Den 1: Žlutý tým (Spoje) – Červený tým (Sparta) 9:6 (kon.) | Den 1: Bílý tým (Prostějov) – Modrý tým (I.ČLTK) 11:4 (kon.)
Den 1: Bílý tým (Prostějov) – Modrý tým (I.ČLTK)

11:4

Čtvrtek 23.07.2020, 10:00 • TK Agrofert Prostějov • Tenis – Barvy pro budoucnost ČTS by MONETA

To je pro dnešek vše. Děkujeme za pozornost a nezapomeňte nás sledovat i zítra, kdy pro vás opět připravíme kompletní servis ze všech utkání. (18:30:20)

Bílý tým má po čtvrtečních zápasech nakročeno k vítězství i v pátém dílu Barvy pro budoucnost ČTS by MONETA a udržení neporazitelnosti. Dnes Prostějov zvítězil v jedenácti duelech, přičemž prohrál pouze čtyřikrát. K vítězství stačí v pátek přidat čtyři body.

18:26
    Je konec! Ačkoli měli Lucie Hradecká a Jiří Barnát dva zápasy v nohách, tak ukázali velký fyzický fond a v závěrečném mixu dokázali vyhrát, dvojici Smitková, Pospíšil udolali v závěrečném supertiebreaku, v němž využili prvního a zároveň jediného mečbolu. Modrý tým snižuje velkou ztrátu na soupeře, ta činí sedm bodů.

18:15
    Zástupci modrého týmu srovnávají stav setů na 1:1! V průběhu druhé sady získali k dobru ještě jeden brejk, konečné skóre činí 6:2. Na řadu přichází supertiebreak.

18:02
    Lucie Hradecká společně s Jiřím Barnátem získali ve čtvrté sadě brejk na svou stranu a aktuálně vedou 3:1. Pokud si udrží servis, rozhodne o osudu mixu supertiebreak.

17:50
    Bílí nakročili k zisku dvanáctého bodu. Smitková s velezkušeným Pospíšilem rozhodli o zisku setu brejkem v šestém gemu, šestatřicetiletý tenista za stavu 5:4 proměnil druhý setbol.

17:10
    V Prostějově byl zahájen poslední zápas dnešního dne. V rámci mixu vedle sebe nastupují za bílý tým Tereza Smitková a Jaroslav Pospíšil, za modré hraje Lucie Hradecká s Jiřím Barnátem. Oba zástupci I.ČLTK dnes kroutí už svůj třetí zápas.

16:45
    V rámci čtvrtečního programu by se měl uskutečnit ještě jeden zápas mixu. Kdo do něj nastoupí zatím zůstává otázkou.

16:42
    Linda Nosková s Denise Hrdinkovou dobře rozjetý zápas nedotáhly do zdárného konce. Jasné favoritky Lucie Hradecká a Nikola Bartůňková získaly druhou sadu 6:3 a v bojovném supertiebreaku využily za stavu 10:9 hned první mečbol.

16:31
    Dnešní druhé vítězství zapisuje jak Jiří Veselý, tak Dalibor Svrčina. Po výhře ve dvouhře spolu zvládli i debla, ačkoli první set prohráli. Ve druhém ale dominovali, vyhráli 6:2 a v supertiebreaku za nepříznivého skóre 7:8 získali tři body v řadě.

16:16
    Jubilejní desátý bod je na světě! Kateřina Mandelíková společně se Sárou Bejlekovou navázaly na povedený první set, v tom druhém Šmejkalové s Černou dovolily dva gemy.

16:10
    Bílý tým se blíží desítce, přičemž stále probíhá program prvního dne. Deváté vítězství Prostějova zaznamenali Jiří Lehečka a David Poljak, ti v průběhu střetnutí ztratili proti Barnátovi s Pavláskem pouze pět gemů.

16:00
    Tak alespoň v jednom deblu mají navrch modří. A to konkrétně dvojice Staněk, Šátral, která ve vyrovnané koncovce úvodního dějství přetlačila Veselého se Svrčinou.

15:52
    Na obrovskou senzaci je zaděláno ve čtyřhře žen! Bílý tým sice celkově jasně vede, ale ve čtyřhře, kdy na jedné straně stojí Hrdinková s Noskovou a na druhé zkušená Hradecká s Bartůňkovou určitě favoritem není. Přesto Denise s Lindou dotáhly sadu do tiebreaku, ba co víc, zkrácenou hru získaly pro sebe!

První set skončil také v jiném souběžně hraném utkání čtyřhry žen, v němž měly také navrch hráčky bílého týmu, Mandelíková s Bejlekovou zvítězily výsledkem 6:3.

15:36
    Jasný průběh mělo první dějství zápasu mezi Lehečkou/Poljakem a Barnátem/Pavláskem. Dvojice tenistů reprezentující bílý tým povolila soupeřům jediný gem.

15:05
    Po hodinové pauze se rozehrálo střetnutí ženské čtyřhry. Linda Nosková s Denise Hrdinkovou hrají proti Nikole Bartůňkové s Lucií Hradeckou. Za zhruba deset minut by mělo odstartovat také utkání mužského debla, Jiří Lehečka s Davidem Poljakem budou bojovat o bod proti Jiřímu Barnátovi a Adamu Pavláskovi.

14:00
    V Prostějově se odehrály všechny plánované zápasy dvouhry a na řadu by měly přijít čtyřhry. Stále však neznáme jejich obsazení.

13:33
    Druhý bod pro modrý tým získala Darja Viďmanová. Sedmnáctiletá hráčka potvrzuje parádní formu, po účasti ve finále Moravian Open si dnes vyšlápla na Terezu Smitkovou, kterou udolala po velkém boji 7:6 a 6:3.