Jekatěrinburg – Minsk 3:4 (kon.) | Jokerit – Novosibirsk 5:2 (kon.) | Jaroslavl – Nižněkamsk 2:3 (kon.)
Omsk – Kunlun 3:1 (kon.) | Petrohrad – Kazaň 2:3 (0:1 po s.n.)
Lokomotiv Jaroslavl
2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Pátek 25.09.2020, 18:30 • Arena-2000 Lokomotiv, Jaroslavl • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování Kontinentální hokejové ligy! Zde proběhne textový přenos z klání mezi týmy Lokomotiv Jaroslavl a Neftěchimik Nižněkamsk. Úvodní vhazování přitom očekáváme v 18:30 SEČ.

LOKOMOTIV JAROSLAVL – bilance 4-2-0

Jaroslavl vstoupila do letošní sezony KHL na výbornou, když zvítězila v úvodních třech utkáních. Za dosavadních šest soubojů potom získala hned čtyři úspěchy.

Na začátku týdne měla nastoupit na "domácí" půdě čínského týmu Kunlun Red Star, ovšem k duelu se nedostavila včas a inkasovala proto technickou porážku.

Posledně jinak Lokomotiv uspěl na domácím ledě proti týmu Traktor Čeljabinsk poměrem 2:1. Obě branky zde obstaral útočník André Petersson; zazářil také brankář Ilja G. Konovalov.

Statistické okénko:
    (Pozn.: Statistické údaje = sezona KHL 2020-21)

JAR: Ilja G. Konovalov (gólman, 22 let, RUS)
    → bilance 3-1-0, průměr 1.57, úspěšnost 95.0%, SO 0

NEFTĚCHIMIK NIŽNĚKAMSK – bilance 2-5-0

Naopak Nižněkamsk neprožívá dobrý vstup do sezony 2020-21. Vždyť z úvodních sedmi duelů získal pouze dva úspěchy a celkem čtyři body.

V posledním utkání ale slavil výhru 3:2 po samostatných nájezdech proti týmu Amur Chabarovsk mezi domácími mantinely. Dovednostní soutěž rozsekl slovenský útočník Libor Hudáček.

Neftěchimik si nyní zahraje třikrát po sobě na kluzištích soupeřů. Po dnešním střetnutí zavítá na led mužstva Torpedo Nižnij Novgorod a potom ještě Kunlun Red Star

NIZ: Alexandr Kučerjavenko (útočník, 33 let, RUS)
    → 5+1, 0 účast, 13 střel na bránu, TM 4, Ø čas na ledě 19:25

VZÁJEMNÉ ZÁPASY V MINULÉ SEZONĚ

V obou vzájemných zápasech z minulého ročníku KHL se radovalo domácí mužstvo. Nejprve v listopadu zvítězila Jaroslavl na svém ledě vysoko 6:3. Únorové klání potom vyhrál Nižněkamsk těsně 4:3.

→ Stručný přehled obou vzájemných zápasů:

14. 11. 2019 – Arena-2000 Lokomotiv, Jaroslavl
    Lokomotiv Jaroslavl vs. Neftěchimik Nižněkamsk: 6:3 (3:0, 3:0, 0:3)

11. 02. 2020 – Něftěchim Arena, Nižněkamsk
    Neftěchimik Nižněkamsk vs Lokomotiv Jaroslavl: 4:3 (2:2, 1:0, 1:1)

ČESKÁ A SLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

NIZ: Libor Hudáček (útočník, 30 let, SVK)
    → 0+0, -2 účast, 6 střel na bránu, TM 0, Ø čas na ledě 14:44

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dobrý podvečer a vítejte ještě jednou při sledování KHL! Souboj mezi mužstvy Lokomotiv Jaroslavl vs. Neftěchimik Nižněkamsk nám začne co nevidět.

