Den 2: Žlutý tým (Spoje) – Červený tým (Sparta) 16:10 (kon.) | Den 2: Bílý tým (Prostějov) – Modrý tým (I.ČLTK) 19:5 (kon.)
Den 2: Žlutý tým (Spoje) – Červený tým (Sparta)

16:10

Pátek 24.07.2020, 10:00 • TJ Spoje Praha • Tenis – Barvy pro budoucnost ČTS by MONETA

Nyní už je to vše. S konstatováním, že poslední díl TOP ligy Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta se uskuteční ve dnech 6. a 7. srpna, se loučíme. Děkujeme za pozornost, užijte si víkend. (15:10:28)

Tenisté žlutého týmu v pátek udrželi svůj náskok před červeným týmem a dokráčeli si pro své první vítězství v soutěži. To se zrodilo v následujících zápasech:

Marek Gengel – Andrew Paulson 4:6, 4:6
    Jiří Jeníček – Jakub Nicod 7:5, 6:1
    Nicole Gadientová (SUI) – Patricie Kubíková 6:7(1), 4:6
    Andrea Nová – Tereza Valentová 3:6, 1:6
    Veronika Vlkovská – Kristýna Lavičková 6:3, 6:4
    Dominik Langmajer – Filip Apltauer 7:6(3), 7:6(4)
    Pavel Nejedlý – Michael Vrbenský 6:4, 6:4
    Petr Nouza – Martin Krumich 6:7(10), 6:0, 6:7(2)
    Matěj Vocel – Antonín Bolardt 6:3, 6:0
    Klára Hájková – Lucie Havlíčková 2:6, 6:3, 6:4
    Detiuc, Marková – Kubíková, Kněžková 6:2, 6:3

15:06
    Program druhého hracího dne je na kurtech TJ Spoje Praha u konce.

15:06
    Marková s Detiuc prohrávaly ve druhém setu 1:3, na rozhodující supertiebreak ale nedošlo. Favoritky posléze ukořistily hned pět her v řadě a zakončily den na Spojích výhrou 6:2, 6:3.

14:47
    V tuto chvíli probíhá na Spojích čtyřhra mezi páry Anastasia Detiuc, Johana Marková (žlutý tým) a Patricie Kubíková, Nelly Kněžková (červený tým). Prvně jmenované vyhrály úvodní sadu poměrem 6:2. Podle informací z místa konání jde o jediný debl, který se dnes uskuteční.

14:45
    Ano, skutečně musel opět rozhodnout až tiebreak. A také v tomto případě si lépe počínal Martin Krumich. Ten se tak velmi rychle vzpamatoval z kanára, kterého obdržel ve druhé sadě, a zaokrouhlil počet sparťanských bodů na deset. Sedmnáctiletý Čech přemohl o čtyři roky staršího krajana 7:6(10), 0:6 a 7:6(2).

14:31
    Rozehrán je ještě v tuto chvíli zápas Petra Nouzy s Martinem Krumichem. Druhý jmenovaný se oklepal z kanára a ve třetím setu vede 6:5. Na podání míří Nouza. Vynutí si druhou zkrácenou hru?

14:18
    Je rozhodnuto! Klára Hájková dokonala obrat proti Lucii Havlíčkové a po výhře 2:6, 6:3 a 6:4 může spolu s ostatními členy žlutého týmu slavit premiérové vítězství v soutěži! Hájková načala rozhodující set špatně, když prohrávala 0:2, manko brejku ale zlikvidovala a zápas zakončila na příjmu dalším úspěchem.

14:14
    Také druhá sada zápasu mezi Dominikem Langmajerem a Filipem Apltauerem trvala více než hodinu a šla po jednom ztraceném podání na každé straně do tiebreaku. Znovu si v něm vedl lépe tenista žlutého týmu, který tak zvítězil 7:6(3) a 7:6(4). Žlutý tým má pomyslné mečboly!

13:38
    Tak ne, omlouvám se. V obou případech se tentokrát bude hrát klasická třetí sada.

