Nitra – Slovan Bratislava 0:5 (kon.) | Ružomberok – Trenčín 2:2 (kon.) | Zlaté Moravce – Pohronie 2:2 (kon.)
Michalovce – Trnava 0:2 (kon.) | Senica – Žilina 0:4 (kon.)
FC ViOn Zlaté Moravce
2:2 (2:0)
FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa
Sobota 08.08.2020, 19:00 • Štadión FC ViOn, Zlaté Moravce • Niké liga • 1. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (21:07:12)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 5:3. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 19:13.

Přes padesát minut to vypadalo na vcelku jednoznačnou záležitost. Zlaté Moravce byly na hřišti pánem a od jednadvacáté minuty vedly po Hrnčárových centrech a trefách Ďubka s Kovaĺem 2:0. Velký zádrhel přišel zhruba deset minut po změně stran, kdy Orávik odešel do sprch za druhou žlutou kartu a navíc nabídl hostům penaltu. Mazan ji nedal a pak spálil i několik dalších příležitostí, což by si za jiných okolností určitě vyčítal. Pohronie se každopádně dotáhlo na remízu i bez jeho gólů, protože se po snížení Fadary z 84. minuty z úplně posledního přímého kopu krásně prosadil James Weir.

90+4

90+4
    Pohronie právě vstřelilo branku!
    Tak to je přenádherná tečka za tímto zápasem! JAMES WEIR si důkladně připravil míč na přímý kop z dvaceti metrů. Pravou nohou překopl zeď a Adrián Chovan tentokrát plachtil ke své levé tyči marně. Je vyrovnáno!

90+3
    Žlutou kartu dostává Jozef Menich (FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble).

90+3
    V závěrečných vteřinách zápasu drama vrcholí! Jeden z domácích hráčů kontaktoval míč rukou a nabídl Pohronie poslední přímý kop z krásné palebné pozice.

90+2
    Repiský zlikvidoval dlouhý pas za obranu odkopem do zámezí. Domácí to po vlastním autu neudělali vůbec dobře a musí se opět rychle vracet.

90+2
    Denis Duga se jen pomalu zvedá poté, co u půlící čáry dostal ránu na kostrč. Rozhodčí faul na něj ale neviděli, vhazovat bude Pohronie.

90+1
    Hostům zbývá na vyrovnání porce tří nastavených minut.

90
    Badolo přenesl hru doprava, kde operoval Mazan. ViOn se i v tomto případě ubránil, když střelu z hranice vápna vůbec nepustil k Chovanovi.

89
    Střídání v týmu FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: ze hřiště odchází David Bangala, přichází Patrik Jacko.

88
    Fadera z pravého konce velkého vápna přihrál do druhé vlny na Weira, jehož povedenou střelu Chovan vyrazil na Mazana. Ten mohl vyrovnat na 2:2, jenže z dorážky z ostrého úhlu opět nedal.

87
    V hledišti i na hřišti najednou panuje velká nervozita. Pohronie je opět na balónu, i když v těchto vteřinách více než čtyřicet metrů od brány.

85
    Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Martin Kovaľ, přichází Dávid Haspra.

84
    Hosté využívají přesilovku a v blížícím se závěru výrazně dramatizují tento souboj o body. Weir na nějakých třiceti metrech od branky přihrál doprava na ALIEU FADERU, který vypálil z dálky a díky jedné teči překonal zaskočeného Chovana.

84
    Minimálně pošesté končí hostující centr v rukou Adriána Chovana, jehož dnešní výkon je bezesporu na čistou jedničku.

83
    Tkáč se trochu pohádal s Mazanem, kterého u půlící čáry předtím fauloval. Badolo vzápětí neúspěšně hledal vysunutého Pavlíka.

82
    Změnit to chtěl centrující Petrák, jenže série hlavičkových soubojů před Chovanem dopadla lépe pro domácí obranu.