K. Vary – Sparta 2:3 (kon.)
HC Dukla Jihlava
4:6 (0:3, 4:0, 0:3)
HC Dynamo Pardubice
Úterý 06.10.2020, 18:00 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • Juniorská liga akademií • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Příjemný hokejový podvečer!

V dnešním utkání se na ledě v CZ LOKO Aréně utká domácí Dukla Jihlava proti Dynamu Pardubice.

Jihlava z posledních dvou zápasů doma ukořistila tři body za jednu výhru v prodloužení (HC Oceláři Třinec) a za jednu prohru v prodloužení (AZ Heimstaden Havířov). Okupuje tak po osmi zápasech 13. místo v tabulce s osmi body.

Pardubice odehrály zatím pouze tři zápasy, ze kterých získaly pouze čtyři body a pro ně to bohužel znamená prozatím předposlední místo v tabulce.

Utkání mezi Duklou a Pardubicemi mělo být sehráno již na začátku září v rámci 2. kola Juniorské ligy akademií, ale v tehdejším termínu nebylo sehráno kvůli pandemii koronaviru v jihlavském juniorském týmu. Věřme, že tentokrát již bude vše v pořádku a zápas se uskuteční.

HC Dukla Jihlava: Krejčí (Maláč) – Rašín, Zeman, Zedek, Sapík, Macek, Kerber, Piskač – Doležal, Rauš, Brož – Chlubna, Juda, Fiala – Nevšímal, Melenovský, Vyvial – Zdarsa, Pavelec
    Trenér: Štěpán Moravec

HC Dynamo Pardubice: Nečas (Kraus) – Chabada, Secký, Nedelka, Kaštánek, Tvrdík, Odehnal – Rohlík, Herčík, Costa – Formánek, Antoníček, Šťastný – Trejbal, Štetka, Lichtag – Paleček, Pavlík, Kloz
    Trenér: Richard Král

Rozhodčí: Ondráček – Polák, Zídek.

00:01

04:01
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Hosté jdou již po čtyřech vteřinách do vedení, když ONDŘEJ ROHLÍK jako správný kapitán zužitkoval souhru Herčíka a Kaštánka. Asistence: Daniel Herčík, Vít Kaštánek.

14:27
    Václav Macek je vyloučen na dvě minuty za hákování.

14:36
    Přesiilovka Pardubic je za devět sekund využitá díky PETRU ANTONÍČKOVI a hosté odskakují Dukle do dvoubrankového vedení. Asistence: Ondřej Šťastný, Jakub Lichtag.

14:52
    Špatná první třetina pro domácí pokračuje, jelikož během patnácti minut prohrávají už o tři branky. Nyní se prosadil PAVOL ŠTETKA. Asistence: Adam Nedelka, Michal Trejbal.

Na třetí inkasovanou branku reaguje jihlavská střídačka oddechovým časem.

15:45
    Střela Piskače z kruhů nebyla špatná, ale šla přesně do připraveného Nečase.

16:35
    Stejně to zkoušel Chlubna, ale i proti jeho pokusu byl gólman hostí pozorný.

17:47
    Dukla bude mít možnost ještě do konce třetiny korigovat výsledek, když za podrážení je vyloučen Pavol Štetka.

18:09
    Z vrcholu levého kruhu napřáhl Patrik Rašín, ovšem proti jeho střele Nečas opět zasáhl.

18:39
    Hosté dobře napadali rozehrávku Dukly a navíc ještě ušetřili cenné sekundy před brankou Krejčího.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:27
    Dukla nepřesnou kombinací přišla o útočné pásmo.

19:47
    Hosté jsou v pěti.

20:00

První třetina jasně patřila hostům, kteří se prosadili hned třikrát. Jako první otevřel skóre v páté minutě Ondřej Rohlík. V čase 14:36 využil přesilovku Petr Antoníček a o 16 sekund později domácí kasírovali třetí branku, když na 0:3 zvyšoval Pavol Štetka.

Další třetina začne přibližně v 18:43.

20:01

20:13
    Zemanovu střelu od modré zkoušel před Nečasem tečovat Chlubna, ale puk mezi tři tyče neusměrnil.

20:35
    Dukla právě vstřelila branku!
    V kabině Jihlavy byl asi o první přestávce pořádný fén, jelikož jinak si nedovedu hodně hladový vstup domácích do druhé třetiny vysvětlit. Chlubnův tečovaný puk domácí ihned získali zpět a Fiala jej přihrál na Nevšímala. Od něj se puk dostal před branku na TOMÁŠE CHLUBNU, který vymetl šibenici. Asistence: Jan Nevšímal, Dan Fiala.

