utkání? Odpověď na tuhle otázku nám přinese konec dnešního duelu.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Münch) – Bystroň, Bialy, Kosina, Puchala, Řepa, Spurný, Vřeský, Prčík – Holaník, Kotásek, Přibyl, Petr, Rajčan, Pavelec, Schauer, Krčmarský, Irgl, Melovský, Skřipčák

HC Energie Karlovy Vary: Kubát (Jiskra) – Dorot, Houdek, Anton, Bulka, Hohl, Vogel – Kupčo, Šlechta, Šmajda, Príhoda, Matas, Rymon, Botoš, Sapoušek, März, Zeman

Rozhodčí: Blaževič – Veselý, Hladík.

Rozhodčí už krouží po ledové ploše, čekáme až nám nastoupí oba dva celky.

Hosté už nastupují, už nám zbývají pouze domácí.

Na kluziště přicházejí i Vítkovičtí, utkání za malý moment začne.

00:01

00:08
    Úvodní vhazování dokázali vyhrát hosté a hned se stěhují do pásma Vítkovic.

00:43
    Domácí se také poprvé dostali do útoku, zatím chybí úvodní střela pro oba dva brankáře.

01:39
    Šimon Bialy zavezl kotouč do útočného pásma a vypálil. Kubát byl ale pozorný.

01:55
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    ROBIN SAPOUŠEK vybojoval kotouč a dostal se do samostatného úniku. Naznačil střelu, přehodil si kotouč na bekhend a poslal tak Energii do vedení.

03:01
    Další nepříjemnosti před Bartošákem, který na dvakrát dokázal včas zakročit.

04:11
    Pozorný Dominik Petr dokázal obrat o kotouč jednoho z obránců a přihrál zpoza brány do prostoru mezikruží, tam však stál pouze karlovarský obránce.

05:03
    Vhazování po pravici Matěje Kubáta.

05:33
    Karlovy Vary obracejí hru a ženou se zpět do pásma.

06:10
    Domácím se nedaří kombinace a zatím můžeme vidět, že hostující obránci dokážou prozatím obrat Vítkovice o kotouč už ve středním pásmu.

07:16
    Dominik Petr to zkoušel z levého kruhu, jenže jeho rána byla včas zblokovaná.

07:34
    Hosté teď vyhazují na zakázané uvolnění.

07:50
    Petr Pavelec se dostal do zajímavé pozice. Střílel přes obránce, a tak pomalý kotouč dokázal Karlovarský gólman posunout do rohu kluziště.

08:49
    Na pravé straně to za domácí naopak zkoušel Matěj Přibyl. Jeho pokus skončil pouze na boční síti.

10:00
    Hra teď plyne nahoru a dolů. Střelecké pokusy můžeme vidět na obou dvou stranách. Oba brankáři zatím nebezpečné šance odrážejí do bezpečí.

10:45
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

11:11
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Schauer – 2 min., krosček).

11:25
    Energetici vyhráli vhazování a točí vítkovickou formaci v obranném pásmu.

12:10
    Ostravané vyhazují přes všechny čáry a odcházejí střídat.

12:44
    Ondřej Dorot to zkoušel přízemní střelou od modré, jenže tenhle pokus byl včas sražen.

13:11
    Vítkovice v plném počtu.

13:56
    Na levé straně kluziště ujížděl Matěj Přibyl, kterému kotouč dokázal vypíchnout jeden z karlovarských obránců.

15:38
    Ondřej Krčmarský se dostal do malého úniku a ze střely švihem nastřelil pouze pravou tyč.

16:28
    Matyáš Melovský se ocitl sám před Kubátem a z první vystřelil. Hostující gólman dokázal na poslední chvíli poslat kotouč do bezpečí.

17:08
    Protiútok hostů zastavuje postavení mimo hru.

17:41
    Dominik Petr si obhodil posledního obránce Energie a řítil se sám na Kubáta. Ten však Vítkovicím vyrovnaní stavu nedovoluje.

18:34
    Další postavení mimo hru Karlových Varů.

18:53
    Hosté rozehrávají z vlastní třetiny a usazují se v pásmu Vítkovic.

19:37
    Lubomír Kupčo se rozjel po levé straně hřiště a vypálil. Darek Bartošák byl ale pozorný, a tak se do druhé třetiny půjde s největší pravděpodobností za stavu 0:1.

