Chabarovsk – Barys 5:0 (kon.) | Vladivostok – Nižněkamsk 2:3 (kon.) | Novosibirsk – Riga 4:2 (kon.)

Marek Langhamer Nenastoupil (12:26:25)

Charabovsk nakonec deklasoval soupeře a nadělil mu nechvalně proslulého "bůra". Domácí dnes byli jasně lepším týmem, což už ukázali v první třetině, ale potvrdili hlavně v té třetí, kdy vsítili tři góly. Dva z nich dali čeští hráči a reprezentanti Tomáš Zohorna a Michal Jordán. Navíc Ondřej Vitásek se blýskl dvěma asistencemi. Třináct sekund před koncem výsledek podtrhl Vjačeslav Ušenin a připsal si v zápase hattrick.

59:47 Vjačeslav UŠENIN - 5:0

59:47
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Čepice na led! VJAČESLAV UŠENIN slaví hattrick! Třináct sekund před koncem podtrhuje debakl Barysu skvělou tečí za záda gólmana. Asistence: Vladislav Ušenin a Alexandr Kuzněcov.

59:13
    Je vidět, že Barys už zápas dohrává. Hráči na ledě místo bruslení skoro chodí.

58:38
    Probíhají poslední dvě minuty a Amur ještě stále tlačí v útočném pásmu.

57:40

57:13
    Paňukov se uvolnil u levé tyčky, ale jeho rána opět nepřekonala Alikinův beton.

56:41
    Další vyhození opět zkracuje čas Amuru v oslabení.

56:15
    Nyní se jim nepodařilo udržet kotouč na modré a Amur vyhodil až k brankáři Barysu.

55:44
    Barys hned v první útočné akci zastavuje ofsajd.

55:40
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Pavel Turbin – 2 min., podrážení).

55:23
    Alikinův další zákrok z velké blízky.

54:41
    Chabarovsk nahodil kotouč do třetiny, ale odjel vystřídat.

53:59
    Domácí v posledních minutách hodně střílí, celkově už na branku vyslali 34 střel, zatímco hosté "pouze" 25.

53:45
    Alikin ukázal dva perfektní zákroky v rychlém sledu proti střelám z obou kruhů.

Máme zde další komerční pauzu, už poslední v tomto zápase.

51:20
    Barys se ke střelbě skoro nedostává, což je pro Amur jedině dobře.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 15. Vj. Ušenin (A. Kuzněcov), 17. Vj. Ušenin (Jazkov, Vitásek), 46. T. Zohorna (Vitásek), 49. Jordán (Jazkov), 60. Vj. Ušenin (Vl. Ušenin, A. Kuzněcov)

Amur Chabarovsk: Alikin (Kiseljov) – Vitásek, Jordán, V. Vasiljev, Ignatovič, Turbin, Korjagin, Alexandrov, Korobov – Jazkov, H. Zohorna, T. Zohorna – Rasskazov, Golubev, Ruděnkov – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, A. Kuzněcov – Veličkin, Kacuba.
    Barys Nur-Sultan: Kudrjavcev (Karatajev) – Orechov, Metalnikov, Makljukov, M. Semjonov, Kleščenko, Šalapov, Samat Danijar – Paňukov, Akolzin, Ševčenko – Gurkov, Petuchov, Sagadejev – Šestakov, Jevdokimov, Někrjach – Musorov, Gaťjatov, B. Muratov – Danijar.

Rozhodčí: Vasiljev, Naumov – Gordenko, Susujev