Alkmaar – Plzeň 3:1 (po pr.) | Karabach – Šeriff Tiraspol 2:1 (kon.) | Celje – Molde 1:2 (kon.)
FK Sūduva – Maccabi Tel Aviv 0:3 (kon.) | Loko Záhřeb – Rapid 0:1 (kon.) | Ludogorec – Midtjylland 0:1 (kon.)
Dinamo Brest – FK Sarajevo 2:1 (kon.) | Legia – Omonia Nikósie 0:2 (po pr.) | Kluž – Dinamo Záhřeb 2:2 (5:6 po pen.)
Young Boys – KÍ Klaksvík 3:1 (kon.) | Celtic – Ferencváros 1:2 (kon.)
FK Karabach
2:1 (1:0)
Šeriff Tiraspol
Středa 26.08.2020, 18:00 • Tofig Bahramov Stadium, Baku • Liga mistrů (předkola) • 2. předkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím a vítám všechny příznivce evropského klubového fotbalu u sledování on-line přenosu utkání druhého předkola Ligy mistrů mezi týmy FK Karabach a FC Šeriff Tiraspol. Zápas se odehraje na Tofiq Bahramov Stadium v Baku.

FK Karabach

Karabach je klubem z Ázerbájdžánu. V minulé sezoně se mu podařilo získat mistrovský titul, a to celkem suverénně, na druhé Neftci Baku měl náskok osmi bodů. Karabach si tím vysloužil účast v předkolech Ligy mistrů. Svou cestu začal už v prvním předkole. V něm narazil na makedonský klub Sileks a podle předpokladů jako velký favorit postoupil po výsledku 4:0. Karabach má už za sebou také první kolo domácí soutěže, ve kterém porazil Sabah Baku 2:0.

FC Šeriff Tiraspol

Šeriff Tiraspol je moldavským klubem, který mí rovněž docela velké ambice, ale v dnešním souboji favoritem není. Také Tiraspolu se povedlo v domácí soutěži uchvátit mistrovský titul a také on v podstatě neměl konkurenci, triumfoval s náskokem sedmnácti bodů na druhý Sfintul. Moldavská liga má v nové sezoně za sebou už osm kol a Tiraspol je se stoprocentní bilancí opět první. V prvním předkole Ligy mistrů Šeriff vyhrál 2:0 nad Lucemburskou Folou.

Vzájemné zápasy

Tyto dva kluby se v minulosti v předkolech Ligy mistrů či Evropské ligy utkaly čtyřikrát. Z obou dvojutkání vyšel jako postupující Karabach.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FK Karabach: Machammadaliev – Medveděv, Medina, Husejnov, Guerrier – Qarajev – Matič, Ozobič – Romero, Emreli, Zoubir
    Náhradníci: Balajev, Owusu, Ibrahimli, Bajramov, Gurbanli, Hüsejnov, Jafargulijev

FC Šeriff Tiraspol: Celeadnič – Peteleu, Obílor, N'Diaye, Cristiano – Parra Sinisterra, Lukič, Mioč, Petro – Abang, Boban
    Náhradníci: Pascenco, Blizničenko, Veloso, Castaneda Velez, Dahlström, Julien, Gadze

Rozhodčí: Balakin – Matjaš, Prystupa.

1

4
    Dopředu šli hráči Karabachu, ale vše skončilo jen ofsajdem, ve kterém byl Guerrier.

5
    Karabach pokračuje ve své aktivitě. Měl k dispozici autové vhazování v blízkosti šestnáctky Tiraspolu, ale branku neohrozil.

6
    Šeriff se zatím celou dobu brání, nyní obstará brankář Celeadnič odkop od branky.

7
    Nedovoleného zákroku se dopustil Boban, který fauloval domácího Hüsejnova.

9
    Po delší době vyrazil dopředu také hostující tým Šeriff Tiraspol, ale jeho akci zastavil praporek pomezního.

9
    Peteleu fauloval Ozobiče, což rozhodčímu Balakinovi neuniklo.

10
    Máme tu první střelu na branku. Tu obstaral domácí Ozobić, ale brankáře Celeadniče nepřekonal.

11
    Následně se píská faul Cristiana na Romera, takže budou znovu u míče domácí.

13
    Ačkoliv nebezpečnější byl v prvních minutách Karabach, držení míče je téměř vyrovnané, domácí ho měli v moci 51 % hracího času.

14
    Domácí šli znovu dopředu, ale jejich akce končí jen odkopem od branky Tiraspolu.

15
    Hosté zaútočili středem pole, ale znovu se ke střele na branku nedostali, vše znovu zastavil ofsajd. Byl v něm Cristiano.

16
    Ozobić se dokázal dostat do palebné pozice, ale branku Tiraspolu netrefil.

17
    První žlutou kartu utkání dostává hostující hráč Obilor za faul na Emreliho.

19
    Medina Renteria přitvrdil v souboji s hostujícím Abangem a píská se faul.

22
    Domácí Obilor fauloval v pokutovém území romera a Karabach bude kopat penaltu!

22
    FK Karabach právě vstřelil branku!
    Domácí se ujímají vedení, pokutový kop proměnil srbský záložník UROŠ MATIČ!
    22. Uroš MATIČ - 1:0

26
    Domácí pokračují ve své aktivitě. Zahrávali rohový kop, ale z něj už branku soupeře neohrozili.

28
    Tlak Karabachu se po jeho úvodní brance ještě zvýšil, Tiraspol se musí pouze bránit.

31
    Parra Sinisterra byl v souboji pozdě a fauloval domácího Medinu Renteriu.

33
    Hostující Abang si nepohlídal své postavení a byl přistižen v ofsajdu.

34
    Domácí se zatím brání skvěle, a to i díky tomu, že spousta akcí hostí končí ofsajdem. Teď v něm byl Boban.

35
    Zoubirova střela byla sražená na rohový kop.

36
    Rohový kop rozehrál Ozobić, ale brankář Machammadaliev nemusel zasahovat.

37
    Tak to je velká tragédie pro Šeriff. Kamerunský útočník Anatole Abang
    fauloval Hüseynova a dostává přímou červenou kartu!
    37. Červená karta

39
    Karabach měl k dispozici další rohový kop. K hlavičce se dostal Medveděv, ale ta byla zablokovaná.

40
    Do zakončení se pak ještě dostal Guerrier, ale ten vůbec netrefil branku.

42
    Šanci postupovat kupředu dostanou po faulu Romera hosté.