21:39
    Vítězslav Brož nejprve na modré dobře odstavil od puku Odehnala, který chtěl střílet. Poté stejného hráče ještě poslal na mantinel.

23:02
    Trma vrma před jihlavskou brankou! Už to vypadalo, že zřejmě Jiří Doležal bude moct dorážet puk do volné části branky, ale pardubičtí obránci ještě stačili kotouč odstrčit pryč.

23:37
    Domácí jsou na koni, aktivitou jen hýří a navíc budou hrát přesilovku.

23:51
    Adam Paleček jde na dvě minuty ven za podrážení a bude rád, když stráví na trestné celých 120 sekund.

24:30
    Dukla kombinuje v útočném pásmu.

24:44
    Domácí se ale zatím dostali jen ke sražené střele Judy od modré.

24:55
    Vyvial před brankou minul střílenou přihrávku z levého kruhu, čímž trošku rozhodil i Judu číhajícího na kruhu druhém.

25:30
    Z poměrně slušné kombinační akce Dukly nevyšlo nic, protože domácí ztrácejí útočné pásmo.

25:52
    Na konci přesilovky navíc vystřelil hostující Kaštánek, který byl na modré volný. Krejčí jeho střelu viděl a chytá.

26:26
    Pardubice svírají Duklu před Krejčím. Dvě střely od modré vyslal Tvrdík. První šla do boční sítě, druhá byla tečována jeho spoluhráčem vedle.

27:18
    Vítězslav Brož na druhé straně poslal puk po prknech a udržel tím Dukle útočné pásmo.

27:32
    Hosté rozehráli jen na zakázané uvolnění.

27:56
    Stejná nepřesnost stěhuje hru před branku Nečase.

28:11
    Pardubické vedení se během osmi a čtvrt minuty druhé třetiny smrsklo ze tří branek na jednu. Nyní domácí sehráli hezkou kombinační akci, po které na pravé straně před brankou Nečase zjevil sám útočník Chlubna. Talentovaný hráč A-týmu Dukly nezazmatkoval a poslal puk na levou stranu předbrankového prostoru pro volného JANA NEVŠÍMALA, který zavěsil do horní části branky. Asistence: Tomáš Chlubna.

29:45
    Domácí jsou nyní jasně lepším týmem, navíc hrají i hodně důrazně.

29:50
    Nepřesnost v jihlavské rozehrávce. Štetka získal mezi kruhy puk, který posunul doleva na najíždějícího Lichtaga, jenž ale trefil jen soupeře.

30:41
    Juda v tvrdém souboji u hrazení získal puk, ale Pardubičtí si nakonec kotouč vzali ve svém obranném pásmu zpět.

30:59
    Akci domácích přerušuje ofsajd.

31:15
    Ofsajd viděli sudí i nyní a bude se vhazovat ve středním pásmu.

31:43
    Sapíkovo nahození po prknech zastavil Ondřej Rohlík, který si od mantinelu najel mezi kruhy do výborné střelecké pozice. Štěstí pro domácí bylo, že jeho střelu srazili domácí hráči.

32:02
    První třetina byla jednoznačně pro Dynamo, ve druhé části zatím hraje jasný prim Dukla! Rauš hezky vyvezl puk do útočného pásma a předložil kotouč před branku pro Piskače, který mohl srovnat. Puk mu ale sjel z hole a z poloviny volnou branku netrefil. Co nedokázal on, to ale napravil jeho parťák z obrany MICHAL KERBER a ve 33. minutě tak začínáme od znovu s psychickou výhodou na jihlavské straně! Asistence: Daniel Piskač, Adam Rauš.

32:22
    Jednu z mála střel ve druhé části chytil pozorný Krejčí a raději přerušil hru.

33:50
    TOMÁŠ CHLUBNA ukázal, že nebude čekat na nadcházející draft náhodou! Jihlavské vedení totiž nyní zařídil on sám! Ve středním pásmu dobrým napadáním získal puk a i když měl před sebou obránce, rychlými kroky ho poslal na párek. A aby toho nebylo málo, tak ještě zahrál tváří v tvář Nečasovi na housle zakončením přesně mezi nohy. Bez asistence.

33:50
    Také Pardubičtí si vyžádali oddechový čas.

