Košice – Poprad 1:3 (kon.) | Banská Bystrica – Trenčín 5:1 (kon.) | Nitra – Nové Zámky 4:0 (kon.)
Slovan – Zvolen 5:0 (kon.) | Michalovce – Detva 10:2 (kon.) | Miskolc – MAC Budapešť 2:0 (kon.)
konec
HC Košice
1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
HK Poprad
sk Neděle 23.02.2020, 15:30 • Steel Aréna, Košice • Tipos Extraliga (SR) • Skupina A
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok nedele. (18:01:44)
   
  Domáci ani v poslednej tretine nepredviedli oveľa lepší výkon ako v predošlých dvoch a po matnom predstavení dnes zaslúžene prehrávajú. Do dvojgólového náskoku hostí dostal premeneným trestným strieľaním, ktoré boli nariadené za podrazenie Kocha, Patrik Svitana. Domácim sa potom trochu šťastne podarilo znížiť zásluhou Jakuba Sukeľa, to ale bolo z ich strany prakticky všetko. Popradčania ich do výraznejšieho tlaku nepustili a Zagrapan nakoniec spečatil víťazstvo hostí gólom do prázdnej košickej bránky.

  Strely na bránku v 3. tretine (celkovo): 12:11 (32:28)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:56
  Vylúčenie v tíme HC Košice (Branislav Rapáč – 2 min. + 10 min. osobný trest, hrubosť). Trest odpyká Juraj Milý.
  Vylúčenie v tíme HK Poprad (Lukáš Handlovský – 2 min., hrubosť).
   
  59:56
  Rapáč sa na vhadzovaní pred popradskou bránkou vrhol na Handlovského. Tomu pretiahol dres cez hlavu a päsťami ho zrazil na ľad. Ich šarvátku musia riešiť rozhodcovia.
   
  59:45
  Vošvrda vyrazil nahodenie od modrej a následne chytil popradský brankár i Paršinov teč Sukeľovej strely.
   
  59:11
  Domáci hrajú znovu bez brankára a usadili sa v pásme Popradu.
   
  58:50
  Poprad dal gól!
  Hostia rýchlo trestajú power-play domáceho tímu! Svitana sa dostal k puku v strednom pásme a posunul ho bekhendom pomedzi košických obrancov na MAREKA ZAGRAPANA, ktorý ho bez problémov doviezol do prázdnej bránky Košíc. Asistencie: Patrik Svitana, Martin Chovan.
   
  58:41
  Košičania odvolávajú brankára a skúsia to v šestici!
   
  58:40
  Košice vyhrali vhadzovanie v útočnom pásme, znovu ale ich kombinácia prebieha len popri mantineli.
   
  58:16
  Oddychový čas Popradu.
   
  58:03
  Košičania sa konečne dostali do popradskej tretiny. Sukeľ z ľavej strany nahodil puk na Vošvrdu, ktorý ho skryl do lapačky.
   
  57:35
  Matúš Paločko znovu vysokým napádaním zbrzdil rozohrávku Košičanov na niekoľko desiatok sekúnd. Milý puk nakoniec nahodil na zadný mantinel, Skokan sa ale pri snahe dostať sa k puku previnil proti pravidlám ofsajdom.
   
  56:53
  Domácim sa stále nedarí dostať sa do súvislejšieho tlaku. Navyše majú problém vôbec preniknúť do útočnej tretiny, obrana Popradu ich totiž zastavuje už v strednom pásme.
   
  56:21
  Takáč obral o puk Klhůfka a sám vystrelil. Košarišťan úspešne zasiahol a domáci brankár potom vyrazil i strelu Ulrycha od modrej čiary.
   
  55:52
  Buly pred Košarišťanom vyhrali Košičania, ktorí sa znovu snažia o útočnú akciu.
   
  55:32
  Matej Paločko napádal vysoko Pavlina a Repe musel pod tlakom Popradčanov vyhodiť puk na zakázané uvoľnenie.
   
  54:53
  Poprad bráni svoju modrú čiaru a už dvakrát zastavili hostia útok domácich na tejto línii. Dalhuisen si potom poradil i s prienikom Paršina po pravom krídle.
   
  54:19
  Oba tímy si vymenili neúspešnými rozohrávkami puk v strednom pásme a hrací predmet sa napokon zastavil na hokejke Skokana, ktorý zakladá ďalšiu košickú útočnú akciu.

  Michal Sadlek

  Branky a nahrávky: 51. Sukeľ (Milý) – 25. Dalhuisen (Larkin, Svitana), 48. Svitana (TS), 59. Zagrapan (Svitana, Mar. Chovan)


  HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) – Repe, Pavlin, Koch, Růžička, Zeleňák, Čížek – Haščák, Mich. Chovan, Rapáč – J. Sukeľ, Skokan, Paršin – Klhůfek, Bortňák, Faith – Belluš, Eliaš, Milý
  HK Poprad: Vošvrda (Kristín) – Mar. Chovan, Ulrych, Dalhuisen, Larkin, Kozák, Brejčák, Semaňák, Dzivjak – Takáč, Zagrapan, Svitana – Handlovský, Bjalončík, Lapšanský – Rich. Huna, Rób. Huna, Mercier – Kundrik, Matej Paločko, Matúš Paločko

  Rozhodčí: Stano, Goga – Kacej, Jobbágy

  Diváci: 3 966