Dunajská Lužná – Pohronie 0:4 (kon.)
Dunajská Lužná
0:4 (0:0)
FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa
sk Úterý 08.09.2020, 16:30 • OFK Dunajská Lužná • Slovenský pohár - Slovnaft cup • 2. kolo

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose zo zápasu 2. kola Slovnaft Cupu medzi OFK Dunajská Lužná a FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa

Tento duel sa mal pôvodne odohrať o tri týždne skôr, avšak Slovenský futbalový zväz odložil všetky merania síl účastníkov Fortuna ligy na neurčito z dôvodu vedomosti o pozitívnom teste na COVID-19 v mužstve Slovana Bratislava.

Stretnutie sa začne o 16:30.

Úvodné zostavy:

Dunajská Lužná: Vojtech (C) – Lukáč, Hrnčár, Popovych, Kotrík, Dziaba, Ducár, Ficko, Kertis, Angelovič, Slezák
    Náhradníci: Komorník – Taiwo, Pogač, Sehediy, Guľaš, Tesárik, Žigmund

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Dovec – Jacko, Pellegrini (C), Vondryska, Badolo, Matić, Chríbik, Petrák, Bangala, Lindsay, Mazan
    Náhradníci: Jenčo – Župa, Caleb Bimenyimana, Weir, Blahút, Fadera, Špiriak

Rozhodca: Bálint Kišš – Peter Kováč, Anton Hrenák.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Michal Slezák s úvodným výkopom za Dunajskú Lužnú. Už po piatich sekundách však OFK stráca loptu a musí sa brániť.

2
    Prvý atak rozbiehal kapitán Pellegrini, no a líder hosťujúceho tímu bude na konci minúty zahrávať aj prvú štandardku z pravej strany.

3
    Najvyššie do vzduchu vyskočil Leonard Lukáč, ktorý je v Dunajskej Lužnej na hosťovaní z druholigových Košíc, za ktoré po skončení v staršom doraste nastúpil aj počas letnej prípravy.

4
    Vojtech musel z domácej brány von, obrancov domácich tam nepríjemne naháňal Viktor Vondryska.

6
    Náznaky pološancí, respektíve prienikov na oboch stranách. Ani jeden z nich sa neskončil strelou, po ofenzívnom faule bude od svojej svätyne vykopávať gólman Michal Vojtech.

7
    Popovychovi sa nepodarilo odkopnúť loptu, čím dáva možnosť súperovi zaútočiť z ľavej strany.

8
    David Bangala nedokázal dobehnúť mierny oblúčik za obranu. Pohronie ukazuje, že je jasným favoritom.

9
    Pokus o signál vyšiel, center Mazáka z priameho kopu šla na zadnú žrď. Vyšla aj prihrávka späť do ohňa, no Bangala sa do lopty z voleja nedokázal dostatočne oprieť.

10
    Pellegrini bez problémov zbiera loptu po vyhratom hlavičkovom súboji Patrika Jacka a načína nový útok.

11
    Mazan si to dal na ľavačku po vstupe do veľkého vápna a vypálil po zemi. Smolne to ale dopadlo tak, že pred bránou ešte trafil Vondrysku, od ktorého sa lopta odrazila mimo bránu.

13
    Badolo neodcentroval cez dvojicu protihráčov, je tu ale prvý roh duelu patriaci Pohroniu.

13
    Po rozohrávke nakrátko napokon hľadal Badola pri ľavej tyči Kanaďana Lindsaya. Ten sa trafil do zakončenia v celku podľa plánu, Vojtech ale bez problémov zakročil.

14
    Ducár sa pokúsil o kolmicu za Jacka, stopér Pohronia však dokázal napraviť svoju chybičku.

15
    Štvrťhodina duelu minulosťou. Favorit jasne lepší na lopte, pýta si to ale pomaly väčšiu šancu.

17
    Ale opäť iba nepresná finálna fáza. Pellegrini zahrával opäť štandardnú akciu, jeho center mal nájsť Chríbika. Neúspešne.

