Philadelphia – NY Rangers 5:2 (kon.) | Columbus – Minnesota 0:5 (kon.) | Carolina – Colorado 2:3 (kon.)
Vegas – Buffalo 4:2 (kon.) | Anaheim – Pittsburgh 3:2 (kon.) | NY Islanders – Boston 0:4 (kon.)
Los Angeles – New Jersey 2:1 (po pr.) | Tampa – Calgary 4:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
4:5 (2:1, 0:4, 2:0)
Piráti Chomutov
Sobota 29.02.2020, 16:15 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Superpohár • Skupina B

Z Mladé Boleslavi je to pro tentokrát vše, přeji dobrý večer. (18:22:23)

Hokejisté si podávají ruce, Piráti si následně ještě užívají děkovačku se zhruba asi desítkou svých příznivců.

Obrovský jásot a euforie, Chomutovští se radují z tříbodového zisku na ledě Mladé Boleslavi. Naopak dosud první Mladá Boleslav s posledním Chomutovem zaváhala a tato ztráta ji může v konečném zúčtování stát účast v play-off.

59:40
    Boleslav má obrovský tlak, ale Piráti bojují, blokují střely a toto utkání zvládnou.

59:28
    Moravcovu střelu od modré vyrazil brankář do rohu.

59:12
    Boleslavští hrají znovu šest na pět, gólman je na střídačce.

59:04
    Matěj Kmec je zpět v brankovišti.

59:04
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    V mezikruží byl nepokrytý TOMÁŠ DLASK, který svým gólem dává Bruslařům ještě naději na potenciální bodový zisk. Asistence: Andrej Moravčík, David Sýkora.

58:37
    Bruslaři v pásmu neudrželi puk, musejí rozehrávat zpoza vlastní brány.

58:26
    Brankář domácích je na střídačce, Středočeši hrají šest na pět.

57:51
    Boleslavským se znovu nepodařilo udržet útočné pásmo, čas se jim výrazně krátí.

57:23
    Erica Mežnara trefil puk přímo do plexiskla, to se nejspíš rozbilo. Útočník se drží za obličej, teče mu krev. Je na střídačce v péči zdravotnice.

56:44
    Andrej Moravčík u levé tyče netrefil puk, hra pokračuje, domácí mají tlak.

56:28
    Piráti dobře napadají a téměř všechny puky vyhazují. Nyní znovu zakázané uvolnění.

56:13
    Zakázané uvolnění Chomutova. Domácí si už nemohou vybrat oddechový čas, Matěj Kmec zatím zůstává v brankovišti.

55:11
    Oba celky vystřídaly a Středočeši zakládají za vlastní bránou nový útok.

54:59
    Mladá Boleslav má tlak, ale doplácí na nepřesnou koncovku.

54:44
    Tomáš Dlask od modré čáry nemířil přesně, hra pokračuje dál bez přerušení.

53:42
    Přechod domácích do útočného pásma zhatil ofsajd.

53:26
    Chomutovští vyhodili puk šikovně tak, že mířil na brankáře, zakázané uvolnění z toho tedy nebude.

53:04
    Gabriel Szturc se mezi kruhy napřáhl, jenže branku poměrně o dost přestřelil.

51:04
    Sýkorova střela z levého kruhu zamířila na plexisklo.

50:43
    Mladá Boleslav je aktivní, drží se v útočném pásmu a snaží se s výsledkem něco udělat. Piráti však poměrně dobře napadají.

50:17

49:15
    Piráti sice dostali puk do pásma, tam se o něj ale bojovalo v rohu a následně jej Středočeši vyhodili.

48:57
    Oba týmy vystřídaly, Chomutov za vlastní bránou zakládá přesilovkový útok.

48:39

48:17
    Po potyčce, jež se odehrála po přerušení, byl na dvě minuty za sekání vyloučen Gabriel Szturc (MBL). Přesilovka Bruslařů je tak u konce.

48:11
    Boleslavští však i nadále drží pásmo, hosté dlouho nemohli vystřídat, to se nyní změní. Gólman přerušil hru.

47:58
    Severočeši zhatili další přihrávku domácích.

47:09
    Bruslaři se drží v pásmu, ale Piráti dobře napadají jejich rozehrávku a zatím je téměř do ničeho nepustili.

