Čeljabinsk – Minsk 2:3 (0:1 po s.n.) | Jokerit – CSKA Moskva 2:4 (kon.) | Kunlun – Barys 0:0 (odl.)
N.Novgorod – Nižněkamsk 5:1 (kon.) | Čerepovec – Kazaň 3:2 (po pr.) | Omsk – Magnitogorsk 2:0 (kon.)
Jokerit Helsinky
2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
CSKA Moskva
Neděle 27.09.2020, 15:00 • Hartwall Arena, Helsinky • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování Kontinentální hokejové ligy! Zde proběhne textový přenos z utkání mezi týmy Jokerit Helsinky a CSKA Moskva. Úvodní vhazování přitom očekáváme už v 15:00 SEČ.

JOKERIT HELSINKY • bilance 3-1-0

Finské mužstvo toho vzhledem k nedávné karanténě zatím v sezoně 2020-21 moc neodehrálo. Za dosavadní čtyři duely však získalo hned tři úspěchy a ještě pořádně neprohrálo.*

V pátečním domácím utkání Jokerit zvítězil poměrem 5:2 nad týmem Sibir Novosibirsk. Rozdílovou branku zde obstaral útočník Marko Anttila ve druhé periodě. Mezi střelce se zapsal také český obránce David Sklenička.

→ Kterého hokejistu sledovat?
    (Pozn.: Statistické údaje = sezona KHL 2020-21)

JOK: Anders Lindbäck • gólman, 32 let, SWE
    → bilance 2-0-0, průměr 1.00, úspěšnost 95.7%, SO 1

*Jokerit se nedostavil k úvodnímu duelu na ledové ploše běloruského týmu Dinamo Minsk, přičemž tak od vedení KHL inkasoval tzv. technickou porážku.

CSKA MOSKVA • bilance 6-1-1

Mužstvo CSKA se může těšit z velmi dobrého vstupu do letošního ročníku, když z úvodních osmi zápasů slavilo úspěch šestkrát. Kromě toho na kluzištích soupeřů zatím vyhrálo všechna tři utkání.

Ve čtvrtek vynulovalo 5:0 tým Severstal Čerepovec na domácím ledě. Blýskl se útočník Maxim Šalunov, který vstřelil dva góly (včetně vítězného) a měl k tomu jednu asistenci. Duel odchytal brankář Alexandr Šaryčenkov

MOS: Maxim V. Mamin • útočník, 25 let, RUS
    → 3+4, +9 účast, 16 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 16:31

VZÁJEMNÉ ZÁPASY: Jokerit Helsinky vs. CSKA Moskva

Oba týmy se v letošní sezoně měly poprvé střetnout hned na začátku tohoto týdne v Moskvě, ovšem klání bylo odloženo vzhledem ke karanténě finského mužstva.

V obou vzájemných duelech z minulého ročníku se jinak radovalo hostující mužstvo. Nejprve koncem září vyhrálo CSKA na ledové ploše soupeře 5:1. Říjnové utkání ovládl pro změnu Jokerit s čistým štítem 3:0.

→ Stručný přehled = sezona KHL 2019-20:

25. 09. 2019 • Hartwall Arena, Helsinky:
    Jokerit Helsinky vs. CSKA Moskva 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

24. 10. 2019 • CSKA Arena, Moskva:
    CSKA Moskva vs Jokerit Helsinky 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

ČESKÁ A SLOVENSKÁ STOPA

JOK: Jakub Krejčík • obránce, 29 let, CZE
    → 0+0, +1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 19:16 ... V posledním utkání se hráč nevešel do sestavy.

JOK: David Sklenička • obránce, 24 let, CZE
    → 1+0, +2 účast, 4 střely na bránu, TM 6, čas na ledě 18:59

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dobré odpoledne, vítejte ještě jednou při sledování KHL! Souboj mezi týmy Jokerit Helsinky a CSKA Moskva nám začne co nevidět.

