Detva – Michalovce 4:3 (kon.) | Trenčín – Banská Bystrica 1:3 (kon.) | Zvolen – HC Slovan 2:3 (po pr.)
Poprad – Košice 3:1 (kon.) | Nové Zámky – Nitra 2:3 (po pr.) | MAC Budapešť – Miskolc 5:2 (kon.)
HKM Zvolen
2:3 (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)
HC Slovan Bratislava
sk Pátek 06.03.2020, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR) • Skupina A

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vážení športoví priatelia, srdečne Vás vítame pri sledovaní 6.kola Nadstavbovej časti Tipsport ligy HKM Zvolen – HC Slovan Bratislava. My Vám zo stretnutia pod Pustým hradom opäť prinášame textový prenos, vďaka ktorému Vám určite neunikne nič podstatné.

Zvolen v nadstavbovej časti ťahá za krajší koniec. Z piatich zápasov Rytieri dokázali vyhrať iba v Poprade. V utorok zahrali síce veľmi slušný zápas proti Banskej Bystrici, ale čo z toho, keď napokon nebodovali. Napriek prehre bolo v ich výkone očividne vidieť zlepšenie hlavne v obrannej hre. Tak ako im ale obrana vychádzala, v útočnej fáze a samotnom zakončení zlyhali na plnej čiare. Pritom šancí mali neúrekom. Aktuálne teda Zvolenčania bojujú najmä s efektivitou. Slovan v piatich zápasoch sezóny ešte ani raz neporazili. Podarí sa im to na šiesty pokus?

Bratislava má za sebou štyri prehry v rade. Podpísala sa na tom hlavne absencia niekoľkých kľúčových hráčov (Zigo, Puliš, Brust, Štajnoch, Meszároš, Viedenský,...). Túto kvalitu je skutočne veľmi ťažké nahradiť a najmä preto aktuálne Slovan prehráva. Na Zvolen to ale Bratislavčania v tejto sezóne vedia a vo Zvolene vyhrali oba zápasy. Teraz to však budú mať oveľa ťažšie, pretože sú oslabení a Zvolen má už nôž na krku a jednoducho musí bodovať. Takúto početnú maródku trénerom skutočne nezávidím a takýto fakt by zamával výkonmi ktoréhokoľvek mužstva. Hráčom Slovana tak nezostáva nič iné len zatnúť zuby a pokúsiť sa zabojovať aj za svojich zranených spoluhráčov. Niekedy tento efekt funguje a zomknuté mužstvo hrá lepšie, ako keby bolo v plnej sile.

Najproduktívnejší hráči HKM Zvolen:
    Brock Trotter 60b (14+46) 49z, +/- (+7)
    Allan McPherson 59b (21+38) 51z, +/- (+28)
    Willie Corrin 45b (8+37) 51z, +/- (+18)

Najproduktívnejší hráči HC Slovan Bratislava:
    Jindřich Abdul 62b (23+39) 53z, +/- (+41)
    Tomáš Zigo 49b (27+22) 49z, +/- (+37)
    Radovan Puliš 35b (16+19) 46z, +/- (+38)

Úvodné zostavy:

HKM Zvolen: T. Tomek (Petrík) – Betker, Stephenson, Corrin (A), Petran, Švarný (C), Kubát, Tomko, Kurali – Zuzin, Trotter, Parks – Mikúš, B. Mráz (A), Thompson – Tibenský, M. Halama, Žilka – Marcinek, S. Petráš, Kolenič (tréneri – A. Podkonický, D. Nachbaur)

HC Slovan Bratislava: Habal (Sabo) – Sersen (C), Bačík, Meszároš (A), Štajnoch, Šedivý, Carson, Demo, Kučný – Žitný, Kytnár (A), Pance – Bondra, St. Pierre, Basaraba – Matoušek, Urbánek, Jendek – M. Sloboda, Kukumberg, Š. Petráš (tréner – R. Stantien)

Rozhodca: T. Orolin, Műllner – Stanzel, J. Konc ml. (video – Ország).

Slovanu sa síce do zostavy vrátili obrancovia Štajnoch a Meszároš, ale hrať nebude kompletný prvý útok Abdul, Zigo, Puliš, rovnako tak ani spomínaný Viedenský či gólman Brust.

Absencií na strane domácich je menej. Hrať nebudú McPherson, Kelemen, Drgoň a ani dlhodobo zranení Šťastný a Sýkora.