46:39
    Na dvě minuty byl za podrážení vykázán Adam Popelka (CHM).

46:33
    Středočeši uzamkli soupeře v pásmu, nyní se ale už přerušuje.

46:14
    Domácí ve výhodě.

45:37
    Richard Běhula se rozhodl pokračovat ve hře, vhazuje se před jeho brankou.

45:37
    U střídačky se rozcvičuje Hynek Petržílka.

45:37
    Miroslav Vasilev se v levém rohu srazil s vyjetým brankářem Běhulou, ten upadl a zůstal bezvládně ležet na ledě. Nakonec vstal s pomocí spoluhráčů, je u něj zdravotnice.

44:37
    Gabriel Szturc se mezi kruhy nechal obrat o puk, Piráti se ale dopředu nedostali.

44:08

43:56
    Na modré čáře se napřáhl DOMINIK VACÍK a propálil vše, co mu stálo v cestě. Domácí tak v oslabení snižují. Asistence: Tomáš Dlask, Gabriel Szturc.

43:49
    Jan Závora se nepodíval, že je v ofsajdu, hra tak byla přerušena.

43:22
    Bruslaři vyhodili puk přes všechny čáry, následně týmy střídají.

42:50
    Chomutov drží puk převážně na svých hokejkách, nikam se netlačí.

41:22
    Domácí se nyní dvakrát po sobě osvobodili.

40:30
    Piráti se drží v pásmu a přihrávají si.

40:01

Nyní jsou již všichni aktéři na ledě, duel může pokračovat.

Chomutov čeká ještě dlouhá přesilovka, trvat bude 4 minuty a 8 sekund.

Boleslavští hráči už jsou na ledě, až dorazí i hosté a rozhodčí, může utkání pokračovat poslední třetinou.

Třetina snů pro Chomutov, naopak černá můra pro Mladou Boleslav – tak nějak by se dala uplynulá třetina popsat. Piráti ji ovládli čtyřmi góly, domácí mužstvo rozložili a dokazují, že i ve 14 hráčích se dá hrát velká muzika.

Další třetina začne přibližně v 17:50.

40:00

39:55
    Těsně před sirénou ještě jeden z hostí vystřelil, Matěj Kmec stěží udržel kotouč před brankovou čárou. Následně se tam odehrála ještě šarvátka, tu však sudí rozehnali bez toho, aniž by někoho vyloučili.

39:48
    Piráti si přihrávají v útočném pásmu.

39:26
    Piráti právě vstřelili branku!
    Chomutov je rozjetý a potvrzuje to pátou brankou. Petriskovu nedisciplinovanost potrestal střelou z levé strany MICHAL JANEČEK. Asistence: Adam Popelka, Josef Koláček.

39:08
    Ján Petriska (MBL) poslal k zemi jednoho z chomutovských hráčů. Za faul loktem dostal pětiminutový trest plus do konce utkání. Dotyčný hráč odjel na střídačku sám, není u něj ani zdravotnice, je tak zjevně v pořádku. Trest za něj odpykává Jan Hašlar.

38:00
    Piráti rozehrávají od vlastního gólmana, přihrávku však zachytili domácí, na gólmana se řítil Gabriel Szturc, jenže na zakončení neměl příliš prostoru, puk tak skončil za bránou.

36:55
    Domácí se již několik minut marně snaží dostat do pásma, Chomutov si poměrně dobře hlídá modrou čáru, hosté dobře nadají soupeřovu rozehrávku.

34:29
    Po inkasovaném gólu jsou Bruslaři v pásmu, ale je to Chomutov, který má v této třetině navrch, a co je hlavní – je zejména produktivní.

33:51
    Tadeáš Zeithaml po inkasovaném gólu sám opustil brankoviště, nechal se vystřídat Matějem Kmecem.

33:51
    Využitá přesilovka. Z kruhu překonal Tadeáše Zeithamla střelou mezi nohy DOMINIK FERBAS. Asistence: Josef Koláček, Jakub Veselý.

33:38
    Domácí jdou do čtyř. Za faul loktem byl na dvě minuty vykázán Petr Šíma (MBL).

32:45
    Oddechový čas pro domácí.

32:43
    Zakázané uvolnění Bruslařského klubu.

