Slavia – Vrchlabí 4:3 (3:0 po s.n.) | Litoměřice – Kladno 3:2 (po pr.) | Poruba 2011 – Šumperk 4:1 (kon.)
Frýdek-M. – Ústí n/L 6:0 (kon.) | Vsetín – Kadaň 4:2 (kon.) | Jihlava – Sokolov 2:3 (po pr.)
Prostějov – Benátky n/J 6:5 (po pr.)
po s.n. (2:1)
HC Vítkovice Ridera
4:3 (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0)
Rytíři Kladno
Sobota 26.09.2020, 13:00 • Ostravar aréna • Juniorská liga akademií • 8. kolo

Vítkovičtí z dnešního zápasu vytěžili dva body. Úvod utkání vyšel hostům, která už ve druhé minutě skórovali díky Tonovi, do konce první třetiny se ale podařilo domácím srovnat. Druhá třetina byla vyrovnanější, ale kritická minuta pro Vítkovice přišla v závěru, kdy se hosté dostali do dvoubrankového vedení. Do třetí třetiny vykročili domácí zostra, také díky chvilkové nepozornosti gólmana, pěknou trefou pak srovnával Gebauer. Závěr třetí části ani prodloužení, přestože v něm hráli hosté přesilovku, rozuzlení nepřineslo, nějakou dobu to vypadalo, že i samostatné nájezdy přinesou rozhodnutí o bodech až za delší dobu. Lednický však vzal zodpovědnost na sebe a svýma dvěma přesnými střelami zajistil svému týmu prémiový bod.
    Z Ostravy je to pro dnešek už vše, mějte příjemný zbytek dne i prodlouženého víkendu a já se budu těšit zase někdy na počtenou. (15:28:56)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Ridera.
    Autorem vítězné branky je VOJTĚCH LEDNICKÝ.

6. série
    2:1
    Také hosté vysílají jediného úspěšného hráče z předešlé pětice, Bernat ale tentokrát posílá puk do vyrážečky – 2:1.

6. série
    2:1
    Pořadí se nám otáčí, k puku se staví jediný úspěšný exekutor domácích Lednický, který zkušeně propaluje Novotného – 2:1.

5. série
    1:1
    Posledním domácím hráčem je Gebauer, jeho prudká střela mezi betony ale neprošla – 1:1.

5. série
    1:1
    Za hosty jako další pojede Bernat, ten prudkou střelou mezi betony také proměňuje – 1:1.

4. série
    1:0
    Domácí Lednický čekal trpělivě na pohyb gólmana a nakonec se také dočkal – 1:0.

4. série
    0:0
    Hostující Čermák se rozjel zeširoka k vítkovické brance, ale střela mezi betony neprošla – 0:0.

3. série
    0:0
    Vítkovický Krejsa se rozjel na Novotného, ale těsně před ním mu puk sjel z čepele – 0:0.

3. série
    0:0
    Hostující Šimek sice klamal tělem, ale Dolíška roztáhl betony přes celé brankoviště a nedal mu šanci – 0:0.

2. série
    0:0
    Neuvěřitelné, vítkovický Kylnar se rozjel na branku a nastřeluje horní tyč!! – 0:0.

2. série
    0:0
    Kladenský Sojka švihem nastřeluje tyč vítkovické branky – 0:0.

1. série
    0:0
    Za vítkovické pojeden jako první Beránek, jeho střela šla ale příliš nad – 0:0.

1. série
    0:0
    Jako první se k puku staví Ton, ten zasekl před Dolíškou, ale puk za něj nedostal – 0:0.

Samostatné nájezdy začínají.

Po krátké úpravě ledu budou následovat trestná střílení, které zahájí Kladno.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:55
    Lednický si z rohu vybruslil před branku a málem se mu podařilo zasunout kotouč k tyči!

64:49
    Krejsa si sjel pro puk a od mantinelu střílí na Novotného, který kotouč chytá.

64:38

64:13
    Domácí vybojovali puk a odpalují ho daleko do bezpečí.

62:50
    Rytíři krouží pásmem a snaží se dostat do větší blízkosti branky.

62:38
    Oddechový čas pro hosty.

62:38
    Za podrážení je na trestnou lavici odvelen Krejsa, hosté budou hrát v přesile.

62:19
    Hrabík se vydal až k brance, objel ji, ale ani poté se mu nepodařilo nic vymyslet.

61:47
    Vítkovičtí rozehrávají do pásma.

61:28
    Sojka tak dlouho kroužil s pukem útočným pásmem, až ho domácí donutili vycouvat.

