Den 2: Žlutý tým (Spoje) – Červený tým (Sparta) 16:10 (kon.) | Den 2: Bílý tým (Prostějov) – Modrý tým (I.ČLTK) 19:5 (kon.)
Den 2: Žlutý tým (Spoje) – Červený tým (Sparta)

16:10

Pátek 24.07.2020, 10:00 • TJ Spoje Praha • Tenis – Barvy pro budoucnost ČTS by MONETA

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 10:00.

Hezký den. Na pražských Spojích dnes vygraduje série mezi žlutým a červeným týmem, a to pochopitelně v rámci TOP ligy Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta, která má tento týden na programu už svůj předposlední pátý díl.

Žlutý tým je po čtyřech odehraných kolech poslední, když jako jediný ještě nevyhrál. To se ale může po dnešku změnit. Žlutí byli ve čtvrtek lepším celkem, když z celkových patnácti utkání vyhráli devět. Do druhého hracího dny si tak domácí tenisté ponesou náskok tří bodů. Pro celkové vítězství je nutno zdolat metu patnácti bodů.

Český tenisový svaz o pravidlech soutěže:
    Každé utkání se bude skládat z 29 zápasů. Utkání se hraje dvoudenní.

První den se odehraje 6 mužských dvouher, 4 ženské dvouhry, 2 mužské čtyřhry, 2 ženské čtyřhry a 1 mix. Druhý den se hraje stejná porce zápasů, vyjma mixu.

Tým, který získá 15 bodů vyhrává utkání. Za rozhodnutého stavu se dohrávají dvouhry, pokud se kapitáni nedomluví jinak.

Kapitáni nominují dvouhry dle soupisky hráče a hráčky na pozice 1-6, resp. 1-4. První den se odehrají dvouhry takto: 5 vs 6, 3 vs 4, 2 vs 1. Druhý den 6 vs 6, 5 vs 5, atd. Čtyřhry se nominují do 30 minut po skončeních dvouher, na nominaci čtyřher mají kapitáni „volnou ruku.“ Mixa první den nominují kapitáni nejpozději do 15 minut po skončení čtyřher.

Jiří Jeníček (1497.) – Jakub Jupa (-) 6:2, 6:3
    Dominik Langmajer (1825.) – Victor Sklenka (-) 6:2, 4:6, 7:6(7)
    Nejedlý, Nouza – Paulson, Bolardt 2:6, 2:6

První letošní vzájemné měření sil mezi žlutým a červeným týmem skončilo ve dnech 11. a 12. června lépe pro červené. Ti doma na Spartě zvítězili 17:11 na zápasy.

10:05
    Program druhého hracího dne na Spojích právě začíná.

10:51
    Zatímco v Prostějově už se hned v pěti zápasech hrají druhé sety, na Spojích skončilo úvodní dějství teprve v souboji mezi Markem Gengelem (žlutý tým) a Andrewem Paulsonem (červený tým). Gengel vstoupil do utkání brejkem a rychle vedl 2:0, Paulson ale třemi hrami v řadě výsledek otočil, aby za stavu 5:4 ukončil set na příjmu svým druhým brejkem.

10:53
    Už i žlutý tým získal svůj první páteční set, a to zásluhou Veroniky Vlkovské. Ta vedla nad Kristýnou Lavičkovou rychle 4:0, a byť se soupeřka posléze přeci jen rozkoukala, manko už dohnat nezvládla a prohrála 6:3. Lavičková se trápí především na podání, kde uhrála jediný gem.

11:03
    Tereza Valentova (červený tým) je zatím v TOP lize Barvy pro budoucnost neporažena. A dobře rozehrála mladá tenistka Sparty i svůj pátý zápas v soutěži, když získala proti Andree Nové první sadu poměrem 6:3. Do zápasu přitom nevstoupila favoritka dobře, když prohrála první tři gemy, pak se ale nadechla k velkému obratu.

11:14
    Dlouhých 65 minut trvala úvodní sada mezi Nicole Gadientovou (žlutý tým) a Patricií Kubíkovou (červený tým), která vyústila až v tiebreak. Prvně jmenovaná Švýcarka prohrávala 1:3, pak ale otočila na 5:4 a podávala na zisk setu, Kubíková se ale vrátila do hry rebrejkem a vynutila si zkrácenou hru. V té povolila protivnici jen úvodní výměnu, poté uzmula sedm bodů v řadě a má tak k vítězství podstatně blíže.