Jokerit Helsinky: Kalninš (Lindbäck) – Lehtonen, Pudas, J. Krejčík, D. Sklenička, Lööv, Kivistö – Junttila, Schroeder, Nicklas Jensen – Joensuu (A), O'Neill (A), Tolvanen – Savinainen, Norman, Pakarinen – H. Ikonen, Pihlström, Anttila (C).

CSKA Moskva: Šaryčenkov (Skotnikov) – Blažijevskij, M. Robinson (A), Dahlbeck, Samorukov, Kiselevič, Rykov – Slepyšev (A), Loktionov, Goldobin – Mamin, Šalunov, Okulov – M. Kempe, Andronov (C), P. Karnauchov – Alexandr Popov, Světlakov, Leipsic – Sorkin.

Rozhodčí: Fatejev, Judakov – Sivov, Šalagin.

Kdo se dnes postaví do brankoviště?

JOK: Janis Kalninš • gólman, 28 let, LAT
    → bilance 1-0-0, průměr 1.02, úspěšnost 92.9%, SO 0

MOS: Alexandr Šaryčenkov • gólman, 28 let, RUS
    → bilance 3-1-1, průměr 1.53, úspěšnost 93.6%, SO 1

Obě mužstva jsou nastoupena na své modré čáře, zazní ruská a finská státní hymna.

Hymny jsou minulostí. Na úvodní vhazování se už staví Schroeder a Andronov, jdeme na to!

00:01

00:36
    Jensen hned zkoušel štěstí z pravé strany, ovšem minul bránu. Oba týmy poprvé střídají.

00:57
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Skvělý začátek hostujícího týmu! Po dobré práci Loktionova se náhle ocitl za obranou soupeře ANTON SLEPYŠEV, který potom také prostřelil Kalninše. Jeho čtvrtá branka v letošní sezoně! Asistence: Andrej Loktionov, Nikolaj Goldobin.
    00:57 Anton SLEPYŠEV - 0:1

01:49
    Touš vyletěl mimo hrací plochu, vhazovat se za moment bude po pravé ruce Kalninše.

02:10
    Útočná snaha moskevského týmu, čároví rozhodčí však odpískali postavení mimo hru.

03:16
    Savinainen útočil po levé straně, ale gólmana soupeře zde neohrozil.

05:06
    Střely na bránu: 0 – 2

05:38
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Šestá minuta a máme vyrovnáno! Střelecký pokus Skleničky od modré čáry tečoval JESSE JOENSUU před bránou. Jeho první branka v letošní sezoně! Asistence: David Sklenička, Brian O'Neill.
    05:38 Jesse JOENSUU - 1:1

06:24
    Hosté teď strávili nějaký čas v útočném pásmu, ale Kalninš zasahovat nemusel.

07:04
    Gólman Jokeritu má puk ve svém držení, proběhne první reklamní přestávka.

07:04
    Zpět do akce! Vhazování po pravé ruce Kalninše.

08:55
    Pudas dvakrát vystřelil od modré čáry a v obou případech nemířil přesně.

09:57
    Anttila se obtočil kolem brány soupeře a následně zleva minul tři tyče.

10:31
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Viktor Lööv – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Dmitrij Samorukov – 2 min., hrubost).

10:59
    Rykov vystřelil od levého mantinelu a gólman domácích měl připravenou lapačku.

12:11
    Střely na bránu: 3 – 7

12:31
    Obě mužstva v plném počtu.

13:07
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., krosček).

13:07
    Po reklamní přestávce uvidíme první přesilovou hru a to v podání CSKA.

14:05
    Velmi dobrá šance pro Slepyševa, který to dvakrát zkoušel z levé strany. Ovšem gólman Jokeritu byl připraven.

15:07
    Jokerit Helsinky v plném počtu.

15:57
    Střelecký pokus Joensuua z levého kruhu pro vhazování neprošel na Šaryčenkova.

17:35
    Helsinské mužstvo drží útočné pásmo, ovšem chybí tam střelba na bránu.