61:05
    Vítkovický poslal puk na Novotného, který jej udržel v náručí a bude se vhazovat po jeho pravici.

60:23
    Bernat viděl nastartovaného Čermáka, ale tak rychlý jeho spoluhráč nebyl, puk končí v rohu.

60:07
    Vhazování pro hosty, kteří ale couvají ke své brance.

60:01

Domácím se ve třetí části podařilo srovnat, o bodech se nyní může rozhodnout v prodloužení.

60:00

59:52
    Kladno si najelo do pásma, ale pokus jednoho z útočníků zastavuje zadní plexisklo.

59:27
    Vojtovič se snažil dostat k brance, na zádech mu doslova visel jeden z kladenských beků, přesto dokázal odehrát kotouč, ke kterému se dostal Gebauer, ale nemířil přesně.

58:58
    Úspěšný zásah pro Dolíšku, Šíma se už k dorážce nedostal.

58:49
    Hraje se převážně ve středním pásmu, týmy se přetahují o kotouč.

58:03
    Zašlápnutý puk u mantinelu vydolovali hosté, po jejich pokusu ale domácí odpalují puk do středního pásma.

57:46
    Domácí se dostali na skok do pásma, ale tam spíše odevzdali kotouč.

57:00
    Rytíři vyrážejí do útočné akce.

56:11
    Vojtovič protáhl Novotného v brance, puk se dostává na kladenské hokejky.

55:56
    Rajčan operoval v pásmu, ale byl bez spoluhráčů.

55:16
    Sojka vyslal dělovku na Dolíšku, ten rychle sklapl betony a pro jistotu kontroluje prostor za sebou.

54:54
    Rytíři bojují v pásmu, ale nepřesné přihrávky jim hatí jejich plány.

54:13
    Hra na opačné straně Krejsa poslal puk přes brankoviště, ale adresát se nenašel.

54:00
    Hostující Bernat bojuje za domácí brankou o puk.

53:00
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vojtovič nejprve ve spolupráci s Kylnarem nastřelil boční síťku, o pár vteřin později ale našel najíždějícího JAKUBA GEBAUERA, který přesnou střelou srovnává na 3:3. Asistence: Jan Vojtovič.

52:41
    Skákavý puk končí na zakázaném uvolnění domácího týmu.

51:54
    Beránek vyhrál vhazování u kladenské klece, poslal puk na Lednického, ale ten ránu z první neposlal přesně.

51:49
    Novotný si musel poradit také se střelou Krejsy z blízka.

51:25
    Znovu to zkoušel Rajčan, ale nastřelil jen gólmana.

51:17
    Tvrdý ujížděl v tandemu s Rajčanem na branku, Rajčanovi ale střela nesedla.

50:54
    Dlouhé nahození do pásma, zblokoval Bystroň.

50:20
    Domácí neudrželi kotouč v útočném pásmu, to je příležitost pro hosty.

49:35
    Novotný čekal za brankou s přihrávkou na spoluhráče, tu ale vystihl Krejsa.

49:06
    Bude se vhazovat po pravici Novotného.

48:52
    Tvrdý vystihl před útočnou modrou přihrávku kladenských, ale nikdo ze spoluhráčů není poblíž.

48:19
    Gebauerovi se nepodařilo za Novotného brankou ukořistit puk, Kladno ale zastavuje další ofsajd.

47:59
    Je odpískán ofsajd Kladna, Sojka si ale přece jen zkusil střelu na branku a následně se omlouvá.

47:28
    Tam je ale zastavují hosté a okamžitě mění směr hry.

47:14
    Vítkovice se dostaly znovu ke kotouči a míří do pásma.

46:34

45:50
    Kylnar s Vojtovičem se řítili do pásma, první jmenovaný předvedl parádní trik a zadovkou nahrál na Vojtoviče, kterému se ale zakončení nepodařilo podle představ.

44:53
    Krejsa svými pohyby tak zmátl Koštovala, že ten vycouval až do středního pásma, kam za ním musí zbytek přesilovkové formace.

44:34
    Hosté mají šanci odskočit svému soupeři, na trestnou lavici odjíždí Lednický za vystřelení puku mimo hrací plochu.

44:22
    Místo puku končí v brance hostující Šimek, který sebou bere jak branku, tak Dolíšku.

44:07
    Šíma neměl problém dostat se do pásma, z mezikruží ale Dolíčku příliš nepřekvapil.

42:52
    Vítkovičtí posílají puk na zakázané uvolnění.

