Kazaň – Nižněkamsk 3:2 (kon.) | Spartak Moskva – Čerepovec 3:4 (kon.)
konec
Ak Bars Kazaň
3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Úterý 27.10.2020, 17:00 • Tatněfť Arena, Kazaň • KHL
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  59:06
  Ta chvíle přišla právě teď, Nižněkamsk je v šesti!
  58:03 Nigel DAWES - 3:2
   
  58:03
  Kazaň vstřelila branku!
  Gól platí! Tichonov si najel do útočného pásma, sám mohl zakončovat, ale i přes faul bránícího hráče se rozhodl pro zpětnou přihrávku na NIGELA DAWESE, který střelou po ledě zamířil mimo Barulinův dosah – 3:2. Asistence: Viktor Tichonov.
   
  58:03
  Důležitý okamžik! Domácí dostali puk za Barulina, dochází však ke kontrole u videa, zda nedošlo k porušení pravidel ze strany Kazaně. Je pravda, že rozhodčí signalizovali faul na Tichonova, počkejme si na verdikt.
   
  44:12
  Velká potíž pro domácí Kazaň! Alexander Burmistrov se po odpískání dopustil zbytečného sekání a byl za to rozhodčím ohodnocen trestem na pět minut a do konce utkání!
  36:55 Nigel DAWES - 2:2
   
  36:55
  Kazaň vstřelila branku!
  Tak tomuhle se dá říkat bleskově využitá přesilovka! Ihned po buly doputoval po kombinaci puk na pravou stranu, kde byl zcela volný NIGEL DAWES a střelou z vrcholu kruhu vymetl růžek Barulinovy branky – 2:2. Asistence: Stéphane Da Costa, Justin Azevedo.
   
  36:49
  Ak Bars se může o vyrovnání pokusit v přesilovce, dvě minuty za hákovánní dostal Vladimir Galuzin.
  34:02 Alexandr OSIPOV - 1:2
   
  34:02
  Nižněkamsk právě vstřelil branku!
  Hosté už vedou! Ti sice nejprve nevyužil přečíslení dvou na jednoho, když Kosticynovu střelu vyrazil Miftachov před sebe, volný puk však dojel ALEXANDR OSIPOV a ten už mířil o poznání lépe – 1:2. Asistence: Andrej Kosticyn, Alexej Volgin.
   
  25:15
  Síly na ledě se nám vyrovnávají, hosté hráli v šesti. Dvě minuty odsedí Rafael Bikmullin.
  25:14 Hudáček ve slibné šanci
   
  23:39
  Hosté si zahrají přesilovku, dvě minuty za hákování dostal Nikita Dyňak.
  21:14 Rafael BIKMULLIN - 1:1
   
  21:14
  Nižněkamsk právě vstřelil branku!
  Komu ale útok vyšel, to byli hosté. Po průniku do útočného pásma si zleva mírně na střed sjel RAFAEL BIKMULLIN a přes obránce vyslal prudký švih. Miftachov neměl dobrý výhled, moc toho neviděl a puk mu zaplul k jeho pravé tyčce – 1:1. Asistence: Andrej Kosticyn, Alexej Volgin.
   
  13:31
  Přesilovku si dají i hosté, dvouminutový trest za nedovolené bránění vyfasoval Alexandr Burmistrov.
  13:19 Stéphane Da Costa - 1:0
   
  13:19
  Kazaň vstřelila branku!
  Přesilovka je využitá a domácí vedou! Do levého kruhu dostal nabito STÉPHANE DA COSTA a dělovkou trefil horní růžek Barulinovy branky – 1:0. Asistence: Mikael Wikstrand, Nigel Dawes.
   
  13:08
  Domácí si zahrají první přesilovku, lavička Nižněkamsku byla potrestána dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Bulat Motygullin.

  Aleš Pur

  Branky a nahrávky: 14. S. Da Costa (Wikstrand, Dawes), 37. Dawes (S. Da Costa, Azevedo), 59. Dawes (V. Tichonov) – 22. Bikmullin (A. Kosticyn, Volgin), 35. A. Osipov (A. Kosticyn, Volgin)


  Ak Bars Kazaň: Miftachov (Achťamov) – Ljamkin, Judin, Pedan, Wikstrand, Fazylzjanov, Žuravljov, Bogatov – K. Petrov, Azevedo (C), Galijev – Voronkov, A. Galimov, Dyňak – V. Tichonov, S. Da Costa, Dawes – M. Gluchov (A), Burmistrov, Lukojanov (A) – Safonov.
  Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Ivannikov) – Rantakari, Bryncev (A), Volgin, A. Osipov (C), Sidorov, Loginov (A), Motygullin – Chajrullin, L. Hudáček, Enlund – A. Kosticyn, Galuzin, Bikmullin – Šiksatdarov, Chafizov, Šafigullin – Grošev, Šarifjanov, Bucajev – Golubovič.

  Rozhodčí: Bělov, Gofman – Ivanov, Nikolajev

  Diváci: 3 609