34:19
    První nebezpečná střela hostů ve druhé části hry. Rána od modré v podání Ondřeje Chabady prošla těsně vedle pravé tyče Krejčího.

35:08
    Jihlavští hokejisté obětavě vydolovali puk z vlastní třetiny a poslali jej alespoň do středního pásma.

35:26
    Následuje zakázané uvolnění Dukly.

36:27
    Gólman hostí Vojtěch Nečas tak vehementně opouštěl svojí klec, aby měli hosté výhodu při signalizovaném vyloučení Dukly, až na levém kruhu upadl. Ale nic to neznamenalo a Dynamo už hraje v šesti.

36:48
    Michal Kerber oslabuje svůj tým za držení.

37:14
    Odehnal měl na ose hřiště spousty volného prostoru, ovšem proti jeho ráně dobře zasáhl Krejčí.

37:44
    A další dobrý zákrok domácího brankáře. Z bezprostřední blízkosti totiž střílel na levou tyč Herčík, ovšem Filip Krejčí tento prostor doslova ucpal.

38:21
    Hosté jsou v přesilové hře nebezpeční. Na pravý kruh si najel Lichtag, ovšem proti němu vyjel hodně ven z branky Krejčí, zmenšil mu střelecký úhel a puk vyrazil. Ten byl na okamžik před brankou, odkud ho odpálili domácí beci.

38:43
    Velká šance Pardubic! Naprosto ideální přihrávku mezi kruhy dostal František Formánek, který rychle zakončil střelou po ledě. Filip Krejčí ale kotouč schoval výborným zákrokem mezi svými betony.

38:48
    Jihlavští jsou v plném počtu.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:43
    Po střele Zemana z pravé strany raději zasáhl Nečas, aby domácí nemohli dorážet.

40:00

Druhá část přinesla velký jihlavský obrat, který načal po 35 sekundách hry Tomáš Chlubna. Ve 29. minutě vstřelil kontaktní branku po souhře s Chlubnou Jan Nevšímal a za další čtyři minuty už bylo srovnáno, když se úspěšnou dorážkou prezentoval Michal Kerber. To ale nebylo z jihlavské strany vše. V čase 33:50 získal Tomáš Chlubna puk, přebruslil obránce a svojí individuální akci zakončil střelou mezi betony gólmana – 4:3.

Další třetina začne přibližně v 19:30.

40:01

40:07
    Uvidíme na začátku třetí třetiny, zda se v pardubické kabině také nacházel proslulý Fergusonův fén?

40:11
    Rozehrávka hostí končí zakázaným uvolněním.

40:29
    Doležal málem využil nepřesnosti za brankou hostí, kde si s pukem až příliš moc hrál obránce Dominik Secký. Pardubice se ale ubránily.

41:13
    Šťastný byl první u nahozeného puku v levém rohu za brankou a nastřelil ho z úhlu na jihlavskou branku. Krejčí kotouč vyrazil a poté ještě odpálil hokejkou pryč.

41:53
    Tentokrát domácí brankář raději podržel puk a rozehrávat se bude po jeho pravici.

42:03
    Štetka ještě u mantinelu zkusil nahodit puk na branku, ale byl nepřesný a vzápětí ho namáčkl na hrazení domácí kapitán Juda.

42:41
    Oba týmy do toho nyní pořádně šlapou. Vidíme hodně bruslivý hokej se spoustou soubojů.

43:12
    Sapík dostal do středního pásma dobrou přihrávku do jízdy. Potáhl puk a zkusil střelu z levého kruhu, kterou ale Nečas mezi svými betony nepropustil.

44:06
    Brož dobrou přihrávkou z levého rohu našel před brankou na chvilku volného Piskače, jenž už ale neměl dostatek času na lepší zakončení a překonání Nečase.

44:57
    Rašín byl v útočném pásmu sám proti pěti protihráčům, přesto po jeho nahození po prknech ještě Dukla dokázala chvilku udržet puk.

45:32
    Po delším čase jsou před Krejčím také pardubičtí hráči.

45:41
    Domácí ale dobře a obětavě blokují střely tak, aby měl jejich brankář co nejméně práce.

45:57
    Nyní Filip Krejčí podržel svůj tým. Mezi kruhy si rychle nabruslil Ondřej Rohlík a zkusil střelu na pravý teploměr domácího gólmana, který výborně zasáhl.

47:01
    Branka Pardubic je posunutá, hra je přerušená a buly bude před Nečasem.