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Gorškov) – Rafikov, Malyšev, Čerepanov (A), Kalinin, Misjul, Savčenko (C), Kovaljov, Gorjačev – Kudrjavcev, Alexejev, Korškov (A) – Darjin, Ivanov, Kajumov – Berjozkin, Tesanov, Beljajev – Romanov, Deněžkin, Manin.

Neftěchimik Nižněkamsk: Ivannikov (Barulin) – Bryncev (A), Rantakari, A. Osipov, Volgin (A), Motygullin, Graborenko, Puzanov – Šafigullin, Kučerjavenko (C), Porjadin – Šiksatdarov, L. Hudáček, Chajrullin – Chafizov, Šarifjanov, Bikmullin – Bucajev, Golubovič, Grošev – Čivilev.

Rozhodčí: Mochalov, Gofman – Lazarev, Šišlo.

Kdo se dnes postaví do brankoviště?

JAR: Ilja Konovalov (gólman, 22 let, RUS)

NIZ: Jevgenij Ivannikov (gólman, 29 let, RUS)
    → bilance 0-3-0, průměr 4.36, úspěšnost 89.1%, SO 0

Zahajovací formace

Jaroslavl
    → Konovalov – Rafikov, Malyšev – Kudrjavcev, Alexejev, Korškov

Nižněkamsk
    → Ivannikov – Bryncev, Rantakari – Šafigullin, Kučerjavenko, Porjadin

Obě mužstva jsou připravená na své modré čáře a zazní ruská státní hymna.

Hymny jsou minulostí, dnešní utkání tak může začít!

00:01

01:00
    Bikmullin otestoval gólmana domácího mužstva střelou z ostrého úhlu.

04:00
    Chafizov měl první velkou příležitost v dnešním utkání, skóre se však nemění.

04:42
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Ivan Kovaljov – 2 min., sekání).

04:42
    Nižněkamsku vyšel vstup do utkání a nyní má k dispozici první přesilovou hru.

06:42
    Lokomotiv Jaroslavl v plném počtu.

07:06
    Střely na bránu: 1 – 5

07:37
    Přečíslení domácích 2 na 1 zakončoval zprava Korškov, ovšem gólman Nižněkamsku vytáhl parádní zákrok levým betonem.

07:37
    Máme za sebou reklamní přestávku, vhazuje se po levé ruce Ivannikova.

08:10
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Georgij Ivanov – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

08:10
    Druhá přesilová hra pro Neftěchimik. Vhazování po levé ruce Konovalova.

09:35
    Porjadin to zkoušel po pravé straně, avšak nepochodil.

10:10

10:35
    Bekhend Darjina z levé strany a Ivannikov má kotouč ve svém držení.

11:01
    Odehráno jedenáct minut a branku jsme zatím neviděli. Nižněkamsk přitom měl k dispozici už dvě přesilovky.

11:33
    Velké štěstí pro domácí mužstvo. Šiksatdarov se totiž ocitl sám před bránou a nastřelil horní tyč.

11:40
    Hra je přerušena a následuje druhá reklamní přestávka v první třetině.

12:11
    Střely na bránu: 7 – 9

13:31
    Střelecký pokus útočníka Lokomotivu z pravého kruhu pro vhazování byl sražen vysoko nad bránu – do ochranné sítě.

15:19
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Šestnáctá minuta a hostující mužstvo otevírá skóre dnešního souboje! Napřed se mohl prosadit Hudáček, ale nedosáhl na kotouč. O malou chvíli později skóroval MARAT CHAJRULLIN. Jeho první trefa v letošní sezoně! Asistence: Alexandr Osipov
    15:19 Marat CHAJRULLIN - 0:1

16:53
    Útočná akce Tesanova po levé straně, ale velmi dobrá obrana Nižněkamsku.

17:44
    Nepřesnost a zakázané uvolnění v podání domácího mužstva.

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Máme za sebou úvodní periodu a Nižněkamsk vede 1:0. Zažil povedený vstup do utkání, skóre potom otevřel v šestnácté minutě útočník Marat Chajrullin.

Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 11 – 15; Vhazování: 12 – 7; Přesilová hra: 0/0 – 0/2; Trestné minuty: 4 – 0; Zblokované střely 5 – 4

20:01

20:09
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Denis Alexejev – 2 min., podrážení).

20:09
    Po pouhých devíti vteřinách je hra přerušena, máme zde třetí přesilovou hru Nižněkamsku.

21:46
    Manin měl velmi dobrou šanci při vlastním oslabení, ovšem z mezikruží si na Ivannikova nepřišel.

22:09

23:49
    Neúspěšná útočná snaha Neftěchimiku – čároví rozhodčí mu odpískali postavení mimo hru.

24:25
    Bekhendový pokus Porjadina z mezikruží, Konovalov byl připraven na správném místě.

25:06
    Střely na bránu: 14 – 18

25:46
    Chafizov měl na hokejce druhou branku svého mužstva, ale skvělý zákrok gólmana Jaroslavle. Následuje reklamní přestávka.

25:46

26:16
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Timur Chafizov – 2 min., hákování).

26:16
    První přesilová hra pro domácí tým a vhazuje se po levé ruce gólmana Nižněkamsku.

28:16
    Neftěchimik Nižněkamsk v plném počtu.

28:20
    Dobrá přesilovka Lokomotivu, který držel útočné pásmo. Chyběla tam však střelba na bránu.

29:59
    Nacházíme se v polovině utkání a Neftěchimik stále drží těsný náskok 1:0 z úvodní periody.

30:24
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Rafael Bikmullin – 2 min., hákování).

30:24
    Lokomotiv je momentálně lepším týmem a k dispozici má další přesilovou hru.

31:27
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Využitá přesilovka domácích – máme vyrovnáno! ARTUR KAJUMOV se dostal s toušem před bránu a následně z těsné blízkosti překonal Ivannikova. Jeho druhá branka v letošní sezoně! Asistence: Denis Alexejev.
    31:27 Artur KAJUMOV - 1:1

32:03
    Rychlá odpověď – hosté si berou zpět vedení! Krátce po vhazování prostřelil zprava gólmana Lokomotivu krásnou střelou DANIEL BUCAJEV, když vymetl pravý horní růžek. Jeho první branka v letošní sezoně. Bez asistence.
    32:03 Daniel BUCAJEV - 1:2

33:11
    Střely na bránu: 25 – 22

33:22
    Puk si to namířil mimo hrací plochu, hra je tak přerušena.

34:32
    Skvělý zákrok Konovalova, který teď vychytal únik soupeře. Ovšem bylo s faulem domácího obránce a nařízeno je trestné střílení.

34:32
    Trestné střílení nebylo proměněno. Nájezd si vzal na starost Šafigullin a gólmana Jaroslavle nedokázal prostřelit.

35:42
    Zakázané uvolnění Lokomotivu, vhazovat se tak bude za malý moment před Konovalovem.

36:21
    Na pozoru se teď musí mít především gólman domácích. Neftěchimik touží navýšit svůj náskok.

37:58
    Pěkná individuální akce Korškova a mužstvo Nižněkamsku zachránila branková konstrukce.

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

39:40
    20 vteřin do konce druhé třetiny a hosté vedou o dva góly! Autorem branky je LIBOR HUDÁČEK, který zpoza brány poslal kotouč do ohně; touš se následně odrazil od bránícího hráče do klece. Jeho první branka v letošní sezoně! Asistence: Otso Rantakari, Marat Chajrullin.
    39:40 Libor HUDÁČEK - 1:3

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Nižněkamsk vede po dvou třetinách na ledové ploše Lokomotivu o dvě branky 3:1. A nutno podotknout, že naprosto zaslouženě. Zatím rozdílovou branku obstaral útočník Daniel Bucajev.

Statistiky po druhé třetině

40:01

40:29
    Nižněkamsk hned na úvod třetí periody obsadil útočné pásmo, ovšem Konovalov zde vůbec zasahovat nemusel.

