Trnava – Pov. Bystrica 7:5 (kon.) | Humenné – Levice 3:5 (kon.) | Martin – Vlci Žilina 0:7 (kon.)
Topoľčany – Spišská N. Ves 6:2 (kon.) | Dubnica – Skalica 3:1 (kon.)
konec
HK Martin
0:7 (0:0, 0:4, 0:3)
Vlci Žilina
sk Pátek 27.11.2020, 18:00 • Martinské hokejové centrum • 1. liga (SR) • 6. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Vyjadrenia po zápase:

  Dušan Gregor (tréner Vlci Žilina): "Videli sme určite výborný zápas. Úvodná tretina patrila obom tímom. Martin hral skutočne dobre, nám sa ale podarilo streliť góly. Ovládli sme hru a zaslúžene zvíťazili. Za predvedenú hru je však pre Martin prehra o sedem gólov naozaj krutá. Mne nezostáva nič iné, ako sa poďakovať hráčom za predvedenú hru i výkon od prvej po poslednú minútu. Samozrejme, je stále na čom pracovať, určité chybičky sa v našej hre stále vyskytujú. Do polnoci sa môžeme radovať z víťazstva, potom už ale treba myslieť na ďalší zápas. Stále sme však na začiatku súťaže. Treba určite počkať s určitými vyjadreniami. Ciele prichádzajú s pokorou a pracovitosťou. Po vynútenej prestávke sa nám podarilo zatiaľ odohrať tri zápasy, pričom sme naďalej na víťaznej vlne. Chceme si udržať líderskú pozíciu, dôležitejšie je ale umiestnenie na konci sezóny. Do Žiliny prišli pred sezónou noví ľudia, noví hráči. Celkovo atmosféra je dobrá, vezieme sa na pozitívnej vlne. Nikomu z tímu nechýba chuť pracovať, čo vidieť aj na výsledkoch. Treba však zostať triezvy, na celkové hodnotenie bude dosť času po skončení sezóny."

  Miroslav Mosnár (tréner HK Martin): "Štandard sme si udržali iba v úvodnej tretine. Zavážilo, že sme nedokázali premeniť čo i len jedinú príležitosť. Koncovku musíme zjednodušiť, na tejto úlohe musíme popracovať. Takisto na presilových hrách. Je potrebné znížiť počet prihrávok. Určite nám nepomohol ani inkasovaný gól po odohraných 17 sekundách z druhej tretiny. Pre mladší tím, akým sme, je to určite nervový šok. Sú to určite faktory, ktoré významným spôsobom ovplyvňujú psychiku hráčov. Žilina má tím na kvalitatívne vysokej úrovni. Nechcem tým povedať, že my nie. V jej prípade je ale určite vyrovnanejšia obrana s útokom. Nesmieme ako tím spanikáriť. Cestou k vymaneniu sa z aktuálnej situácie je určite tvrdá práca. Nové posily ešte potrebujú istý čas. Andrej Themár má určité kondičné resty, na Rasťovi to tak nevidieť. Hrá vo väčšej pohode, každý vstup do mužstva musí ale kolektív určitým spôsobom stráviť. Potom sa až môžu dostaviť výsledky. Výsledok je síce po tomto zápase jednoznačný, hra až natoľko nie. Ján Tabaček absolvoval určité vyšetrenia. Pred zápasom prišiel do kabíny, je pravdepodobné, že už počas budúceho týždňa bude postupne zapracovaný do tréningového procesu. Je to hlavne o pocitoch, ako sa hráč cíti. Čaká nás náročný december, tri zápasy týždenne. S týmto stavom sa ale musíme vyrovnať, ak máme určité ambície. Postupnými krokmi musíme veci prikláňať na svoju stranu a byť trpezliví."

  Jakub Cíger (útočník Vlci Žilina): "Konečne sme si zahrali s dobrým súperom. Martin hneď od začiatku šlapal, určite sme aj my boli pre neho iným súperom, ako bol doteraz zvyknutý. V druhej tretine sa nám podarilo streliť rýchle góly, v treťom dejstve už domáci možno odišli kondične. Stretnutie bolo v našej réžii. Hre dávame maximum, chalani poctivo pracujú. Nikto z nich si nedovolí nič vypustiť na tréningu, či v stretnutí. My si ideme jednoducho za svojím cieľom. Som rád za góly, niekedy tam padnú, inokedy nie. Pomáhajú nám obaja brankári vyrovnaných kvalít, čoho dôkazom je aj jediný inkasovaný gól v doterajšom priebehu. Len aby im to vydržalo aj ďalej. Dúfam, že na prvej priečke v tabuľke zostaneme čo najdlhšie. Tvrdou drinou toho môžeme dosiahnuť. Malými krôčikmi sa môžeme dostať tam, kam chceme. Hrať proti Martinu bolo pre mňa špeciálnou motiváciou, keďže tu poznám prakticky všetkých hráčov. Mám rád Martin, strávil som tu pekné roky. Mojím zamestnávateľom je ale Žilina, som preto rád za víťazstvo. Ako tím máme určite vyrovnané päťky, na presilových hrách sa striedame rovnako. Sme radi, že všetko nestojí len na jednej päťke, ale je to rovnomerne rozložené. Predchádzajúci zápas si štatistiky delilo takisto veľa hráčov, čo je len dobré."

