Kladno – Kolín 7:1 (kon.) | Vsetín – Šumperk 6:0 (kon.) | Havířov – Sokolov 1:2 (kon.)
Poruba 2011 – Benátky n/J 3:1 (kon.) | Litoměřice – Třebíč 4:3 (po pr.) | Jihlava – Prostějov 3:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
2:3 (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
HC Sparta Praha
Sobota 12.09.2020, 16:45 • enteria arena • Juniorská liga akademií • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45.

Dynamo nastoupí ke svému třetímu zápasu Juniorské ligy akademií s bilancí jedné výhry a jedné porážky. Pardubice dokázaly přehrát Slávii 6:4, poté však nestačily na Rytíře Kladno – 3:5.

Sparta má na svém kontě také dva odehrané zápasy, na rozdíl od Dynama ale oba vítězné. Pražané porazili Liberec 5:2 a Mladou Boleslav 2:1 po prodloužení.

V malé hale enteria areny je vše připraveno, utkání by mělo začít přibližně za 5 minut.

Kapitáni se pozdravili a utkání může začít.

00:01

00:35
    Sparta nahazuje a poprvé v zápase střídá.

01:38
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Daniel Herčík – 2 min., hákování).

01:55
    Sparta je usazená v pásmu, Borovičku však zatím neohrozila.

03:01
    Pardubice vyhazují.

03:38
    Pardubice v plném počtu.

04:15
    Nepřesná rozehrávka Sparty mohla znamenat velkou šanci Dynama, Pavlík však nezpracoval puk.

05:05
    Marek Chvátal vyzkoušel pozornost Borovičky z velkého úhlu.

05:47
    Michal Klimo pěknou střelou prověřil Borovičku, ten skvělým zákrokem lapačkou podržel svůj tým.

06:13
    Sparta je zatím daleko aktivnější a téměř nepouští Pardubice ze svého pásma.

07:35
    Borovička chybně vyjel a dovolil Spartě velké ohrožení branky. Situaci se štěstím uhasil pravým betonem.

07:52
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jakub Lichtag – 2 min., podrážení).

08:50
    Klimova střela od modré čáry skončila po teči v rohu.

09:44
    Sparta právě vstřelila branku!
    Po čistě vyhraném buly krásně vymetl pravý růžek Borovičkovy branky PATRIK PRYMULA. Asistence: Filip Ducháč

10:24
    Dynamo se hned snažilo odpovědět, ale byla to Sparta, který mohla navýšit své vedení. Vandrek vystřelil od modré s jeho střela skončila na tyči.

10:52
    Další velký závar v brankovišti Dynama. Borovička zalehl puk těsně před brankovou čarou.

11:12
    Herčik s Kaplanem ujeli do přečíslení dva na jednoho ale situaci nevyřešili vůbec dobře. K druhému jmenovanému přihrávka nedošla a u kotouče je opět celek z Prahy.

12:45
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    ONDŘEJ ROHLÍK teď ukázal svojí šikovnost, když se prodral obranou Sparty až před Krbečka, kterého překoval zakončením na bližší tyč – 1:1. Asistence: Radek Šír.

13:36
    Sparta si své vedení bere rychle bere zpátky. JAKUB ZEMBOL vystřelil z pravé strany, jeho první pokus Borovička zneškodnil ale na dorážku už byl krátký – 1:2. Asistence: Jan Krupička, Patrik Prymula

14:25
    Krbeček drží v náručích puk po nahození Ondřeje Rohlíka.

14:39
    Tomáš Jelínek nahazoval od modré čáry, před brankou však nikdo nestál a Krbeček si nahození pohlídal.

16:00
    Krupička hledal před brankou volného Hausera, tomu puk přeskočil hokejku.

17:40
    Radek Šír ve velké šanci ztroskotal na Krbečkovi. Skvělý zákrok gólmana Sparty.

17:43
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Ondřej Rohlík – 2 min., hákování).

18:15
    Borovička teď měl zakrytý výhled, čehož chtěl využít Jakub Konečný, jeho střela však nemířila mezi tři tyče.

19:43

19:57
    Ondřej Rohlík opět prokličkoval celým obranným pásmem Sparty. Tentokrát byl úspěšnější gólman Pražanů.

20:00

V první třetině jsme mohli vidět aktivnější Pražany, ti si vypracovali i větší množství šancí, za Borovičkou skončila nejprve střela Prymuly a poté dorážka Zembola. Za Dynamo se prosadil pouze individuální akcí Rohlík. Sparťanská obrana zatím odvádí dobrou práci.

