Švýcarsko – Rakousko 3:2 (po pr.) | Německo – Česko 1:11 (kon.)
Německo
1:11 (0:4, 0:1, 1:6)
Česko
Pátek 07.02.2020, 17:00 • Zimní stadion Benešov • Turnaj čtyř (ženy U16)

První zápas české šestnáctky byl naprostou dominancí. Domácí výběr naprosto rozebral Německo 11:1 a připisují první tři body do Turnaje čtyř. Zítra čeká na český národní výběr tým Švýcarska a to opět od 17 hodin.

V tuto chvíli je to ode mě vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou. (18:59:00)

59:15
    Zápas Češky dohrávají s kotoučem na holích. Hrají v naprosté a hlídají zbytek zápasu.

58:08
    Česko právě vstřelilo branku!
    Nakonec se Češky radují z jedenácté branky. Adéla Šapovalivová přihrála přesně před branku na BARBORU BARTÁKOVOU, která neměla sebemenší problém se zakončením. Asistence: Adéla Šapovalivová, Tereza Plosová.

58:00
    Do konce zápasu zbývají poslední dvě minuty.

56:01
    Tlak českých hráček je až neuvěřitelný. Jörgová momentálně neví, kde jí hlava stojí. Nicméně stále jedenáctou branku neinkasovala.

54:27
    Český výběr stále nastěhován v útočném pásmu. Diváci jej tlačí za dalšími brankami.

53:38
    Pěkná střela Juřičkové od modré. Německá gólmanka se vytasila s vyrážečkou a puk končí v ochranné síti.

52:39
    Stále stejná písnička. Češky jsou v útočném pásmu, kombinují a střílí. Tentokrát jen s jednou změnou. Akce nekončí brankou.

51:52
    Nakonec se Češky radují z desáté branky. Dalšího důrazu před brankou využila TEREZA PLOSOVÁ, která byla na brankovišti nejsilnější a dotlačila kotouč do branky. Asistence: Adéla Vrhelová.

51:28
    Německo právě vstřelilo branku!
    To, co se nepovedlo Češkám, se povedlo Němkám. LOLA LIANGOVÁ svůj únik zakončila s naprostým přehledem. Šla do forhendového zakončení, vykoupala Hesovou a zasunula do prázdné branky. Asistence: Julia Kohbergová.

51:14
    Mohlo to být deset. Jenže Adéla Šapovalivová svůj samostatný únik nedokázala gólově zakončit. Její střelu si Jörgová pohlídala.

48:35
    To je neskutečná demolice. Tereza Pištěková našla bekhendem zpoza brány ADÉLU VRHELOVOU. Ta neměla absolutně žádný problém s trefením odkryté klece. Asistence: Tereza Pištěková, Tereza Plosová.

45:07
    Německo si vyžádalo oddechový čas.

45:07
    To je neskutečná smršť české reprezentace. Gól s pořadovým číslem osm vstřelila ELIŠKA HOTOVÁ. Byla v dobré pozici, kterou využila naprosto s přehledem. Asistence: Lucie Gruntová.

44:22
    Tentokrát vznikla před Jörgovou nepřehledná situace a hned několik hráček se dostalo k zakončení. Gólovou trefu nakonec obstarala NATÁLIE BRICHOVÁ. Asistence: Barbora Juříčková, Petra Matějová.

43:39
    A je to 6:0. Pěkná kombinace končí další brankou v německé síti. Tentokrát se o branku postarala TEREZA PLOSOVÁ. Asistence: Tereza Pištěková, Eliška Hotová.

42:58
    Až nyní se dostaly k zakončení. Elisa Pietschmannová vystřelila zápěstím, ale Hesová ukryla kotouč v lapačce.

41:38
    Je za námi minuta a půl třetí třetiny. Němky se zatím nedostaly vůbec ke kotouči.

40:01

I ve druhé třetině byly Češky lepším týmem a jednou brankou dokázaly navýšit svůj náskok. Měly ještě další šance ke skórování, ale v tom jim zabránila Hussová a po jejím vystřídání ještě Jörgová, Před poslední třetinou to vypadá, že je o třech bodech rozhodnuto.

40:00

39:19
    U české reprezentace to vypadalo na přečíslení dvou na jednu, ale nic z toho nebylo. Puk skončil ve výstroji bránící hráčky.

37:23
    Tereza Pištěková byla v další šanci. Střílela z levého kruhu, ale Jörgová byla přilepena u své pravé tyče.

35:31
    Mayerová si obhodila protihráčku na své obranné čáře a šla do rychlého brejku. Čekalo se, jak celá její akce dopadne, nicméně skončila v rohu a následně nepřihrála přesně zpátky na modrou čáru.

33:19
    Tereza Pištěková jela se svou spoluhráčkou dvě na jednu. Pištěková vzala vše do svých rukou, ale střela jí sjela. Poté se ovšem dostala ještě k zakončení z brankové čáry, ale v pádu minula.

30:55
    Domácí hokejistky právě vstřelily svou pátou branku a náležitě tak přivítaly novou gólmanku Jörgovou. ADÉLA ŠAPOVALIVOVÁ se dostala k dorážce a dala svou druhou branku v utkání. Asistence: Barbora Bartáková, Lucie Gruntová.

29:26
    Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Hussová, přichází Jörgová.

28:42
    Zápas se nám blíží ke své polovině. Češky nadále udržují komfortní náskok čtyř branek a nepouští své soupeřky vůbec k ničemu.

26:11
    I když teď se to změnilo. Na obou stranách došlo k několika zajímavějším situacím. Jenže Hussová i Hesová své týmy podržely.

24:58
    Momentálně jsme svědky toho, že se na ledě neděje téměř vůbec nic.

