Havlíčkův Brod – Ústí n/L 5:4 (kon.) | Vsetín – Warriors Brno 4:3 (kon.) | Technika Brno – HK MD Šumperk 1:6 (kon.)
Chrudim – Písek 0:0 (odl.) | Poruba 2011 – Přerov 3:6 (kon.) | Kralupy n. Vltavou – Kobra 4:3 (kon.)
HK Kralupy nad Vltavou
4:3 (0:0, 3:2, 1:1)
HC Kobra Praha
Neděle 27.09.2020, 15:30 • Zimní stadion Kralupy nad Vltavou • DHL Extraliga juniorů • 4. kolo

Těžká bitva nakonec skončila lépe pro domácí, kteří si tak nadále drží neporazitelnost. Já se s vámi loučím a přeji hezký zbytek dne. (17:58:19)

59:59
    Kobra právě vstřelila branku!
    Ještě před samým koncem Kobra snižuje! Pod velkým úhlem překonal Krinwalda JAN KSANDR a definitivně tak určuje podobu skóre. Asistence: Jiří Stejskal a Ondřej Šesták.

59:40
    Braničtí ještě bojují v posledních vteřinách.

58:47
    Kristián Ženíšek napálil kotouč přesně do vrcholu, který vystavěl Krinwald svými betony.

58:29
    Adam Dusil je venku z branky!

58:29
    Vyloučení v týmu HK Kralupy nad Vltavou (Michal Hájek – 2 min., pozdní dohrání).

58:08
    Domácí ještě bojují o navýšení svého vedení v útočném pásmu. Obrana Branických je ale rovněž důrazná a blokuje řadu střel od soupeře.

57:02
    Samostatný nájezd zleva Adamu Stupkovi nevyšel. Ve velké rychlosti nedokázal vyzrát na Dusila, který takřka ihned vyrazil jeho puk do opačného úhlu.

56:29
    Po delší době se Kobře povedlo vyhodit puk ven ze třetiny. Dokonce i Ondřej Nápravník zakončil. Roman Krinwald ale puk z těsné blízkosti zvládl pokrýt.

55:33
    Těžký boj o puk ve středním pásmu nemůže najít svého vítěze. Oba týmy si přehazují kotouč rychle od jedné modré k druhé.

54:37

54:28
    To se ji ale nedaří. Braničtí si tak přihrávají ve vlastní třetině, nemohou se ale posunout dál do prostoru.

53:57
    Kralupy po buly poslaly kotouč po ledě až k Adamu Dusilovi. Kobra tak opět musí rozehrát.

53:06
    Branickým se opět povedlo obsadit útočné pásmo. Kralupská obrana je ale celkem důrazná a málokdy hostům umožní vystřelit na branku.

52:46

52:37
    Vyloučení v týmu HK Kralupy nad Vltavou (Jonáš Marek – 2 min., vysoká hůl).

52:22
    Snaha Kobry o vyhození kotouče se zastavila na modré čáře. Pokračuje tak kralupská kombinace v útočném pásmu.

51:41
    Kralupským se daří rozehrát od vlastní branky. Celkem rychle jsou v útočné třetině. Tam ale narazili na kobří blok, který je nepustí od mantinelu.

51:14
    Kralupy právě vstřelily branku!
    Tlaku na branku využívají Kralupy ke vstřelení dalšího gólu! Po sérii přihrávek se opřel do kotouče MICHAL HÁJEK a svým druhým dnešním gólem navyšuje vedení svého týmu. Asistence: Marek Němec.

50:25
    Kralupům se daří kombinovat v útočné třetině. Už se ale nedostanou ke střele, v čemž jim účinně brání čtveřice branických hokjistů.

50:00
    Tuhý boj o puk probíhá u mantinelu za zády Adama Dusila.

49:46

48:43
    Kralupští se snaží o rychlou rozehrávku od vlastní branky. Z ní se sice dokázali dostat do zakončení, avšak Dusila příliš neohrozili. Puku se následně zmocnila Kobra.

47:46
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Patrik Bauer – 5 min. + osobní trest do konce utkání, napadení). Trest odpyká Filip Sekula.
    Vyloučení v týmu HK Kralupy nad Vltavou (Dominik Šimůnek – 2 min., hrubost).

47:22

47:12
    Michal Novák ještě v pádu dokázal nasměrovat puk do Krinwaldových betonů. Toho si všiml Jan Výrut a z první tvrdě vypálil. I tuto příležitost ale gólman Kralup pokryl.

