HK MD Šumperk – Warriors Brno 11:4 (kon.) | Poruba 2011 – Technika Brno 5:3 (kon.) | Kralupy n. Vltavou – Havlíčkův Brod 1:2 (po s.n.)
Ústí n/L – Písek 5:2 (kon.) | Přerov – Vsetín 3:7 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
5:3 (1:0, 3:1, 1:2)
Technika Hockey Brno
Neděle 04.10.2020, 13:30 • RT TORAX ARENA • DHL Extraliga juniorů • 6. kolo

Z dnešního utkání je to ode mne vše, děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek nedělního dne. (16:10:18)

Třetí dějství vyšlo gólově lépe hostům. Vyhráli jej 2:1 a z Poruby odjíždí sice bez bodů, ale s pocitem zlepšených výkonů a herních kvalit.
    V první minutě snížil Luboš Fojt a když už to vypadalo, že se utkání dohraje bez gólů, sáhla Technika tři minuty před koncem základní hrací doby po hře bez gólmana a dost slušně odstřelovala porubské brankoviště. K jednomu odraženému kotouči se ovšem dostal Matěj Halata a přes všechny čáry dopravil puk do nehlídané svatyně. Na konečných 5:3 pro RT TORAX stanovil skóre utkání v doslova posledních vteřinách Filip Brůžek, když nachytal Pawlase už nekoncentrovaného.

Technika Hockey Brno si za výbornou hru, předvedené akce, přečíslení a aktivitě střelby zasloužila minimálně bod. Srazily ji jen dvě minuty druhé třetiny, kdy dostala tři góly.

HC RT TORAX Poruba 2011 doma poprvé vyhrál za tři body a to hlavně díky výbornému brankáři Filipu Pawlasovi.

59:59
    Technika právě vstřelila branku!
    FILIP BRŮŽEK ještě stihl zkorigovat výsledek na 3:5 z pohledu Brna, kdy nastřelil puk do brankoviště a on prostě zajel za čáru. Asistence: Luboš Fojt a Michael Fornál.

58:57
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Macias – 2 min.).
    Vyloučení v týmu Technika Hockey Brno (Lajoš – 2 min.).

58:28
    Poruba právě vstřelila branku!
    Domácí se ubránili tlaku a do prázdné vyhodil přes všechny čáry MATĚJ HALATA.

57:37
    V šesti drží domácí pod tlakem, na bránu ovšem ještě nevystřelili.

57:12
    Hosté hrají bez gólmana!

57:12
    Oddechový čas pro hosty.

57:06
    Technika se dostala přes střední pásmo, ale zadovka v podání Švarcbergera končí na hokejce Mrozka. Pak se Poruba provinila icingem.

56:29
    Šembera vykryl pokus Halaty a následně si poradil s nájezdem po křídle Barčáka.

55:55
    Puk je za mantinelem. Bude se vhazovat napravo od Šembery ve středním pásmu.

55:38
    Icing je odpískán Technice. Nahrávku o mantinel nezpracoval Brůžek.

55:25
    Šembera drží puk v lapačce po nahození Bořuty.

54:42
    Ofsajd zastavuje RT TORAX v pokračování v útoku.

54:15
    Domácí bojují v obranném pásmu o zisk puku. nakonec jej odpalují, ale icing to nebude.

52:50
    Vhazuje se po levici Pawlase, ale Technika se v pásmu moc dlouho nezdržela. V obraně ovšem zapracovala parádně. Puk drží Kubica a dává prostor k vystřídání.

51:50
    Debnár pálí, ale puk blokuje Kubica. Puk odehrál do rohu.

50:35
    Podobnou střelu řešil Pawlas. Puk vyletěl po střele Přecechtěla za porubskou branku.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 14. Ślusarczyk (Halata), 32. Pachula, 32. Hlaváč, 33. Macias (Elze), 59. Halata – 24. Novosedlík (Hubáček), 41. Fojt (Fornál, Hubáček), 60. Brůžek (Fojt, Fornál)

HC RT TORAX Poruba 2011: Pawlas (Slíž) – Topolanský, Pachula, Pitucha, Mrozek, Macias, Debnár, Hlaváč – Ślusarczyk, Pavlík, Halata – Benka-Rybár, Morávek, Bořuta – ELze, Barčák, Zelinka – Urbančík
    Technika Hockey Brno: Hořejší (Šembera) – Kubica, Vacek, Fojt, Fornál, Holcman, Přecechtěl – Švarcberger, Brůžek, Hubáček, Novosedlík, Vrána, Čoupek, Nerad, Adam, Kelbl, Lajoš

Rozhodčí: Blaževič – Bartek, Dohnal