18
    Ofsajd od hostí. Tí sa začínajú tlačiť dopredu s väčším počtom hráčom, no stále to nie je ono.

19
    Skúsila to aj Dunajská Lužná. Atak po ľavom krídle odstavený pred šestnástkou.

20
    Bangala s úspešnou robotou, hlásime druhý roh Pohronia.

21
    Obraz hry sa ale nemení, ani z tohto nákopu úvodný gól nebude.

22
    Leonard Lukáč pred Matićom odkopol loptu za bránu, hoci ju chcel upratať skôr za postrannú čiaru.

23
    Odchovanca Košíc táto menšia chybička nemusí mrzieť. Jeho kolega spomedzi troch žrdí totiž center bez problémov schoval do náruče.

24
    Prvé postavenie mimo hry aj na strane OFK. Ak aj domáci smerujú dopredu, tak častokrát s menším počtom hráčov, či rezultuje napríklad aj v ofsajd.

25
    Znovu pozorný Lukáč pred Mazanom. Obrana Dunajskej Lužnej drží pokope, Slezák na konci minútu si vypýtal faul od súpera. Voľný kop z hĺbky poľa rozohrá samotný gólman.

26
    Angelovičovi sa to nepáči, ale Bálint Kišš píska zákrok proti nemu. Chríbik po páde ešte urobil aj kotrmelec, štandardky sa zhostí Mazan.

27
    Treťoligista sa snaží hrať najmä na brejky, tie domácim ale nevychádzajú. A môžu byť radi, že sa kontra nevydarila ani Mazanovi, ten len krúti hlavou po ofsajdovom verdikte.

28
    David Bangala to prehnal s razanciou súboja proti Slezákovi. Je z toho prvá žltá karta zápasu.

29
    Popovych nacentroval pred Doveca, ktorý dnes zatiaľ s minimom roboty. Lenže z ľavej strany do ohňa nik nenabiehal, loptu tak zbiera len Mazan.

30
    Slezák sa už hnal na polovicu súpera sám na Doveca. Postranný arbiter ale domácemu útočníkovi nedovolil pokračovať, píska sa ofsajd.

31
    Ani nie o polminútu je tu ďalší ofsajdový priestupok rovnakého borca. Škoda, lebo Dunajská Lužná nebude mať veľa takýchto možností.

32
    Bangala sa stretol v súboji so Stanislavom Ducárom a je to práve futbalista Pohronia, ktorý vidí žltú kartu. Jediným rozumným vysvetlením jej udelenia je to, že Ducár musel Bangalu zasiahnuť do tváre, prípadne to ešte môže byť karta za protesty.

33
    Badolo najrýchlejší pri šprinte, legionár Pohronia vrátil loptu späť pod seba na os šestnástky. Tam už bol pripravený Mazan, no pokračovať už nemohol. Píska sa útočný priestupok.

35
    Príležitosť niečo vystrojiť mali domáci. Vysoký center z pravej strany ale Dunajská Lužná nemala šancu zakončiť.

36
    Aktívny Mazan sa nešťastne vyskytol v ofsajde. Desať minút do polčasu, my stále čakáme na vážnejšiu strelu smerom na bránu.

37
    Jakub Kertis po ďalšej štandardke svojho mužstva našiel Leonarda Lukáča pred Dovecom. Bolo to však ďaleko od brány, aj preto hlavička stopéra smerovala pohodlne do náručia hosťujúceho brankára.

38
    Ofsajdy dnes počítame pomaly v takej intenzite ako fauly. Bernard Petrák si nedal pozor na svoj pohyb.

39
    Angelovič sa už nie prvýkrát vyčítavo pozerá smerom k rozhodcovi. Nuž, ešte jeden takýto pohľad a môže z toho byť karta za protesty.

40
    Paradoxne ofsajdy naštartovali Michala Slezáka do zatiaľ najväčšej šance duelu! Individuálna akcia z ľavej strany bola zakončená strelou po zemi, ktorú Samuel Dovec iba vyrazil pred seba. Pohronie dorážku zamedzilo.
    40. Michal Slezák (DLU), Samuel Dovec (POH)

Zdroj: livestream.com/futbalnet

41
    Petrákov strieľaný center padal k bráne, napriek tomu skončil až za ňou. Vojtech sa s rozohrávkou neponáhľa, treťoligista by rád udržal bezgólovú remízu aspoň do blížiaceho sa polčasu.

