Přerov – Vítkovice 3:4 (kon.) | Chomutov – Hvězda Praha 0:0 (odl.) | Kometa Brno – Poruba 7:4 (kon.)
K. Vary – PZ Kladno 5:1 (kon.) | Havířov – Olomouc 3:1 (kon.) | Plzeň – Hvězda Praha 7:3 (kon.)
Havlíčkův Brod – Tábor 0:7 (kon.) | Kobra – Mountfield HK 2:9 (kon.) | HC Litvínov – Třemošná 0:0 (odl.)
Jihlava – Sparta 5:3 (kon.) | Zlín – Třinec 1:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Kladno 0:0 (odl.)
Motor ČB – Technika Brno 0:0 (odl.)
HC Dukla Jihlava
5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
HC Sparta Praha
Sobota 03.10.2020, 15:00 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • Extraliga dorostu • Skupina Střed

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava vyhrála pátý zápas v řadě a páté utkání ze šesti mačů nové sezony, když porazila třetí Spartu 5:3, se s Vámi loučí a hezký den přejí Tomáš Lysý a Milan Horák. (17:59:35)

Krásný hokej je u konce. Po dvou třetinách byl stav 2:2, když v první i ve druhé periodě vstřelily oba týmy po gólu. Ve třetí části se Dukla poprvé dostala do vedení díky trefě Šimona Báti z času 40:32, ale domácí o tři minuty později srovnali. Vyrovnaný a věru pohledný hokej přinesl rozhodnutí ve čtyřiapadesáté minutě. Jonáš Jungwirth nejprve zakončil akci Báti s Coufalem a o 38 sekund později zasadil pátý a rozhodující políček Sparťanům útočník Tomáš Krejčí – 5:3.

59:42
    Sparta si ještě bere oddechový čas.

59:42
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Bulík – 2 min., nedovolené bránění).

58:51
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Menzel – 2 min., sevření puku rukou).

57:57
    Zakázané uvolnění Sparty.

56:15
    Domácí ale hrají poctivě dozadu a prakticky nepouštějí soupeře před branku.

55:00
    Sparta má pět minut na to, aby s výsledkem něco udělala.

53:44
    Dukla právě vstřelila branku!
    Tak tohle je velká rána pro Spartu a myslím, že se z ní Pražané již nevzpamatují. Parádní kombinace na ose Sopotnik – Marhoun, na jejímž konci byl TOMÁŠ KREJČÍ, jenž zblízka překonává Dlouhého a střílí pátý gól Dukly. Myslím si, že je rozhodnuto. Asistence: Alex Marhoun, Just Alojz Sopotnik.

53:06
    JONÁŠ JUNGWIRTH jako správný kapitán posílá svůj tým do vedení, když z ideální pozice překonává Dlouhého. Tohle může být důležitý krok ke třem bodům pro Duklu. Asistence: Šimon Báťa, Kevin Coufal.

51:24
    Oba celky hrají hodně opatrně, nikdo ve vyrovnaném utkání nechce udělat chybu.

50:00
    Polovina třetiny je za námi, v každé z nich dnes padla jedna branka. Další gól by mohl určit vítěze.

48:48
    Z osy hřiště střílel Hrbek, ovšem Dlouhý měl dobrý výhled a puk lapí.

48:32
    Puk se před brankou odrazil k Sopotnikovi, který byl tímto odrazem trošku překvapený a už neměl tolik času na zakončení.

48:06
    Další sparťanská nepřesnost v podobě zakázaného uvolnění.

47:32
    Akci Sparty zastavuje ofsajd.

45:15
    Sparťanští beci nyní pouze koukali na to, jak je napadá Alex Marhoun, který se navíc mezi kruhy dostal k puku a byl sám před Dlouhým. Zkoušel to pod víko, ale branku přestřelil.

44:38
    Střela Hrbka od modré nevykazovala přesnost ani razanci, proto s ním Dlouhý neměl moc problomů.

44:08
    A Pražané jsou hned aktivní, opět se tlačí před Puldovu klec.

43:41
    Sparta právě vstřelila branku!
    Nyní už Sparta vyrovnává stav. Kličkovu střelu sice Pulda pokryl, ale když se k odraženému puku dostal před brankou MARTIN VAŠÍČEK, tak už byl domácí brankář proti jeho střele bezmocný. Asistence: Martin Klička.

43:35
    Další dobrý zákrok Puldy, který raději kryje hru před dotírajícími hráči v rudém dresu.

42:45
    Po střele Ludvíka puk skákal na brankovišti, kde se nejrychleji zorientovali domácí hráči.

42:30
    Sparta se hned tlačí před jihlavskou klec, ale domácí pětice je zatím pozorná.

41:55
    Spartě se presilovka zhola nezdařila, dostala v ní branku, naopak žádnou nevstřelila a prohrává 2:3.

40:32
    Domácí se poprvé v zápasu dostávají do vedení, když se prosazují dokonce v oslabení. Jungwirthovu střelu ještě brankář pokryl, ale před brankou číhal ŠIMON BÁŤA a ten nedal Dlouhému žádnou šanci. Asistence: Jonáš Jungwirth.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:44.

