Bordeaux – Nîmes 2:0 (kon.) | Brest – Štrasburk 0:3 (kon.) | Méty – Saint-Étienne 2:0 (kon.)
Montpellier – Remeš 0:4 (kon.) | Nice – Lille 1:1 (kon.) | Lyon – Monaco 4:1 (kon.)
FC Méty
2:0 (1:0)
AS Saint-Étienne
Neděle 25.10.2020, 15:00 • Stade Saint-Symphorien, Mety • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Ligue 1 má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel FC Méty – AS Saint-Étienne. Mírným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak tento duel nakonec dopadne.

FC Méty

Domácí celek si zatím nevede úplně nejlépe. Domácí totiž zatím odehráli sedm utkání a získali pouze osm bodů, což stačí na průběžné čtrnácté místo. Domácí ze sedmi utkání pouze dvakrát vyhráli, takže dnes by nutně potřebovali zabrat a přidat třetí vítězství v sezoně. V posledních čtyřech zápasech navíc domácí ani jednou neprohráli, takže po mizerném začátku šly jejich výkony nahoru.

Hostující celek je na tom o něco málo lépe. Po sedmi kolech má na svém kontě 10 bodů a nachází se na jedenácté pozici. Hosté měli slušný start do nové sezony, ale pak se jim přestalo dařit a v posledních třech kolech navíc nezískali ani bod. Dnes tedy potřebují nutně zabrat a přidat další body, ovšem nebude to nic lehkého.

Poslední vzájemné zápasy

Méty – AS Saint-Étienne 3:1
    AS Saint-Étienne – Méty 0:1
    Méty – AS Saint-Étienne 3:0
    AS Saint-Étienne – Méty 3:1
    AS Saint-Étienne – Méty 2:2

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FC Méty: Úkíddžá – Udol, Centonze, Boye (C), Bronn – Pajot, Maïga, Angban – L. Gueye, Nguette, Boulaya.
    Náhradníci: Caillard – Delaine, Vagner, Fofana, Kouyaté, Maziz, Tchimbembé, Yade.

AS Saint-Étienne: Moulin – Sow, Neyou, P. Retsos – Sissoko, M. Camara, Moueffek, Monnet-Paquet – Aouchiche – Hamouma (C), Bouanga.
    Náhradníci: Bajič – Benkhedim, Douath, Rivera, Chazrí, Tormin, Tshibuabua, Youssouf..

1

1
    Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté.

2
    Domácí začali hodně aktivně, hned se vydali dopředu, ale po dlouhém nákopu doputoval míč jen do zámezí.

3
    Po další akci se ve vápně objevil Opa Nguette, ale na poslední chvíli byl čistě zastaven a zakončit tak nedokázal.

5
    Tentokrát už to ale faul byl a domácí budou zahrávat hodně zajímavou standardní situaci.

6
    Méty právě vstřelily branku!
    A je z toho úvodní branka tohoto zápasu! K míči se postavil FARID BOULAYA, který prostřelil zeď a hostující Jessy Moulin byl zcela bez šance, takže Méty jdou do vedení 1:0!
    6. Farid BOULAYA - 1:0

7
    Rohový kop pro domácí.

8
    A po zakončení míč skončil na pravé tyči, od které se odrazil do zámezí! Domácí celek je nyní jasně lepší a soupeř vůbec neví, co má hrát.

10
    Na druhé straně hřiště to vzal na sebe Denis Bouanga, který se po kličce dostal do vápna, zkusil to z úhlu, ale míč skončil jen na boční síti!

12
    Hostující hráči přidali a je to znát. Saint-Étienne je nyní mnohem aktivnější a domácí zadáci mají obrovské problémy.

13
    Romain Hamouma se prodral do vápna, přihrál před branku, ale žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení nedostal.

15
    Kévin Monnet-Paquet byl ale nyní až příliš důrazný a byl mu odpískán útočný faul, takže na tahu je domácí celek.

17
    Domácí nyní dobře kombinovali na polovině soupeře, ale do zakončení se tentokrát nedostali.

19
    Stále hustě prší, tak uvidíme, jak to zápas ovlivní a kdo se s tímto počasím lépe vypořádá. Zatím to zvládají o něco lépe domácí, kteří vedou 1:0.