  Christián Pavlas (brankár HK Martin): "Prvú tretinu sme oproti predchádzajúcim stretnutiam zvládli výborne. Nechýbalo tam nasadenie, jednoducho tam nebolo čo vytknúť. V druhej tretine sme inkasovali úvodný gól počas vlastnej presilovej hry, čo sa ukázalo ako zlomové. Takéto chyby by sa nemali stávať, nakoľko tento moment nakopol hostí k ďalším gólom. Začalo im to tam padať, my sme úplne upustili od našej hry. V prvom rade sme mali vychádzať zo zabezpečenej obrany, až neskôr sa tlačiť smerom dopredu. Ťažko hodnotiť takýto zápas, nám určite nepomôže nič iné, ako len drieť. Len takto môže byť táto sezóna taká, akú si ju predstavujeme. V tretej tretine sme odišli predovšetkým po psychickej stránke. Brankár musí byť pripravený nastúpiť do bránky i za stavu 0:4. Škoda určite piateho gólu počas presilovej hry o dvoch hráčov. Na toto sa ale nevyhováram. Samozrejme, chýbali nám aj diváci, ktorí by nám v takýchto momentoch dokázali pomôcť. Z dvoch prehier po sebe sa musíme otriasť. V súboji na klzisku Levíc chceme bodovať a ukázať dobrý hokej. Tímová hra nás môže dostať opäť na víťaznú vlnu." (22:22:24)
   
  Martin dnes utrpel zdrvujúcu prehru so Žilinou 0:7. Góly: 21. Markovič (Grebenschikov, Jurčík), 25. Jurčík (Markovič, Grebenschikov), 28. Koyš (Jaborník, Markovič), 36. Cíger (Safaraleev, Linet), 47. Linet (Cíger, Jaborník), 59. Cíger, 60. Mikula (Petráš, Koyš).
   
  Koniec zápasu.
   
  59:55
  Vlci Žilina dali gól! Využitá presilová hra. Dokonale vyšachovaná domáca obrana na konci s ONDREJOM MIKULOM. Asistencie zaznamenali Šimon Petráš a Patrik Koyš.
   
  59:32
  Poliaček blokuje hosťujúcu strelu. Zakončuje Mikula.
   
  59:00
  Problémy s časomierou. Časomerači sa už rozhodli ukončiť stretnutie presne minútu pred oficiálnym záverom, čoho si všimli oba tímy.
   
  58:58
  Tomáš Nauš (MAR) inkasuje dve minúty za napadnutie.
   
  58:41
  Stretnutie sa nám už len dohráva. Domáci skôr myslia na odchod do šatne.
   
  58:11
  Vlci Žilina dali gól! JAKUB CÍGER využil rozhodenej domácej obrany a prebil sa až do zakončenia.
   
  57:28
  Špirko vybojoval príležitosť pre Melchera. Domáci by radi zaznamenali aspoň čestný úspech.
   
  57:00
  Burzík za modrou čiarou. Domáci získali pásmo.
   
  56:30
  Lavička sa stihol vrátiť dozadu. Okamžite rozohráva na Špirka.
   
  55:58
  Linetov pokus po prihrávke Cígera končí na brankárovi. Hra je prerušená.
   
  55:28
  Lenďak padá spolu s Markovičom pred domácou bránkou. Zrážka dvoch útočiacich hráčov.
   
  54:56
  Nahodený puk z hokejky Pokrivčáka. Má vpredu Dírera.
   
  54:22
  Melcherov pokus zastavil Romančíkov betón. Nasleduje vyhodenie puku.
   
  53:40
  Ligas sa musí vrátiť po vyhodený puk. Hostia už len počítajú minúty do konca.
   
  53:02
  Nauš vytlačený do rohu Lenďákom. Hostia stále s čistým kontom.
   
  52:31
  Burzík si poradil so Safaraleevom. K zakončeniu tak neprišlo.

  Daniel Modrovský

  Branky a nahrávky: 21. Markovič (Grebenschikov, Jurčík), 25. Jurčík (Markovič, Grebenschikov), 28. Koyš (Jaborník, Markovič), 36. Cíger (Safaraleev, Linet), 47. Linet (Cíger, Jaborník), 59. Cíger, 60. Mikula (Petráš, Koyš)


  HK Martin: Bernát (Pavlas) – Lavička, Pokrivčák – Dvořák, Ligas – Babka, Burzík – Juraško, Belica – Gimenez, Murček, Poliaček – Nauš T., Barto, Paulíny – Melcher, Špirko, Themár – Jurášek, Dírer, Grega
  Vlci Žilina: Romančík (Mikoláš) – Malina, Pacalaj – Lenďák, Dubeň – Jaborník, Grebenschikov – Pišoja, Korbáš – Mikula, Urban, Petráš – Safaraleev, Linet, Cíger – Koyš, Markovič, Jurčík – Pjatak, Jakubík, Macek

  Rozhodčí: Vido, Valachovič M. – Haringa, Valachovič T., Holomek (delegát)