Druhá třetina je za námi. Hráči Sparty se v ní dostali do vedení zásluhou gólu Sebastiana Hölla, ale domácím se podařilo srovnat také v přesilovce, když se prosadil David Bulík. I po dvou třetinách je tak stav nerozhodný – 2:2.

40:00

39:55
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Šabatka – 2 min., podrážení).

39:24
    Sparta se krátce po buly osvobozuje.

39:14
    Jungwirth se před brankou dostával k dorážce a zkusil puk zamést pod betony gólmana, což se mu však těsně nepovedlo.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:31
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Ludvík – 2 min., napadení).

37:58
    Devět sekund před koncem přesilové hry Jihlava srovnává. DAVID BULÍK dostal ideální pas od Jungwirtha na vrchol levého kruhu, vystřelil a srovnává stav zápasu. Asistence: Jonáš Jungwirth, Šimon Báťa.

37:15
    Jihlavští se při přechodu do pásma dopustili ofsajdu a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

36:07
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Menzel – 2 min., podrážení).

34:59
    Senčák se dostal na vrcholu levého kruhu k puku. Vystřelil a jeho ránu pravděpodobně ještě tečoval za Puldova záda SEBASTIAN HÖLL. Asistence: David Senčák, Vojtěch Port.

34:34
    Pulda střelu od modré bezpečně viděl a raději přerušuje hru.

34:20
    Obrana Dukly je velmi pozorná. Sparta sice kombinovala před Puldou, ale bez vážnějšího ohrožení branky.

33:32
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Sopotnik – 2 min., pozdní dohrání).

32:15
    Jihlava se nyní konečně dostala před branku soupeře, kde před brankou udělala pořádný zámek. Ale Dlouhý se na pravé tyči ubránil a puk pokryl. Hosté jsou již v pěti.

31:34
    Sparta se zatím brání velmi dobře. Domácím se nedaří usadit se před brankou Dlouhého, Pražané dvakrát vyhodili puk.

30:18
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Ludvík – 2 min., sekání).

30:15
    Jonáš Jungwirth krásně obkroužil branku. Stačilo mu už jen zasunout puk k pravé tyči, ale obránci hostí stačili včas zaskočit.

29:30
    Sparta utahuje šrouby po tom, co jsou domácí už v plném počtu. Před branku si najel Christian Menzel, který z dobré pozice trefil jenom terč – tedy místo přesně na hrudi Puldy.

28:34
    Pokud se nemýlím, tak tečovaná střela Františka Davida od modré byla přizvednuta a šla přesně do břevna jihlavské klece. Poté se domácí osvobozují.

27:43
    Pražané se sami vyhnali z útočného pásma po tom, co střela Vašíčka byla nepřesná a puk po prknech vyjel ven z pásma.

27:02
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Bulík – 2 min., držení).

25:56
    Po zakázaném uvolnění se hra vrací před branku Sparty.

25:20
    Další šance Dukly. Coufal zkoušel střílet z pravého kruhu, ale Dlouhý dobře zasáhl.

23:25
    Sparta nemůže pokračovat v útočení kvůli ofsajdu.

23:25
    Pulda si vyjel z branky a odpálil puk hodně dopředu.

22:32
    Matěj Vovsík pohlídal puk před dotírajícím hráčem soupeře. Poslal ho dopředu, kde byl Hynek Peš, jenž zkusil střelu na vzdálenější tyč, ale minul klec.

22:13
    Na ledě na chvilku zůstal ležet jeden z hráčů Dukly, ale už je v pořádku a pokračuje ve hře.

21:49
    Sparta je na začátku druhé třetiny aktivnějším týmem. Třeba nyní pálil z vrcholu levého kruhu Bartoň, ovšem ani on si na brankáře nepřišel.

20:55
    Just Alojz Sopotnik vyváží hru. Zkusil prudkou střelu z vrcholu levého kruhu, ale trefil také jen bránícího hráče.

20:21
    Střelu od modré zkoušel František David, ale dobrý blok předvedl Jonáš Jungwirth.

20:15
    Domácí vyhráli buly a hned jdou dopředu. Puk je za brankou Puldy.

20:01

V Jihlavě je už ve připraveno na start druhé třetiny. Uvidíme, jestli se pohne nerozhodný stav či nikoliv.

Po první části je stav v CZ LOKO Aréně vyrovnaný, tedy 1:1. Skóre otevřel v deváté minutě Martin Vašíček. V 15. minutě srovnal za domácí Alex Marhoun.

Druhá třetina začíná za 14 minut.

20:00

19:56
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Šabatka – 2 min., nedovolené bránění).

19:40
    Peš se dostal do úniku, ke střele však již nikoliv. Sparta se ujímá kotouče.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:45
    Netrpělivá hra Pražanů vyústila pouze v ofsajd.

18:10
    Zakázané uvolnění Sparty. Dlouhý bude možná čelit dalšímu ohrožení branky, pokud se Dukle podaří vyhrát buly.

17:40
    Báťa bojuje o kotouč za brankou Dlouhého.

