Banská Bystrica – Košice 2:3 (po pr.) | Michalovce – Detva 3:4 (kon.) | Trenčín – Nitra 3:2 (po pr.)

Košice dali gól!
    Oceliari zvrátili vývoj duelu a napokon víťazia v predĺžení. S koncom presilovky bol za bránou Banskej Bystrice Michal Chovan, ktorý prihrávkou pred bránu na FILIPA VRÁBEĽA skompletizoval hattrickovú asistencií. Vrábeľ pred rozkolísaným Vayom už iba dvihol puk pod žŕdku a bolo vymaľované!

Asistencie: Michal Chovan, Martin Belluš.

62:52
    Košičania z uhla prestreľujú bránu! Toto mal byť gól!

61:57
    Hákovanie v poslednej chvíli od Vladimíra Vybirala. Pospíšil by už zakončoval osamotený pred Vayom. Dve minúty a presilovka štyria na troch pre Košice.
    56:06 David RŮŽIČKA - 2:2

56:06
    Nemysliteľná chyba Banskobystričanov. Tí po ďalšom vylúčení zostali všetci štyria pri jednom mantineli. Košičania získali puk, poslali ho na Michala Chovana, ktorý z prvej našiel nakorčuľovaného DAVIDA RŮŽIČKU. Aj druhý gól hostí dáva obranca a úplne zaslúžene. Vayovo šmahnutie lapačkou bolo úplne zbytočné.

Asistencia: Michal Chovan.

55:14
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (James Hunter Drew – 2 min., vrazenie na mantinel + 10 min. osobný trest, nešportové správanie).
    54:41 Marek BARÁNEK - 2:1

54:41
    Michal Chovan sa zbavil Vybirala na osi ihriska, dvihol hlavu a našiel MARKA BARÁNEKA na pravom krídle. Osamotený obranca Košíc napriahol a pomedzi nohy obrancu stojaceho v bránkovisku poslal puk až do siete. Vay nemal šancu presunúť sa k ľavej tyčke.

Asistencie: Michal Chovan, Bruno Mráz.

53:37
    Chovanova strieľaná prihrávka, Vrábeľ to pred Vayom urobil viac ako správne, ale ani tak gól neprichádza!
    48:18 Matthew MISTELE - 2:0

48:18
    Banská Bystrica dala gól!
    MATTHEW MISTELE po dvoch vylúčeniach v prvej tretine pridáva druhý gól a máme tu trhák! Rýchla prihrávka spoza brány na modrú, kde stál Brejčák, ktorý hľadal medzi kruhmi práve Misteleho. Tomu sa podarilo aj napriek tiesneniu od obrancu natočiť hokejku tak, aby puk skončil až za Sedláčkom!

Asistencie Ján Brejčák, Joshua Jacob Winquist.

41:55
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Daniel Demo – 2 min., držanie).
    38:27 Patrik Lamper (BBY)

38:27
    Belluša oklamal samotný puk, čo viedlo ku kontre Lampera! Pravý krídelník prvej formácie ale neprekonal českého brankára!
    33:47 Radek Deyl (KOS)

33:47
    Prečíslenie traja na dvoch, Radek Deyl ale spomedzi kruhov netriafa ani bránu!

32:28
    Chovan sa prebíjal cez dvojicu obrancov, neuspel. Na konci akcie dokázal Jenyš vypáliť z pravého kruhu, Vay sa bleskovo presunul k ľavej tyčke a zabránil gólu!
    28:00 Adam Vay (BBY)

28:00
    Adam Vay a jeho akrobatický zákrok! Maďarský gólman dnes oporou Baranov.
    27:48

27:48
    Ľavá žŕdka zvoní azda aj doteraz! Košice tlačia na svojho súpera.

26:49
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Daniel Demo – 2 min., sekanie).

26:49
    Košice mohli vyrovnať, puk dvakrát prešiel cez bránkovisko, no Vay aj so šťastím neinkasoval! Chovanovi chýbali len centimetre, aby puk poslal do siete, avšak so zlomenou hokejkou to nikdy nie je ľahké.
    24:51 Matthew MISTELE - 1:0

24:51
    Výborne zorganizované, MATTHEW MISTELE čakal pred bránkoviskom na strieľanú prihrávku od Bretona, ktorá aj prišla! Presilovka využitá, Deylovi zostávalo deväť sekúnd k návratu na ľad.

Asistencie: Alex Breton, James Hunter Drew.

23:49
    Vašaš narazený na mantinel Pospíšilom, ten vzápätí neskóruje, keď sa ocitol sám pred bránou!

23:00
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Radek Deyl – 2 min., nedovolené bránenie).

18:02
    Súčasné vylúčenie:
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Matthew Mistele – 2 min., sekanie).
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (James Hunter Drew – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Joshua Jacob Winquist – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Martin Pospíšil – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Christián Michalčin – 2 min., hrubosť).

17:40
    Puk s oblúčikom ponad košickú bránu, len tak-tak, že do nej nezapadol!

16:28
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Samuel Nagy – 2 min., hákovanie).
    14:01 Martin Pospíšil (KOS), Adam Vay (BBY)

14:01
    Pospíšil s jemným tečom po nahodení z pravého kruhu. Vay naďalej stopercentný.

13:23
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Matthew Mistele – 2 min., krosček).
    12:35 Jakub Sedláček (KOS), Filip Vašaš (BBY)

12:35
    Sedláček nevedel, kde má puk. Skákajúci puk mohol do siete poslať Vašaš, ale ani on nemal dostatočné šťastie na to, aby ho spoza brány zasunul za čiaru.
    11:36 Adam Vay (BBY)

11:36
    Zmätky pred Vayom, ktorý ukázal znovu skvelý postreh po strate puku svojich spoluhráčov. Následne sa strhla menšia mela, rozhodcovia nevylučujú ani teraz.
    09:09 Róbert Huna (BBY), Jakub Sedláček (KOS)

09:09
    Róbert Huna v samostatnom nájazde z ľavého krídla triafa iba Sedláčka, skúsený útočník z dorážky míňa odkrytú bránu!
    04:25 Pavel Klhůfek (KOS), Adam Vay (BBY)

04:25
    Strata puku vo vlastnej tretine, Klhůfek dostal puk pred bránu, sám však zoči-voči Vayovi neuspel!

Viktor Kalinács

Branky a nahrávky: 25. Mistele (Breton, Drew), 49. Mistele (Brejčák, Winquist) – 55. Baránek (Chovan, Mráz), 57. Růžička (Chovan), 64. Vrábeľ (Chovan, Belluš)

HC´ 05 Banská Bystrica: Vay (Gajan) – Ďatelinka, Žiak, Breton, Drew, Demo, Brejčák, Petrinec, Kraut – Lamper, Tamáši, Vašaš – Faško-Rudáš, Winquist, Mistele – Melcher, Šimun, Kabáč – Vybiral, Ró. Huna, Gábor
    HC Košice: Sedláček (Riečický) – Baránek, Pavlin, Růžička, Michalčin, Deyl, Slovák, Cibák – Demek, Mráz, Chovan – Jenyš, Pospíšil, Klhůfek – Belluš, Vrábeľ, Jokeľ – Krasničan, Havrila, Frič – Nagy

Rozhodčí: Snášel, Fridrich – Crman, Vyšný – Mihálik