Trenčín – Nové Zámky 5:4 (po pr.) | Nitra – Liptovský Mikuláš 7:5 (kon.) | Zvolen – Slovan 2:3 (0:1 po s.n.)
Košice – Banská Bystrica 7:3 (kon.) | Detva – Michalovce 2:4 (kon.) | Miskolc – Poprad 2:3 (po pr.)
konec
HC Košice
7:3 (0:1, 3:1, 4:1)
HC 05 Banská Bystrica
sk Pátek 27.11.2020, 18:00 • Steel aréna, Košice • Tipos Extraliga (SR) • 17. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Skončil sa zaujímavý súboj, v ktorom si sily merali HC Košice a HC 05 Banská Bystrica. Po výsledku 7:3 si tri body do tabuľky pripisujú oceliari. (20:27:50)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:27
  Prebieha posledná minúta tretej tretiny.
   
  58:01
  Košice dali gól!
  Toto je už ale deštrukcia, akú si ani Banská Bystrica nezaslúžila. V každom prípade, nádherná individuálna práca MARTINA POSPÍŠILA, ktorý potvrdil, prečo sa radí medzí najväčšie slovenské talenty. Asistencie: Pavel Klhůfek, Pavel Jenyš.
   
  57:31
  Košice dali gól!
  Teraz už rozhodnuté je, po druhýkrát v zápase skóroval aj BRUNO MRÁZ. Asistencie: Marek Baránek, Michal Chovan.
   
  56:20
  Sekundy plynú rýchlo. O víťazovi síce rozhodnuté definitívne nie je, ale hrá sa prevažne pred Rabčanom.
   
  55:13
  Tak, ak má byť dnešný zápas o kuriozitách, tak so všetkým, čo k tomu patrí. Druhé striedanie brankára v zápase, medzi tri žrde sa postaví opäť Rabčan.
   
  55:07
  Košice dali gól!
  Veľmi dobre aj MICHAL CHOVAN. Banskobystričania chybovali, výsledkom čoho bol únik košického kapitána. Ten nezaváhal a skúsene poslal puk pomedzi Vayove betóny. Asistencie: Martin Réway, Žiga Pavlin.
   
  54:21
  Banská Bystrica dala gól!
  Fantastická práca Tamášiho, ktorý oklamal košickú defenzívu a puk poslal priamo na čepeľ FILIPA VAŠAŠA. Ten v ideálnom čase znižuje na 3:4 z pohľadu svojho celku. Asistencie: Alex Tamáši, Vladimír Vybiral.
   
  53:30
  Faško-Rudáš vybojoval puk pre Drewa, ktorý to skúsil krátkym švihom. Strela bola presná, ale nie príliš dôrazná. Sedláček ju zrazil do bezpečnej zóny.
   
  52:20
  Sekundy plynú rýchlo, hrá sa v pásme hostí.
   
  51:30
  Dvojica Klhůfek — Jenyš mohla definitívne rozhodnúť, ale na ich šance zareagoval fantasticky Adam Vay. Ten drží baranov stále v hre.
   
  50:22
  Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Alex Breton – 2 min., podrazenie).
   
  49:57
  Výhonský to nemyslel vôbec zle, ale jeho spätná prihrávka spoluhráča nenašla. Barani idú dopredu trochu komplikovane a strácajú dôležité sekundy.
   
  48:49
  Hralo sa zo strany na stranu. Banskobystričania najskôr obkorčuľovali okolo Sedláčka, ale výraznejšie ho neohrozili. Na opačnej strane zakončil Jenyš len do Vaya.
   
  47:06
  Baránek odvážne spoza Sedláčka, ale v rozhodujúcej chvíli si puk telom prikryl. V každom prípade, takáto hra ešte môže Košičanov mrzieť.
   
  46:10
  Košice sa oslobodzujú jednoduchým vyvezením puku. Oba celky teraz budú striedať počas hry.
   
  45:20
  Teraz to urobil dobre Breton, ktorý chcel využiť zhustený priestor pred Sedláčkom. Košický gólman si s celou situáciou výborne poradil.

  Lukáš Pancurák

  Branky a nahrávky: 21. Mráz (Pavlin, Chovan), 28. Klhůfek (Chovan, Réway), 31. Chovan (Růžička), 44. Klhůfek (Pospíšil, Krasničan), 56. Chovan (Réway, Pavlin), 58. Mráz (Baránek, Chovan), 59. Pospíšil (Klhůfek, Jenyš) – 4. Winquist (Faško-Rudáš, Lamper), 34. Faško-Rudáš (Vašaš), 55. Vašaš (Tamáši, Vybiral)


  HC Košice: Sedláček (Riečický) — Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák (A), Deyl (A), Mudrák, Cibák — Réway, Mráz, Chovan (C) — Jenyš, Pospíšil, Klhůfek — Milý, Eliaš, Jokeľ — Krasničan, Havrila, Frič
  HC 05 Banská Bystrica: Rabčan (31. Vay, 56. Rabčan, 58. Vay) — Brejčák, Ďatelinka, Drew, Breton, Žiak, Demo, Biro, Petrinec — Vašaš, Tamáši, Vybiral — Lamper, Winquist, Faško-Rudáš — Sojka, Šimun, Výhonský — Gábor, Giertl, Sarvaš

  Rozhodčí: Žák, Štefik — Stanzel, Šoltés (všetci SVK)