43
    Oleksandr Popovych sa na seba hnevá po tom, čo z ôsmich metrov a mierneho uhla páli iba nad brvno Dovecovej brány! Loptu napravo posunul ešte Ficko, ktorý takisto mohol skúsiť strelecké šťastie spoza šestnástky.
    43. Oleksandr Popovych (DLU)

44
    Ducár vybojoval loptu proti dvojici hráčov, jeho kolmica ale našla iba mladého Kanaďana Lindsaya.

45
    Prvý polčas sa skončil.

Na sekundu presne ukončil Bálint Kišš prvé dejstvo. Pohronie držalo dlhodobo loptu na svojich kopačkách, avšak bola to Dunajská Lužná, ktorá mala dve veľké šance v posledných piatich minútach pred prestávkou. Slezák ani Popovych ale neskórovali, do šatní sa tak ide za bezgólového stavu.

Druhý polčas sa začne približne o 17:30.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Viktor Vondryska, prichádza Bon – Fils Caleb Bimenyimana.
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Peter Chríbik, prichádza James Michael Weir.
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza David Bangala, prichádza Patrik Blahút.
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Peter Mazan, prichádza Alieu Fadera.

46
    Hneď štyri zmeny od hosťujúceho kouča sú jasným signálom, že s prvým polčasom nemohla byť spokojnosť.

47
    Blahút sa okamžite zapája do akcie po prenesení hry z pravej strany. Blahút podržal loptu a Pohronie sa môže presunúť do útoku vo väčšom počte.

48
    Pohronie dalo gól!
    Striedanie ako hrom! O Blahútovom podržaní lopty sme už písali. Nasledovala prihrávka na ľavé krídlo, odkiaľ prišiel center do ohňa. Tam vyskočil najvyššie BON – FILS CALEB BIMENYIMANA a hlavou poslal loptu k ľavej žrdi!
    48. Bon - Fils Caleb Bimenyimana - 0:1

50
    Razom sa na kopačky Pohronia nastolil kľud. Fortunaligista má tesné vedenie, no ani to nemusí nič znamenať.

51
    Bol nariadený pokutový kop pre Pohronie! Fadera padol cez nohu súpera, hráčom Dunajskej Lužnej sa to nepáči!
    51. Alieu Fadera (POH)

52
    JAMES MICHAEL WEIR to vzal na seba a nekompromisne zavesil loptu pod brvno! Odchovanec Manchestru United posiela Pohronie do dvojgólového vedenia.
    52. James Michael Weir - 0:2

54
    Prvopolčasová skladačka sa domácim za sedem minút rozsypala ako domček z karát. Škoda, Dunajská Lužná podala v úvodnom dejstve viac ako sympatický výkon.

56
    Domáci môžu trochu upokojiť situáciu. Je to paradoxné, pretože potrebujú skórovať, no zároveň mohli pokojne inkasovať aj tretíkrát.

57
    Juraj Ficko prakticky z bránkovej čiary zakončoval lobom. Dovec si poradil s touto koncovkou. Varovný ukazovák pre Pohronie.

58
    Žltú kartu dostáva Leonard Lukáč (Dunajská Lužná).

58
    Blahút nacentroval z pravej strany na ľavú, z druhej vlny sa prirútil s volejom Bernard Petrák, avšak priestor troch žrdí míňa!
    58. Bernard Petrák (POH)

60
    Matić robí výrazné problémy Popovychovi, Ukrajinec ale napokon dokázal z nepríjemnej situácie vyjsť.

61
    Narážačka dvojice striedajúcich hráčov Pohronia, asistent rozhodcu si ale všimol tesný ofsajd.

62
    Alieu Fadera pri protiútoku nedokázal prekonať Vojtecha z veľkého uhlu! Domáci stále v hre o postup.

64
    Bimenyimana mohol skórovať aj druhý raz, no ani nie z desiatich metrov mu strela vôbec nesadla a Vojtech bez problémov zakročil. Pohronie je blízko tretiemu gólu, ktorý by postupovú skladačku definitívne rozuzlil.

65
    Ficko s individuálnym prienikom. Slezák spoluhráčovi veľmi nepomohol, napriek tomu domáci budú vhadzovať.

66
    Zakončenie z tridsiatich metrov od Kurtisa z priameho kopu. Dovecovi lopta vypadla, napriek tomu to Pohronie v defenzíve zvládlo.