22:50
    Několik střel letělo na Hussovou. Ta si se všemi poradila naprosto na výbornou a drží stále čtyřgólový rozdíl.

21:38
    Když už se Němky dostanou k puku, tak ho ztratí hned ve středím pásmu. Češky se následně opět přesunou do útočné třetiny.

20:48
    Češky i v úvodu druhé třetiny tlačí svého soupeře. Němky neví, kam dřív skočit.

20:01

Prvních dvacet minut jasně ovládly české hráčky. Ty se prosadily v úvodních dvaceti minutách hned čtyřikrát a po svědomitém výkonu zaslouženě vedou 4:0.

20:00

19:40
    První třetinu dohrává český výběr v naprostém klidu.

18:42
    Tlak českých hráček stále pokračuje. Němky jsou pozadu úplně ve všem.

17:41
    Tak to je totální dominance českého týmu. Wojnarová našla Malickou, která od mantinelu našla mezi kruhy VIKTORII JÍLKOVOU. Ta se v jasné situaci nemýlila a vsítila svou druhou branku v zápase. Asistence: Dominika Malická, Adéla Wojnarová.

17:00
    A je to o tři branky. ADÉLA ŠAPOVALIVOVÁ si nabruslila do útočné třetiny a zamířila do vzdálenější spojnice. Puk se nakonec ale odrazil za brankovou čáru. Bez asistence.

15:48
    Český národní celek dnes hraje naprosto na výbornou a nepouští Němky vůbec k ničemu.

14:42
    Němky se po delší odmlce dostaly do pásma. Jenže opět nevydržely v tlaku příliš dlouho a puk má český výběr.

13:38
    Zatím to vypadá na dominanci Češek. Škoda, že se na uplynulé mládežnické olympiádě tyto celky nestřetly. Třeba by český výběr dopadl lépe.

11:40
    A další šance české reprezentace. Domácí celek se dostal k několika dorážkám z hranice brankoviště. Ale ani jedna nebyla úspěšná.

09:27
    A je to o dvě branky. Po ose Malická, Markéta Mazancová a VIKTORIE JÍLKOVÁ. Posledně jmenovaná z vrcholu pravého kruhu zamířila přesně k pravé tyči. Asistence: Mazancová M., Malická.

09:01
    Jílková se dostala do útočného pásma, ale její následná střela byla zblokována a k Hussové se vůbec nedostala.

07:41
    Je za námi necelých osm minut hry. Češky jsou zatím daleko lepším týmem a své západní soupeřky tlačí.

05:50
    Němky se po dlouhé době dostaly do útočné třetiny. Strávily v něm pouze pár chvilek a kotouč je opět na holích Češek.

03:50
    Další dobrá příležitost České republiky. Tentokrát z předbrankového prostoru vypálila Adéla Šapovalivová. Jenže Hussová vyrazila betonem.

03:10
    Domácí výběr se dostává do vedení. Před Hussovou se strhla trma vrma, ve které se nejlépe zorientovala PETRA MATĚJOVÁ a dorazila puk do branky. Bez asistence.

02:10
    Puk proletěl brankovištěm Německa, kde se ho snažily sklepnout do branky hned dvě Češky. Ani jedna neuspěla.

00:50
    Češky si hned v úvodu zápasu vypracovaly tlak. Dostaly k několika zajímavým střelám, ale brankou žádná neskončila.

00:01

První zápas na Turnaj čtyř čeká také Německo a Česko.

Česká reprezentace se bude snažit napravit nepodařený olympijský turnaj v Lausanne, ve kterém se ani nedostal z tříčlenné skupiny do semifinále. Nejprve padl se Švýcarkami 0:1 a poté s Japonkami 1:4. V sestavě museli trenéři udělat i vinou zranění hned několik změn.

Loňský ročník tohoto turnaje, který se konal v Německu, Češky vyhrály, když dokázaly zvítězit ve všech třech utkáních. Švýcarky porazily 6:0, Rakušanky 6:1 a Němky 4:2.

Německý výběr se také zúčastnil Olympijských her mládeže. Ale ani ony nepostoupily ze své skupiny. Nejprve prohrály se Švédkami 2:7 a poté se Slovenkami 1:2.

V loňském turnaji skončily Němky poslední. Nejprve porazily Rakušanky 5:4 po samostatných nájezdech, ale pak padly se Švýcarskem 0:3 a v posledním zápase s českou reprezentací 2:4.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Aleš Skok

Branky a nahrávky: 52. Liangová (Kohbergová) – 4. Matějová, 10. Jílková (Mazancová M., Malicka), 17. Šapovalivová, 18. Jílková (Malicka, Wojnarová), 31. Šapovalivová (Bartáková, Gruntová), 44. Plosová (Pištěková, Hotová), 45. Brichová (Juříčková, Matějová), 46. Hotová (Gruntová), 49. Vrhelová (Pištěková, Plosová), 52. Plosová (Vrhelová), 59. Bartáková (Šapovalivová, Plosová)

Německo: Hussová (29. Jörgová) – Stöberová, Heyerová, Hoppeová, Kohbergová, Schaffrathová, Blenningerová – Mayerová, Häckelsmillerová, Roseová – Böttcherová, Liangová, Hofverbergová – Grussová, Prasseková, Pietschmannová – Schmidtová, Eggerová.
    Česko: Hesová (Dalecká) – Hotová, Narovcová, Wojnarová, Vaníčková, Mazancová Z., Janotová – Bartáková, Gruntová, Šapovalivová – Mazancová M., Jílková, Malicka – Pištěková, Plosová, Vrhelová – Juříčková, Matějová, Brichová – Gruntová, Bartáková.

Rozhodčí: Růžičková – Povová, Svobodová