Druhá třetina začne přibližně v 17:31.

20:01

20:25
    Borovička vyráží střelu od modré a následuje zakázané uvolnění Dynama.

21:05
    Dobrá práce Tomáše Tomka na modré čáře znamená, že Sparta stále tlačí Dynamo.

21:48
    Nahození Kaštánka od modré čáry tečoval Herčík jen těsně mimo tři tyče.

22:55
    Tvrdík chyboval před Borovičkou a Pražané měli velkou šanci navýšit vedení. Zakončení se však Kulhánkovi vůbec nepovedlo.

23:51
    Skvělý Borovička teď zneškodnil velkou šanci Sparty ihned po buly. Následná, ještě větší šance skončila nad brankou.

25:01
    Krbeček váhal s rozehrávkou a umožnil tak Dynamu na chvilku se usadit v pásmu.

25:26
    Krupička objel Kaštánka a dostal se až před Borovičku, kterého chtěl objet. U pokusu o kličku mu ale puk přeskočil hůl.

26:28
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jakub Zembol – 2 min., nedovolené bránění).

27:02
    Pardubice hrají přesilovku s pouze jedním hráčem na modré čáře. Tím je Tomáš Jelínek, jeho střelu teď Krbeček zneškodnil.

27:54
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Tomáš Tomek – 2 min., držení).

27:59
    Hned po buly vybídl ke skórování Jelínek Rohlíka, po jeho střele zazvonila za Krbečkem tyč.

29:10
    Sparta už je ve čtyřech a vyhozením se osvobozuje z tlaku Východočechů.

29:44
    Lichtag nahazoval puk od modré, Krbeček dobře vyděl a schoval puk ve své výstroji.

29:54

30:29
    Krbeček drží puk po střele z rohu. Pardubice jsou momentálně aktivnějším celkem.

30:55
    Krásná akce po ose Costa – Šír – Kaplan neskončila dobrým zakončením. Tohle mohl být krásný gól v podání Pardubic.

32:25
    Po delší době opět zahrozila Sparta. Nahození od modré vypadlo Borovičkovi z náruče, dorážka do poloprázdné branky po skvělém zákroku talentovaného brankáře gólem neskončila.

34:00
    Skvělý zákrok i na druhé straně. Kaplan střílel do poloprázdné branky, ale Krbeček předvedl zákrok lapačkou.

35:04
    Krupička zavezl puk do pásma a Sparta pomalu vyrovnává obraz hry ve druhé třetině.

35:45
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Oto Theimer – 2 min., podrážení).

35:52
    Přesilovka začíná přihrávkou rukou Pardubic. Hra se přesune do středního pásma.

36:45
    Pardubice se dostaly k dobré střele. Lichtag ale střílel z mezikruží pouze do náruče Krbečka.

37:36
    Pardubičtí útočníci teď stáli tři osamocení před Krbečkem. Situaci však vyřešili příliš lehkovážně a Sparta vyhazuje.

37:45

38:12
    Zembol zcela osamocený před Borovičkou. Zkusil zakončení mezi nohy, to si brankář Dynama pohlídal.

40:00

Druhá třetina nabídla daleko vyrovnanější partii, než třetina první. Pardubice na svého soupeře na začátku třetiny nastoupily aktivně a Sparta měla s jejich útoky co dělat. Hra se poté vyrovnala a k vidění bylo několik hezkých akcí na obou stranách. Brankáři obou týmu zatím předvádí skvělý výkon.

Třetí třetina začne přibližně v 18:19.

Hráči i rozhodčí už jsou na ledě, třetí třetina začne za okamžik.

40:01

40:09
    Úvodní buly pro Pardubice, po přihrávce rukou se ale hra přesune před Borovičku.

40:45
    Jakub Konečný se snažil s kotoučem usadit v pásmu neúspěšně.

41:15
    Krásný zákrok Krbečka, jako z učebnice pro moderního gólmana. Skvěle se vytáhl proti střele z bezprostřední blizkosti.

42:02
    Hauser měl na druhé straně velkou šanci, když jel osamocený po pravé straně na Borovičku. Po jeho střele ale pouze zadunilo plexisklo za brankou.

43:35
    Kulhánek teď prokličkoval přes tři hráče Pardubic a poté se pokusil o efektní zakončení z otočky. Borovička jeho pokus zneškodnil.

43:45
    Hra se přelévá ze strany na stranu a k vidění jsou i zajímavé šance, do jedné z nich se teď dostával Herčík.

