Č. Hora – Rusko 23:24 (kon.) | Chorvatsko – Rumunsko 25:20 (kon.) | Francie – Španělsko 26:25 (kon.)
Nizozemsko – Norsko 25:32 (kon.)
Francie
26:25 (16:10)
Španělsko
Čtvrtek 10.12.2020, 20:30 • Jyske Bank Boxen, Herning • Mistrovství Evropy žen • Skupina 1

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou. (21:58:44)

Francie – Španělsko 26:25 (16:10)
    Nejvíce branek: Lacrabereová 5, Dembeleová-Pavlovićová 4, Zaadiová 4/1 – Martínová 9/5, Camposová 3, Gonzálezová 2. Rozhodčí: Lidacká, Lesiaková (obě POL). Sedmimetrové hody: 3/1 – 6/5. Vyloučení: 3:3.

Po prvním poločase vedla Francie o šest gólů, ve finále se ale musela o výhru ještě strachovat. Španělsko předvedlo horoucný výkon, jenže ani ten aspoň na remízu nakonec nestačil. Každopádně výběr z Pyrenejského poloostrova se za svůj výkon rozhodně nemusí stydět.

Konec zápasu. (26:25)
    60
    Tenhle gól asi přišel na řadu příliš pozdě. Ačkoli se Španělsko dostalo na dostřel, Francie si zřejmě těsné vedení pohlídá. Doplňme jen autorku branky, tu zaznamenala L. Gonzálezová (ESP). (26:25)

60
    Oddechový čas pro Francii. (26:24)

59
    Camposová (ESP) se nyní neprosadila. Zřejmě klíčový moment tohoto zajímavého střetnutí. Španělsku už nezbývá příliš mnoho času. (26:24)
    59
    Arderíusová (ESP) zamířila do brány tvrdou střelou. Španělsku se čas krátí. Ale ještě může dotáhnout zápas aspoň do nerozhodného stavu. (26:24)
    58
    Že by rozhodující úder? Foppaová (FRA) po dlouhé době skórovala, ze středu pole si počínala v koncovce úspěšně. (26:23)
    57
    Gutiérrezová Bermejová (ESP) bleskově zakombinovala se svou spoluhráčku a pak z úhlu zacílila ke vzdálenější tyči. Španělsko ještě žije! (25:23)

56
    Oddechový čas pro Španělsko. (25:22)
    56
    Dembeleová-Pavlovićová (FRA) zacílila po ztrátě míče na straně Španělska. Nepříjemná záležitost pro sympatický výběr z Pyrenejského poloostrova. (25:22)
    55
    Kanorová (FRA) není obvyklou střelkyní, teď si však připsala na své konto důležitou trefu. Francie odskakuje na rozdíl dvou gólů. (24:22)
    54
    Gassamaová (ESP) byla v první půli neviditelná, teď už se prosazuje do branky soupeřek podruhé. Rozdíl mezi oběma týmy je zase jen jednogólový! (23:22)
    54
    Martínová (ESP) si záhy zlepšila svou náladu. Šup sem, šup tam, po rychlé kombinaci se objevil míč u ní na křídle. A následná střela skončila v síti. (23:21)

52
    Martínová (ESP) přišla o svou stoprocentní úspěšnost střelby. Protože poprvé v zápase neproměnila sedmičku. (23:20)
    52
    Hned je situace pro Francii veselejší. Opět odskočila od Španělek na rozdíl tří gólů. Jedinou hráčkou, která má v posledních minutách dobrou mušku, je Lacrabereová (FRA). (23:20)
    51
    Francie zmírnila své ztráty. Po opravdu dlouhé době zaznamenala přesný zásah. A o ten se nyní postarala Lacrabereová (FRA). (22:20)