42:01
    Rytíři se znovu propracovali do pásma, ale nemají tolik prostoru.

41:20
    Kladno se usadilo v pásmu, od modré to zkusil Zíka, Dolíška s přehledem kotouč odpaluje do bezpečí.

40:28
    Domácí se mohou radovat, po krátké hře v útočném pásmu vystřelil na branku VOJTĚCH LEDNICKÝ a nachytal Novotného v nedbalkách, když puk proklouznul do branky – 2:3. Bez asistence.

40:19
    V krátkém sledu byly odpískány dva ofsajdy, spravedlivě na každou stranu.

40:01

Prostřední část vyšla střelecky hostujícímu Kladnu, i když to dlouho vypadalo na bezbrankovou třetinu. Čtyři minuty před koncem se ale trefil Bernat a po necelé minutě hry si Dolíšku vychutnal Čermák.

Další třetina začne přibližně v 14:22.

40:00

39:49
    Kladno se propracovalo do pásma, Funk nahrával zpoza branky před Dolíšku, ale Smičkovi se podařilo v pádu vložit hůl a puk zblokovat.

39:37
    Domácí se snaží narušit jejich přihrávky, zatím ale marně.

39:14
    Hosté mají puk pod kontrolou a nikam se nehrnou.

38:36
    Dobrý zásah pro Novotného, který nedovolil domácím skórovat.

38:08
    Kylnar byl ve výhodné pozici, dostal přihrávku, ale byl v pásmu sám proti pětici Rytířů.

37:28
    Vítkovickým nevyšla útočná akce, musejí se urychleně vrátit k Dolíškovi.

36:36
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Domácí se daleko nedostali, hosté se bleskově dostali znovu k brance, Šimek místo střely zvolil nahrávku a MATĚJ ČERMÁK poslal puk do zcela odkryté klece – 1:3. Asistence: Filip Šimek.

36:15
    Prčík si udělal u mantinelu prostor a domácí mohou vyrazit do útoku.

35:38
    Hosté se mohou konečně znovu radovat, s asistencí Šímy dostává svůj tým střelou po ledě do vedení TOMÁŠ BERNAT – 1:2. Asistence: Tomáš Šíma.

35:13
    Hostující Kuzďas dostal nečekanou nahrávku, ale mířil mimo.

34:39
    Puk končí v lapačce Novotného a do útočícího Krejsy se pustili kladenští hráči.

34:13
    Oba týmy se přetahují o kotouč.

33:21
    Hosté mají puk pod kontrolou, oba týmy střídají.

32:38
    Před brankou tečoval puk Bernat, ale příliš nad.

32:25
    Rytíři v pásmu, od modré nastřelil zadní mantinel Funk.

32:00
    Kladenský útok zastavuje ofsajd.

31:27
    Zíka se rozjížděl do pásma, ale Kylnar mu vypíchl kotouč.

30:35
    Šimek dostal rychlou přihrávku a mohl se vydat do úniku, Smička jej ale o puk připravil.

30:14
    Domácí pokračují v atakování kladenské branky.

29:52

29:49
    Lednický dostal rychlou přihrávku, ale z první pálil mimo.

29:36
    Kotouč končí na střídačce Vítkovic.

29:07
    Už to vypadalo, že se Kladnu podaří vyhodit puk do bezpečí, ale Bernat na něj nedosáhl.

28:56
    Domácí v tlaku, ohrožují Novotného branku ze všech stran.

28:00
    Vojtovičova střela byla těsně před brankou zblokována do vzduchu.

27:52
    Za podrážení bude pykat hostující Zíka.

27:52
    Vítkovičtí bojovali u kladenské branky, po jedné ze střel zazvonila tyč.

26:53
    Bystroňova rána od modré se jen odrazila od betonů Novotného, Krejsova hůl byla zblokována a tak se k dorážce nedostal.

26:25
    Rytíři zmatkují ve svém obranném pásmu.

25:47
    Domácí bek Prčík uklidňuje hru a drží kotouč před kladenskými v bezpečí.

24:54
    Hurta v kruhu nedokázal trefit kotouč, Zapletalovi při odehrávání pomohl Prčík.

24:21
    Vítkovice vyrazily do pásma, Smičkovo nahození končí v rohu.

24:11
    Znovu se bude vhazovat u domácího Dolíšky.

24:00
    Přetahovaná o puk končí na zakázaném uvolnění domácího týmu.

23:37
    Hosté kombinovali do pásma, ale šanci si nepřipravili.