44:56
    Tomkovu schovanou střelu od modré čáry vyráží Borovička betonem.

45:03
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Adam Paleček – 2 min., vysoká hůl).

45:25
    Skvěle zapracoval Pavol Štetka, který nejdříve zblokoval Hauserovu střelu a poté vyhodil až ke Krbečkovi.

46:21
    Pardubice zatím pracují v tomto oslabení skvěle a nedovolují Spartě usadit se v pásmu.

47:03

47:31
    Skvělý Borovička! Sparťané ujeli do přečíslení, které dobře zakončili střelou do betonu, od kterého se puk odrazil před prázdnou branku. Borovička skokem dorážku zneškodnil.

48:58
    Sparta je po přesilovce lepší a už několik minut nepřetržitě dobývá branku domácích. Pardubice odolávají jen s vypětím všech sil.

49:59
    Ducháč s Krupičkou vytvořili rozruch před domácí brankou, který řeší Pardubice zakázaným uvolněním.

51:11
    Nedělka založil útok, který sám zakončil. Jeho střela mířila vedle, ale Dynamo zůstává v obranném pásmu Sparty.

52:16
    Michal Klimo ztratil puk ve středním pásmu, kde se ho zmocnil ONDŘEJ ROHLÍK a zakončením z úhlu překvapil Krbečka střelou nad lapačku – 2:2. Bez asistence.

53:12
    Odehnal se krásně uvolnil na modré čáře a vystřelil. Jeho střelu přizvedl Štetka až do ochranné sitě.

54:01
    Kale Costa v obrovské šanci ztroskotal na výborném Krbečkovi, který se dokázal rychle přesunout k levé tyči a zneškodnit zakončení.

55:12
    Adamec zkoušel individuálně projít přes Jelínka. Ten si jeho kličku pohlídal a zneškodnil útok.

56:28
    Kaplan se teď nešťastně srazil ve středovém kruhu s Klimem, který po střetu zůstal ležet bez helmy na ledové ploše. Naštěstí to vypadá, že bude v pořádku.

57:35
    Třetí třetina se pomalu blíží ke svému konci, což se také projevuje na obou týmech. Hra je teď daleko opatrnější, než byla po celou třetinu.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Puk mají na hokejkách hráči Sparty.

58:48
    Oddechový čas pro domácí. Vhazovat se bude před Krbečkem.

59:20
    Lichtag vyzkoušel pozornost Krbečka střelou od levého mantinelu. Sparťanský brankář byl pozorný a přikryl puk.

59:45
    Obrovská šance v závěru pro Spartu! Borovička opět skvěle zasáhl, tentokrát vyrážečkou.

60:00

Po třetí třetině svítí na tabuli stav 2:2, ten odpovídá tomu, co jsme zatím ve třech třetinách viděli. Oba týmy se prezentují útočným hokejem, který musí přihlížející diváky bavit. Následuje prodloužení tři na tři, které začne po krátké přestávce.

60:01

60:28
    O první střelu prodloužení se postaral Michal Klimo.

60:51
    Krásná individuální akce v podání Dynama mohla rozhodnout dnešní zápas. Další výborný zákrok si připsal Krbeček, když se roztáhl od tyče k tyči.

61:52
    Krásná akce v podání Sparty. Prymula našel na levé tyči volného ANDREJE ADAMCE, který už zakončoval do prázdné branky – 2:3. Asistence: Patrik Prymula.

Krásný zápas, který došel až do prodloužení rozhodl v čase 61:52 Andrej Adamec. V celém zápase předváděli brankáři jeden skvělý zákrok za druhým a drželi své týmy. (18:58:43)

Filip Matoušek

Branky a nahrávky: 13. Rohlík (Šir), 53. Rohlík – 10. Prymula (Ducháč), 14. Zembol (Krupička, Prymula), 62. Adamec (Prymula)

HC Dynamo Pardubice: Borovička (Kraus) – Tvrdík, Kubíček, Nedělka, Odehnal, Jelínek, Secký, Kaštánek, Chabada – Štetka, Lichtag, Pavlík, Costa, Kaplan, Paleček, Rohlík, Herčík, Šír
    HC Sparta Praha: Krbeček (Sluka) – Adamec, Vandírek, Tůma, Ducháč, Chvátal, Tomek – Prymula, Kulhánek, Klimo, Krupička, Straka, Mácha, Zembol, Václavík, Hauser, Konečný, Vágner, Theimer.