46:15
    Povedená souhra Kobry vytáhla před branku Volodymyra Borodenka. Ten ovšem selhal v zakončení, puk mu sjel po hokejce vedle vzdálenější tyče.

45:39
    Díky přesilovce se drží Kobra v útočném pásmu a řadou přihrávek hledá vhodný prostor ke střele na Krinwalda.

45:22
    Vyloučení v týmu HK Kralupy nad Vltavou (Jan Kočí – 2 min., hákování).

45:13
    Kralupům se povedlo obsadit pozice v útočném pásmu. Už ale ne vystřelit, to jim hosté nechtějí umožnit.

44:11
    A další Míškova akce, tentokrát po křižné přihrávce od Borodenka. Míšek následně z první vypálil, avšak pouze do mantinelu.

43:42
    Aktivnější v útočné třetině je po nějaké době Kobra. Roman Krinwald tak musel čelit několika střeleckým příležitostem, žádná z nich ho ale výrazněji neohrozila.

42:47
    Proti dvěma hráčům si vybojoval kotouč Robin Míšek a následně i vypálil. Krinwald ale střelu srazil svými betony.

42:01
    Hosté se marně snaží vystrčit kotouč ven ze třetiny. Kralupští jim v tomto celkem usilovně brání, a to i přesto, že se nachází v útočném pásmu.

41:06
    Až tedy po nějaké chvíli, kdy Adam Dusil musí opět čelit velkému ostřelování z různých pozic a různých úhlů. Situaci má ale zatím pod kontrolou.

40:28
    Na kotouči se ihned od začátku třetiny drží hráči Kralup. Přihrávají si ale jen ve vlastní obranné třetině, nemohou se probít nikam dál.

40:01

Druhá třetina už přinesla to, co té první chybělo, a sice gólové trefy a řadu obratů. Zvládly ji ale lépe domácí, kteří tak vstupují do závěrečné periody s mírným náskokem.

40:00

39:40
    Druhá využitá přesilovka posílá Kralupy krátce před koncem třetiny do vedení! Volného kotouče proti ležicímu Dusilovi si všiml MICHAL HÁJEK, neváhal ani vteřinu a hned poslal puk do volné branky Kobry. Asistence: František Januška.

39:06
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Jan Ksandr – 2 min. + 10 min. osobní trest, naražení zezadu). Trest odpyká Mark Jefferson Rejna.

38:38
    Odsud ovšem vybruslil Jan Ksandr. Tentokrát se dostal až k zakončení, Krinwalda ale nepřekonal.

37:59
    V poslední chvíli vyblokovala dvojice kralupských beků samostatně se řítícího Ondřeje Nápravníka a otočila hru na opačný konec.

37:16
    Domácí se stále drží v útočném pásmu i na puku. Málokdy se ale odhodlají ke střele na Adama Dusila.

36:19

36:19
    Domácí využívají přesilovku a je opět srovnáno! Rychlým výjezdem se dostal před Dusilovu branku KRYŠTOF KAPOUN a nekompromisně ho překonal. Asistence: Marek Němec.

35:40
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Mikuláš Černý – 2 min., hákování).

35:13
    Je to ovšem Kobra, které se dařilo více v útočném pásmu a ostřelovala Krinwaldovu branku. Tentokrát už ale strážce kralupské svatyně zvládl mít situaci pod kontrolou.

34:04
    Vzápětí vyzkoušel Dusilovu pozornost po nájezdu zprava Jan Kočí. Gólman Kobry včas vystrčil proti puku své betony a od nich se kotouč odrazil.

33:15
    Z mezikruží to zkusil Kryštof Kapoun. Adam Dusil ale stál připraven a puk přímo letící na něj podržel.

32:11
    Netrvalo to dlouho a Kobra jde do vedení! Bleskového překvapení kralupské obrany využil ROBIN MÍŠEK, který po rychlé souhře zvládl poslat puk přesně do Krinwaldovy klece. Asistence: Adam Jiráček a Jan Výrut.

31:43
    Tak to byla krásná akce a hosté srovnávají! Hned po vhazování se na modré opřel do kotouče ONDŘEJ ŠESTÁK a svou dělovku poslal expresně přímo za Krinwaldova záda. Asistence: Jan Ksandr.

31:22
    Nic to nemění na pokračujícím tlaku Kralup na branku. Stále ale v cestě domácích stojí neprostupná tvrz v podobě Adama Dusila.