22:42
    Hostujícímu Flachsovi se nepodařilo trefit puk na obranné modré, vítkovičtí toho ale nevyužili.

21:56
    Vítkovičtí vystartovali do pásma, Gebauer dobře protáhl Novotného v brance.

21:30
    Hostující gólman rychle schoval puk pod lapačkou před případnými dorážkami, bude se vhazovat po jeho pravici.

21:03
    Od kruhu vypálil Beránek, ale Novotný jej viděl.

20:32
    Vítkovice bojovaly o puk ve svém útočném pásmu, ale Kladnu se podařilo dostat jej do bezpečí.

20:04

20:01

Po první třetině je stav na světelné tabuli nerozhodný. Hosté měli lepší vstup do zápasu, příliš toho vítkovickým nepovolili, ale poté, co se domácím podařilo srovnat, byla hra vyrovnanější. Nechme se překvapit, co nám přinesou následující chvíle.

Další třetina začne přibližně v 13:41.

20:00

19:59
    Kladenští se drží u domácí branky, Čermák zblízka nastřelil spojnici Dolíškovy branky!!

19:38
    Po jedné ze střel zaduněly dobře postavené Dolíškovy betony.

19:19
    Kotouč je zašlápnut u mantinelu v obranném pásmu Vítkovic.

19:04
    Rytíři znovu rozehrávají od své branky.

18:33
    Hosté se dostali do pásma, Čermák si najížděl zleva, ale střela mu nesedla.

18:06
    Beránek zdatně narušuje u kladenské klece hostující rozehrávku.

17:26
    Vítkovičtí se dostali k puku, Rajčan vypálil před kruhem na branku, ale Novotný puk bez potíží odehrál.

16:50
    Kladno se usadilo u Dolíškovy klece, ale ten má dobrý výhled.

16:28
    Vítkovičtí dostali svého soupeře z pásma.

16:04
    Domácí Lednický dostává trest na 2+2 minuty za vysokou hůl.

16:02
    Novotný si vyjel za branku, ale jeho přihrávka končí na holi Lednického.

15:32
    Nahození Tvrdého od mantinelu končí v Novotného lapačce.

15:01
    Třetí vítkovická formace si počínala u branky dobře, ale Novotný byl připraven.

14:34
    Za nahozeným pukem se vracel Zapletal, v patách mu byl Šíma, ale vítkovičtí si nakonec poradili.

14:03
    Hra se přelévá v rychlém sledu od branky k brance.

12:50
    Vítkovičtí po rychlé akci nastřelují břevno kladenské klece!!

12:31
    Kladenští se protáhli do pásma, od kruhu střílel Funk, Dolíška toho moc neviděl, ale přesto se mu podařilo puk vytěsnit.

11:48
    Je vyrovnáno!! Vítkovice udržely pásmo a mohli i nadále prověřovat Novotného, po Zapletalově nahrávce dostal puk do branky JOSEF KREJSA – 1:1. Asistence: Filip Zapletal.

11:38
    Krejsa ve spolupráci s Beránkem přichystal Novotnému práci, ten kotouč udržel v náručí.

11:06
    Vítkovickým se nedaří dostat do pásma, kladenští staví účinnou modrou zeď na své obranné modré.

10:16
    Novotný neměl žádnou práci, jeho spoluhráči se ujali puku včas.

09:52
    Šima neprotlačil puk do pásma, vítkovičtí se hrnou kupředu.

08:59
    Domácí ztrácejí v útočném pásmu puky a to je přesně voda na mlýn Rytířů.

08:13
    Hostující Koštoval zavezl puk až téměř k brance, hosté měli dvě pěkné šance, ale skóre se nemění.

07:35
    Hosté v útoku, ale v rohu přišli o kotouč a směr hry se mění.

06:43
    Po vhazování střílel Kylnar hned z první, ale jen do protihráče před brankou.

06:38
    Vojtovič prudce nastřelil kotouč od modré, Novotného lapačka byla ale připravená.

06:03
    Sojka si s pukem vybruslil do lepší pozice, ale najíždějícího Hurtu nenašel.

05:39
    Kladno si větším důrazem vybojovalo pásmo, Dolíška je ve střehu.

05:20
    Vítkovice vystartovali do útoku, ale je tu znovu ofsajd.

05:12
    Zakázané uvolnění vyprodukovali domácí, vhazuje se u Dolíšky.

04:55
    Vítkovičtí se drží v pásmu, ale hosté jim nenechávají prostor.