20:00

Viděli jsme první třetinu, ve které padla pouze jedna branka. V úvodu první části přesně zamířil Robin Sapoušek. Domácím se moc nedařil přechod do útočného pásma, kdy je vždy včas dokázali obránci zastavit.

Další třetina začne přibližně v 18:10.

Všichni aktéři dnešního zápasu jsou už na ledové ploše, za malý okamžik začne druhá třetina.

20:01

20:13
    I ve druhé třetině dokázali úvodní buly vyhrát hosté. Výsledkem tomu byly dvě nebezpečné střely hostů.

20:56
    Petr Pavelec teď podrazil jednoho hráče hostů a rozhodčí zůstává v klidu.

21:48
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    PETR PAVELEC obral karlovarského hráče na modré čáře a rychle se dostal do samostatného úniku. Sám před Matějem Kubátem dokázal ještě v pádu poslat kotouč mezi jeho betony.

23:28
    Daniel Kosina se dostal do pásma a vystřelil. Jeho přízemní střela skončila na zadním mantinelu.

23:51
    Ondřej Príhoda projel domácí obranou jako nůž máslem a vystřelil. Bartošák jeho pokus z bezprostřední blízkosti kryl.

24:45
    Ondřej Príhoda poslal kotouč na LUBOMÍRA KUPČA, který dokázal Energetikům vrátit hubené vedení zpět. Asistence: Ondřej Príhoda a Jan Botoš.

25:30

25:48
    Domácí poslali kotouč pouze na zakázané uvolnění.

26:47
    Vítkovičtí se teď nemohou dostat z obranného pásma, a tak hosté pálí ze všech možných stran.

27:20
    Petr Pavelec zavezl puk do útočného pásma a přihrál na volného DOMINIKA PETRA, který dokázal Matěje Kubáta překonat přesnou střelou nad pravý beton. Asistence: Petr Pavelec a Alex Kotásek.

28:46
    Karlovarští se po vstřelené brance nemohou dostat do přímého ohrožení vítkovické brány a vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

29:32
    Domácí vyhráli vhazování a uzavřeli Energii v obranném pásmu.

30:05
    Pokus jednoho z Vítkovických Kubát radši podržel, a tak se bude vhazovat po jeho levici.

30:48
    Kotouč se zřejmě dotkl domácí střídačky a následuje vhazování ve středním pásmu.

31:09
    Robin Sapoušek prověřil tvrdou střelou od modré Bartošáka, ten však ukazuje, že takové pokusy na něho moc neplatí.

32:21
    Matěj Prčík teď vypálil ze stejné pozice jako jeho kolega z druhé strany kluziště. Ale ani on na Kubáta nevyzrál.

33:11
    Energetici uzavřeli domácí RIDERU v pásmu a kombinují. Domácí jen tak tak zvládají puk blokovat.

33:54
    Lubomír Kupčo vypálil z otočky. Jeho střela skončila mimo tři tyče.

34:25
    Filip Holaník to vyzkoušel střelou z bekhendu. Tahle střela zůstala pouze na boční síti.

35:50
    Teď je vidět mnoho nepřesností na obou dvou stranách, a tak se převážně hraje ve středním pásmu.

36:49
    Marek Vřeský poslal příliš prudkou přihrávku, a tak se píská zakázané uvolnění.

37:17
    Matěj Přibyl vybojoval kotouč a vystřelil z levé stany kluziště. Táhle střela šla ale mimo tři tyče.

37:41
    Kotouč mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

38:05
    Na icing naopak vyhazují hosté a buly bude před Kubátem.

38:26
    Matěj Zeman pálil z první, jenže střela mu nesedla, a tak napálil pouze zadní mantinel.

38:56
    Kupčo poslal přihrávku na Sapouška, který trefuje pouze pravý beton Bartošáka.

39:40
    Bartošák kryje puk, vhazovat se bude po jeho pravici.

39:55
    Buly vyhráli Vítkovičtí, kteří puk hlídají za svojí bránou.

40:00

V druhé části padly tři góly. Nejprve vyrovnal stav utkání Petr Pavelec. Přibližně o tři minuty později vrátil vedení hostům Lubomír Kupčo, aby následně za domácí vyrovnal Dominik Petr. Stav utkání je tak po druhé třetině nerozhodný a o zápasu bude muset rozhodnout třetí třetina, popřípadě prodloužení nebo nájezdy.