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

19:05
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Bogdan Kiselevič – 2 min., vysoká hůl).

19:05
    První přesilová hra pro Jokerit a vhazování po pravé ruce Šaryčenkova.

20:00
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Alexandr Popov – 2 min., podrážení).

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní perioda je minulostí a na kostce svítí nerozhodný výsledek 1:1. Skvělý začátek prožil moskevský tým, který po pouhých 57 vteřinách otevřel skóre klání. Jokerit se ale potom dostal do tempa a zaslouženě vyrovnal. Druhou část začne dvojnásobnou přesilovkou.

Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 6 – 12; Vhazování: 9 – 8; Přesilová hra: 0/1 – 0/1; Trestné minuty: 4 – 6; Útočné pásmo: 03:24 – 03:42

20:01

20:45
    Finský tým kombinuje v útočném pásmu, ovšem ke střele se ještě pořádně nedostal.

21:05
    Tým CSKA Moskva už hraje ve čtyřech.

21:58
    Mamin se dostal do samostatného úniku, který zakončil blafákem do bekhendu. Gólman Jokeritu to zvládl na jedničku.

22:00
    Tým CSKA Moskva hraje v plném počtu.

22:30
    Nepřesnost a zakázané uvolnění v podání hostů.

24:38
    Bekhendové nahození Lööva zprava a gólman CSKA hru přerušil.

25:06
    Střely na bránu: 10 – 14

25:48
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Maxim Šalunov – 2 min., nedovolené bránění).

25:48
    Máme za sebou reklamní přestávku. Další přesilová hra pro domácí mužstvo, vhazování po levé ruce Šaryčenkova.

27:09
    Využitá přesilovka domácích, kteří tak otáčí skóre ve svůj prospěch! Autorem branky je VELI-MATTI SAVINAINEN, jenž mezi kruhy tečoval střelu Lehtonena od modré čáry. Jeho první branka v letošní sezoně! Asistence: Mikko Lehtonen, Eeli Tolvanen.
    27:09 Veli-Matti SAVINAINEN - 2:1

27:58
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Henri Ikonen – 2 min., nedovolené bránění).

29:18
    Šalunov vystřelil z pravého kruhu pro vhazování, ovšem trefil pouze střed brány, gólman Jokeritu tedy připraven.

29:58
    Tým Jokerit Helsinky hraje v plném počtu.

31:10
    Jensen to zkoušel z dobré střelecké pozice, nemířil však přesně. Jeho rána skončila na zadním plexisklu.

32:11
    Střely na bránu: 11 – 19

33:37
    Kalninš má touš pod kontrolou a pokračovat budeme po reklamní přestávce.

33:37
    Necelých sedm minut do konce prostředního dějství. Pihlström a Andronov v souboji na vhazování po levé ruce gólmana domácího týmu.

34:46
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Marko Anttila – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Andrej Světlakov – 2 min., hrubost).

36:29
    Tolvanen teď otestoval pozornost gólmana CSKA střelou z ostrého úhlu zleva.

36:46
    Oba týmy jsou v plném počtu.

38:27
    Domácí vybojovali kotouč za bránou soupeře a od modré čáry potom vystřelil nepřesně Lehtonen.

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

39:39
    Výborná lapačka Kalninše proti střele Leipsica z dobré pozice krátce po vhazování.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Máme za sebou čtyřicet minut střetnutí a Jokerit vede mezi domácími mantinely proti CSKA těsně 2:1. Domácím hokejistům se ve 28. minutě podařilo otočit skóre, když útočník Veli-Matti Savinainen využil přesilovku.

Statistiky po druhé třetině

40:01

41:26
    Jokerit se provinil icingem, vhazovat se tak za moment bude před Kalninšem.

41:33
    Šalunov vystřelil bez přípravy zprava a gólman domácích měl připravenou svou lapačku.