47:42
    Další těžké chvíle pro Duklu, jelikož Tomáš Chlubna jde na dvě minuty ven za hákování.

48:05
    Pardubice se při útoku dopustily zakázaného uvolnění a hra se stěhuje před jejich branku.

48:41
    Rohlík napřáhl k dělovce na pravém kruhu, ale branku přestřelil. Pořádná rána, které ale chybělo trošku přesnosti.

49:01
    Dukla se zase prezentovala dobrým napadáním rozehrávky a před brankou Nečase ušetřila pár vteřinek.

49:36
    Doležal velice obětavým zákrokem zblokoval tvrdou střelu Kaštánka z levého kruhu!

49:42
    Jihlavští hrají v pěti.

51:17
    Doležal si nyní sjížděl na přihrávku před branku, ale byl zablokován obráncem soupeře.

52:06
    Piskač s Raušem nyní málem za brankou Pardubic vybojovali puk. I když se to domácím nepodařilo, poté rychle přistoupili k hráčům hostí rozjíždějící útok a odebrali jim kotouč.

52:52
    Dynamu chybí i trošku více přímočarosti. Trejbal nyní na levé straně zkoušel prohodit Nevšímala, což se mu nepovedlo. Vzápětí dostal puk na osu hřiště Štetka. Místo střely ještě popojel blíže, kde na něj čekali hned tři hráči soupeře, přes které se nemohl prosadit.

54:18
    Jihlavští zvládli přetlačovanou u mantinelu lépe a nepustili soupeře do kombinace. Puk ale nakonec končí v hledišti a buly proběhne po pravici Krejčího.

54:20
    Zakázané uvolnění Dukly.

55:14
    Tenhle gól bude jihlavské hokejisty mrzet, protože nepadl z žádného velkého tlaku. Nebyl jsem si zcela jist, zda střela hostů byla tečována nebo prošla do sítě přímo, každopádně autorem branky je PETR ANTONÍČEK a opět se začíná znovu. Góly holt dnes padají jen do branky směrem k parku. Asistence: Vít Kaštánek, Adam Nedelka.

57:28
    Pardubičtí jsou po vstřelené brance aktivnější a rády by zápas rozhodly ještě v základní hrací době. Zatím se jim to ale nedaří.

57:34
    Bude se vhazovat po levici Krejčího.

57:42
    Velký šok pro Duklu, která prakticky celou třetí třetinu držela otěže zápasu ve svých rukou, ovšem v závěru třetiny nejenže ztratila vedení, ale nyní i bodový zisk. JAKUB LICHTAG se prosmýkl s pukem až před Krejčího a zřejmě rozhoduje dnešní zápas. Asistence: Vojtěch Tvrdík, Michal Trejbal.

58:37
    Rozhození jihlavští junioři inkasují v závěru třetí třetiny potřetí. PETR ANTONÍČEK dostal ideální přihrávku od Rohlíka mezi kruhy a střelou do levé šibenice zřejmě pojistil Pardubicím tři body. Asistence: Ondřej Rohlík.

58:55
    Krejčí opouští svojí branku a Dukla to zkusí v šesti.

59:01
    Signalizované vyloučení na Pardubické straně.

59:58
    Zápas končí vyloučením na domácí straně, kdy Miroslav Juda inkasuje dvě minuty za hrubost.

Jihlavští hokejisté ještě na začátku 56. minuty vedli 4:3, jenže body přesto neberou. O vyrovnání se postaral Petr Antoníček, za další dvě a půl minuty vstřelil vítězný gól Jakub Lichtag a o necelou minutu dále pojistil Dynamu tři body svým druhým gólem v utkání Petr Antoníček – 4:6.

S konstatováním, že Dukla prohrávala po první třetině 0:3, po druhé naopak vedla 4:3 a nakonec Dynamo Pardubice třemi brankami v samotném závěru získaly všechny tři body – 4:6 – se s Vámi loučí a hezký úterní večer přeje Tomáš Lysý. (20:06:28)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 21. Chlubna (Nevšímal, Fiala), 29. Nevšímal (Chlubna), 33. Kerber (Piskač, Rauš), 34. Chlubna – 5. Rohlík (Herčík, Kaštánek), 15. Antoníček (Šťastný, Lichtag), 15. Štetka (Nedelka, Trejbal), 56. Antoníček (Kaštánek, Nedelka), 58. Lichtag (Tvrdík, Trejbal), 59. Antoníček (Rohlík)

Rozhodčí: Ondráček – Polák, Zídek