Nasleduje hymna SR a po nej sa nám zápas začne. Prajem Vám príjemný športový zážitok Vážení športoví priatelia...

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:03
    Úvodné buly stretnutia získal pre svoj tím Milan Kytnár.

00:36
    Zvolen ako prvý uzavrel súpera vo vlastnej tretine, ale skončilo to iba súbojmi pri mantineloch.

01:12
    Prečíslenie Zvolena dva na jedna, zakončoval Juraj Mikúš a Habal krásne vyráža betónom.

01:32
    Slovan Bratislava dal gól!
    Hostia otvárajú skóre. MARTIN ST. PIERRE získal puk v strednom pásme, natlačil sa na bránu, Corrin prišiel už neskoro a útočník Slovana prestrelil Tomeka podobne ako to skúšal pred chvíľou Mikúš.
    Asistoval Joe Basaraba.

02:47
    Rýchla prieniková prihrávka na Koleniča, následne hraničný zákrok Bačíka, ale hráme ďalej bez prerušenia.

03:54
    Zvolen pod miernym tlakom a tak vyhodili puk cez všetky čiary.

04:09
    Bondra bojuj tvrdo o puk za bránou Tomeka, už asi 20 sekúnd.

04:31
    Prečíslenie Zvolena, Corrin sa načahoval po puku a Trotterovi už ale nedokázal prihrať presne.

05:50
    Nepresnosť domáceho obrancu Kubáta v rozohrávke, hostia síce získali puk ale vôbec nič z toho nevyužili.

Strely na bránu aktuálne 1:3.

06:49
    Aktuálne dosť nudná časť zápasu, žiadne šance, nič zaujímavé. Snáď sa to rozbehne.

08:09
    Tesný ofsajd Zvolena a domáci budú musieť začať svoj útok od znova.

08:24
    Matoušekova strela od kruhov, ale minul zvolenskú bránu.

09:02
    Zuzinova zblokovaná strela končí vysoko na ochrannej sieti, vhadzuje sa pred Habalom.

09:15
    Výborná šanca hostí. Marek Sloboda zakončoval sám z ľavého krídla, trafil však rovno do tela Tomeka.

10:04
    Po nepresnej rozohrávke Zvolenčanov sa bude vhadzovať v ich obrannom pásme. Nasleduje buly po ľavici Tomáša Tomeka.

10:53
    Domáci sú aktívnejší, ale v útočnej tretine sa skutočne len veľmi ťažko presadzujú. Zatiaľ je to zápas s minimom šancí.

11:27
    Zvolena mal tri dobré pozície na gól. Najväčšiu šancu spálil Zuzin v druhej dorážke, puk síce dorazil, ale puk šiel meter vedľa.

12:36
    Opäť domáci v tlaku, Švarného strela z pravého uhla. Síce bola zblokovaná, ale puk smeroval na bránu a Habal mal šťastie, že ho trafil.

13:04
    Ďalšia výborná šanca domácich. Marco Halama vystrelil spoza obrancu a dostal sa aj ku dorážke, v ktorej ale neuspel.

13:18
    Zvolen dal gól!
    Už Žilka pri ľavej tyčke mohol po prihrávke spoza brány vyrovnať. Žilka však puk vôbec netrafil, ten sa dostal za kruhy až k JOZEFOVI TIBENSKÉMU, ktorý už Habala prestrelil – 1:1.
    Asistencie Marco Halama a Jakub Žilka.

14:40
    Aktuálne Slovan v útočnom pásme, ale z množstva rotácií nič nevyťažili a do protiútoku idú domáci hráči.

15:09
    Pekný prienik domáceho Parksa. V súboji jeden na jedného nešiel do žiadnej kľučky, skúsil strelu bekhendom a veru vôbec nebol ďaleko ku gólu. Výborný Habal.

15:38
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (M. Sloboda – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

15:46
    Zvolen začína presilovku. Aktuálne na strely 13:3.

16:30
    Zvolen využíva hneď úvodnú presilovku. Už prvá Corrinova delovka Habala len trafila, ale PETER ZUZIN mu švihom od ľavého kruhu už nedal šancu a puk s pomocou tyčky končí v sieti – 2:1.
    Asistencia Willie Corrin.

17:07
    Slovan v útoku, zatlačil domácich. Meszárošova delovka od modrej ale končí zblokovaná na ochrannej sieti.