43:31
    2:2! SERGEJ ANDRONOV to zkusil z pravé strany a překonal zde gólmana helsinského týmu střelou na vyrážečku. Jeho druhá trefa v letošní sezoně! Asistence: Andrej Loktionov, Dmitrij Samorukov.
    43:31 Sergej ANDRONOV - 2:2

45:06
    Střely na bránu: 14 – 29

45:26
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Maxim Šalunov – 2 min., podrážení).

46:28
    Zatím velmi dobrá přesilovka Jokeritu. Ke střele se dostali Schroeder či Pudas.

47:19
    Lehtonen vystřelil od modré čáry, ovšem Šaryčenkov měl připravenou svou rukavici.

47:26

48:42
    Nepřesná rozehrávka a zakázané uvolnění z pohledu domácího mužstva.

49:14
    Kivistö od modré čáry zleva nahodil touš na bránu a gólman CSKA měl plné ruce práce.

50:50
    Útočnou akci hostujícího mužstva zastavil čároví rozhodčí kvůli ofsajdu.

51:26
    Šaryčenkov má puk ve svém držení, pokračovat budeme po reklamní přestávce.

51:26

52:11
    Střely na bránu: 21 – 30

53:08
    Jokerit v závěrečné dvacetiminutovce platí za lepší mužstvo. Dokáže toho využít a vrátit se zpět do vedení?

55:30
    Střelecký pokus Junttily z levého kruhu pro vhazování postrádal na přesnosti.

56:14
    Na opačné straně neúspěšná útočná snaha Kempeho, jenž se dostal do ofsajdu.

56:50
    Z pravého kruhu pro vhazování vystřelil Goldobin, ale našel pouze lapačku Kalninše.

57:08
    Necelé dvě minuty do konce třetí periody a CSKA se ujímá vedení 3:2! Před bránou se dobře orientoval ANDREJ SVĚTLAKOV, který zleva z těsné blízkosti překonal Kalninše. Asistence: Alexandr Popov, Bogdan Kiselevič.
    57:08 Andrej SVĚTLAKOV - 2:3

58:28
    Dobré střídání Jokeritu. Ke střele se dostal O'Neill, následně také Kivistö. Gólman CSKA v obou případech připraven na správném místě.

58:28
    Oddechový čas pro tým Jokerit Helsinky.

58:28
    Vhazování po levé ruce Šaryčenkova a helsinský tým to zkouší bez gólmana.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí periody!

59:16
    Schroederovi střela nesedla a hosté poslali kotouč do středního pásma.

59:56
    O vítězi dnešního klání je definitivně rozhodnuto! DMITRIJ SAMORUKOV vyhodil kotouč obloukem z obranného pásma a ten si potom našel cestu až do opuštěné brány domácích. Jeho druhá branka v letošní sezoně! Asistence: Sergej Andronov.
    59:56 Dmitrij SAMORUKOV - 2:4

Dnešní střetnutí Jokerit Helsinky vs. CSKA Moskva právě skončilo a hostující tým se nakonec raduje z úspěchu 4:2. Hokejisté CSKA získali sedmou výhru z dosavadních devíti zápasů v letošní sezoně KHL.

Hostující mužstvo třikrát skórovalo ve třetí periodě. Rozhodující branku obstaral útočník Andrej Světlakov v čase 57:08.

Statistické okénko

Dnešní utkání sledovalo 3 901 diváků.

Česká a slovenská stopa

JOK: Jakub Krejčík
    → 0+0, -2 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 17:38

JOK: David Sklenička
    → 0+1, -1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 19:14 (17:26:59)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 6. Joensuu (D. Sklenička, O'Neill), 28. Savinainen (Lehtonen, Tolvanen) – 1. Slepyšev (Loktionov, Goldobin), 44. Andronov (Loktionov, Samorukov), 58. Světlakov (Alexandr Popov, Kiselevič), 60. Samorukov (Andronov)

Rozhodčí: Fatejev, Judakov – Sivov, Šalagin

Diváci: 3 901