Nové Zámky – Lipt. Mikuláš 6:0 (kon.) | Košice – Nitra 3:4 (kon.) | Detva – HC Slovan 1:3 (kon.)
Miskolc – Banská Bystrica 1:4 (kon.) | Poprad – Michalovce 1:2 (0:2 po s.n.)
HK Detva
1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
HC Slovan Bratislava
sk Pátek 20.11.2020, 18:00 • Zimný štadión Detva • Tipos Extraliga (SR) • 15. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Príjemný dobrý deň z Detvy, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 15. kola hokejovej Tipos Extraligy, v ktorom hokejisti HC 07 Detva privítajú na domácom ľade hráčov HC Slovan Bratislava. Zápas sa pod Poľanou začína o 18:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Detve patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné štvrté miesto so ziskom 19 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Ernesta Bokroša prehrali v Nitre 1:4. Najproduktívnejším hráčom tímu je Jonathan Charbonneau so ziskom 13 kanadských bodov (8+5). Brankárskou jednotkou tímu je Thomas Sholl, ktorý má úspešnosť 92,64%.

Slovanu patrí v tabuľke Tipos extraligy siedme miesto so ziskom 17 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Romana Stantiena porazili na domácom ľade DVTK Miškovec 6:3. Najproduktívnejším hráčom tímu je Brendan Ranford, ktorý má na svojom konte 17 kanadských bodov (5+12).

Zápas sa začína o 18:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Úvodné zostavy:

HC 07 WPC Koliba Detva: Sholl (Petrík) – Korím, Turan, Lalík, Rymsha, Jendroľ, Gachulinec, Fekiač F., Rais – Klíma T., Fekiač V., Askarov – Cox, Čacho, Charbonneau – Ľupták, Halama, Nauš – Sýkora, Downing, Ščurko

HC Slovan Bratislava: Durný (Beke) – Sersen, Ališauskas, Bačik, Štajnoch, Lee, Valach, Maier, Beňo – Urbánek, Harris, Rapáč B. – Ranford, Bortňák, Studenič – Gašpar, Zigo, O'Donnell – Kundrik, Petráš S., Jendek

Rozhodca: Stano, Korba – Frimmel, Gegáň.

Oba tímy máme na ľadovej ploche, po zaznení štátnej hymny Slovenskej republiky sa začne samotný zápas.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:01
    Úvodné buly zápasu v prospech Slovana Bratislava.

00:34
    Rapáč nahodil puk do útočného pásma, Sholl puk zastavil a domáci môžu ísť dopredu.

00:55
    Zakázané uvoľnenie Slovana, vhadzovať sa bude pred Romanom Durným.

01:13
    Rýchla akcia hostí, puk však končí v moci Sholla. Následne vzniká pred domácou bránkou menšia šarvátka.

01:15
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Studenič – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Lalik – 2 min., hrubosť).

02:01
    Hráme 4 na 4, ale ani viac voľného priestoru na ľadovej ploche zatiaľ neprinieslo gólové šance.

02:38
    Oba tímy nepresne kombinujú najmä v strede klziska.

03:15
    Oba tímy v plnom počte.

03:45
    Patrik Maier sa odhodlal ku strele od modrej čiary, Thomas Sholl si na svoje konto pripisuje úspešný zákrok.

04:20
    Jendek sa po ľavej strane predral do šance, skúsil strelu, no Sholl bol pozorný. Jendek bol ale faulovaný Gachulincom a hostia budú teda hrať presilovú hru.

04:36
    Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Gachulinec – 2 min., držanie hokejky).

04:45
    Lee strieľal od modrej čiary, Studeničov teč si cestu do Shollovej siete nenašiel.

05:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, pod Poľanou máme nerozhodný stav 0:0.

05:23
    Hostia sa snažia usadiť v útočnom pásme, o puk sa však bojuje pri pravom mantineli.

05:45
    Viktor Fekiač skvele zabojoval vo vlastnej obrane a poslal puk cez všetky čiary.

06:09
    Slovan v kombinácii pred Shollom.

06:22
    Štajnoch pálil od modrej čiary, trafil len brániaceho Rymshu.