32:22
    Dominik Ferbas nahodil kotouč do pásma, jenže tam se k němu dostali Boleslavští a Piráty do ničeho nepustili.

30:50
    Z levého kruhu vystřelil Ján Petriska, puk však rozezněl plexisklo, boleslavský útočník tak mířil opět mimo.

29:42
    Chomutov vyhodil puk na zakázané uvolnění.

28:43
    Domácí se drží v útočném pásmu, ale zatím si jen přihrávají a pokud střílejí, tak nepřesně.

28:01
    Na gólmana ujížděl Ján Petriska, jenže v rozhodující moment se netrefil a puk zamířil mimo bránu. Petriska již v tomto zápase spálil mnoho šancí.

27:37
    Richard Běhula už byl překonaný, navíc mimo bránu, toho však domácí nevyužili, nikdo z Bruslařů se k zakončení nedostal.

26:56
    Středočeši od vlastní brány zakládají útok, v pásmu je však Piráti do ničeho moc nepouštějí.

25:49
    Modrou čáru svého obranného pásma hlídalo hned několik Bruslařů, přesto připravili JOSEFU KOLÁČKOVI téměř volnou dálnici, chomutovský útočník si najel do kruhu a pod lapačkou propálil Tadeáše Zeithamla. Asistence: Peter Lobodowski, Adam Popelka.

25:14
    Přes stínící hráče vystřelil od modré čáry David Moravec, puk se však zastavil ještě před bránou.

25:10
    Zakázané uvolnění na straně Chomutova.

24:46
    Poté, co Koláček nepronikl do pásma, odrazil se kotouč k Petriskovi, který jel na gólmana sám, jenže Richard Koláček jej pohotově vychytal lapačkou.

23:58
    V pravém kruhu se napřáhl Samuel Dotter, ale jeho dělovou ránu Richard Běhula bez problémů chytil.

23:42
    Miroslav Vasilev u pravé tyče zakončil bez přípravy, ale poměrně o dost minul.

23:23
    Hraje se nahoru dolů, domácí po inkasované brance oživli a jsou aktivnější.

22:29
    Ján Petriska z mezikruží nezakončil přesně.

21:55
    Ján Petriska chtěl přímo před gólmanem dorážet, jenže se mu nepodařilo puk zvednout nad beton. Následně Richard Běhula přerušil hru.

21:32
    Severočeši se radují z vyrovnání. Domácí dali prostor MICHALU JANEČKOVI, který se z kruhu nemýlil. Asistence: Dominik Vaněk, Adam Popelka.

20:23
    Samuel Dotter od modré vystřelil, bylo to ale nepřesně.

20:01

Boleslavští junioři se polepšili a na led tentokrát dorazili ještě dříve než rozhodčí, o 2,5 minuty s předstihem před začátkem třetiny. Piráti už také dorazili, můžeme pokračovat.

V první třetině měla více ze hry Mladá Boleslav, která už vedla o dvě branky. Chomutov však využil polevení Bruslařů a snížil na rozdíl jedné branky.

Další třetina začne přibližně v 17:01.

20:00

19:21
    Poslední sekundy z této třetiny se odehrávají ve středním pásmu.

17:07
    O kotouč se bojovalo u mantinelu nedaleko chomutovské střídačky, úspěšnější byli Piráti, jenže ti se do pásma nedostali, protože jim sudí odpískal ofsajd.

16:38
    Severočeši zpoza vlastní branky založili další útok, v pásmu jim však Bruslaři nic nedovolili a o puk je připravili.

15:56
    Od modré čáry vystřelil Dominik Vaněk, střelu ale nohou odrazil jeden z mladoboleslavských hokejistů.

15:37
    Domácí polevili, čehož využil JOSEF KOLÁČEK, jenž ujel na gólmana a raduje se ze snížení. Asistence: Jakub Veselý, Peter Lobodowski.

11:27
    Chomutovští převedli další brejk, v jehož závěru poslali puk mezi brankářovy betony, ale Tadeáš Zeithaml jej bleskově vyrazil, hru ani nepřerušil.

10:59
    Po vhazování vystřelil od modré čáry Jakub Jaroš, puk jen těsně minul levou tyč.

10:55
    Hned z buly Piráti vystřelili, Tadeáš Zeithaml následně přerušil hru.