31:04
    Další velkou šanci měl Miloš Hanousek. Napoprvé se ale jeho střela odrazila o Dusilovy betony, Hanousek tak sám několikrát dorážel, gólman Kobry si ale dokázal se vším poradit.

30:00
    Přesně v polovině utkání tu máme první gólovou trefu a domácí jdou do vedení! Po povedeném nájezdu se ve velké rychlosti podařilo vytrestat volný prostor v Dusilově svatyni MARKU NĚMCOVI. Asistence: Jonáš Marek a František Januška.

28:42
    Krásnou střelu měl na své holi Kristián Šiška. Stál sám před Dusilem, ovšem netrefil puk úplně přesně. Kotouč se tak odrazil o mantinel metr vedle branky.

28:22

27:24
    Další kobří rozehrávka od vlastní branky. Neměla ale příliš dlouhého trvání, naopak Kralupy vyjely k Dusilovi a tam bojují o místo ke střele.

26:22
    Vyloučení v týmu HK Kralupy nad Vltavou (Samuel Náhončík – 2 min., držení).

25:49
    Mikuláš Černý se marně snaží o rozehrávku od vlastní branky. Namísto toho ale musel spolu s gólmanem hasit velkou příležitost Jakuba Kučery, jemuž chybělo málo k protlačení puku u levé tyče.

25:05
    Těžké ostřelování Dusilovy branky je slyšel dunivým zvukem mantinelu za jeho záda. Jako nyní v případě Filipa Štibrana.

24:12
    Velkou šanci měl Mark Rejna. Nejprve si zleva najel k brance a vypálil, následně se vlastní střelu ještě pokusil dorazit. Roman Krinwald ale udržel situaci pod kontrolou a puk za svá záda nepustil.

23:34
    Snahu Kobry o výjezd ven ze třetiny zabrzdily Kralupy na modré čáře a rychle se vrátili zpět k Adamu Dusilovi.

22:43
    I po vyrovnání sil jsou aktivnější Kralupští. Adam Dusil ale zvládá kvantum práce před brankou na výbornou.

22:27

21:27

20:27
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Ondřej Nápravník – 2 min., hákování).

20:25
    S prvním buly se do akce vydali hráči Kobry. Krinwalda ale nijak výrazně neohrozilil

20:01

První třetina přinesla celkem vyrovnaný hokej s řadou útočných příležitostí na obou stranách. Přesto žádná z nich nepřinesla gólové vyústění. Proto i do druhé třetiny jsou šance stále otevřené.

20:00

19:27
    Vyloučení v týmu HK Kralupy nad Vltavou (Jonáš Marek – 2 min., hrubost).

18:51
    Už druhý ofsajd Kobry v krátkém čase přerušil útočné snažení Branických.

18:03
    Střela Ondřeje Nápravníka se zadrhla hned o prvního stojícího beka v dresu Kralup.

16:54
    Po vyrovnánáí početních sil to jsou Kralupy, které převzaly otěže hry. Výsledkem toho je nápor na Dusilovu branku, což ovšem gólman Kobry zvládl ustát.

16:32

15:52
    I tak ale kralupský gólman musí čelit velkému tlaku na svou branku a řadě střel z bezprostřední blízkosti.

15:12
    Vysoká střela Michala Nováka se odrazila o ochrannou síť nad brankou Krinwalda.

14:38
    Kralupským se ihned povedlo vyhodit puk na opačný konec kluziště. Hosté tak musí rozehrát od vlastní branky.

14:32
    Vyloučení v týmu HK Kralupy nad Vltavou (Štěpán Binko – 2 min., hákování).

13:04
    A vzápětí z podobného místa vyslal střelu Dejan Ribarovski. I tentokrát ale Krinwald přivinul puk lapačkou k tělu.

12:19
    Braničtí pozvolně rozehrávali od vlastní branky. Nakonec se dostali i ke střele z mezikruží z hole Kristiána Ženíška. Tu ale Krinwald pokryl celkem snadno.

11:36
    Dlouho a obětavě bojoval Ondřej Nápravník v rohu kluziště proti třem protihráčům. Na přesilu ale nakonec nestačil a Kralupy se na malou chvíli vydali do protiakce.

10:40
    Nebezpečnější je v posledních chvílích Kobra. Málokdy se ovšem dostane ke střele.

09:42
    Zcela sám proti třem to zkusil Mark Rejna. Dokonce se mu povedlo i vystřelit, byť tedy přímo do náručí Romana Krinwalda.