18:23
    Hosťujúce mužstvo HC Slovan Bratislava v obrovskej šanci. Šimon Petráš sa dostal k odrazenému puku pri ľavej Tomekovej tyčke. Puk aj dostatočne zdvihom ponad jeho betón, ale prestrelil bránu.

18:55
    Zvolen v útoku, po delovke od modrej sa domáci snažili o dorážku, akciu ale končí hlavný rozhodca. Postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

19:49
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Štajnoch – 2 min., vyhodenie puku).

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Napriek tomu, že hostia otvorili skóre, prvá tretina nakoniec patrila jasne domácim. Zvolen prestrieľal Slovan 16:7 a do konca tretiny otočil skóre. Najprv Tibenský vyrovnal a Zuzin v presilovke strelil vedúci gól. Navyše druhú tretinu začnú domáci ďalšou presilovkou...

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:51.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:03
    Úvodné buly druhej tretiny vyhral Trotter, v súboji dvoch devätnástok pretlačil Kytnára.

20:31
    Pance vyhadzuje puk cez všetky čiary.

21:09
    Zvolen opäť neudržal pásmo a hostia puk vyhodili.

21:40
    Marco Halama krížne veľmi pekne našiel Mikúša, ten vypálil z prvej, ale nasledoval výborný zákrok Habala batónom.

21:50
    Hostia v plnom počte.

22:12
    Bačíkova strela od modrej končí v lapačke Tomeka, tan ale rýchlo stihol rozohrať.

23:07
    Ďalšia pekná prihrávka Halamu, tentokrát na Žilku, ktorý ale z medzikružia minul bránu hostí.

23:56
    Zvolen v tlaku, Petrášova prihrávka na teč, jemný teč Mráza a puk tesne míňa bránu hostí.

24:47
    Domáci pokračujú v tlaku a po strele Stephensona puk končí v náruči Habala, na strely domáci vedú 20:8.

25:46
    Prvá Zvolenská formácia teraz skoro minútu točila hostí, tí ale tlak domácich ustáli.

26:03
    Ďalšia šanca domácich, mladý Kolenič šiel na dorážku do bránkoviska. Následne menšia šarvátka a domáci útočník končí na ľade, teda skôr na Habalovi.

26:40
    Bačík úplne voľný na modrej, dostal puk a domáci mu darovali aj čas aj priestor. Bačíkovu strelu ale Tomek vyráža mimo brány.

27:15
    V krátkom slede druhé zakázané uvoľnenie domácich, ale najmä toto druhé bolo diskutabilné, všade na svete by sa hralo ďalej, žiaľ sme na Slovensku a tu je to iceing.

27:15
    Strela Štajnocha od modrej a Tomek doslova v poslednej chvíli puk vyráža hokejkou, podľa mňa vôbec nič nevidel.

27:47
    Rýchly útok hostí. Urbánek zaviezol puk do pásma, prihral na krídlo Jendekovi, ten sa natlačil až pred bránu a zakončil švihom. Puk na vzdialenú tyčku však Tomek chytá rovno do lapačky, pekný samfor.

27:58
    Mikúša pri mantineli korčuliarsky predbehol Šedivý a okamžite nahodil puk na bránu. Nasledoval však Ďalší Tomekov semafor, domáci gólman sa postupne rozchytáva.

28:43
    Rozohrávka hráčov HC Slovan Bratislava končí zakázaným uvoľnením. Budeme svedkami ďalšieho buly pred Vladislavom Habalom. Na strely 24:11.

28:55
    Zuzin napádaný v rozohrávke a tak puk od seba iba odhodil na striedačku hostí.

29:11
    Kytnár sa uvoľnil medzi kruhmi, vystrelil síce dosť nešikovne, ale puk nakoniec skončil v sieti. Skončil zrazený tesne vedľa brány.

29:35
    Ďalšie výborné nahodenie Šedivého do modrej a Tomek vyráža vyrážačkou puk mimo brány.

30:20
    Už dlhší čas sme nevideli nejakú poriadnu šancu.

30:35
    Výborná strela mladého Koleniča z prvej bez prípravy, vyplašila síce Habala, ale stihol ju vyraziť.

30:55
    Kolenič je dnes aktívny a práve vybojoval pre Zvolen tretiu presilovku.

30:57
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (St. Pierre – 2 min., krosček).

31:27
    Zvolen hrá presilovku, ale opäť ich hlavný rozhodca za postavenie hráča v bránkovisku z útočnej tretiny vykázal.