20
    Domácí zahrávali svůj druhý rohový kop, ale nic z něho nebylo a po dvaceti minutách je to tedy stále o jednu branku.

22
    Opa Nguette si ve vápně soupeře zaseklo míč a po střetu upadl, ale rozhodčí tento zákrok neposoudil jako nedovolený a pokutový kop neodpískal.
    22. Penaltu rozhodčí nenařídil

24
    Žlutou kartu dostává Panagiotis Retsos (AS Saint-Étienne).

25
    Do míče se opřel domácí Vincent Pajot a nebyl to špatný přízemní pokus, ovšem pár decimetrů mu nakonec chybělo!

26
    Rohový kop pro AS Saint-Étienne.

27
    Po rohu zakončoval Romain Hamouma, ale jeho rána přesná nebyla a Alexandr Úkíddžá mohl tedy zůstat v klidu.

29
    Jeden z domácích hráčů zůstal ležet na trávníku a je jasné, že se chvíli hrát nebude, bude se ošetřovat.

31
    Žlutou kartu dostává Denis Bouanga (AS Saint-Étienne).

32
    Žlutou kartu dostává Victorien Angban (FC Méty).

33
    Hosté se snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, ale domácí dnes velmi dobře brání a hráči Saint-Étienne se nedostávají do zakončení.

35
    Aktivní Opa Nguette si pěkně obhodil jednoho z protihráčů, ale proti dvojici už poté šanci neměl a o míč přišel.

37
    A další snažení hostujícího celku ukončil Panagiotis Retsos, který zcela zbytečně fauloval.

39
    Na povedenou kolmou přihrávku si naběhl Romain Hamouma, ale výborně vše přečetl Alexandr Úkíddžá, který míč sebral. Navíc u toho byl faulován.

41
    Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minutek, tak uvidíme, zda se ještě něco dočkáme.

42
    Domácí hráči to skvěle sehráli na pravé straně, ale Aimen Moueffek poté pokazil centr, když míč poslal jen do zámezí.

44
    Další zcela zbytečný faul hostů na útočné polovině, takže na tahu je domácí mužstvo.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je za námi. Sledujeme zajímavou bitvu, kterou zatím o něco lépe zvládá domácí celek, který po krásné brance z přímého kopu vede nad Saint-Étienne 1:0. Nutno dodat, že domácí měli více ze hry, byli aktivnější a myslím si, že jejich vedení je zcela zasloužené. Uvidíme, co nám hráči předvedou ve druhém poločase a jak to nakonec celé dopadne. Bude to ještě hodně zajímavé.

Druhý poločas začne přibližně v 16:01 hodin.

46

46
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Kévin Monnet-Paquet, přichází Vahbí Chazrí.

48
    Zničehonic zůstal na trávníku ležet hostující Panagiotis Retsos, který zřejmě nebude moc v utkání pokračovat.

49
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Panagiotis Retsos, přichází Marvin Tshibuabua.

51
    Nejspíše Yvan Neyou poslal parádní míč před branku domácího celku, ale žádný z hráčů ho nedokázal usměrnit do branky!

53
    Domácí dobře kombinovali na polovině soupeře, ale do zakončení se nakonec žádný z hráčů nedostal.

54
    Po další přihrávce do vápna si pro míč došel pozorný Jessy Moulin.

56
    Hostující hráč si všiml, že domácí brankář je daleko ze své branky, tak to zkusil téměř z poloviny hřiště, ale jeho pokusu scházela přesnost. Myšlenka ale byla výborná.

57
    Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Lamine Gueye, přichází Vagner.

59
    Opa Nguette se dral do vápna, ale skvěle ho od míče odstavil Alpha Sissoko, který tak slibnou akci zastavil.

61
    Čas letí a je před námi posledních třicet minutek. Vzhledem k tomu, že hosté prohrávají stále pouze o jednu branku, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.