Další třetina začne přibližně v 19:55.

40:01

40:12
    Karlovy Vary ukazují, že úvodní buly jim jdou. Teď však bylo s rozdílem, že se hned hrálo v jejich obraném pásmu.

41:10
    Dominik Petr tvrdou střelou z první se snažil vyzrát nad Kubátem. Jenže hostující brankář se dokázal včas přesunout a kotouč vyrazit.

42:54
    Vítkovice se ženou do dalšího protiútoku, jenže domácí se nějak nemůžou usadit pásmu.

43:24
    Ondřej Príhoda si najel do pásma po pravé straně kluziště a vypálil. Pozorný Bartošák vyrazil kotouč za bránu.

44:04
    Jan Schauer si najel do prostoru v mezikruží a střelou švihem vystřelil kotouč pouze do lapačky Kabáta.

44:19
    Hosté vyhazují na icing.

44:52
    Domácím se nedaří zkrotit kotouč a nemůžou se dostat z vlastního pásma. Karlovarští kombinují.

45:49
    Matěj Přibyl nahazuje do pásma a odchází s celou svojí formací střídat.

46:21
    Další nepřesnosti v rozehrávce vyhnal vítkovické hráče z útočné třetiny.

47:26
    Hra plyne nahoru a dolů, střeleckých pokusů není zrovna moc. Oba dva týmy vědí, že následující gól může být i vítězný.

48:49
    Pohotovou střelu Marka Vřeského vyráží Kubát pouze do rohu kluziště.

49:20
    Karlovarští rozjíždí proti-útočnou akci z poza vlastní brány a usazují se v pásmu Vítkovic.

50:36
    Hosté nahazují do kotouč do útočné třetiny a odcházejí střídat. Tahle perioda je zatím co se týče gólu a střel velmi chudá.

52:10
    Matěj Přibyl si obhodil posledního obránce a z ostrého úhlu vypálil. Hostující Matěj Kubát jen tak tak dokázal kotouč vyrazit.

53:11
    Energie kombinuje a dostává Vítkovice pod tlak.

53:54
    Skákavý kotouč v brankovišti Kubát pro jistotu podržel. Vhazování po jeho levici.

54:35
    Ostravané uklidňují hru a odcházejí střídat.

55:17
    Střelu Sapouška dokázali obránci Vítkovic blokovat a hned vyrážejí do protiútoku.

56:25
    Souboj o puk u mantinelu vyhráli hosté a stěhují se před Bartošáka.

57:00
    Ondřej Krčmarský vypálil od modré a jeho střela letěla kousek nad bránu Kubáta.

57:38
    Matyáš Melovský nastřelil do brankoviště kotouč, který se volně pohyboval u brankové čáry. Obránci Karlových Varů naštěstí pro hosty byli na svém místě.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:57
    Vítkovičtí kombinují před Kubátem, jenže obránci hostů ví, kde mají stát a nedovolují žádné akce.

59:45
    Poslední část se spíš už jen dohrává a půjde se zřejmě do prodloužení.

60:00

Další třetina začne přibližně v 19:25.

60:01

60:22
    Začalo nám pětiminutové prodloužení tři na tři.

60:39
    Energetici se usadili v pásmu a drží vítkovickou trojku pod tlakem.

61:17
    To útoku se dostali i Ostravané, kteří odcházejí částečně střídat.

62:11
    Ve středovém kruhu se teď srazili dva domácí hráči. Karlovarští se nestihli zorientovat, a tak žádné vážnější napadnutí brány nepřichází.

63:23
    Jan Schauer si vybruslil na pravý kruh a vypálil. Kubát ale své spoluhráče a tým drží výborně.

64:06
    Vítkovičtí se dostali do úniku dva ne jednoho. Melovský dostal přihrávku a z první trefil pouze lapačku Kubáta.

64:37
    Důležité vhazování před Kubátem vyhráli hosté a a vyrážejí do útoku.

64:56
    Dominik Rymon se dostal do samostatného úniku. Výborný Bartošák tenhle nájezd zlikvidoval.

64:56
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Šmajda – 2 min., sekání).

65:00
    Prodloužení skončilo.

Jelikož stav po prodloužení je nerozhodný o vítězi rozhodnou po úpravě ledové plochy samostatné nájezdy.