Kazaň – Ufa 4:1 (kon.) | Nižněkamsk – Magnitogorsk 1:4 (kon.) | Soči – Riga 4:2 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Metallurg Magnitogorsk
Pondělí 05.10.2020, 18:00 • Něftěchim Arena, Nižněkamsk • KHL

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pondělního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou. (20:22:12)

Československá stopa v utkání

Libor Hudáček (NIZ) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:12

Andrej Nestrašil (MET) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:38

Střely na branku: 25 – 39

Je dobojováno. Domácí se ve třetí třetině snažili o kontaktní branku, která by je vrátila do hry, ale to se nepovedlo. Naopak v poslední minutě zápasu pečetil výhru Sergej Plotnikov, jenž využil přesilovou hru.

59:08 Sergej PLOTNIKOV - 1:4

59:08
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Je hotovo. Hosté využívají přesilovou hru a jdou do tříbrankového náskoku. SERGEJ PLOTNIKOV zasunul puk za Ivannikova a ten byl bez šance – 1:4. Asistence: Grigorij Dronov a Nikolaj Prochorkin.

58:27
    Andrej Nestrašil obkroužil levý kruh a poté se dostal ke střele, kterou ale obrana Neftěchimiku srazila do bezpečí a následně pak se domácí celek osvobozuje.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:39
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexandr Loginov – 2 min., podrážení).

57:01
    To se povedlo. Magnitogorsk je v plném počtu.

56:54
    Metallurg je ve čtyřech hráčích a to nejhorší má za sebou. Zbývá ještě ubránit i klasické oslabení.

55:48
    Hosté se zatím velmi dobře brání tlaku domácích a snaží se ubránit tuto početní nevýhodu.

55:24
    Domácí mají ideální příležitost, jak se dostat na kontaktní branku, když mají k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru.

55:01
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Sergej Plotnikov – 2 min., podrážení).

54:54
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Igor Švyrjov – 2 min., vysoká hůl).

54:39
    Dalekonosná střela domácích končí na Olkinuorovi, který si s pukem sjel k zadnímu mantinelu a pak ho přenechal svým spoluhráčům, kteří pádí do útočné akce.

54:06
    Proti Loginovově střele zakročil Jussi Olkinuora a po efektním semaforu nechal hru přerušit. Následuje také komerční přestávka.

53:21
    Od vlastního brankáře zakládají hráči Nižněkamsku další akci, ale nedaří se jim znovu dostat se svému soupeři na rozdíl jediné branky.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 37. Rantakari (Porjadin, Chajrullin) – 12. Pašnin (S. Plotnikov, Prochorkin), 13. Lammikko (Pesonen, Va. Antipin), 23. Čibisov (J. Jakovlev, Pesonen), 60. S. Plotnikov (Dronov, Prochorkin)

Neftěchimik Nižněkamsk: Ivannikov (Barulin) – Bryncev (A), Rantakari, Loginov (A), A. Osipov, Volgin, Puzanov, Motygullin – Kučerjavenko (C), Porjadin, Chajrullin – A. Kosticyn, L. Hudáček, Bikmullin – Galuzin, Šiksatdarov, Grošev – Golubovič, Bucajev, Šafigullin – Šarifjanov.
    Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora (Košečkin) – Pašnin (A), Minulin, Dronov, Martynov, Zemčonok, J. Jakovlev (A), Va. Antipin – S. Plotnikov (C), Prochorkin, Karpov – Beck, Košelev, A. Nestrašil – Čibisov, Pesonen, Lammikko – Potěchin, Korobkin, Švyrjov – Jurov.

Rozhodčí: Gašilov, Sidorenko – Osipov, Stroganov