09:00
    Nebezpečné situaci musel čelit Adam Dusil po Němcově střele. Gólman Kobry puk nejdříve vyrazil, což způsobilo lehký zmatek před jeho brankou. Nakonec ale obránci Kobry zahráli puk do bezpečí.

07:59
    Do útoku si tentokrát najel Jonáš Marek. Jeho střela ale mířila celkem dost vedle Dusilovy branky. Toho Kobra využila k rychlému brejku.

07:28

07:07
    Z tlaku Kralup vybruslil podél mantinelu Robin Míšek. Zleva následně křižmo vypálil. Krinwald ale udržel kotouč pod kontrolou.

06:05
    Do samostatného úniku se po kralupské chybě vydal Jan Ksandr. Krátce za modrou mu ovšem cestu hokejkou zkřížil Michal Hájek a domácí se vrátili zpět do útoku.

05:40
    Hned zkraje první přesilovky Kralupští vystřelili na Dusila. Ten si přivinul puk k tělu a znovu se vhazovalo.

05:28
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Mark Jefferson Rejna – 2 min., vysoká hůl).

04:58
    Pod velkým úhlem vyslal na Adama Dusila střelu Jakub Kučera. I tentokrát zůstal gólman Kobry nepokořen.

04:21
    Na druhé straně se k vážnější šanci dostal Michal Hájek. Střelu zleva ale Dusil dokázal pokrýt, přesto stále pokračuje nápor na jeho branku.

03:41
    Ihned po vhazování od modré vypálil Ondřej Šesták. Roman Krinwald ale proti puku vytáhl svou lapačku.

03:27
    Těsně před vystřelením stál Jan Ksandr. Domácí obránce ho ale v poslední možnou chvíli zvládl vyblokovat.

02:32
    Nahození Marka Rejny našlo pouze Kryštofa Kapouna. Kralupští se tak opět mohou rozjet do protiakce.

01:35
    Branickým se vzápětí dařilo bojovat v útočném pásmu. Chyběl jim ale kousek k vystřelení, které jim kralupská obrana neumožnila.

00:52
    Krásná akce Miloše Hanouska! Středem kluziště si najel těsně před branku a z pravé strany se pokusil o Dusilovo překonání. Gólman Kobry ale vystavil neprostupnou zeď.

00:10
    První buly sice vyhráli Pražané, ihned ale vyhodlili puk ke Krinwaldovi a začala kralupská rozehrávka.

00:01

HK Kralupy nad Vltavou: Krinwald (Náhončík D.) – Kapoun, Binko, Drozda, Šimůnek, Hájek, Kučera – Marek, Štibran (A), Stupka, Šiška, Náhončík S., Šmíd, Němec (A), Kočí, Bradáček, Hanousek, Januška (C).

HC Kobra Praha: Dusil (Peyerl) – Šesták, Ženíšek (A), Jiráček, Stejskal O., Stejskal J., Suda – Bauer, Ksandr (C), Míšek, Ribarovski, Nápravník, Procházka, Černý, Výrut, Rejna, Novák, Sekula, Borodenko.

Rozhodčí: Valda – Gabriel, Zmeškal..

Kobra má také sezonu rozjetou velmi dobře. Sice v prvním kole prohrála v prodloužení s Chrudimí, následovaly už jen dvě vyšší výhry. Ta první přišla doma proti Písku, jehož Braničtí porazili 5:2, následně si venku poradili s Ústím nad Labem, tentokrát výsledkem 8:4.

Kralupští jsou v letošní sezoně zatím stoprocentní. Ze tří zápasů ztratili jen jediný bod po výhře v Havlíčkově Brodu v prodloužení. Proti celku z Vysočiny ale Kralupy odehrály již dva zápasy, v tom prvním, taktéž odehraným v Kotlině, zvítězili 3:2. Mezitím Kralupy doma přivítaly Ústí nad Labem, a to smetli vysoko 6:2.

Zdravím u 4. kola Extraligy juniorů. Domácí HK Kralupy nad Vltavou přivítají HC Kobru Praha. Přeji příjemné počtení.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Vít Trubička

Branky a nahrávky: 30. Němec (Marek, Januška), 37. Kapoun (Němec), 40. Hájek (Januška), 52. Hájek (Němec) – 32. O.Šesták (Ksandr), 33. Míšek (Jiráček, Výrut), 60. Ksandr (Stejskal, O.Šesták)

Rozhodčí: Valda – Gabriel, Zmeškal.