06:36
    Domáci v plnom počte.

07:02
    Frederik Fekiač sa snažil vymyslieť prihrávku na Charbonneaua, no puk sa k najproduktívnejšiemu hráčovi Detvy nedostal.

07:44
    Slovan bol dlhší čas pred Shollom, no brankár Detvy nemusel zasahovať.

08:22
    Slovanisti stiahli puk za svoju bránku a striedajú počas hry.

08:53
    Dve rýchle strely hostí. Napokon puk končí v lapačke Romana Durného. V Detve nasleduje reklamná prestávka.

09:09
    Jendroľ neudržal útočné pásmo a musí sa po puk vrátiť až takmer ku vlastnej bránke.

09:33
    O'Donnell preveril pozornosť domáceho brankára, betón Thomasa Sholla bol však na mieste.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Detva hrá so Slovanom zatiaľ 0:0.

10:21
    V týchto momentoch to pred Shollom skutočne horelo, Harris však puk do domácej siete nedostal. Následne ho získal Jan Sýkora a poslal ho okamžite cez všetky čiary.

10:44
    Puk je za bránkou Slovana v moci hostí, oba tímy striedajú svoje formácie na ľadovej ploche.

11:02
    Detva sa snaží vysoko napádať rozohrávku Slovana, no zatiaľ to neprináša želaný úspech.

11:43
    Pokus o kolmicu na útočnú modrú čiaru pre Jonathana Charbonneaua, hosťujúci obranca Lee však výborne čítal hru a puk včas zastavil.

12:04
    Lee od modrej čiary hľadal Ranforda, všetko riešil pozorný Sholl. Slovan však stále ostáva v útočnom pásme.

12:24
    Nahodený puk na bránku Detvy riešil pozorný Sholl. Následne vzniká menšia šarvátka, ale vylučovať sa tentoraz nebude.

12:55
    Slovan Bratislava dal gól!
    Rýchla akcia hostí značí úvodný gól, O'Donnell sa zbavil na ľavej strane Frederika Fekiača, presnou prihrávkou pred Sholla našiel RASTISLAVA GAŠPARA, ktorý dáva svoj prvý gól v drese Slovana po príchode práve z Detvy. Asistencie: Brandon O'Donnell.

13:33
    V Detve máme znovu reklamnú prestávku, pre oboch trénerov je to ideálny čas na rozdanie taktických pokynov.

13:45
    Po strele Rymshu od modrej čiary pohotovo zasahoval Roman Durný.

14:01
    Charbonneau nahodil puk na zadný mantinel a snažil sa o biliardový odraz puku pre Trevora Coxa, no táto snaha bola márna.

14:39
    Slovan je pri chuti a drží puk v útočnom pásme, tvrdú ranu Jendeka dokázal Sholl vyriešiť bez väčších problémov.

15:01
    Začalo sa posledných 5 minút prvej tretiny, Detva na domácom ľade prehráva so Slovanom Bratislava 0:1.

15:52
    Slovan opäť v obrovskom nápore, ale Sýkora napokon získal puk a poslal ho aspoň do stredného pásma.

16:23
    Delovka Valacha od modrej čiary bola nepresná.

16:32
    Rymsha po buly pálil z vrchu kruhov, ale Durný podržal svoj tím.

17:01
    Následne Rymsha zaváhal na útočnej modrej čiare, po ľavej strane prenikol Tomáš Zigo, prihrávkou našiel Rastislava Gašpara, ktorý však tentoraz nechal vyniknúť pozorného Thomasa Sholla!

18:01
    Začali sa posledné dve minúty prvej tretiny, Slovan stále v nápore pred domácou bránkou.

18:32
    Slovan je skutočne pri chuti, domáca obrana má plné ruky a nohy práce.

18:45
    Downing sa oprel do strely, Durný puk vyrazil, no Ščurko sa ku dorážke nedostal.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:30
    Martin Štajnoch dvakrát v krátkom slede nahodil puk na Shollovu bránku, ani jeden puk si však cestu do siete nenašiel.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine Detva prehráva na domácom ľade so Slovanom Bratislava 0:1. Druhá tretina sa začne približne o 18:53.

