Mountfield HK – Sparta 1:2 (kon.) | Třinec – Liberec 6:4 (kon.) | Plzeň – Kometa Brno 1:2 (kon.)
Zlín – Motor ČB 2:3 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 2:1 (po pr.) | Olomouc – Mladá Boleslav 0:3 (kon.)
Pardubice – Litvínov 2:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
HC VERVA Litvínov
Pátek 27.11.2020, 18:00 • enteria arena • Tipsport extraliga • 21. kolo

Ode mne je to v tuto chvíli vše, děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek extraligového večera. (20:33:43)

Dynamo díky dvěma vstřeleným brankám na začátcích první a třetí třetiny ovládlo vyrovnaný duel s Vervou Litvínov, která se dokázala výrazněji prosadit až ve třetí dvacetiminutovce. Tři body zůstávají v Pardubicích nejen kvůli mizerné produktivitě hostů, ale také díky povedenému výkonu Pavla Kantora, který zastavil 19 pokusů soupeře. Pardubice tak nakonec nemusí mrzet ani nevyužité přesilové hry.

59:57
    Hráči Dynama na střídačce již slaví vítěztví, Ščotka přihrál nepřesně a po zakázaném uvolnění se do branky vrací Godla.

59:45
    Blümel zkoušel vybojovat puk ve středním pásmu a pojistit vítězství.

59:33
    Zakázané uvolnění Pardubic.

59:12
    Poulíček po buly upadl a několik vteřin dokázal udržet puk pod svými nohami.

58:45
    S dalšími střeleckými pokusy Kantora zaměstnali Lukeš s Hüblem.

58:20
    Zdráhal vypálil přes clonícího Jarůška a Kantor ani nevěděl, jak zasáhl.

57:29
    Oddechový čas Litvínova, který zkusí hru bez brankáře.

57:00
    Dynamo si uvědomilo, že nejlepší obranou je útok. Několik desítek vteřin hrálo před Godlou a Litvínovu mezitím ubývala pravděpodobnost na snížení skóre.

55:12
    Hübl kombinoval v útoku až příliš dlouho a Camara mu díky lepšímu pohybu zvládl sebrat kotouč.

54:30
    Domácí se dostali z obranné třetiny a odjeli hned střídat, akci Litvínova tak odzadu zakládal brankář Denis Godla.

54:00
    Komerční přestávka je pro Dynamo možnost nabrat síly k udržení výsledku. Litvínov naopak probírá taktiku na závěrečnou šestiminutovku dnešního zápasu.

53:25
    Hrádek Hübla nepustil od mantinelu před Kantora, domácím se zatím daří odolávat nátlaku Vervy.

52:00
    Blümel zachytil nepřesnou litvínovskou rozehrávku, rozhodl se však jen nahodit kotouč za Godlu.

51:08
    Hrádek byl při vyjíždění z obrany pod tlakem a měl za zády protihráče, proto musel pouze vyhodit puk o mantinel z pásma.

49:42
    Kantor opět zasahuje, tentokrát hned dvakrát proti Ščotkovi. Bývalý obránce Dynama nedokázal vyrovnat ani ránou z první, ani pohotovou dorážkou.

Dominik Dubovči

Branky a nahrávky: 2. Paulovič (Ďaloga), 41. Mikuš (Claireaux) – 12. Jarůšek (Demel, Irving)

HC Dynamo Pardubice: Kantor (Klouček) – J. Kolář (A), Nakládal (C), Mikuš, Hrádek, Ďaloga, Holland – Svačina, Poulíček, Tybor – Camara, Mandát (A), Claireaux – Blümel, Rohlík, Paulovič – Kusý, Anděl, Zeman – Matýs.
    HC VERVA Litvínov: Godla (Honzík) – Demel, Irving, L. Doudera, Balinskis, Ščotka, Kudla, Březák – Jarůšek, M. Hanzl (A), P. Zdráhal – V. Hübl (C), F. Lukeš, Myšák – Petružálek, Gerhát, Látal – M. Havelka, Helt, Zygmunt.

Rozhodčí: Pešina, Šindel – Šimánek, Zíka

Diváci: Bez diváků