Čeljabinsk – Minsk 2:3 (0:1 po s.n.) | Jokerit – CSKA Moskva 2:4 (kon.) | Kunlun – Barys 0:0 (odl.)
N.Novgorod – Nižněkamsk 5:1 (kon.) | Čerepovec – Kazaň 3:2 (po pr.) | Omsk – Magnitogorsk 2:0 (kon.)

Avangard právě vstřelil branku!
    Konec, schluss, vymalováno! Výhru domácího celku pečetí zásahem opuštěné hostující svatyně SERGEJ ŠUMAKOV, který se vymotal z vlastního pásma, krkolomně ze sebe setřásl Jakovleva a z prostoru mezi vlastní modrou a středovou čárou zamířil naprosto přesně mezi tři tyče – 2:0! Asistence: Alexej Potapov, Alexej Jemelin.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:50
    Košečkin se nevrací do klece, Metallurg v šesti!

55:54
    Nestrašil z kruhu poslal puk před brankoviště, kde pár sekund nepříjemně poskakoval mezi holemi dorážejících hráčů magnitky!

54:38
    Jeden z hostů se dostal do úniku, dojiždějící protihráč jej ale na poslední chvíli odzbrojil!

53:40
    Bystrému oku Martina Fraňa neušel faul Andreje Nestrašila (MET), který Corbana Knighta přišpendlil na mantinel. Český forvard dostává menší trest.

49:55
    Trestná lavice Metallurgu vítá Harriho Pesonena (MET), který byl sudím vykázán za sekání.

49:50
    Martynov se dostal do nebezpečné pozice, Garipov byl ale i tentokrát rychlejší a střelu z mezikruží bez větších obtíží zneškodnil!

43:42
    Michail Pašnin (MET) opouští ledovou plochu, sudí jej na dvě minuty poslali na trestnou za podrážení.

43:26
    Semjonov se zničehonic zjevil před hostující klecí, kterou ale z ideální pozice přestřelil!

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

38:14
    Nájezdu se ujal Šumakov, který se zakončením příliš otálel a předtím, než stihl puk nasměrovat do sítě, se v brankovišti srazil s Košečkinem!

38:14
    Dědunov se ve vlastním oslabení tři na pět dostal do úniku, ve které jej zahákoval Sergej Plotnikov (MET) – uvidíme trestné střílení!

37:44
    A pozor, Avangard jde do tří! Alexej Jemelin (OMS) v rohu poměrně jasně podrazil jednoho z protihráčů, kuriozně je však potrestán za krosček.

36:32
    Hosté dostávají ideální příležitost ještě před pauzou srovnat, Andrej Stas (OMS) je trestán za sekání.

34:13
    Bývalý forvard pittsburghských tučňáků Sergej Plotnikov (MET) míří na trestnou za nedovolené bránění.
    33:27 Corban KNIGHT - 1:0

33:27
    Čekání na první gól dnešního střetnutí trvalo skoro čtyřiatřicet minut, ale nakonec ho tu přeci jen máme! Omsk v přesilovce rozebral domácí obranu a otevírá skóre díky krásné souhře Tolčinského a CORBANA KNIGHTA, přičemž druhý jmenovaný puk za Košečkina jednoduše doklepl z bezprostřední blízkosti brankoviště – 1:0! Asistence: Sergej Tolčinskij, Jiří Sekáč.

32:33
    Harri Pesonen (MET) v zápasu boje podrazil Kostina, Avangard má šanci otevřít skóre z další přesilovky.

31:48
    Pesonen z bezprostřední blízkosti brankoviště Garipova nepřekonal ani natřikrát!

28:29
    Martin Fraňo posílá Sergeje Šumakova (OMS) za katr za zásah do nohou, přesilovka tak končí předčasně.

26:39
    Domácí se snad poprvé ve druhé třetině na delší dobu protlačili před Košečikina a hned je z toho faul. Arťom Minulin (MET) jde ven za vysokou hůl.

21:45
    Sergej Tolčinskij (OMS) u mantinelu poměrně okatě podrazil Pesonena, hosté budou mít přesilovku.

20:46
    Klim Kostin se dostal přímo před Košečkina, v té nejhorší možné chvíli ale jen promáchl!

19:00
    Poslední minuta první třetiny!

14:22
    Domácí se nyní pokusili puk za Košečkina doslova procpat, gólman ale chaotickou situaci zvládl!

12:55
    Před chvilkou byl faulován Sekáčem, nyní sám usedá na trestnou lavici. Obránce Michail Pašnin (MET) je na dvě minuty vykázán za nedovolené bránění.

09:50
    Jiří Sekáč (OMS) v rohu sestřelil Pašnina, s trestem za nedovolené bránění míří na lavici hanby.

02:08
    Nestrašil našel krátkou přihrávkou Košeleva, který z ideální pozice nezvládl zakončit!

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 34. Knight (Tolčinskij, Sekáč), 60. Šumakov (A. Potapov, Jemelin)

Avangard Omsk: Garipov (Bobkov) – Šaripzjanov, Jemelin (C), Čisťakov, Kaski, Běreglazov, Gotovec, Solovjov – Knight, Tolčinskij, Sekáč (A) – Dědunov, Šumakov, K. Semjonov – Zernov, K. Kostin, Činachov – Stas (A), Kablukov, A. Potapov.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Olkinuora) – Zemčonok, J. Jakovlev (A), Pašnin (A), Minulin, Dronov, Martynov, Va. Antipin – Čibisov, Lammikko, Potěchin – Beck (C), S. Plotnikov, Karpov – Košelev, A. Nestrašil, Pesonen – Jurov, Korobkin, Švyrjov – Rožkov.

Rozhodčí: Ravodin, Fraňo – Kučava, Černyšev.

Diváci: 1 347