11:18
    Dvacetiletý Jiří Jeníček přetlačil po dlouhých 72 minutách v koncovce první sady Jakuba Nicoda. O čtyři roky mladší soupeř vedl po brejku z pátého gemu 3:2, svůj "lup" ale na podání nepotvrdil. Za stavu 6:5 se pak Jeníček dostal na příjmu na stav 40:15 a sadu zakončil. Učinit tak přitom mohl už za stavu 5:4, kdy na returnu promarnil hned tři setboly.

11:31
    Andrew Paulson poráží Marka Gengela dvakrát 6:4, červený tým snižuje! Rovněž ve druhém setu zvládl Paulson lépe jeho koncovku když opět zakončil dějství, a tím i celý zápas, brejkem v desátém gemu. Šlo zároveň o jediné ztracené podání, které bylo ve druhé sadě k vidění.

11:40
    Červený tým se opět přiblížil. Tereza Valentová, jež vstoupila do utkání s Andreou Novou třemi prohranými gemy v řadě, nakonec zvítězila jasně 6:3 a 6:1. Sparta tak v tuto chvíli ztrácí už jen bod.

11:45
    Vzápětí ale bodují i žlutí! Jestliže první sada mezi Jiřím Jeníčkem (žlutý tým) a Jakubem Nicodem (červený tým) trvala dlouhých 72 minut, ta druhá zabrala pouhých 27 minut. Jeníček, zřejmě posílen zvládnutou koncovkou úvodní sady, vyhrál 7:5 a 6:1. Spoje zaokrouhlují svůj bodový zisk na deset.

11:48
    No vida! Chvíli se zdálo, že by se červený tým mohl dotáhnout, o pár minut později je ale vše znovu úplně jinak. Veronika Vlkovská otočila druhou sadu s Kristýnou Lavičkovou z 0:3 na 6:4 a posílá Spoje znovu do náskoku o tři body!

11:58
    Šestnáctiletá Patricie Kubíková si na pátý pokus připisuje v TOP lize Barvy pro budoucnost své první vítězství. Tenistka červeného výběru porazila 7:6(1) a 6:4 o pět let starší Nicole Gadientovou, která v prvním setu za stavu 5:4 podávala na výhru v dějství. Švýcarka tak schytala už svou sedmou porážku v soutěži a patří v tomto ohledu k nejméně úspěšným hráčkám.

12:18
    Dobré utkání zatím hraje Pavel Nejedlý. Tenista žlutého týmu není v souboji s Michaelem Vrbenským papírovým favoritem, přesto získal první sadu poměrem 6:3. Vše podstatné se událo hned na úvod setu, když se v prvních třech gemech zrodily jediné tři brejky. Dva z nich bral Nejedlý.

12:35
    Matěj Vocel (žlutý tým) vstoupil do zápasu s Antonínem Bolardtem (červený tým) ztraceným podáním, to ale okamžitě vybojoval ve druhém gemu zpět, aby o dvě hry později připravil protivníka o servis ještě jednou. Za stavu 5:3 odvracel Vocel na podání stav 15:40, skrze shodu ale sadu přeci jen ukončil.

12:46
    Roli mírné favoritky zatím plní Lucie Havlíčková, která si zahraje kvalifikaci blížícího se turnaje Prague Open. Patnáctiletá Češka, jež hájí barvy Sparty, získala první sadu proti Kláře Hájkové poměrem 6:2. Za stavu 5:1 podávala Havlíčková na ukončení setu, tento cíl ale naplnila až o gem později na returnu.

12:56
    Pouhých 22 minut potřeboval Matěj Vocel k tomu, aby získal proti Antonínu Bolardtovi druhý set. V tom nadělil favorit kanára a připsal na konto žlutého týmu dvanáctý bod. S prvním vítězstvím v TOP lize to pro Spoje vypadá i nadále nadějně.

13:15
    Dobře rozehrané utkání nakonec Pavel Nejedlý dotáhl do vítězného konce. Do druhé sady střetnutí s Michaelem Vrbenským vstoupil třemi získanými hrami v řadě a svůj náskok si již udržel. Za stavu 5:2 sice tenista žlutého týmu zápas na první pokus nedopodával, o dva gemy později už ale nezaváhal. Nejedlý oplatil Vrbenskému porážku z 11. června a vyhrál dvakrát 6:4.