43
    Mioč se dostal do zakončení, ale jeho rána byla zablokovaná.

45
    Nastavuje se jedna minuta.

45+1

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je za námi, domácí Karabach vede ve 2. předkole Ligy mistrů nad Šeriffem Tiraspol 1:0. Domácí se radovali v 22. minutě, když se z pokutového kopu prosadil Uroš Matič. Další rána pro hosty přišla ve 37. minutě, kdy dostal červenou kartu Anatole Abang. Domácí byli v první půli lepším týmem a vedou po zásluze.

Druhý poločas začne přibližně v 19:01.

46

46
    Střídání v týmu FC Šeriff Tiraspol: ze hřiště odchází Benedikt Mioč, přichází Frank Castaneda.

48
    Guerrier se dopustil nedovoleného zákroku, na trávník poslal Petra.

51
    Do zakončení se dostal Matič, ale jeho rána byla zablokovaná.

51
    Další střela letěla z kopačky Ozobiče, ale netrefila branku Tiraspolu.

52
    Lukić skončil na trávníku, poté co ho fauloval Hüseynov.

55
    Hosté se konečně dokázali do nějakého zakončení, ale Castañeda minul branku.

55
    Na druhé straně zakončoval Emreli, ale jeho pokus zablokoval Celeadnič.

56
    Tlak domácích pokračoval střelou Veleze, ale ta byla nepřesná.

59
    Boban se ocitl za linií obránců Karabachu a je píská ofsajd.

62
    Parra Sinisterra byl v souboji s Emrelim příliš agresivní, píská se faul.

62
    Domácí jdou do dvoubrankového vedení a znovu se o velký kus přibližují postupu do třetího předkola Ligy mistrů! MAHIR EMRELI vypálil zevnitř šestnáctky a překonal střelou po zemi Celeadniče. Asistence: Abdellah Zoubir.
    62. Mahir EMRELI - 2:0

65
    Ozobić skončil na zemi, poté co ho fauloval Velez.

67
    Medveděv se dostal do zakončení, ale trefil jen Celandiče.

70
    Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Filip Ozobič, přichází Ismayil Ibrahimli.

72
    Šerif zahrával rohový kop. K zakončení se po něm dostal Olibor, ale míč na branku Tiraspolu neprošel.

73
    Ismayil Ibrahimli krátce po svém příchodu na trávník dostává žlutou kartu.

74
    Střídání v týmu FC Šeriff Tiraspol: ze hřiště odchází Faith Obilor, přichází Keston Julien.
    Střídání v týmu FC Šeriff Tiraspol: ze hřiště odchází Gabrijel Boban, přichází Richard Gadze.

77
    Cristiano byl faulován, na trávník ho nedovoleně poslal Ibrahimli. Ten si musí dávat pozor, jednu žlutou kartu už má.

78
    Šeriff Tiraspol právě vstřelil branku!
    Tak pozor, máme tu dramatizaci, hosté snižují na 1:2! Z levé strany centroval Julien, míč propadl až na zadní tyč na FRANKA CASTANEDU. Ten si míč přichystal a pak napálil na branku. Balón byl tečovaný a nakonec zapadl do branky Karabachu. Asistence: Keston Julien.
    78. Frank CASTANEDA - 2:1

80
    Domácí se hned pokusili o odpověď, ale Matičova rána byla zablokovaná.

81
    Domácí zahrávali rohový kop, ale stav utkání zůstává neměnný.

84
    K míči se dostávají hosté po faulu Matiče. Tiraspol se ještě v závěru zápasu bude hodně tlačit dopředu.

85
    Po faulu Castanedy je tu další standardní situace pro Tiraspol.

87
    Tlak Tiraspolu pokračoval rohovým kopem, ale vyrovnávací gól zatím nepřichází.

89
    Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Jaime Romero, přichází Kwabena Owusu.

90
    Owusu byl hned po příchodu na hřiště přistižen v ofsajdu.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty!

90+1
    O vyrovnání se mohl postaral N'Diaye, ale jeho rána neskončila mezi třemi tyčemi.

90+2
    Tiraspol bude zahrávat rohový kop.

90+4
    Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Badavi Hüsejnov, přichází Wilde-Donald Guerrier.

90+5

Zápas je u konce! Karabach zvládl roli favorita a po výhře 2:1 nad Tiraspolem postupuje do třetího předkola Ligy mistrů. Domácí předvedli velmi povedený první poločas, který vyhráli 1:0 po brankách Uroše Matiče z penalty a navíc dostal hostující útočník Anatole Abang červenou kartu. Ve druhém poločase zvýšil v 62. minutě na 2:0 Mahir Emreli, ale v 78. minutě situaci zdramatizoval Frank Castaneda, který snížil na 1:2. Hosté si vytvořili ještě několik šancí, ale Karabach už se dokázal ubránit.