Den 2: Žlutý tým (Spoje) – Červený tým (Sparta) 16:10 (kon.) | Den 2: Bílý tým (Prostějov) – Modrý tým (I.ČLTK) 19:5 (kon.)
Den 2: Bílý tým (Prostějov) – Modrý tým (I.ČLTK)

19:5

Pátek 24.07.2020, 10:00 • TK Agrofert Prostějov • Tenis – Barvy pro budoucnost ČTS by MONETA

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 10:00.

Hezký den. Na prostějovské antuce dnes druhým hracím dnem vyvrcholí zápolení v rámci TOP ligy Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta. Dosud neporažený bílý tým hájí svou stoprocentní bilanci proti modrému týmu a po čtvrtku má vše rozjeto náramně, když vede 11:4 na zápasy.

Český tenisový svaz o pravidlech soutěže:
    Každé utkání se bude skládat z 29 zápasů. Utkání se hraje dvoudenní.

První den se odehraje 6 mužských dvouher, 4 ženské dvouhry, 2 mužské čtyřhry, 2 ženské čtyřhry a 1 mix. Druhý den se hraje stejná porce zápasů, vyjma mixu.

Tým, který získá 15 bodů vyhrává utkání. Za rozhodnutého stavu se dohrávají dvouhry, pokud se kapitáni nedomluví jinak.

Kapitáni nominují dvouhry dle soupisky hráče a hráčky na pozice 1-6, resp. 1-4. První den se odehrají dvouhry takto: 5 vs 6, 3 vs 4, 2 vs 1. Druhý den 6 vs 6, 5 vs 5, atd. Čtyřhry se nominují do 30 minut po skončeních dvouher, na nominaci čtyřher mají kapitáni „volnou ruku.“ Mixa první den nominují kapitáni nejpozději do 15 minut po skončení čtyřher.

První letošní vzájemné střetnutí mezi oběma týmy skončilo výhrou 15:10 pro bílé. Za rozhodnutého stavu se tehdy na dvorcích I.ČLTK nedohrávaly závěrečné debly. Uvidíme, jak tomu bude tentokrát.

10:05
    Program druhého hracího dne v Prostějově právě začíná.

10:31
    Velmi překvapivě se zatím vyvíjí zápas mezi patnáctiletou Lindou Noskovou (bílý tým) a o dva roky starší Darjou Viďmanovou (modrý tým). Druhá jmenovaná, jež platí za favoritku, neuhrála v úvodní sadě ani gem a schytala tak potupného kanára!

10:36
    Roli favoritky naopak dokonale zvládá zkušení Tereza Smitková. Členka bílého týmu, jež je bývalou 57. hráčkou žebříčku WTA, přehrála v úvodní sadě bez ztráty servisu Agátu Černou 6:2. Ta neproměnila hned v prvním gemu dva brejkboly, posléze už se na příjmu dostala jen jednou na shodu, k dalším možnostem ale nikoliv.

10:38
    Další krok k rychlému vítězství učinil bílý tým zásluhou Dalibora Svrčiny. Sedmnáctiletý Čech bojuje o bod s o dva roky mladším Vojtěchem Petrem, kterého v prvním setu zdolal 6:3. Na dva rychlé brejky stačil Petr reagovat, na ten třetí z pátého gemu už nikoliv. Sadu pak zakončil Svrčina na příjmu dalším ziskem soupeřova podání.

10:42
    A čtvrtý set pro bílý tým! Vitalij Sačko prohrával v úvodní sadě s Jiřím Barnátem už 1:4, pak ale získal ukrajinský tenista pět her v řadě a dějství, které trvalo 34 minut, otočil.

10:45
    Velkým favoritem je v souboji s Vítkem Horákem (modrý tým) rovněž Jiří Lehečka (bílý tým). Horák, jenž nefiguruje v mužském pořadí ATP, držel se 612. tenistou světa krok jen v první půlce setu. Nakonec jej prohrál 6:3.

11:08
    Dalibor Svrčina (869.) navýšil vedení bílého týmu na 12:4! První konečný výsledek zajistil favorit v souboji s Vojtěchem Petrem, kterému ve druhé sadě povolil už jen jediný gem. Svrčina vyhrál za pouhých 58 minut 6:3, 6:1.

11:11
    Jen o několik desítek vteřin později zaznamenává Prostějov další bod. Tentokrát zásluhou Vitalije Sačka, jenž porazil 6:4 a 6:2 Jiřího Barnáta. Připomeňme, že do prvního setu vstoupil Ukrajinec velmi špatně a prohrával už 1:4, pak ale načal sérii gemů, otočil na 6:4 a šňůru prodloužil i ve druhém dějství, v němž rychle vedl 3:0 a servíroval. Následně sice o výhodu jednoho brejku Sačko přišel, v sedmé hře ale loupil na příjmu znovu.

11:19
    Bílý tým rozjel páteční den ve velkém stylu a po třetím vítězství má možnost celou sérii definitivně rozhodnout! Jiří Lehečka před malou chvílí dotáhl do vítězného konce souboj s Vítkem Horákem. Ten získal první dva gemy v utkání, posléze už ale na kurtu dominoval favorit. První sadu bral Lehečka poměrem 6:3, v té druhé pak povolil krajanovi ještě o jeden gem méně. Zápas přitom mohl ukončit o jednu hru dříve, na příjmu ale neproměnil ani jeden ze tří mečbolů. Jak se ovšem posléze ukázalo, mrzet to zástupce prostějovského celku vůbec nemuselo.