Štart druhej tretiny sa trošku posúva, opravuje sa mantinel za bránkou Romana Durného.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech Slovana Bratislava.

20:33
    Hostia hneď v úvode pohrozili strelou, Sholl bol pripravený.

21:01
    Druhý útok Detvy sa snažil presadiť v ofenzíve, Čacha si však postrážil Ališauskas.

21:14
    Zakázané uvoľnenie domáceho tímu, vhadzovať sa bude pred Thomasom Shollom.

21:54
    Útočná akcia Detvy zastavená pre postavenie mimo hru, vhadzovať sa bude v strednom pásme, bližšie k bránke Romana Durného.

22:18
    Veľká šanca Slovana a v nej Tomáš Zigo, no jeho zakončenie bolo pred Shollom zblokované!

22:48
    Slovan výborne prehusťuje stredné pásmo, domáci majú veľký problém s prechodom do útoku.

23:11
    Ku strele sa tentoraz dostal domáci Ladislav Ščurko, jeho zakončenie však bolo tečované na ochrannú sieť nad Durného bránkou.

23:23
    Lalik nahadzoval puk na bránku Romana Durného, napokon ju však minul a dopredu pôjdu hráči z hlavného mesta.

23:58
    Trevor Cox sa šikovne dostal do útočného pásma, prihrávkou pred Durného však Čacha nenašiel.

24:14
    Domáci hokejisti výrazne zlepšili pohyb oproti prvej tretine, i tak to však zatiaľ na Slovan nestačí.

24:33
    Ďalšia strela hostí, so zakončením Ranforda si však Sholl poradil bez akýchkoľvek problémov.

25:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, Detva na domácom ľade stále prehráva so Slovanom Bratislava 0:1.

25:34
    Slovan znovu kombinuje v útočnom pásme, formácia so Zigom, Gašparom a O'Donnellom si dokáže vytvoriť slušný tlak.

26:12
    Slovan je však dnes skutočne výborný v pozičnom pohľade na hru, výborne vykrýva a stredné pásmo a rovnako výborne napáda rozohrávku súpera.

26:55
    Rymsha zaváhal, no Jakub Urbánek sa do šance nedostal, pretože sa ocitol v postavení mimo hru.

27:20
    Rapáč dostal zrejme pukom do tváre a s bolestivou grimasou mieri na striedačku. Následne puk končí v moci Sholla po Beňovom nastrelení puku.

27:54
    Askarov nabral na ľavej strane rýchlosť a ušiel Ališauskasovi, no s jeho zakončením si Durný poradil a podržal svoj tím!

28:22
    Detva v týchto momentoch kombinuje v útočnom pásme, no po zásahu Bačika mieri von z ľadovej plochy.

29:03
    Druhá tretina má však veľmi slušné tempo z oboch strán, Slovan je však v ofenzívne trošku nebezpečnejší.

29:38
    Hostia kombinujú v útočnom pásme, ale Sholl nemusel zasahovať.

29:50
    Obrovská šanca Detvy! Ľupták výbornou prihrávkou našiel Ladislava Ščurka, ktorý sa rútil do úniku, ale jeho strelu Durný pohotovo vyrazil svojou vyrážačkou!

30:01
    V polovici zápasu Detva stále prehráva so Slovanom 0:1.

30:09
    Veľká šanca Slovana, Maier však v zakončení recept na pozorného Sholla nenašiel a následne vzniká pred domácou bránkou ďalšia šarvátka!

30:55
    Lalik mal problémy s rozohrávkou vo vlastnom pásme, napokon náročnú pozíciu aj s pomocou spoluhráčov zvládol.

31:23
    Výborná strela Tomáša Klímu, Durný si však dal pozor a znovu podržal svoj tím.

31:55
    Hra sa nám v týchto momentoch prelieva zo strany na stranu a rozhodne to dnes nie je hokejová nuda.

32:33
    Strela Matúša Raisa z ľavej strany bola zblokovaná jedným z hráčov hostí, Detva však pokračuje v kombinácii v útočnom pásme.

33:02
    Detva stále v nápore, delovka Halama od modrej čiary však neprešla do Durného siete.

