Belgie – Německo 1:2 (kon.)
Belgie
1:2 (0:1)
Německo
Úterý 12.05.2020, 14:00 • Stadio Olimpico, Řím • Mistrovství Evropy 1980 • Finále

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (15:34:08)
    Německo vyhrálo Mistrovství Evropy 1980

Je konec! Německo zvítězilo nad Belgií 2:1 a vyhrává tak Mistrovství Evropy 1980!
    V prvním poločase byli hosté jasně lepším celkem, což potvrdil v 10. minutě úvodním gólem zápasu Hrubesch. Druhá polovina zápasu už byla vyrovnanější a v 75. minutě srovnal po nesprávně odpískané penaltě Vandereycken. Němci ovšem ke konci utkání zabrali a v 88. minutě rozhodl svým druhým gólem Hrubesch.

90+1

90+1
    Němci jsou pod tlakem, ale dokázali odkopnout nepřesný nákop soupeře do zámezí.

90
    Belgie posléze rozehrávala ze středu hrací plochy, ovšem nepřesně a následný nákop tak skončil v moci obrany německého výběru.

89
    Emoce nyní vládnou a Van der Elst uviděl žlutou kartu za nesportovní chování.
    88. Horst HRUBESCH - 1:2

88
    Německo právě vstřelilo branku!
    Tak to je neskutečné, jelikož Německo těsně před koncem utkání dává gól a vede tak 2:1! Centr z rohového kopu poslal do vápna Karl-Heinz Rummenigge a následnou hlavičkou prostřelil brankáře HORST HRUBESCH, který si tak připisuje už druhou branku v tomto finále! Asistence: Rummenigge.

88
    Nyní Německo získalo další rohový kop z levé strany.

87
    Posléze sice Německo získalo rohový kop, který přinesl zmatky ve vápně, ale nakonec z něj nebylo nic nebezpečného.
    86. Pfaff fantasticky vychytal Schustera!

86
    Bernd Schuster se po sražené přihrávce dostal do obrovské šance a mohl rozhodnout, ovšem jeho zakončení k levé tyči vyrazil gólman Pfaff!

86
    Julien Cools ale na pravé straně nakonec přišel o balón a celá šance tak je opět u konce.

85
    Němci vybojovali rohový kop z levé strany, ale ten ani tentokrát nepřinesl nic nebezpečného a do brejku se žene Belgie.