13:16
    Velké drama nabídl úvodní set zápasu mezi Petrem Nouzou (žlutý tým) a Martinem Krumichem (červený tým). Za stavu 5:2 se zdálo, že Nouza má zisk sady na dosah, opak byl ale pravdou. Krumich se v devátém gemu blýskl brejkem čistou hrou a skrze další dvě čisté hry na podání si vynutil tiebreak. V tom využil Krumich svůj pátý setbol a vyhrál po velké přetahované 12:10. Šanci ukončit set měl za stavu 7:6 i Nouza, leč nezužitkoval ji.

13:17
    Zkrácená hra přišla na řadu rovněž v utkání Dominika Langmajera s Filipem Apltauerem. V tomto případě ji zvládl lépe domácí hráč a nutno říci, že zaslouženě. Langmajer si totiž v předešlém průběhu setu vypracoval hned 9 brejkbolů, zatímco protivník ani jeden.

13:36
    Klára Hájková po prohrané první sadě zabrala a vynutila si v souboji s Lucií Havlíčkovou rozhodující sadu! První čtyři gemy byly ve znamení ztracených podání, brejk se však Hájkové podařili potvrdit až za stavu 4:3. Set nakonec vyhrála 6:3 a může tak v supertiebreaku zadělat na pomyslné mečboly žlutého týmu.

13:37
    Podobnou pozici bude mít v supertiebreaku Petr Nouza. Ten v první sadě promarnil náskok 5:2, v té druhé si ale spravil náladu a nadělil Martinu Krumichovi kanára!

13:38
    Tak ne, omlouvám se. V obou případech se tentokrát bude hrát klasická třetí sada.

14:14
    Také druhá sada zápasu mezi Dominikem Langmajerem a Filipem Apltauerem trvala více než hodinu a šla po jednom ztraceném podání na každé straně do tiebreaku. Znovu si v něm vedl lépe tenista žlutého týmu, který tak zvítězil 7:6(3) a 7:6(4). Žlutý tým má pomyslné mečboly!

14:18
    Je rozhodnuto! Klára Hájková dokonala obrat proti Lucii Havlíčkové a po výhře 2:6, 6:3 a 6:4 může spolu s ostatními členy žlutého týmu slavit premiérové vítězství v soutěži! Hájková načala rozhodující set špatně, když prohrávala 0:2, manko brejku ale zlikvidovala a zápas zakončila na příjmu dalším úspěchem.

14:31
    Rozehrán je ještě v tuto chvíli zápas Petra Nouzy s Martinem Krumichem. Druhý jmenovaný se oklepal z kanára a ve třetím setu vede 6:5. Na podání míří Nouza. Vynutí si druhou zkrácenou hru?

14:45
    Ano, skutečně musel opět rozhodnout až tiebreak. A také v tomto případě si lépe počínal Martin Krumich. Ten se tak velmi rychle vzpamatoval z kanára, kterého obdržel ve druhé sadě, a zaokrouhlil počet sparťanských bodů na deset. Sedmnáctiletý Čech přemohl o čtyři roky staršího krajana 7:6(10), 0:6 a 7:6(2).

14:47
    V tuto chvíli probíhá na Spojích čtyřhra mezi páry Anastasia Detiuc, Johana Marková (žlutý tým) a Patricie Kubíková, Nelly Kněžková (červený tým). Prvně jmenované vyhrály úvodní sadu poměrem 6:2. Podle informací z místa konání jde o jediný debl, který se dnes uskuteční.

15:06
    Marková s Detiuc prohrávaly ve druhém setu 1:3, na rozhodující supertiebreak ale nedošlo. Favoritky posléze ukořistily hned pět her v řadě a zakončily den na Spojích výhrou 6:2, 6:3.

15:06
    Program druhého hracího dne je na kurtech TJ Spoje Praha u konce.

Tenisté žlutého týmu v pátek udrželi svůj náskok před červeným týmem a dokráčeli si pro své první vítězství v soutěži. To se zrodilo v následujících zápasech:

Marek Gengel – Andrew Paulson 4:6, 4:6
    Jiří Jeníček – Jakub Nicod 7:5, 6:1
    Nicole Gadientová (SUI) – Patricie Kubíková 6:7(1), 4:6
    Andrea Nová – Tereza Valentová 3:6, 1:6
    Veronika Vlkovská – Kristýna Lavičková 6:3, 6:4
    Dominik Langmajer – Filip Apltauer 7:6(3), 7:6(4)
    Pavel Nejedlý – Michael Vrbenský 6:4, 6:4
    Petr Nouza – Martin Krumich 6:7(10), 6:0, 6:7(2)