16:50
    Sparta se po delší době dostává do útočného pásma.

16:00
    Matějíček pálil z mezikruží, kotouč skončil ve výstroji jednoho z obránců Sparty.

14:08
    Nejprve dostal do předbrankového prostoru přihrávku na hůl Coufal, po jeho střele se ale kotouč dostal k ALEXI MARHOUNOVI a ten střelou do pravého horního rohu srovnává na 1:1! Asistence: Kevin Coufal, Just Alojz Sopotnik.

13:20
    Bulík se snažil o střelu z levého kruhu, ta byla ale zblokována obráncem Sparty.

12:50
    Pulda má po střele zpoza branky kotouč pod lapačkou. Vhazovat se bude na pravém kruhu.

12:20
    Sparta nyní okupuje útočné pásmo.

11:10
    Jungwirth pálil z téměř nulového úhlu z levého kruhu. Dlouhý raději nenechal nic náhodě a kotouč skryl v lapačce.

10:20
    Ofsajd přerušuje útočné snažení domácí Dukly. Hráči na modré byli až přilíš rychlí.

08:20
    Střelu z modré nejprve vypálil Novák, před brankou ale ještě clonil MARTIN VAŠÍČEK, který stačil před Puldou kotouč tečovat a ten mu prošel přesně mezi betony – 0:1! Asistence: Lukáš Novák, Tomáš Bartoň.

08:00
    Přihrávka na Peše do útočného pásma byla příliš dlouhá, u kotouče opět Sparta.

06:37
    Po buly zasahuje opět Pulda. Bude se opět vhazovat před jeho klecí.

06:30
    Pulda má kotouč v lapačce po střele zleva z modré čáry.

06:20
    Rozhodčí přerušuje hru po potyčce ve středním pásmu. Vylučovat se zde zatím nebude.

05:15
    Dukla se dostává do útočného pásma pod vedením Jugwirthovy lajny.

04:26
    Dlouhý má kotouč pod lapačkou po střele z pravého kruhu.

03:39
    Sparta v plném počtu.

02:55
    Sparta opět v šanci ve vlastním oslabení. Tentokrát byl na mezikruží volný Fábry, ale s jeho střelu bekhendem si Pulda dokázal pohlídat!

02:00
    Vašíček se dostal do samostatného úniku i při vlastním oslabení. I když měl proti sobě jen gólmana, nedokázal puk vyslat do prostoru tří tyčí!

01:39
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Klička – 2 min., nedovolené bránění).

01:00
    Dukla zakládá svůj první útok zpoza vlastní klece.

00:30
    Pískáno zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Puldou na levém kruhu.

00:05
    Po zahajovacím buly se kotouče ujímá Sparta a ihned míří do útočného pásma.

00:01

Začátek utkání se o pár minut posune.

HC Dukla Jihlava: Pulda (Sigmund) – Matějíček, Hrbek, Číhal, Šabatka, Topol, Vovsík, Jeletz – Jungwirth, Báťa, Bulík – Sopotnik, Coufal, Marhoun – Peš, Krejčí, Juřička
    Trenér: Marek Melenovský

HC Sparta Praha: Dlouhý (Hrabal) – David, Klička, Port, Bartoň, Ludvík, Menzel – Fábry, Kalný, Červenka – Odehnal, Bareš, Valach – Pražák, Senčák, Höll – Novák, Vašíček, Křišťan
    Trenér: František Ptáček

Rozhodčí: Pokorný – Zídek, Tichý.

Sparta je na tom o něco hůře než její dnešní soupeř. Pražani se totiž nachází na třetím místě tabulky se ziskem devíti bodů, když z dosavadních pěti zápasů dokázali třikrát zvítězit v řádné hrací době a naopak dvakrát prohrát při skóre 14:17.

Jihlava je zatím na prvním místě tabulky, když z pěti odehraných zápasů dokázala vyhrát hned čtyři. Její skóre je neuvěřitelné, průměr vstřelených branek na jeden zápas je rovných 8, tedy celkově 40:14. Jedinou porážku Dukla zapsala hned v prvním kole doma proti Pardubicím 2:4.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu Extraligy dorostu, která má před sebou šesté kolo. Domácí HC Dukla Jihlava, jenž zažívá famózní start do sezony, výzve na svém ledě HC Spartu Praha, kterou minulý týden porazila v jejím hájemství vysoko 8:1. Pokud Sparta svému soupeři postupnou porážku vrátí a nebo si Jihlava potvrdí první místo v tabulce, se začneme dozvídat v CZ LOKO Aréně od 15 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Tomáš Lysý

Milan Horák

Branky a nahrávky: 15. Marhoun (Coufal, Sopotnik), 38. Bulík (Jungwirth, Báťa), 41. Báťa (Jungwirth), 54. Jungwirth (Báťa, Coufal), 54. Krejčí (Marhoun, Sopotnik) – 9. Vašíček (Novák, Bartoň), 35. Höll (Senčák, Port), 44. Vašíček (Klička)

Rozhodčí: Pokorný – Zídek, Tichý