10:11
    Chomutovským se nepovedl přechod do útočného pásma, ve střední třetině totiž poslali puk na hokejku soupeře.

09:49
    Přímo před brankou opomněli Piráti volného ANDREJE MORAVČÍKA, který zvedl kotouč a namířil jej do horní části Běhulovy branky. Domácí tak vedou už o dvě branky. Asistence: Samuel Dotter, Miroslav Vasilev.

08:52
    Po jedné ze střel se Richard Běhula rozhodl přerušit hru.

08:35
    Mladá Boleslav je i nadále aktivnějším týmem, Chomutovští se musejí převážně bránit.

07:31
    Po ofsajdu se vhazuje ve středním pásmu.

07:19
    Bruslaři se prosazují střelou od modré. Zatímco někteří hráči před bránou stínili, z dálky vystřelil MATĚJ HOUŠKA a puk skončil až za Běhulovými zády. Asistence: Petr Šíma, Eric Mežnar.

06:20
    Chomutov vyhodil puk, zakázané uvolnění to nebylo. Oba týmy tak mohou rychle vystřídat.

05:51
    Josef Koláček neměl před bránou moc prostoru k zakončení, stíhal ho totiž jeden z domácích hokejistů. Bruslaři se následně přemístili před Richarda Běhulu.

05:04
    Utkání sleduje 65 diváků.

04:04
    Boleslavští jsou v pásmu, ale Piráti dobře napadají a nechtějí Bruslařům nechávat puk delší dobu.

02:03
    Adam Popelka si sjel do pravého kruhu, odkud prověřil pozornost Tadeáše Zeithamla.

01:16
    Chomutov nyní vyhodil dvakrát po sobě puk na zakázané uvolnění.

00:47
    Domácí zůstávají v pásmu, kde kombinují.

00:30
    Po jedné z boleslavských střel rozezvučel puk pravou tyč chomutovské branky.

00:01

Hokejisté jsou u svých branek, start zápasu se tak ještě více zpožďuje.

Bruslaři přijeli na led o minutu později, rozhodčí ale trest za pozdní nástup nesignalizuje.

Chomutovští hráči a rozhodčí čekají na příchod domácích.

Boleslavští junioři stále nepřišli na led.

Rolba teprve nyní opustila led, na nějž přicházejí rozhodčí. Za chvíli by je měli následovat hokejisté. Dá se však očekávat, že zápas začne asi o tři minuty později.

BK Mladá Boleslav: Zeithaml (Kmec) – D. Moravec, Dotter (C), M. Houška (A), Vacík, Dudycha – Závora, Szturc, Dlask, J. Petržilka, Hašlar, Mežnar, Petriska, Vasilev (A), Moravčík, Šíma

Piráti Chomutov: Běhula (H. Petržílka) – Jenček, Ludvík, Ferbas, Houdek, Vaněk – Popelka, Jaroš (C), Veselý, Janeček, Koláček (A), Lobodowski, Rindoš

Rozhodčí: Bejček – Ganger, Maňák.

Vzájemné zápasy
    V prvním zápase v rámci Superpoháru DHL Mladá Boleslav na chomutovském ledě Piráty deklasovala 7:0.

DHL Superpohár se blíží už ke svému konci a mužstva se snaží proniknout do play-off. K tomu potřebují co nejvíce bodovat. Platí to také o Mladé Boleslavi a Chomutovu, oba týmy mají ještě šanci do play-off se dostat.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 8. M. Houška (Šíma, Mežnar), 10. Moravčík (Dotter, Vasilev), 44. Vacík (Dlask, Szturc), 60. Dlask (Moravčík, Sýkora) – 16. Koláček (Veselý, Lobodowski), 22. Janeček (Vaněk, Popelka), 26. Koláček (Lobodowski, Popelka), 34. Ferbas (Koláček, Veselý), 40. Janeček (Popelka, Koláček)

BK Mladá Boleslav: Zeithaml (34. Kmec) – D. Moravec, Dotter (C), M. Houška (A), Vacík, Dudycha – Závora, Szturc, Dlask, J. Petržilka, Hašlar, Mežnar, Petriska, Vasilev (A), Moravčík, Šíma

Rozhodčí: Bejček – Ganger, Maňák