33:42
    Štajnoch po dlhých sekundách poslal puk od útočného pásma a Slovan si môže vydýchnuť.

34:09
    Ďalšia strela v podaní Detvy, Johathan Charbonneau však minul bránku Romana Durného.

34:49
    Tomáš Klíma dokázal opäť výborne vystreliť z pravej strany, Durný bol pripravený.

35:01
    Začalo sa posledných 5 minút druhej tretiny, Slovan Bratislava stále vyhráva v Detve rozdielom jediného gólu.

35:32
    Detva bola v posledných minútach mimoriadne aktívna, domáci sa zo všetkých síl snažia o vyrovnanie.

35:55
    Výborná akcia Mariána Studeniča, ktorý si našiel priestor na ľavej strane, jeho strelu ale Sholl chytá!

36:36
    Slovan odpovedá na útoky Detvy rovnakou mincou, o puk sa vedú ťažké boje za bránkou Thomasa Sholla.

37:23
    Domáci hráči operujú v útočnom pásme, Slovan sa bráni aj za cenu zakázaného uvoľnenia.

38:01
    Začali sa posledné dve minúty druhej tretiny.

38:33
    Detva je nasťahovaná v útočnom pásme, ale Durný nemusel riešiť žiadny vážnejší problém.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny, Nauš si niečo vysvetľoval s Bačikom, bitka a ani vylúčenie to však nebude.

39:20
    Raisov nahodený puk do siete neprešiel, Slovan sa okamžite snaží ísť dopredu.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po druhej tretine Slovan Bratislava stále vedie pod Poľanou nad Detvou 1:0. Tretia tretina sa začne približne o 19:44.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech Detvy.

40:22
    Krátko po buly však ide dopredu Slovan zásluhou Mariána Studeniča.

40:49
    Druhá formácia Detvy v útoku, Coxova prihrávka na Charbonneaua bola nepresná.

40:59
    BRANDON O'DONNELL dostal výborný puk na ľavú stranu, dostal sa cez Rymshu a fantastickou strelou trafil absolútne presne pravý vinkel Shollovej bránky! Asistencie: Patrik Bačik, Martin Štajnoch.

41:39
    Domáci kouč Ernest Bokroš musí teda zmeniť taktické plány do tretej tretiny prakticky okamžite po jej začiatku.

42:23
    Detvania zvádzajú tvrdé súboje pri mantineli v útočnom pásme, Durný však nemusel zasahovať.

43:14
    Cox našiel prihrávkou Lalika, ktorý však trafil len spodnú konštrukciu bránky hostí z vonkajšej strany.

43:39
    Detva dala gól!
    Čacho našiel výbornou prihrávkou pred Durným TREVORA COXA, ktorý si bravúrne vychutnal brankára Slovana a dáva kontaktný gól! Asistencia: Viliam Čacho.

44:10
    Detva sa v týchto sekundách mohutne zahryzla do súpera a snaží sa zo všetkých síl o vyrovnanie.

44:54
    Downingovu strelu kryl Roman Durný, obrana Slovana má plné ruky práce.

45:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, Detva prehráva na domácom ľade so Slovanom Bratislava 1:2.

45:45
    Ranford nahodil puk na bránku Detvy, Sholl ho skryl do svojej lapačky pred dobiedzajúcim Thomasom Shollom.

46:09
    V týchto sekundách kombinuje v útoku Slovan, ale nie je úspešný.

46:31
    Fekiač našiel prihrávkou Tomáša Klímu, ktorý okamžite strelou preveril lapačku Romana Durného.

46:50
    Ďalšia výborná strela v podaní hostí, Jendekovo zakončenie si však cestu do bránky nenašlo.

47:11
    Vhadzovanie po ľavej ruke Romana Durného.

47:44
    Z ľavej strany sa do zakončenia dostal Harris, Sholl znovu výborne podržal svoj tím.

48:00
    Zápas má však aj v tretej tretine fantastické tempo a je veľká škoda, že takéto divadlo nemôžu sledovať fanúšikovia priamo z tribún.