63
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Adil Aouchiche, přichází Lucas Douath.

65
    Domácí se už nikam příliš netlačí, kombinují a šetří cenné vteřinky, což je za současného stavu zcela logické a pochopitelné.

66
    Hosté získali míč a hned se vydali dopředu, ale jejich akci ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.

67
    Rohový kop pro domácí celek.

68
    Jeden z hráčů se ve skrumáži dostal k zakončení, ale po jeho pokusu míč směřující do branky vykopl hráč stojící u tyče!

70
    A další snažení domácích borců zastavil rozhodčí, ofsajd. Je před námi posledních dvacet minutek.

71
    Rohový kop pro Saint-Étienne.

72
    Po rohu míč propadl až na malé vápna, tam se zjevil Marvin Tshibuabua, ale z výborné pozice ho poslal těsně nad břevno! To byla obrovská šance!

74
    Žlutou kartu dostává Yvan Neyou (AS Saint-Étienne).

75
    Žlutou kartu dostává Habib Maïga (FC Méty).

77
    Ani jednomu celku se nyní směrem dopředu nedaří podle představ a na druhou branku v tomto zápase tak stále čekáme.

78
    Tak jsme se dočkali, protože domácí jdou do vedení 2:0 a je nejspíše tedy rozhodnuto! Po centru z pravé strany míč nešťastně zasáhl ALPHA SISSOKO, který si vstřelil vlastní branku!
    78. Alpha SISSOKO (vl.) - 2:0

80
    Hosté mají posledních deset minutek na to, aby něco udělali s dvoubrankovým mankem. No, lehké to rozhodně nebude a vypadá to, že všechny body získá domácí celek.

82
    S propagačním pokusem si lehce poradil pozorný Jessy Moulin, který samozřejmě s rozehrávkou vůbec nepospíchá.

84
    Žlutou kartu dostává Vincent Pajot (FC Méty).

86
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Denis Bouanga, přichází Tyron Tormin.
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Yvan Neyou, přichází Maxence Rivera.

88
    Utkání se už pouze dohrává. O vítězi je rozhodnuto, tři body získá domácí celek.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90
    Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Victorien Angban, přichází Warren Tchimbembé.

90+1
    Rozhodčí přidal čtyři minutky.

90+3
    Habib Maïga je ještě ošetřován, více se už v tomto utkání nejspíše nestane.

90+4
    Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Habib Maïga, přichází Mamadou Fofana.

90+4
    Tento duel ukončil velice nepřesnou střelou hostující Lucas Douath.

90+5

Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavý duel, který nakonec lépe domácí pro domácí celek. Domácí nakonec zvládli těžký zápas a silné Saint-Étienne porazili 2:0, když o první branku se postaral Farid Boulaya a druhou si hosté vstřelili sami. Nutno dodat, že domácí byli aktivnější, lepší a vyhráli dle mého zcela zaslouženě. Domácí tedy berou všechny tři body, naopak hosté nemají ani bod a prohráli v lize počtvrté v řadě.

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 3:5. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:16.

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek nedělního dne. (16:53:08)

Jakub Kopřiva

Branky: 6. Boulaya, 78. Sissoko (vla.)

Karty:   32. Angban (MTZ), 75. Maïga (MTZ), 84. Pajot (MTZ) – 24. P. Retsos (SET), 31. Bouanga (SET), 74. Neyou (SET)

FC Méty: Úkíddžá – Udol, Centonze, Boye (C), Bronn – Pajot, Maïga (90+4. Fofana), Angban (90. Tchimbembé) – L. Gueye (57. Vagner), Nguette, Boulaya.

AS Saint-Étienne: Moulin – Sow, Neyou (86. Rivera), P. Retsos (49. Tshibuabua) – Sissoko, M. Camara, Moueffek, Monnet-Paquet (46. Chazrí) – Aouchiche (63. Douath) – Hamouma (C), Bouanga (86. Tormin).
    Náhradníci: Bajič – Benkhedim, Douath, Rivera, Chazrí, Tormin, Tshibuabua, Youssouf, Souici.