04:22
    Rozvláčnou rozehrávku hostů mohl potrestat Rajčan, ale Novotný byl ve střehu.

03:43
    Gebauer narušil hostující rozehrávku, ale Rytíře se znova ujímají puku.

03:20
    Skákavý kotouč zastavuje Dolíška, bude se vhazovat po jeho pravici.

03:03
    Krejsa střílel z levého kruhu, k brance si najížděl Lednický, ale puk byl sražený za branku.

02:52
    Útočnou akci domácích zastavuje ofsajd.

02:42
    Vítkovická rozehrávka nebyla přesná, puk zamířil na zakázané uvolnění.

01:39
    Kladenští střílejí první branku zápasu, po pokusu Flachse umístil puk za Dolíškova záda PETR TON – 0:1. Asistence: Josef Flachs.

01:33
    Hosté znovu zahrozili, tentokrát to zkusil Sojka, ale puk minul vítkovickou klec.

01:00
    Hosté se drží v útočném pásmu, ale nemají puk zcela pod kontrolou.

00:17
    Domácí sice vyhráli úvodní vhazování a dostali se rychle do pásma, ke kotouči se ale dostal hostující Čermák, který ihned vyrazil k domácí brance a dostal se i do zakončení, které mu ale nevyšlo podle představ.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Dolíška (Bartošák) – Zapletal, Prčík, Bystroň, Havlík, Smička, Vřeský – Krejsa, Beránek (A), Lednický (A) – Kylnar, Gebauer, Vojtovič (C) – Tvrdý, Holaník, Rajčan

Rytíři Kladno: Novotný (Burda) – Strnad,Flachs, Zíka (C), Funk (A), Kohlíček, Sýkora, Koštoval – Šíma, Hurta, Hrabík, Kraus, Šimek, Bernat, Ton, Čermák (A), Kuzďas, Sojka

Rozhodčí: R. Mrkva – V. Lederer, M. Hlavatý.

V loňské sezóně se oba týmy potkaly dvakrát a svorně se rozdělily o body. Vítkovice na svém ledě vyhrály 3:1, Kladno pak před svými diváky získalo tři body za výhru 4:2.

Kanadské bodování Rytířů vedou s devíti body útočníci Tomáš Bernat (5+4) a Matyáš Šapovaliv (3+6). Pět gólů má na svém kontě také Adam Sojka (5+2). Mezi obránci se se třemi body nejvíce daří Josefu Flachsovi (0+3) a Ladislavu Funkovi (1+2), který je zároveň se sedmatřiceti trestnými minutami nejtrestanějším hráčem týmu. Z dvojice gólmanů má lepší statistiky Maxmilián Burda s průměrem 3,61 a úspěšností 90,85%.

Nejproduktivnějším hráčem Vítkovic je s dvanácti body útočník Jakub Kylnar (3+9), který je také v lídrem kanadského bodování celé Juniorské ligy akademií. Nejlepším střelcem je se sedmi góly útočník Vojtěch Lednický (7+4) a v kanadském bodování juniorů mu patří celkově druhé místo. Nejproduktivnějším bekem je s osmi body Michal Bystroň (0+8). Nejtrestanějším hráčem je s deseti trestnými minutami obránce Tomáš Machů. Úspěšnějším z dvojice vyrovnaných gólmanů je Darek Bartošák s jedním čistým kontem, průměrem 1,65 a úspěšností 95,65%.

Vítkovičtí si v posledním kole upevnili 1. příčku v neúplné tabulce, bilance 5-1-0-0 a aktivní skóre 32:12 jim prozatím vynesla 17 bodů. Ve druhé polovině tabulky se nachází Kladno, po šesti odehraných kolech mu patří 14. místo s bilancí 1-1-0-4, pasivním skóre 17:29 a 5 body.

Páteční duel domácí zvládli, za tři body, během prvních dvou třetin si vypracovali náskok 6:1, o který sice ve třetí části přišli, ale Spartě se začalo střelecky dařit příliš pozdě, a tak utkání skončilo výhrou 6:4 pro Vítkovice. Naproti tomu se Rytíři představili na ledě Olomouce, kde však prohráli poměrem 2:5.

Vítkovická juniorka v dnešním utkání vyzve tým Kladna, který se pokusí ze své moravské mise urvat body právě v Ostravě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 12. Krejsa (Zapletal), 41. Lednický, 53. Gebauer (Vojtovič), rozh. náj. Lednický – 2. Ton (Flachs), 36. Bernat (Šíma), 37. Čermák (Šimek)