11:21
    Darja Viďmanová se oklepala z kanára a dovedla zápas s Lindou Noskovou do rozhodujícího supertiebreaku na deset vítězných bodů. Viďmanová se o něj zasloužila šňůrou tří gemů v řadě, kterou načala od stavu 3:4.

11:27
    Je to jasné! Bílý tým vítězí v TOP lize Barvy pro budoucnost i popáté a nadále drží svou neporazitelnost! Pátý bod přidala na konto celku se základnou v Prostějově Tereza Smitková. Ta poté, co v první sadě povolila Agátě Černé jen dva gemy, musela ve druhém setu dvakrát dohánět manko brejku. Rozhodující krok k vítězství pak učinila bývalá 57. hráčka planety v osmém gemu, po němž šla díky brejku do trháku a mohla následně zápas dopodávat. Smitková vyhrála 6:2 a 6:3.

11:35
    Dramatické střetnutí mezi Lindou Noskovou a Darjou Viďmanovou nakonec skončilo lépe pro prvně jmenovanou. Ta vstoupila do zápasu kanárem a ve druhém setu vedla 4:3, pak ale finalistka nedávného podniku Moravia Open dotáhla duel třemi získanými gemy v řadě do rozhodujícího supertiebreaku. V tom měla Viďmanová za stavu 9:7 dva mečboly, ty ale nevyužila. Naopak to byla o dva roky mladší, teprve patnáctiletá Nosková, kdo se po zisku čtyř výměn za sebou radoval z vítězství 6:0, 4:6 a 11:9.

11:53
    Za již rozhodnutého stavu došlo ke změně v nominaci. Ondřej Válek si zahraje se Štěpánem Pecákem. Jaroslav Pospíšil a Adam Pavlásek se na kurty zřejmě nepodívají.

12:28
    První sada zápasu mezi Ondřejem Válkem (bílý tým) a Štěpánem Pecákem (modrý tým) vyzněla lépe pro domácího tenistu. Ten ji připsal na své konto až v koncovce, když zvítězil 7:5.

12:30
    Čtrnáctiletá Nikola Bartůňková (modrý tým) získala úvodní sadu proti Denise Hrdinkové (bílý tým) výsledkem 6:4. Ani jeden ze svých úvodních dvou brejků nezvládla Bartůňková potvrdit na podání, po brejku za stavu 4:5 už ale potvrzovat lup nemusela. Ve druhém setu je stav vyrovnaný 3:3.

12:35
    Zápas mezi Davidem Poljakem a Robinem Staňkem byl vzhledem k rozhodnutému stavu série zrušen.

12:44
    Po 62 minutách je u konce úvodní sada zápasu mezi čtrnáctiletou Sárou Bejlek a o rok starší Amélií Šmejkalovou. Druhá jmenovaná měla dvakrát výhodu brejku, vedení 5:3 ale v zisk sady nezužitkovala, a tak se šlo do zkrácené hry. V té jasně dominovala domácí Bejlek, jež dopřála krajance jediný bod.

13:07
    Teprve před chvilkou získal modrý tým svůj první páteční bod. Vděčí za něj čtrnáctileté Nikole Bartůňkové. Talentovaná dívka, jež pravidelně nastupuje také v soutěži Tipsport Elite Trophy, přehrála dvakrát 6:4 Denise Hrdinkovou. Ta ve druhém setu vedla po brejku 3:2, pak ale prohrála hned tři gemy při vlastním podání.

13:24
    Rovněž druhou sadu zápasu se Štěpánem Pecákem vyhrál Ondřej Válek poměrem 7:5. O podobnosti obou setů svědčí i fakt, že Pecák ten druhý vyhrál za 42 minut, na první pak potřeboval jen o minutu méně.

13:52
    Velice vyrovnaný byl zápas mezi Sárou Bejlek (bílý tým) a Amélií Šmejkalovou (modrý tým). Šmejkalová vedla v prvním setu 5:3, v tom druhém 4:2, přesto musela dvakrát do tiebreaku. A v tom se pokaždé radovala Bejlek – nejprve výsledkem 7:1, následně 9:7.

13:57
    Za námi je tak poslední dnešní dvouhra, po níž vede bílý tým 18:5. Čtyřhry už pravděpodobně následovat nebudou. V tuto chvíli čekáme na informaci z místa konání.

13:58
    Ještě jednou ovšem připomeňme, že bílý tým se základnou v Prostějově vyhrál i své páté utkání a kolo před koncem TOP ligy Barvy pro budoucnost slaví v exhibiční soutěži smíšených družstev celkové vítězství!

14:17
    Dochází ještě k lehké úpravě konečného skóre. Původně plánovaný duel mezi Davidem Poljakem a Robinem Staňkem byl klasifikován jako skreč druhého jmenovaného, a tudíž putoval bod bez boje na konto bílého týmu. Ten tak vítězí 19:5, čtyřhry již následovat nebudou.