31:58
    Delovka Corrina od modrej zblokovaná Jendekom, ale Zvolen ostáva v tretine.

32:14
    Peter Zuzin v dobrej streleckej pozície, trafil dobre, ale Habal krásne puk vyrazil na ochrannú sieť.

32:58

33:16
    Milan Kytnár sa pekne predral p pravom krídle, od kruhu aj vystrelil, ale puk ide vedľa ľavej tyčky.

33:45
    Halamova strela spoza obrancu triafa Habala iba do pleca, vyrazený puk hostia získali a zakladajú postupný útok.

34:07
    Veľmi ťažká prihrávka na Koleniča, toto by nespracoval veru nikto. Zakázané uvoľnenie domácich.

34:43
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Marcinek – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

34:57
    Vyhrané buly na Štajnocha, delovka od modrej a po nej obrovský závar v Tomekovom bránkovisku, klbko tiel...hostia sa viac krát snažili o dorážku, no nevyšlo im to.

36:15
    Basaraba už mohol z pravého kruhu zakončovať, poslal však puk ešte na Carsona, jeho teč ale Tomek vyráža.

36:37
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Basaraba – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

37:22
    Zuzin si na modrej nerozumel s Corrinom a Zvolen stratil pásmo.

38:03
    Táto presilovka domácim proste nejde, kombinácia im očividne viazne. Zatia sú bez strely na bránu.

38:37

39:11
    Basaraba v súboji jeden na jedného neprestreli Ivana Švarného.

39:59
    Spolu so záverečný hvizdom vystrelil Thompson a následne bol tvrdo narazený Urbánkom na mantinel.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine sme gól nevideli a aj šancí bolo oproti prvej tretine pomenej. Napriek tomu sa hrá zaujímavý a hokej, ktorý sa mi celkom páči. Mierne aktívnejší sú domáci hráči, ktorí vedú po druhej tretine na strely 26:14.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:47.

Začiatok sa nám tu trochu posunie pre Habalovou bránou je stále iba voda, nie ľad.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:03
    Úvodné buly tretej tretiny vyhral Kytnár.

40:52
    Prvý zákrok Habala po strele Corrina z ľavého krídla.

41:35
    Habala rozohral vyrazený puk, následne dobrá strela Švarného od modrej, ale s tou si gólman hostí poradil.

42:29
    Sloboda sa snažil presadiť cez domáceho Tomka, ale vyslal pred bránu iba bekhendovú prihrávku nikomu.

43:29
    Juraj Mikúš bol jasne faulovaný, prišiel následne o puk. Hostia získali puk a po dorážke v páde sa puk nakoniec predsalen dostal do siete. Hráč hostí ho ale dosiahol rukou, takže gól napokon nie je uznaný. Hlavný rozhodca po veľmi rýchlej porade s videorozhodcom rozpažil.

43:53
    St. Pierre vyhral aj druhé buly a Slovan si vytvoril tlak, z ktorého si vybojoval nedovolený zákrok Zuzina na Meszároša. Nasledovať bude presilovka hostí.

43:53
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Zuzin – 2 min., napadnutie).

44:25
    Slovanu sa nedarí presilovka, Thompson puk vyhadzuje.

44:46
    Štajnoch odstal na modrú síce nepresnú prihrávka, napriek tomu však stihol vystreli, ale rovno do stredu brány, kde stál Tomek.

45:24
    Meszárošove nahodenie na bránu, ale všetky tieto pokusy sú také skôr na náhodu, toto brankára Tomeka nemôže prekvapiť.

45:30
    Michal Sersen sám medzi kruhmi, mal čas aj priestor vystreliť, mieril na vyrážačku a Tomek puk vyrazil.

Dnešné stretnutie sleduje 2320 divákov.

45:53
    Domáci v plnom počte.

46:49
    Slovan aj vďaka presilovke je aktuálne na koni. Hostia pridali aj na bojovnosti aj na tvrdosti pri súbojoch a je to na ľade hneď vidno.

47:28
    Séria súbojov o puk v útočnom pásme Zvolena. Následne sa z ničoho nič ocitol v šanci Juraj Mikúš, po ňom výborný zákrok Habala.

48:16
    Brock Trotter sa drzo natlačil na bránu, obišiel Habala a z otočky nakoniec triafa ľavú tyčku.

48:46
    Rýchly protiútok hostí, už už šli hostia traja na dvoch, Basarabovi však následne pískajú ofsajd.