48:50
    Šikovná strela Tomáša Ziga z ľavej strany sa síce dostala za bránkovú čiaru, ale bolo to až po prerušení hry z hokejky Mariána Studeniča. Vhadzovať sa bude po pravej ruke domáceho gólmana.

49:11
    Slovan pochopil, že najlepšia obrana je útok a drží puk čo najďalej od svojej bránky.

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, pod Poľanou Detva prehráva so Slovanom Bratislava 1:2.

50:49
    Gachulinec z priestoru medzikružia skúsil strelu, hoci bol tiesnený dvojicou hráčov, Durný však nemal s jeho zakončením žiadny problém.

51:23
    Menšia chyba pri striedaní Detvy, Slovan ju však nedokázal využiť.

51:44
    Na ľade ostáva ležať domáci Karol Korím, ktorý sa veľmi ťažko zbiera z ľadu. Následne mieri priamo do útrob štadióna, verme, že bude v poriadku.

52:09
    Korím veľmi nepríjemne narazil na bočnú hranu plexiskla, verme, že naozaj bude v poriadku, pretože podľa opakovaného záberu to vyzeralo veľmi nepríjemne.

52:55
    Durný trošku zariskoval pri zadnom mantineli, puk však napokon predsa len putuje do stredného pásma.

53:23
    O'Donnell sa strelou pomedzi nohy brániaceho Rymshu snažil prekvapiť Sholla, no tentoraz sa mu to nepodarilo.

53:52
    Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Klíma Tomáš – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

54:10
    Slovan krátko po buly stráca útočné pásmo.

54:30
    Detva sa v úvode presilovky súpera výborne bráni.

54:44
    Tentoraz však výborná kombinácia Bratislavčanov, O'Donnell z pravej strany Sholla neprekonal.

55:01
    Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času.

55:15
    Slovan strieda a posiela na ľad čerstvé sily.

55:45
    Detva sa však výborne bráni, Lalik príkladne zabojoval a posiela puk cez všetky čiary.

55:52

56:43
    Marián Studenič nabral poriadnu rýchlosť, napokon však volil len prihrávku na Ranforda.

56:45
    Studenič tvrdo narazil brániaceho Turana na mantinel, Slovan môže ísť dopredu.

57:11
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, domáci už musia vrhnúť všetky svoje sily do útoku.

57:30
    O'Donnell trafil zblízka Ščurka pukom a azda aj hokejkou do tváre, domáci budú hrať presilovú hru.

57:46
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (O'Donnell – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

58:01
    Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.

58:10
    Slovan sa na chvíľu oslobodzuje, Urbánek posiela puk až ku Shollovi.

58:39
    Závar pred bránkou Slovana, Durný však bol pozorný a dokázal puk skryť do svojej lapačky!

58:39
    Oddychový čas domácich.

58:55
    Puk je za bránkou Detvy.

59:01
    Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času.

59:20
    Detva sa snažila o rýchlu kombináciu, ktorá však nebola presná. Sholl však už mieri na striedačku svojho tímu!

59:40
    Obrovská šanca hostí, Gašpar v jasnej pozícii minul prázdnu bránku Detvy!

59:46
    Hostia v plnom počte.

59:55
    BRENDAN O'DONNELL vyšiel z trestnej lavice, okamžite dostal presnú prihrávku a z ľavej strany mieril presne do prázdnej bránky Detvy! Asistencie: Michal Sersen.

S konštatovaním, že Detva napriek veľmi sympatickému výkonu podľa na domácom ľade výborne hrajúcemu Slovanu Bratislava 1:3 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok piatkového večera. Dočítania priatelia. (20:22:12)

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 44. Cox (Čacho) – 13. Gašpar (O'Donnell), 41. O'Donnell (Bačik, Štajnoch), 60. O'Donnell (Sersen)

HK Detva: Sholl (Petrík) – Korím, Turan, Lalík, Rymsha, Jendroľ, Gachulinec, Fekiač F., Rais – Klíma T., Fekiač V., Askarov – Cox, Čacho, Charbonneau – Ľupták, Halama, Nauš – Sýkora, Downing, Ščurko

Rozhodčí: Stano, Korba – Frimmel, Gegáň