41:10
    Na opačné straně zkoušel štěstí Ivanov z levé strany, ale gólman Neftěchimiku rovněž bez práce.

41:47
    Jaroslavl poslala kotouč na zakázané uvolnění.

42:06
    Bucajev teď vystřelil z pravé strany a Konovalov má puk ve svém držení.

43:58
    2:3 z pohledu domácího mužstva! ALEXANDR DARJIN se ocitl za obranou soupeře a samostatný únik zakončil blafákem do bekhendu mezi betony gólmana. Jeho první branka v letošní sezoně KHL! Asistence: Artur Kajumov.
    43:58 Alexandr DARJIN - 2:3

45:06
    Střely na bránu: 31 – 32

46:20
    Proběhne první reklamní přestávka ve třetí periodě.

46:20
    Můžeme zase pokračovat. Vhazování ve středním pásmu před střídačkou Neftěchimiku.

49:21
    Alexejev to zkusil zleva, ovšem jeho střelecký pokus na bránu neprošel.

51:32
    Misjul vystřelil krátce po vhazování od modré čáry zleva, našel přitom lapačku Ivannikova. Reklamní přestávka...

51:32
    Zpět do akce! Vhazování po pravé ruce Ivannikova.

52:16
    Jaroslavl právě vstřelila branku! Trefil se Beljajev bekhendem z mezikruží. Rozhodčí jdou však zkoumat video – trenérská výzva pro Neftěchimik.

52:16
    Branka neplatí pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

52:56
    Dobrá šance pro Hudáčka, ale bekhendem z těsné blízkosti si na gólmana soupeře nepřišel.

53:11
    Střely na bránu: 39 – 39

54:44
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Porjadin – 2 min., podrážení).

55:38
    Necelých pět minut do konce třetí části a Jaroslavl stále ztrácí jednu branku.

56:44

57:07
    Icing hostujícího týmu. Zvládne ještě Lokomotiv srovnat na 3:3?

58:36
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Bulat Šafigullin.

58:36
    Oddechový čas pro Lokomotiv Jaroslavl.

58:36
    Vhazování po pravé ruce Ivannikova, přičemž domácí to zkusí bez gólmana.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí periody!

59:50
    Pořádný zmatek na brankovišti. Ivannikov však obstál.

59:52
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Roman Graborenko – 2 min., nebezpečná výstroj).

59:52
    Osm vteřin do konce třetí periody a důležité vhazování po pravé ruce gólmana Neftěchimiku.

Dnešní střetnutí Jaroslavl vs. Nižněkamsk právě skončilo a hostující mužstvo se zde může radovat z těsného úspěchu 3:2. Hokejisté Neftěchimiku tak získali druhou výhru po sobě.

Obě mužstva byla nesmírně střelecky aktivní – skvělý výkon od obou gólmanů. Rozdílovou branku obstaral na konci druhé periody slovenský útočník Libor Hudáček.

Lokomotiv Jaroslavl vs. Neftěchimik Nižněkamsk: 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 32. Kajumov PPG (Alexejev), 44. Darjin (Kajumov) – 16. Chajrullin (Osipov), 33. Bucajev, 40. Hudáček (Rantakari, Chajrullin).

Statistické okénko

Střely na bránu: 50 – 40; Vhazování: 45 – 20; Přesilová hra: 1/5 – 0/3; Trestné minuty: 06 – 10; Útočné pásmo: 15:55 – 09:39

Dnešní utkání sledovalo 711 diváků.

Česká a slovenská stopa

Libor Hudáček (NIZ) 1+0, +2 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 18:21 (20:54:35)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 32. Kajumov (Alexejev), 44. Darjin (Kajumov) – 16. Chajrullin (A. Osipov), 33. Bucajev, 40. L. Hudáček (Rantakari, Chajrullin)

Rozhodčí: Mochalov, Gofman – Lazarev, Šišlo