49:12
    Súboj o puk pri mantineli končí prerušením, buly pred Tomekom.

49:16
    Sersenove nahodenie od modrej a nebezpečný teč Basarabu pred bránou, puk však ide nad bránu.

49:47
    Prečíslenie domácich, Mráz poslal prihrávku na Zuzina pred bránou, ten ale minul jeho prihrávku, zrejme napomohol nie už tak kvalitný ľad.

50:45
    Mierny tlak Slovana Zvolen zvládol a Thompson vyhodil puk na Mikúša.

51:24
    Tvrdý zákrok Urbánka na Petrana pred striedačkou hostí, ale faul to určite nebol, prerušená hra a buly na modrej čiare .

51:48
    Zuzin v úniku medzi kruhmi šiel do zakončenia, ale bol seknutý a budeme vylučovať na strane hostí.

52:02
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Kučný – 2 min., hákovanie).

52:42
    Zvolenu sa zatiaľ v presilovke nedarí, v podstate sa ešte neusadil ani v pásme.

53:14
    Prvé domáce zakončenie, delovka Kubáta, Habal vyráža.

53:34
    Hostia paradoxne v oslabení vyrovnávajú Bondra pri mantineli obohral dvojicu domácich obrancov. Ideálne prihral EDURADOVI ŠEDIVÉMU, ktorý sám zoči voči Tomekovi zavesil ponad vyrážačku – 2:2.
    Asistoval Radovan Bondra.

54:02

54:40
    Samuel Petráš zakončil švihom z ľavého krídla, ale takéto strely Habal dnes spoľahlivo vyráža.

55:22
    Mrázova prihrávka pred bránu a jemný Parksov teč. Habal puk reflexívne vyráža betónom.

55:38
    Hostia z Bratislavy si pri svojej rozohrávke nerozumeli a nakoniec sa z ich akcie píska zakázané uvoľnenie.

56:41
    Šachová partia pokračuje a aktuálne sa hrá veľmi jednoducho, viacmenej iba nahadzované puky na zadný mantinel. Nik nechce spraviť osudnú chybu.

57:54
    Už takmer dve minúty sme nevideli priamočiaru akciu a nejakú strelu na bránu. Takto sa to už asi dohrá do konca.

58:50
    Nepresné prihrávky na strane Zvolena a celá domáca lajna ide striedať.

59:17
    Zvolenčania si pri rozohrávke nerozumeli a pískané bolo zakázané uvoľnenie. Domáci nemôžu prestriedať.

59:35
    Parksova strela z uhla a Habal si dal pozor a nenechal sa prekvapiť.

59:52
    Po nepresnej rozohrávke hostí bolo odpískané zakázané uvoľnenie a hra sa vracia do ich obranného pásma. Vhadzovať sa bude po pravici Vladislava Habala.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Zvolen jednogólové vedenie neudržal a Slovanu sa podarilo v oslabení vyrovnať – ideme teda do predĺženia, ktoré Zvolen v tejto sezóne ešte ani raz nevyhral. Tri krát v ňom prehral.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:02
    Úvodné buly predĺženia vyhral Trotter.

60:25
    Šedivého prihrávka Basarabovi, ale iba do ofsajdu.

60:48
    Ďalší ofsajd hostí, tentokrát asi dvojmetrový a opäť v ňom Basaraba.

61:15
    Je rozhodnuté. Ďalšia výborná prihrávka Radovana Bondru medzi kruhy. Trotter doskočil neskoro k ŽIGOVI PANCEMU, ktorý strelou opäť na vyrážačku rozhodol.
    Asistencia Radovan Bondra.

Slovan teda šiesty krát v sezóne zdoláva Zvolen a Zvolen aj štvrtý krát v sezóne prehráva v predĺžení. Slovan vstal doslova z popola, ale napokon vo Zvolene víťazí. Pekný zápas je za nami. Bod zostáva vo Zvolene, dva idú do hlavného mesta. Ďakujem za pozornosť a dočítania nabudúce. (20:40:54)

Števo Lasab

Branky a nahrávky: 14. Tibenský (M. Halama, Žilka), 17. Zuzin (Corrin) – 2. St. Pierre (Basaraba), 54. Šedivý (Bondra), 62. Pance (Bondra)

Rozhodčí: T. Orolin, Műllner – Stanzel, J. Konc ml. (video – Ország)