67
    Petrák sa pretlačil pred Vojtecha, avšak z uhla ani on nedokázal poslať loptu do brány. Máme tu roh.
    67. Bernard Petrák (POH), Michal Vojtech (DLU)

68
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Cedric Badolo, prichádza Dominik Špiriak.

69
    Pellegriniho center po faule na pravom krídle odvrátený na štvrtý roh pre celok z Fortuna ligy.

70
    Ani tento center ale tretím gólom v sieti Dunajskej Lužnej neskončí. Striedať budú aj domáci.

71
    Striedanie v tíme Dunajská Lužná: z ihriska odchádza Marko Kotrík, prichádza Toheeb Olayemi Taiwo.

71
    Treťoligista nasťahovaný na polovici protivníka. Nemalou mierou k tomu pomohol práve striedajúci Taiwo.

73
    Ofsajd domáceho borca. Všetko pomalými krokmi smeruje k tomu, že Pohronie ako favorit postúpi do 3. kola.

74
    Je rozhodnuté! KOJO MATIĆ doklepáva loptu do prázdnej brány po nezištnej roboty Bimenyimanu. Ten mu naservíroval loptu ako na zlatom podnose po tom, čo nedal v šprinte šancu Lukáčovi. O prihrávku za obranu sa postaral kapitán Pellegrini.
    74. Kojo MATIĆ - 0:3

75
    Dunajská Lužná predviedla v prvom polčase skvelý výkon, avšak bez gólu sa postupuje len ťažko. Záverečná štvrťhodina sa bude už len dohrávať.

77
    Fadera odmieta šancu na gól, keď vysoko prestreľuje aj pletivo za bránou Vojtecha.

79
    Slezák ešte obišiel jedného súpera, no následne sa k nemu prirútil Špiriak a spol. To už bolo na domáceho hráča priveľa.

80
    Michal Vojtech aj s kusiskom šťastia pri centri na zadnú žrď od Blahúta. Tam totiž ani Matić, ani Fadera nedostali loptu hlavou za bránkovú čiaru. Domácim pomohla aj konštrukcia brány.
    80. Michal Vojtech (DLU), Kojo Matić (POH), Alieu Fadera (POH)

81
    Až príliš dlho váhal Blahút s koncovkou. Napokon prihral loptu na Weira, no ani on neprestrelil húštinu tiel pred Vojtechom.

82
    Rovnako neúspešný brejk aj na druhej strane.

82
    Striedanie v tíme Dunajská Lužná: z ihriska odchádza Stanislav Ducár, prichádza Tomáš Pogač.
    Striedanie v tíme Dunajská Lužná: z ihriska odchádza Michal Slezák, prichádza Marek Tesárik.

84
    Posledné minúty tak dohrávame už s výrazne obmenenými zostavami. Bálint Kišš určite ani nebude príliš nadstavovať, v hre je obligátna jedna minútka.

85
    Jeden z obrancov Dunajskej Lužnej iba hlavou do náručia vlastného gólmana.

86
    Fadera sa dostal cez Hrnčára, ale Vojtecha nedokázal prekonať. Pohronie by chcelo maximalizovať svoje skóre.

87
    Dnešné stretnutie sleduje 123 divákov.

88
    Bimenyimana druhý gól nie a nie pridať! Striedajúci hráč bol už v sklze a takisto i tiesnený. Výborná práca Chríbika, škoda zakončenia.
    88. Bon - Fils Caleb Bimenyimana (POH)

90
    Bodku za dnešným zápasom dáva PATRIK BLAHÚT. Krídelník Pohronia obišiel súpera na pravej strane ihriska, dal si to na pravačku a z deviatich metrov po zemi nedáva šancu Vojtechovi v bráne Dunajskej Lužnej.
    90. Patrik BLAHÚT - 0:4

90+1

Dunajská Lužná prehrala duel v druhom polčase. V tom prvom totiž súpera do ničoho nepustila, sama mala dve dobré šance, no nepremenila ich. Po štvornásobnom striedaní Pohronie dalo dva góly v priebehu piatich minút a tým si zaslúžene vybojovalo postup do 3. kola. Fortunaligista prešiel cez tím z III. ligy napokon po výsledku 4:0. (18:25:23)