13:37
    Podobnou pozici bude mít v supertiebreaku Petr Nouza. Ten v první sadě promarnil náskok 5:2, v té druhé si ale spravil náladu a nadělil Martinu Krumichovi kanára!

13:36
    Klára Hájková po prohrané první sadě zabrala a vynutila si v souboji s Lucií Havlíčkovou rozhodující sadu! První čtyři gemy byly ve znamení ztracených podání, brejk se však Hájkové podařili potvrdit až za stavu 4:3. Set nakonec vyhrála 6:3 a může tak v supertiebreaku zadělat na pomyslné mečboly žlutého týmu.

13:17
    Zkrácená hra přišla na řadu rovněž v utkání Dominika Langmajera s Filipem Apltauerem. V tomto případě ji zvládl lépe domácí hráč a nutno říci, že zaslouženě. Langmajer si totiž v předešlém průběhu setu vypracoval hned 9 brejkbolů, zatímco protivník ani jeden.

13:16
    Velké drama nabídl úvodní set zápasu mezi Petrem Nouzou (žlutý tým) a Martinem Krumichem (červený tým). Za stavu 5:2 se zdálo, že Nouza má zisk sady na dosah, opak byl ale pravdou. Krumich se v devátém gemu blýskl brejkem čistou hrou a skrze další dvě čisté hry na podání si vynutil tiebreak. V tom využil Krumich svůj pátý setbol a vyhrál po velké přetahované 12:10. Šanci ukončit set měl za stavu 7:6 i Nouza, leč nezužitkoval ji.

13:15
    Dobře rozehrané utkání nakonec Pavel Nejedlý dotáhl do vítězného konce. Do druhé sady střetnutí s Michaelem Vrbenským vstoupil třemi získanými hrami v řadě a svůj náskok si již udržel. Za stavu 5:2 sice tenista žlutého týmu zápas na první pokus nedopodával, o dva gemy později už ale nezaváhal. Nejedlý oplatil Vrbenskému porážku z 11. června a vyhrál dvakrát 6:4.

12:56
    Pouhých 22 minut potřeboval Matěj Vocel k tomu, aby získal proti Antonínu Bolardtovi druhý set. V tom nadělil favorit kanára a připsal na konto žlutého týmu dvanáctý bod. S prvním vítězstvím v TOP lize to pro Spoje vypadá i nadále nadějně.

12:46
    Roli mírné favoritky zatím plní Lucie Havlíčková, která si zahraje kvalifikaci blížícího se turnaje Prague Open. Patnáctiletá Češka, jež hájí barvy Sparty, získala první sadu proti Kláře Hájkové poměrem 6:2. Za stavu 5:1 podávala Havlíčková na ukončení setu, tento cíl ale naplnila až o gem později na returnu.

12:35
    Matěj Vocel (žlutý tým) vstoupil do zápasu s Antonínem Bolardtem (červený tým) ztraceným podáním, to ale okamžitě vybojoval ve druhém gemu zpět, aby o dvě hry později připravil protivníka o servis ještě jednou. Za stavu 5:3 odvracel Vocel na podání stav 15:40, skrze shodu ale sadu přeci jen ukončil.

12:18
    Dobré utkání zatím hraje Pavel Nejedlý. Tenista žlutého týmu není v souboji s Michaelem Vrbenským papírovým favoritem, přesto získal první sadu poměrem 6:3. Vše podstatné se událo hned na úvod setu, když se v prvních třech gemech zrodily jediné tři brejky. Dva z nich bral Nejedlý.

11:58
    Šestnáctiletá Patricie Kubíková si na pátý pokus připisuje v TOP lize Barvy pro budoucnost své první vítězství. Tenistka červeného výběru porazila 7:6(1) a 6:4 o pět let starší Nicole Gadientovou, která v prvním setu za stavu 5:4 podávala na výhru v dějství. Švýcarka tak schytala už svou sedmou porážku v soutěži a patří v tomto ohledu k nejméně úspěšným hráčkám.